Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Informacje dotyczące konkursu Młodego Prezentera.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Przygotowanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pycka

PostWysłany: Sro Maj 04, 2011 19:37    Temat postu: Informacje dotyczące konkursu Młodego Prezentera. Odpowiedz z cytatem

Witam, z moim przyszłym psem planuję wystawy Młodego Prezentera.
Kupię oczywiście szczenię, hodowli, ni żadnych rodziców, nie mam zaplanowanych, ale jestem na etapie poszukiwań, jakichś dobrych psów (fizycznie i psychicznie). Tak czy siak, prędzej czy później, owczarek australijski u mnie zamieszka. Tak jest postanowione i tak właśnie będzie. Jak już wspomniałam, na samym początku mojego bytowania, mam 11 lat, więc mogłabym uczestniczyć w grupie I, z tego co się dowiedziałam. Trochę już czytałam, więc co nie co wiem, ale i tak mam zawahania. Dlatego przygotowałam kilka nurtujących pytań, bynajmniej mnie nurtujących, ale mam nadzieję, że ktoś z tego skorzysta...
...1. Czy wystawa Młody Prezenter jest tak naprawdę odpowiednikiem normalnej wystawy i czy wszystko wygląda tak samo, lub chociażby podobnie?
2. Od jakiego wieku (szczenięcia) można w takiej wystawie uczestniczyć? Czy minimalny wiek mojego szczenięcia (czyli 3 miesiące) jest oparty również na wystawach typu Młody Prezenter, czy pies może uczestniczyć wcześniej, a nawet później?
3. Do jakiego wieku (psa) można uczestniczyć w takowej wystawie?
4. Jak wygląda wszystko w środku?
5. Jakie są tytuły, zarówno dla mnie, jak i psa?
Z góry dziękuję i kłaniam się przed całym Państwem, jeśli ktokolwiek odpowie. Niestety, na innych stronach nie uzyskałam właściwie żadnej odpowiedzi, dlatego mam nadzieję, że tu ktoś się znajdzie, kto jest na tyle dobry i będzie w stanie mi pomóc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Sro Maj 04, 2011 19:37    Temat postu:

Powrót do góry
Destiny

PostWysłany: Sro Maj 04, 2011 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Regulamin ZK
http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Regulamin_konkursu_Mlody_Prezenter.pdf
Forum
http://www.juniorhandling.fora.pl/
Pycka

PostWysłany: Sro Maj 04, 2011 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Destiny napisał:
Regulamin ZK
http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Regulamin_konkursu_Mlody_Prezenter.pdf
Forum
http://www.juniorhandling.fora.pl/

Dziękuję ci niezmiernie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kisses

PostWysłany: Pon Maj 16, 2011 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To forum jest chyba zaspamowane przez boty itp., aktualne, które prowadzę ja ze znajomym: www.vripeterehandling.fora.pl
Chyba jest tam większość osób aktualnie startujących Wink

Co od pytań:
Zacznijmy od tego, ze młody prezenter to nie oddzielna wystawa, to konkurs, który odbywa się w trakcie wystawy.

Cytat:
1. Czy wystawa Młody Prezenter jest tak naprawdę odpowiednikiem normalnej wystawy i czy wszystko wygląda tak samo, lub chociażby podobnie?

Młody Prezenter jest na każdej wystawie międzynarodowej, a czy na krajówkach to już zależy od oddziału. W MP masz figury, z którymi nie spotykasz się raczej na ringu normalnym (z wyjątkiem przejścia po prostej, koła, czasami trójkąt też się pojawia, ale wtedy nie masz obowiązku zmiany ręki, co jest wymagane w Młodym Prezenterze). Na podstawie tego, jak wykonujesz figury i prezentujesz psa i Twojej wiedzy (czasami pytają) przyznawane są punkty (max 5), potem sędzia wybiera osoby do finału, następne ustawia na lokatach, które są dodatkowo punktowane. Osoby z 1. miejsca w grupie młodszej i starszej konkurują o tytuł Zw.Dnia, również dodatkowo punktowany.

Cytat:
2. Od jakiego wieku (szczenięcia) można w takiej wystawie uczestniczyć? Czy minimalny wiek mojego szczenięcia (czyli 3 miesiące) jest oparty również na wystawach typu Młody Prezenter, czy pies może uczestniczyć wcześniej, a nawet później?

Nie ma górnej ani dolnej granicy wieku psa, którego prezentujesz. Pies musi odpowiadać tylko tym samym, co pies zgłoszony na wystawę (rejestracja w ZK).

4. Jak wygląda wszystko w środku?
Wychodzisz na ring, poprzednio odbierając numerek, słuchasz co mówi sędzia i wykonujesz jego polecenia Wink

Cytat:
5. Jakie są tytuły, zarówno dla mnie, jak i psa?

Pies nic nie zyskuje startując w MP, to Ciebie się tam ocenia, nikt psa pod względem wzorca nie będzie oceniać. Ważne jest to, jak prezentujesz psa w ruchu i statyce, co o nim wiesz, czy znasz figury. Sama osobiście możesz zająć lokaty od 1-4, dostać tytuł Zw.Grupy Starszej/Młodszej, Zw.Dnia.
Finały MP odbywają się w Poznaniu, gdzie staruje 10 najlepszych osób z grupy starszej i 10 z młodszej, walczą oni o możliwość reprezentacji Polski na najważniejszej wystawie - Cruft`s.

Wysłany: Pon Maj 16, 2011 12:03    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Przygotowanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: