Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mam pytanie...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Wychowanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gosi@



Dołączył: 16 Lip 2012
Posty: 682
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lip 18, 2012 14:13    Temat postu: Mam pytanie... Odpowiedz z cytatem

Hej! Jak widzicie w tytule mam pytanie, a tak właściwie pytania. Pytanie nr1: Mój mały 2 miesięczny osik ciągle na mnie skacze i podgryza mi spodnie i buty. Jak go tego oduczyć (Stosuje metodę ) ? Question Pytanie nr2 brzmi:
Co zrobić gdy pies nie chce załatwiać się gdy jest na smyczy? No i co zrobić jak kopie dołki? No i to wszystko! Czekam na odpowiedzi Wink .
_________________
G&K - http://domnaczterechlapach.blogspot.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Sro Lip 18, 2012 14:13    Temat postu:

Powrót do góry
Michał i Karolina



Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 1631
Skąd: Gdańsk/ Bytom

PostWysłany: Sro Lip 18, 2012 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trochę nie ten temat, moderatorzy się postarają żeby był gdzie ma być Wink

a co do skakania, spróbuj go w takim momencie po prostu zignorować. jak na Ciebie skacze, nie dotykaj go i nawet na niego nie patrz. jak się uspokoi możesz go pochwalić, wtedy będzie wiedział, że jego spokojne zachowanie jest ok, a nie to kiedy zabiera Ci przestrzeń Wink zwracając na niego uwagę, możesz tylko to utrwalić.

wiem, że taka metoda stosowana jest przy psach dorosłych, myślę, że przy szczeniaku też będzie ok ale niech wypowie się ktoś bardziej doświadczony.
mały ma pewnie pełno energii, urwis z niego Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PoolseHeks



Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 1967
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lip 18, 2012 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapraszamy do przestudiowania działu o wychowaniu.
Temat o nauce czystości jest tu: http://aussie.phorum.pl/viewtopic.php?t=1526&postdays=0&postorder=asc&start=0. Ja bym po prostu wyprowadzała go na smyczy i zaraz po wyjściu czekała w dogodnym do sikania miejscu, dopóki się mały nie załatwi - wtedy chwalimy, smaczkujemy, odpinamy smycz (jeśli można w tym miejscu) i ruszamy na fajoski spacer z zabawami.
o podgryzaniu tu: http://aussie.phorum.pl/viewtopic.php?t=1162 i tu http://aussie.phorum.pl/viewtopic.php?t=586

Co do kopania, to miałam podobny problem bo Aster uwielbia ryć nory. I jest wtedy tak szczęśliwy, że nie mam serca mu zabraniać. Wybrnęłam tak, że ustanowiłam jedno miejsce w ogrodzie, gdzie mu wolno. Gdy pies kopie w odpowiednim miejscu - chwalimy, gdy kopie gdzie indziej - dajemy sygnał braku nagrody (którego wcześniej trzeba psa nauczyć ale to osobna historia) i prowadzimy do miejsca "legalnego" gdzie kopiemy doła entuzjastycznie razem. W miejscu "legalnym" można czasem płytko zakopać śmierdzącego gryzaka (np. żwacz). Legalne miejsce musi być położone w cieniu i z dobrym widokiem na wejście do domu i na posesję (starsze psy często kopią sobie w upalne dni dół, w którym leżą i obserwują co się dzieje).

A tak w ogóle to bardzo bardzo polecam pójście na zajęcia psiego przedszkola. Na przykład do nas do ALTO Wink
_________________
Esme - Ashqueen SMART WITCH / Nieoficjalnie jak gdyby trochę Trusio też Wink
Szanta Dalmatynka Blondynka ['] / Aster Cane da Pastore di Oropa. Prawie. [']
www.altopsy.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kara



Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 6982
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro Lip 18, 2012 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kazanek z tego co wiem pójdzie do szkółki lecz dopiero jak wróci z wakacji Very Happy Ja już Bariutusa poleciłam w końcu aussiki tam to norma Wink
_________________

http://showfarm.cba.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gosi@



Dołączył: 16 Lip 2012
Posty: 682
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lip 18, 2012 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za szybkie odpowiedzi!
_________________
G&K - http://domnaczterechlapach.blogspot.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mag



Dołączył: 04 Lut 2012
Posty: 1321

PostWysłany: Sro Lip 18, 2012 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie Lego głównie podgryzał najmłodsze dziecko ,natomiast nas też trochę próbował ale mniej. Skutkowało np podczas biegu lub spaceru natychmiastowe zatrzymanie i dopiero jak się uspokoił szliśmy dalej. Przeszło mu po ok 2 miesiącach. Można mieć przy sobie szarpak i dawać jak zaczyna interesować się spodniami Wink
_________________
pozdrawiam Magda i Lego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krysia&Astor



Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 59
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Lis 29, 2012 17:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Nie wiem, czy taki temat już pojawił się na forum.
Nasz Astor ma już rok prawie i zaczynają się z nim pierwsze problemy. Gdy z rodziną próbujemy wyjść z domu Astor siada w pokoju i za nic nie daje się go wygonić. Nie pomagają smakołyki, nawoływania, wypychania, nic. Jak usiądzie to nie da się ruszyć. Niestety ostatnio zdarza mu się warknąć, a nawet pokazywanie zębów i gryzienie po rekach. To jest jedyna taka sytuacja, w której tak sie zachowuje. Mam pytanie, czy może państwa pieski też miały takie okresy buntów i jak sobie z tym radzić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asher



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 4204
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lis 29, 2012 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie do końca rozumiem problem, chodzi o to, że wy wychodzicie sami bez psa i nie chcecie, żeby pod waszą nieobecność przebywał w jakiś pokoju? W takiej sytuacji starałabym się go po prostu w ogóle nie dopuścić, żeby się tam zakotwiczył, tj. zanim zaczniecie się szykować z rodziną do wyjścia, co jak widać pies świetnie rozumie, zamknęłabym ten pokój, żeby w ogóle nie mógł tam wejść.

Co do warczenia, to Trusiowi się zdarzało w podobnej sytuacji do waszej - jak go wypraszałam z kuchni, w której bardzo chciał być, bo było tam mnóstwo smakowitości. Wychodził, ale powarkiwał. Ja to interpretowałam, jako zachowanie nastolatka, który owszem, posłucha polecenia dorosłej osoby, ale pod nosem sobie zaklnie dla animuszu Wink Dość gwałtownie szlam wtedy w jego kierunku, stawałam nad nim, brałam się pod boki i intensywnie na niego patrzyłam, żeby pokazać swoją przewagę, czasem robiłam jeszcze groźną minę. Po chwili Trusiek kapitulował, lekko się kulił, uszka po sobie, ogonek delikatnie merdał, wtedy natychmiast odpuszczałam.
Ale Trusiek nigdy nie użył wobec mnie zębów, jego warczenie nie było ostrzeżeniem przed atakiem, więc nie wiem, czy na waszym miejscu zachowałabym się w taki sposób, w jaki ja zachowywałam się wobec Trusia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krysia&Astor



Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 59
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Lis 30, 2012 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za każdą radę, będziemy stosować wszystkiego po trochu, ale rzeczywiście piesa jest tak rozumny, ze jak tylko widzi ze się ubieramy a jego chcemy zostawić w domu to zarzuca kotwice i ani rusz, Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
josevina



Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 95
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Pią Lis 30, 2012 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli pies na was warczy i zaczyna pokazywać zęby, to wygląda to na lekko zaburzoną hierarchię w stadzie. Mój owsik nigdy na nas nie warczy, nawet gdybym spróbowała zabrać mu miskę z jedzeniem (chociaż w stosunku do innych psów jest bardzo dominujący), ale od początku miał jasno wyznaczone reguły, których przestrzegali wszyscy domownicy.
_________________
Justyna & PI & Sasza & Olo

szkolenie psów & zabawa
www.funnydog.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
spacerolog



Dołączył: 22 Paź 2011
Posty: 854
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: Pią Lis 30, 2012 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
piesa jest tak rozumny, ze jak tylko widzi ze się ubieramy a jego chcemy zostawić w domu to zarzuca kotwice i ani rusz,

bo on sobie już połapał,że jak się ubieracie i nie bierzecie smyczy czy innych duperelków spacerowych, to znaczy,że on zostaje i mu się to lekko mówiąc nie podoba Wink
Spróbowałabym zmienić ten rytuał. Znaczy się ubierać się do wyjścia, zakładać buty itp, ale nie wychodzić, tylko zająć się czymś innym, brać smycz do ręki, trochę ja ponosić, przełożyć z miejsca na miejsce, przypinać psu, odpinać, ale nie wychodzić,tak kilka razy dziennie. Żeby psu rozmył się ten związek,że ubieranie sie człowieka wiąże się z zostawieniem go w domu.
Powinno pomóc Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krysia&Astor



Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 59
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Lis 30, 2012 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki Spacerolog, twoja metoda wydaje mi się bardzo dobra i wprowadzimy ją w życie jak najszybciej Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
spacerolog



Dołączył: 22 Paź 2011
Posty: 854
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: Pią Lis 30, 2012 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spoko, metoda wypróbowana na bracie Astora Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pią Lis 30, 2012 19:42    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Wychowanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

owczarki australijskie - aussies - australian shepherds  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group