Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

aussie i ratownictwo
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Inne dyscypliny oraz ogólny kalendarz imprez
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Amulinka



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 12738
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sty 24, 2013 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakby co, to ja z wiosną chętnie bym się zaczęła spotykać z jakąś grupką na takie ćwiczenia Smile Marzył mi się raport, ale w naszych warunkach byłyby problemy z treningami (+ trzeba mieć drugiego przewodnika do jednego psa), natomiast z poszukiwaniem w lesie byłoby łatwiej.
_________________
Ula, Lava & Suvi
Ami [*] Choco [*] Asti [*]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Czw Sty 24, 2013 19:58    Temat postu:

Powrót do góry
Porta Nigra



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sty 24, 2013 23:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My w naszej Fundacji od dwóch lat proponujemy takie szkolenia "sportowe" pod kątem ratownictwa. Prowadzą je na naszych obozach instruktorzy z Czech i trochę my same na podstawie zdobytych umiejętności.
Gdyby chcieć to robić na poziomie zawodów, to na podstawie regulaminów IRO bo tak jest w innych krajach.

My w każdym razie zapraszamy, bo z pewnością w tym roku, podobnie jak w ubiegłych będzie kilka możliwości spotkań szkoleniowych Wink z nowymi instruktorami.

Zazwyczaj z grupy sportowej wyłoni się jakiś zespół ratowniczy, dlatego warto Cool
_________________
www.grs-ospwiszniamala.pl
www.psiratownicy.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Amulinka



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 12738
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Porta Nigra napisał:
My w naszej Fundacji od dwóch lat proponujemy takie szkolenia "sportowe" pod kątem ratownictwa. Prowadzą je na naszych obozach instruktorzy z Czech i trochę my same na podstawie zdobytych umiejętności.
Gdyby chcieć to robić na poziomie zawodów, to na podstawie regulaminów IRO bo tak jest w innych krajach.

My w każdym razie zapraszamy, bo z pewnością w tym roku, podobnie jak w ubiegłych będzie kilka możliwości spotkań szkoleniowych Wink z nowymi instruktorami.

Zazwyczaj z grupy sportowej wyłoni się jakiś zespół ratowniczy, dlatego warto Cool


Podpytałam jak dokładnie jest w Finlandii. I tak:
Są trzy rodzaje egzaminów z poszukiwania, wszystkie oficjalne (wyniki są rejestrowane przez Związek Psów Użytkowych i Związek Kynologiczny - ten pierwszy jest członkiem drugiego i organizuje różne rodzaje egzaminów "psów użytkowych", w tym IPO, oraz testy psychiczne):
- egzamin z poszukiwania dla psów użytkowych, klasy 1, 2 i 3; tylko dla psów posiadających uprawnienia psów użytkowych (tzn. dla ras z listy użytkowych; oczywiście aussiki też są na tej liście)
- egzamin z poszukiwania dla psów obrończych, klasy A i B; dla wszystkich psów, także mieszańców
- egzamin z poszukiwania IPOR, klasy A i B; dla wszystkich psów, także mieszańców. Regulamin IRO.

Ponadto istnieją inne egzaminy: egzamin fińskiego związku psów obrończych, egzamin podstawowy, egzamin dzienny i nocny, ale nie mam o nich dokładnych informacji. Nie są one uznawane przez fiński związek kynologiczny.

Grupy ratownicze, które jeżdżą na prawdziwe akcje ratownicze:
pies musi mieć zdane egzaminy z dwóch różnych dziedzin (poszukiwanie, gruz, ślad), z czego przynajmniej jeden w najwyższej klasie.

Czyli egzaminy dla wszystkich są takie same. Ale dla psa z grupy ratowniczej tylko jeden egzamin (jeden rodzaj) może być zdany na egzaminie dla psów użytkowych, a z drugiej dziedziny musi być zdany egzamin dla psów obrończych.

Ech, może kiedyś uda nam się wybrać na taki obóz... Planujecie coś w lecie?
_________________
Ula, Lava & Suvi
Ami [*] Choco [*] Asti [*]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Porta Nigra



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki! Bardzo to dla mnie ciekawe. Na kursie dla przewodników psów ratowniczych w straży pożarnej głównym specjalistą jest Szwed i szkolenie prowadzone jest tzw. metodą szwedzką. Trochę też opowiada o tym jak wyglądają egzaminy i system szkolenia w Szwecji.
Wedlug nowego rozporzadzenia wchodzą do naszych egzaminów dla psów ratowniczych testy mentalne, takie na wzór tych skandynawskich.

Obóz oczywiście planujemy 13-27 lipca na Kaszubach. Istnieje możliwość przyjazdu tylko na jeden tydzień. Więcej info lada chwila na naszej stronie internetowej Very Happy
_________________
www.grs-ospwiszniamala.pl
www.psiratownicy.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PoolseHeks



Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 1967
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Porta Nigra napisał:
Obóz oczywiście planujemy 13-27 lipca na Kaszubach. Istnieje możliwość przyjazdu tylko na jeden tydzień. Więcej info lada chwila na naszej stronie internetowej Very Happy


No to dawaj znać. Ja bym bardzo chciała się wybrać! Smile
_________________
Esme - Ashqueen SMART WITCH / Nieoficjalnie jak gdyby trochę Trusio też Wink
Szanta Dalmatynka Blondynka ['] / Aster Cane da Pastore di Oropa. Prawie. [']
www.altopsy.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotr Kubica



Dołączył: 27 Mar 2012
Posty: 21

PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj w TVP 2 w programie pożyteczni.pl został nadany reportaż o Stowarzyszeniu Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT i psach w nim pracujących.
Wsród psów szkolonych i używanych w akcjach przez Storat są również 2 owczarki australijskie
tj. Aussies Ambasador Paracortus " OSKAR " i Amazing Girl Paracortus " Mazi ".
Reportaż o Storacie rozpoczyna się w drugiej połowie programu od 16 min.

Dla zainteresowanych załączam link do tego programu
http://www.tvp.pl/vod/audycje/publicystyka/pozytecznipl/wideo/24012013/9777066
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotr Kubica



Dołączył: 27 Mar 2012
Posty: 21

PostWysłany: Sro Mar 27, 2013 02:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stowarzyszenie STORAT jest w trakcie tworzenia zespołów ratowniczych na terenie woj. małopolskiego i śląskiego.
Może kogoś z forumowiczów z tych terenów, rozmyślających o zaangażowaniu się w ratownictwo to zainteresuje.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Porta Nigra



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Kwi 28, 2013 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Psa Ratowniczego.
Dla wszystkich naszych psów, które całkowicie bezinteresownie, ponad wszelkimi podziałami, dają z siebie wszystko na 100 % podczas treningów i prawdziwych akcji poszukiwawczych. Wielkie dzięki !! Od nich powinniśmy się uczyć zaangażowania i pasjii.
_________________
www.grs-ospwiszniamala.pl
www.psiratownicy.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sirenia



Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 101
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2014 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapisałysmy się z Bajką do OSP Nowy Dwór Mazowiecki do sekcji poszukiwawczo - ratowniczej z psami. Zajęcia rozpoczynają się u nas za 2 tygodnie więc wtedy będę znać szczególy.
OSP-RW Modlin
Jeszcze nie wiem czy przejdziemy cykl szkoleń i się nadamy, ale chęci i zapału nie brakuje.
_________________
Psia dusza większa jest od psa, kiedy uśmiechasz się do niej, ona się huśta na ogonie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asher



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 4204
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2014 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super! Liczę na relacje ze szkolenia Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotr Kubica



Dołączył: 27 Mar 2012
Posty: 21

PostWysłany: Pią Maj 02, 2014 20:41    Temat postu: Międzynarodowe egzaminy psów ratowniczych Odpowiedz z cytatem

Poniżej wklejam informację o egzaminach psów ratowniczych organizowanych przez STORAT .
Być może zainteresuje ona osoby udzielające się w ratownictwie.
Po więcej informacji proszę kontaktować się bezpośrednio ze STORATem


" W dniach 19-21.09.2014 r. Stowarzyszenie Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT z Rzeszowa organizuje pierwsze w Polsce międzynarodowe egzaminy psów ratowniczych pod egidą International Rescue Dog Organisation (IRO).

Poprzez organizowanie egzaminów chcielibyśmy propagować taką formę pracy z psami. Szkolenie ratownicze daje właścicielom możliwość wyboru innego sposobu szkolenia specjalistycznego psa o szerokim spektrum - posłuszeństwo, sprawność, praca węchowa - bez elementów agresji (obrony). Egzaminy ratownicze są organizowane w wielu krajach świata i zazwyczaj mają charakter sportowy, umożliwiając rywalizację i zdobywanie trofeów.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich o wsparcie nas – finansowe lub osobiste. Organizacja imprezy o randze międzynarodowej jest dla nas dużym wyzwaniem.
Wszyscy członkowie Stowarzyszenia to wolontariusze. Nikt z nas nie pobiera wynagrodzenia i nie prowadzimy działalności zarobkowej. Wpłaty można kierować na konto 06 1020 4391 0000 6002 0002 6617, a osoby chętne do pomocy proszone są o kontakt telefoniczny: 793735931, 728393647 lub mailowy: storat@storat.pl ".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Porta Nigra



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Maj 16, 2014 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś przeglądając forum i oczekując na mojego całkiem już rasowego owsika do ratownictwa z sentymentem i ciekawością przeczytałam cały ten wątek. Dla mnie to kawał historii Very Happy . W międzyczasie z Fridą zdałyśmy egzamin terenowy, a po roku odnowiłyśmy go, zdałyśmy również egzamin klasy 0 - gruzowiskowy według nowego Rozporządzenia, a potem egzamin klasy 1 otrzymując na dwa lata, państwowe uprawnienia do pracy na terenie kraju i poza jego granicami. Ukończyłam kurs dla przewodników psów ratowniczych Na Wydziale Wyszkolenia Grup Poszukiwawczo-Ratowniczych i jestem w trakcie kursu dla instruktorów szkolenia psów ratowniczych PSP. Utworzyliśmy autonomiczną Grupę poszukiwawczo-ratowniczą OSP Wisznia Mała, w której mamy 4 psy z certyfikatami terenowymi i gruzowiskowymi, kolejne w trakcie szkolenia. Regularnie bierzemy udział w akcjach poszukiwawczych, szkoleniach, manewrach... W tym roku organizujemy 1 Zgrupowanie Zespołów Poszukiwawczo-Ratowniczych, w których udział weźmie kilkanaście grup poszukiwawczych psp i osp. Warto mieć cel, warto mieć marzenia, warto je realizować. Nawet jeśli to kosztuje mnóstwo czasu, pracy, a przede wszystkim pieniędzy. Dziękuję Wam wszystkim za dyskusję w tym wątku, dziękuję wszystkim, których poznałam osobiście, z którymi rozmawiałam, których psy mogłam poznać... To dla mnie ogromna nauka. Niedługo mam nadzieję, będę mogła pisać na forum jako przewodnik pełnowartościowego aussie ratowniczego Razz . Moja miłość do rasy kwitnie, a kolejny plan to testy mentalne dla aussie. Niedługo będę na to gotowa i poproszę Was o pomoc w tym temacie.
Fajne jest to forum Smile
_________________
www.grs-ospwiszniamala.pl
www.psiratownicy.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sirenia



Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 101
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki

PostWysłany: Wto Maj 27, 2014 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My z Bajką dopiero zaczynamy naszą przygodę z ratownictwem. Pierwszy miesiąc zajęć bardziej był prowadzony pod kątem posłuszenstwa, szczegolnie dla naszych nowofunlandow w grupie,ktore są średnio ogarnięte. Z Bajką PT mamy opanowane na dość wysokim poziomie.W zeszly weeekend mieslismy testy na rekację psów na osoby nieznane, które prezentowaly cały szereg zachowan. Były to osoby również niepełnosprawne, poruszające się o kulach itd. Były też testy posluszenstwa w rozproszeniu. W sobotę mamy egzmin z przeszkod terenowych a po nim zaczną się zajęcia typowo wodne.
Kurs OSPRW jest bardzo ciekawy , prowadzi go trenerka z Wesolej łapki nba codzien pracujaca w OSP i WOPRZE ze swoją labladorką Lusią.
Zostało nas na kursie niewielu, w grupie mam 2 nowofunlandy (4 letni i roczny) i 2 mlode labladory kupione przez straż (5mc).Kurs jest prowadzony profesionalnie i cieszę się ze się zglosiłyśmy.


http://www.nowodworska.pl/art,2982,straz_szkoli_psich_ratownikow.html
_________________
Psia dusza większa jest od psa, kiedy uśmiechasz się do niej, ona się huśta na ogonie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bibi



Dołączył: 01 Kwi 2014
Posty: 40
Skąd: Wschodni Koniec Świata

PostWysłany: Wto Maj 27, 2014 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam za off, ale błagam, to forum o psach, używajcie poprawnej nazwy rasy: labRador. (Nazwa pochodzi od płw Labrador w Kanadzie).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zmz



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 8635
Skąd: Wwa/Jabłonna

PostWysłany: Sro Maj 28, 2014 08:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A te niufki to też świeżaki? Bo w wymaganiach wiekowych ogłoszenia to się nie łapią chyba Wink Ale ogółem to strasznie zazdroszczę, bardzo bym sobie chciała kiedyś spróbować piesa w takim zadaniu.
_________________

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Reklama






Wysłany: Sro Maj 28, 2014 08:54    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Inne dyscypliny oraz ogólny kalendarz imprez Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 8 z 9
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

owczarki australijskie - aussies - australian shepherds  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group