Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

aussie i IPO
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Inne dyscypliny oraz ogólny kalendarz imprez
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elka



Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 421
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lut 12, 2014 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dotykałam, wyciągałam ręce itd, to trzymał. Problematyczny jest ten moment, jak już usiądzie a jeszcze nie wyciągnęłam rąk
_________________
Pozdrawiamy
Elka & Happy & Kiss & Speed:)
Brutus[']
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Sro Lut 12, 2014 21:36    Temat postu:

Powrót do góry
Amulinka



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 12738
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lut 12, 2014 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałam to samo z Amim, który uczony był typowo zabawowego aportu (a właściwie to aportował sam z siebie, ja nawet uczyć nie musiałam Wink)
_________________
Ula, Lava & Suvi
Ami [*] Choco [*] Asti [*]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
asher



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 4204
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lut 13, 2014 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ela, alez z tego co piszesz to jak najbardziej jest to metoda "na myślenie" Smile Zobacz, jak podobnie to wygląda:
http://youtu.be/MIWqXmnAKRs

Z tym, że zamiast "głaskania po brodzie" jest samokontrola Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elka



Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 421
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 14, 2014 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem, czy tak podobnie...
Tutaj na innej zabawce pies jest rozbawiany, inną trzyma.
Trzymanie jest całkowicie oddzielone od zabawy.
Zgadza się w sumie tylko rozbawienie i poszarpywanie.
U Speeda samokontrola nie zdawała rezultatu a gryzak trzyma pięknie.

Ten filmik lepiej obrazuje to, o czym pisałam
http://www.youtube.com/watch?v=SlbMmG7JgQo
_________________
Pozdrawiamy
Elka & Happy & Kiss & Speed:)
Brutus[']
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asher



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 4204
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 14, 2014 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ela, nie do końca rozumiem to, co robi Mia Skogster. Maliniak z tego filmu nie wygląda na namiętnego podgryzacza, nie memła gryzaka, więc nie bardzo rozumiem, w jakim celu ta przemoc fizyczna? To zamykanie psu pyska dłońmi i szarpanie go za głowę?

Podobny sposób na dobry chwyt:
http://youtu.be/SshLMSl0ByA
Z tym, że u Fanny Gott "przemoc" ( widoczna tutaj: http://youtu.be/SshLMSl0ByA?t=55s ), to po prostu zabawa w rozproszenia, gra, którą pies doskonale zna i dzięki temu wie, że tej presji nie trzeba się obawiać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elka



Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 421
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lut 15, 2014 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jednak widzę różnicę, na twoim filmiku jednak jest to wszystko na bazie samokontroli.

Nie czepiasz się nieco tej przemocy?
_________________
Pozdrawiamy
Elka & Happy & Kiss & Speed:)
Brutus[']
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
agu



Dołączył: 10 Cze 2011
Posty: 3338
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Lut 15, 2014 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w przypadku tej maliny z filmiku z Mia wydaje mi sie, ze na wyrost bylo to naprawianie bo ten pies nie wygladal jakby mial problem z aportem Wink silowy moze byc ok ale jak pies faktycznie ma z tym duze klopoty, nie kuma innymi metodami i sie nie wytnie przy takim sposobie pracy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asher



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 4204
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lut 16, 2014 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elka napisał:
Ja jednak widzę różnicę, na twoim filmiku jednak jest to wszystko na bazie samokontroli.

I łupu.
A "podobne" w sensie tego, do czego się dochodzi - przewodnik próbuje z całej siły wyciągnąć psu aport z pyska, a im bardziej próbuje, tym bardziej pies nie puszcza. I ma z tego kupę radochy Smile

Elka napisał:
Nie czepiasz się nieco tej przemocy?
Tzn?
Dopytuję, bo nie wiem, czy dobrze rozumiem, na czym to polega. Tzn. widzę, że wkłada się psu aport w pysk i zaciska kufę dłońmi? Ale to szarpanie za głowę? To korekta, jak pies rozluźnia chwyt?
Jeśli tak, to taka "wersja light" aportu siłowego i zupełnie mi się nie podoba. Łapanie za kufę i szarpnięcia za głowę, mimo, że nie boli, to bardzo silna presja. I nawet w przypadku twardej maliny nie rozumiem po co uczyć siłowo, jeśli pies nie ma problemu z aportem?
Dla mnie metoda nie do przyjęcia, nawet, jeśli pies problem z aportem ma (a Trusiek ma, z metalem). Wole wyzerować ćwiczenie Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elka



Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 421
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lut 24, 2014 09:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, co robiła Mia, ciężko mi powiedzieć. Jedyne o czym pisałam to to, że wygląda podobnie, do tego, co my robimy. Speeda nikt za głowę nie szarpał. Wink
Każdy ma jakieś swoje metody, sposoby, pomysły. Dla każdego coś innego jest "nie do przyjęcia"
Dla mnie np nie do przyjęcia jest wzrastająca frustracja w procesie nauki, dlatego wolę psu pokazać, naprowadzić, wyjaśnić a nie czekać aż pies sam dojdzie do tego, co miał zrobić. Dużo oczywiście zależy też od samego psa i przewodnika. Każdemu coś innego pasuje.
Po treningach "metodami ipowców" Speed ma tak piękne chodzenie przy nodze, jak nigdy wcześniej.
Ale spokojnie, nie stanowimy dla nikogo konkurencji na zawodach. Razz
_________________
Pozdrawiamy
Elka & Happy & Kiss & Speed:)
Brutus[']
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asher



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 4204
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lut 24, 2014 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Domyśliłam się, że wobec Speeda szkoleniowiec był delikatniejszy Wink
Naprawdę fajnie, że znalazłaś metodę, dzięki której i dla ciebie, i dla psa trening jest przyjemnością.
Ja odnoszę wrażenie, że tak naprawdę najważniejsze, to żeby przewodnik był do danej metody przekonany, bo jeśli rozumie i lubi to, co robi, to i psu łatwiej to ogarnąć Wink

Co do zawodów - szkoda! Ale może, jeśli nie na zawodach, to na jakimś wspólnym treningu uda nam się spotkać? Smile

A jeśli chodzi o frustrację, to ja akurat widziałam więcej psów sfrustrowanych awersyjnym szkoleniem, mimo, że z przejawami frustracji tez się często w takim "systemie" walczy awersyjnie, więc pies wie, ze nie powinien jej okazywać . Mailna, czy ONek to zniesie, najwyżej będzie brzydko wyglądać na posłuszeństwie w C Wink Ozika może to totalnie rozwalić.
Dlatego ja jednak mam sporą dawkę nieufności wobec IPOwców Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elka



Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 421
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lut 24, 2014 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Treningu nie wykluczam ale najpierw poskładam do kupy mój kręgosłup Wink
Startować planujemy w rally-o, to jedyne zawody, które bawią i mnie i Speeda. Razz

Moje zaufanie do IPOwców wzrasta z każdym kontaktem. O dziwo bardzo pozytywnie podchodzą do gryzącego bordera (po pierwszym szoku). Oczywiście często muszę wyjaśniać, dlaczego gryzę z borderem, ale po krótkim tłumaczeniu wszyscy ze zrozumieniem kiwają głowami. Ani razu nie usłyszałam, że to bez sensu, że ta rasa się nie nadaje itd.

Jeśli chodzi o trening posłuszeństwa, to uwielbiam podpatrywać ich metody, sposoby. Do mnie wiele z nich bardziej przemawia niż to, co niejednokrotnie widziałam na semi obi (przykład: podkładka vs naprowadzanie żarciem).

Bardzo poważnie zastanawiam się nad zorganizowaniem seminarium z Anetą Migas, bo praca jej psa jest imponująca i filmiki z prowadzonych semi bardzo interesujące.

Szczerze mówiąc bardzo żałuję, że obi i IPO tak mocno się rozdzieliły, że nie ma wspólnych treningów z posłuszeństwa. Bo choć ćwiczenia się różnią, to wspólny trening mógłby być korzystny.
_________________
Pozdrawiamy
Elka & Happy & Kiss & Speed:)
Brutus[']
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
olfactus



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 1573

PostWysłany: Wto Lut 25, 2014 07:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elka napisał:

Dla mnie np nie do przyjęcia jest wzrastająca frustracja w procesie nauki, dlatego wolę psu pokazać, naprowadzić, wyjaśnić a nie czekać aż pies sam dojdzie do tego, co miał zrobić.


Ciągle nie rozumiem dlaczego zakładasz że wyjaśnianie jest domeną IPO a frustrowanie domeną obi. Zdecydowana większość szkoleniowców obi, których widziałam, polskich i zagranicznych dużo i długo naprowadza.
_________________
altopsy.com
ALTO
szkolenie psów, hotel dla zwierząt, porady behawioralne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Elka



Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 421
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 25, 2014 08:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To albo patrzyłyśmy na innych albo co innego zapamiętałyśmy. Wink
_________________
Pozdrawiamy
Elka & Happy & Kiss & Speed:)
Brutus[']
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asher



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 4204
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 25, 2014 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

olfactus napisał:
Ciągle nie rozumiem dlaczego zakładasz że wyjaśnianie jest domeną IPO a frustrowanie domeną obi.


Elka napisał:
To albo patrzyłyśmy na innych albo co innego zapamiętałyśmy. Wink

Tobie chodzi o takie metody, jakie poznałaś na seminariach z Asią Hewelt, Olą Brzozowską i Magdą Łęczycką? Wink
Ale przecież sama wspomniałaś o Anecie Migas, która uczy ludzi nie tylko IPO, ale też obi, podobnie"Dorplanty" Wink Już zresztą była o tym mowa, że nie ma jednej słusznej wersji uczenia psa ćwiczeń obediencowych.

Ja nie rozumiem natomiast, dlaczego zakładasz, że "myślenie" psa frustruje, a podpowiadanie nie. Trenowanie obi byłoby piękne, gdyby istniała tak prosta zależność Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elka



Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 421
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 25, 2014 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, chodzi mi o seminaria z Varvarą, Asią, Olą, Magdą.

O Dorplantowcach i Anecie piszę bardziej kojarząc je z ipo niż obi. Wink

Teraz pora na wyjaśnienia...
Dla Speeda i Happy naprowadzanie i dokładne wytłumaczenie jest dużo mniej frustrujące niż kształtowanie i "ćwiczenia na myślenie". Zdecydowanie spokojniejsze głowy mają, ja nie muszą same się zastanawiać, o co mi chodzi.

Dla Kiss zdecydowanie lepsze jest kształtowanie i wymaganie pracy własnym mózgiem. Przypuszczam, że poza jej nieprzeciętną (niestety) inteligencją, powodem tego jest, że przy naprowadzaniu muszę się nad nią pochylić, a ona tego nie lubi.

Piszę o moich własnych psach, naszych doświadczeniach szkoleniowych i preferencjach związanych ze sposobem nauczania. Nie wykluczam, że jest więcej psów dla których naprowadzanie jest gorsze/trudniejsze/mniej komfortowe niż kształtowanie, czy wyłapywanie.
_________________
Pozdrawiamy
Elka & Happy & Kiss & Speed:)
Brutus[']
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Wto Lut 25, 2014 13:30    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Inne dyscypliny oraz ogólny kalendarz imprez Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

owczarki australijskie - aussies - australian shepherds  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group