Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przyczepka rowerowa

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Inne dyscypliny oraz ogólny kalendarz imprez
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
funky_budda



Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 64
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Gru 01, 2012 09:57    Temat postu: Przyczepka rowerowa Odpowiedz z cytatem

Wiem, że temat mało zimowy, ale zgodnie z teorią, że lepiej kuć żelazo póki gorące, postanowiłem zacząć drążyć go z lekkim wyprzedzeniem. Czy ktoś z Was ma, korzysta, mógłby polecić? No i zasadnicze pytanie: jak przyzwyczaić psa do spokojnego w niej siedzenia. Nasz pies jest jeszcze dzieckiem, więc chciałbym zacząć go jak najwcześniej oswajać z tą formą podróżowania. Uprzedzę komentarze w stylu: "przecież aussie's to bardzo aktywne psy i z powodzeniem mogą biegać za, tudzież przed albo obok roweru" - chodzi mi o aktywną turystykę rowerową, spędzanie wakacji z psem i na rowerach, pokonywanie dystansów w granicach 100 km dziennie:) Dzięki za podpowiedzi i sugestie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sob Gru 01, 2012 09:57    Temat postu:

Powrót do góry
mag



Dołączył: 04 Lut 2012
Posty: 1321

PostWysłany: Sob Gru 01, 2012 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oooo, fajny pomysł , a pies przecież raz, że za młody na bieg przy rowerze , dwa ,że nawet jak będzie starszy to też nie zawsze da radę na długich dystansach więc realizuj pomysł i daj znać jak Wam idzie ,
na początek jak kupisz przyczepkę to wkładaj dużo smaków ,żeby się nie bał włazić, potem spróbuj poruszać wózkiem ,żeby nie było strasznie itd....
_________________
pozdrawiam Magda i Lego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jola



Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 13
Skąd: Nowy Targ

PostWysłany: Sob Gru 01, 2012 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam i korzystam http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/315297_391821197548297_2070197245_n.jpg

W sezonie letnim jeździmy nią na torek. Mamy 3 km, wiec nie wyobrażam sobie by mój pies miał biegać taki dystans po asfalcie ;/ A tak jest tanio i ekologicznie... no i można sobie super mięśnie wyrobić Very Happy
To przyczepka dla dzieci, trochę przerobiona. Kupiłam na allegro używaną.
Mój pies nie miał problemów z jazdą w niej, ale asekuracyjnie jest zapięty szelkami w środku Smile Polecam !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
suche



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 2065
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Gru 01, 2012 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola przyczepka wygląda super!
Ja też od dawna o tym myślę... Lubię rower, ale żal mi by pies biegał dłużej po asfalcie, a aby wydostać się z miasta zawsze większy lub mniejszy odcinek jest asfaltowy/betonowy. Poza tym fajnie by było dojeżdżac tak na treningi gdzie pies powinien być "świeży"
Te takie typowe dzieciece przyczepki wydają mi się za duże, za ciężkie, niezwrotne...
Może coś takiego: http://allegro.pl/przyczepka-do-roweru-wozek-na-bagaz-jogger-dla-psa-i2816536037.html
_________________
Pozdrawiam,
Basia, Kacperkowaty, Ashka i Reba
"Form Follows function"
Ashqueen-Australian Shepherds for sport and work
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jola



Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 13
Skąd: Nowy Targ

PostWysłany: Sob Gru 01, 2012 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

suche napisał:

Te takie typowe dzieciece przyczepki wydają mi się za duże, za ciężkie, niezwrotne...
Może coś takiego: http://allegro.pl/przyczepka-do-roweru-wozek-na-bagaz-jogger-dla-psa-i2816536037.html


Porównując wymiary i wagę to jest taka sama jak moja Smile Mocowanie też takie samo, generalnie one wszystkie robione są na tej samej zasadzie, różnica jest taka, że te dla zwierząt mają bude dostosowaną dla psów tzn. płaska podłoga, a dla dzieci są przystosowane do siedzenia, wiec trzeba je przerabiać.
Mnie na dzień dobry zadziwiła właśnie jej zwrotność Smile Ciężka nie jest, podnoszę ją sama. Ja kierowałam się ceną przy wyborze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
funky_budda



Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 64
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Gru 01, 2012 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odzew, porady i linki! Jola, a jak w praktyce wygląda przerobienie dziecięcej przyczepki na psią? Dużo jest z tym roboty?
Suche - przyczepka wygląda całkiem interesująco i cena jest bardzo atrakcyjna; w dodatku z powodzeniem udźwignie nawet największego aussika. Ciekaw jestem, czy ktoś sprawdzał ten model i może się podzielić wrażeniami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jola



Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 13
Skąd: Nowy Targ

PostWysłany: Sob Gru 01, 2012 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

funky_budda napisał:
Jola, a jak w praktyce wygląda przerobienie dziecięcej przyczepki na psią? Dużo jest z tym roboty?

Jakoś specjalnie dużo to nie ma. Po pierwsze trzeba wyciąć ścianę, która służy jako oparcie dla dziecka, jedno pociągnięcie nożem. Ja zostawiłam pasy bo są potrzebne. Trzeba jeszcze wyrównać obniżenie, które jest na nogi dziecka. Ja mam to poskładane i od spodu mam załozone takie pasy na których to się trzyma. I w sumie ostatni krok to przypięcie na stałe tylniej ściany, żeby pies nie mógł sobie sam otworzyć. Tutaj zrobiłam dziury i za pomocą plastikowych szybko złączek przypięłam do metalowej części wózka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
funky_budda



Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 64
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Gru 02, 2012 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola: gratuluję innowacyjności i zacięcia rzemieślniczego Wink Ciekaw jestem, jak pies Twój zachowuje się w przyczepce, czy nie próbuje z niej wyskoczyć, jak tylko rower się zatrzymuje? Znając mojego diabła, to on długo póki co w jednym miejscu nie potrafi usiedzieć Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PoolseHeks



Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 1967
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Gru 02, 2012 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak na logikę, to bym zaczęła od uczenia zostawania w klatce metalowej, a potem dopiero w płóciennej klatce lub przyczepce. I pewnie osobno trzeba przyzwyczaić psa że ma spokojnie siedzieć jak się całość rusza...
_________________
Esme - Ashqueen SMART WITCH / Nieoficjalnie jak gdyby trochę Trusio też Wink
Szanta Dalmatynka Blondynka ['] / Aster Cane da Pastore di Oropa. Prawie. [']
www.altopsy.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
suche



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 2065
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Gru 05, 2012 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oświadczam, że nabyłam przyczepkę rowerową z linku Mr. Green Przyznaje, że trochę dziwnie się czuje mając wozić w niej psa, ale korzyści są na tyle duże, że warto się złamać Wink
Przyczepka ogólnie robi fajne wrażenie, jest ładna, prosta, skrętna i bardzo szybko można ją odczepić/doczepić do roweru.
Jest też niestety duża (wg mnie za duża dla ozika wielkości Saszy czyli 51 cm 19 kg, choć pewnie dla dużego samce bedzie w sam raz) przez co wynoszenie jej z domu jest dość uciążliwe, bo razem z kołami jest niewiele węższa niż futryny. Mieszczą się w niej gabarytowo i wagowo oba moje psy naraz, wiec dla mnie jest oki.
Przyczepka zrobiła furorą u mojego 2 letniego chrześniaka, wiec jak się nie sprawdzi, to przynajmniej ktoś bedzie miał z niej radość (oczywiście nie bedzie w niej ciągany przy rowerze Wink ).
Oba psy weszły do przyczepki bardzo chętnie, wręcz był wyścig kto pierwszy, bo wiadomo ze za to można zgarnąć smaka. Z poziomu psa przyczepka wygląda jak zwykła klatka. Potem zaczęłam lekko ruszać i już było gorzej tzn Sasza się położyła i była średnio szczęśliwa, a Kasprowy zaczął drapać - dla niego to trochę za szybko. Dziś przetestowałam przyczepkę za dworze, ale tylko z Saszą, bo Kasprowy pewnie by ją porwał. Sasza popiskiwała i na pewno wolałaby biec obok, ale poza tym dzielnie zniosła króciutką podróż. Jedzie się całkiem szybko, ale ja się odważyłam rozpedzic tylko do 20 km/h. Po asfalcie kostce downa itd jeździ się b. fajnie. Gorzej przez szykany zwlaniające - czuć wyraźnie szarpnięcie gdy przyczepka wieżdża i zjeżdża. Mam nadzieje, że śnieg nas nie zasypie i jutro pojadę gdzieś dalej i nabiorę więcej doświadczenia. Ach żeby udało się ją wykorzystać! Bardzo bym chciała zabierać psy na długaśne wycieczki rowerowe (np na Mazury, Zalew itp Very Happy
_________________
Pozdrawiam,
Basia, Kacperkowaty, Ashka i Reba
"Form Follows function"
Ashqueen-Australian Shepherds for sport and work
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
funky_budda



Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 64
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Gru 06, 2012 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Suche: dzęki za recenzję! zachęciła mnie jeszcze bardziej, ale na razie wstrzymam się z zakupem do wiosny chyba, bo sądząc po widoku za oknem, nie miałbym teraz okazji zbytnio się nią nacieszyc. Poza tym trapi mnie permanentny brak miejsca, więc będę musiał najpierw wynegocjować u rodziców jakieś miejsce u nich w garażuWink Link zapisany, a póki co trenujemy na sucho - wchodzenie i zostawanie w klatce. Pozdrawiam
_________________
Bowie zaprasza do swojej galerii:
http://aussie.phorum.pl/viewtopic.php?t=3312
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
prbsew



Dołączył: 04 Sty 2014
Posty: 14

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2014 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chciałabym wznowić temat przyczepki rowerowej.
Jakieś sugestie osób które takową mają. Czego szukać, czym się kierować przy wyborze przyczepki??
Takie podstawy techniczne jak(waga, wygoda plus aby była stabilna)
Może macie jakiś sprawdzony model???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama






Wysłany: Sob Kwi 12, 2014 18:34    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Inne dyscypliny oraz ogólny kalendarz imprez Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

owczarki australijskie - aussies - australian shepherds  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group