Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nietypowy problem.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Wychowanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martusmartus



Dołączył: 09 Wrz 2013
Posty: 53
Skąd: Gorzów Wielkopolski

PostWysłany: Pią Cze 06, 2014 09:34    Temat postu: Nietypowy problem. Odpowiedz z cytatem

Hej. Mam duży problem z moją suką. Szukam pomocy gdzie się po prostu da i piszę do każdego. Od paru dni sucz nie chce wychodzić na dwór, czy to rano, czy wieczorem, popołudniu raczej się tak nie zdarza. Objawia się to tym, że biorę smycz a ona nie reaguje. Siedzi w klatce, bądź łazience i nie chce iść. Łagodząc sytuację staram się przykucnąć, zawołać delikatnie wtedy przychodzi po czym robi pod siebie. Dzień w dzień, rano i wieczorem jest ten sam scenariusz. Ani jej na siłę nie biorę, ani jej za to nie karce. Nie było mnie przez cały weekend, wróciłam w poniedziałek i zaczął się problem. Wszyscy zaprzeczają aby wydarzyło się coś niepożądanego podczas mojej nieobecności. Dodam, że suka jest przed pierwszą cieczką, ale takie zachowanie wcale mi nie pasuje do burzy hormonalnej.
Dziś rano byłyśmy zanieść mocz do badania, mam nadzieję że problem nie ma jakiegoś głębszego podłoża psychicznego.
_________________
Marta P.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pią Cze 06, 2014 09:34    Temat postu:

Powrót do góry
Bibi



Dołączył: 01 Kwi 2014
Posty: 40
Skąd: Wschodni Koniec Świata

PostWysłany: Pią Cze 06, 2014 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym zaczęła od porządnego wywiadu z tym kto się psem opiekował. To co psa mogło zniechęcić/przestraszyć może się człowiekowi wydać nieistotne. Nie pytaj "czy coś złego się stało" tylko "co się działo". Niech opiszą dzień po dniu co robił pies, jak wyglądał spacer od zapięcia smyczy do powrotu do domu. Z doświadczenia (głównie z końmi nie psami) wiem, że zwierzę mówi znacznie więcej niż człowiek. Pozostaje tylko użyć człowieka jako tłumacza odpowiednio pytając. I nie chcę tu absolutnie sugerować, że ktoś coś zrobił nie tak. Mógł nieświadomie przestraszyć psa, albo zrobić coś zupełnie inaczej niż dotychczas i zwierzak się pogubił.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
martusmartus



Dołączył: 09 Wrz 2013
Posty: 53
Skąd: Gorzów Wielkopolski

PostWysłany: Pią Cze 06, 2014 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie odebrałam badania moczu, wyszło zapalenie cewki. Może pies z obawy, że nie dojdzie na dwór załatwiał się przez to w domu? Wdrożyliśmy leczenie, zobaczymy jak będzie po paru dniach. MAM NADZIEJĘ, ŻE SIĘ POPRAWI Smile
_________________
Marta P.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SelfSilver



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 2562
Skąd: Sanok

PostWysłany: Sob Cze 14, 2014 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja rowniez obstaje przy tym, co Bibi powyzej. Zachowanie psa wydaje mi sie lekowe. Zrodlem moze byc cokolwiek, chocby nawet dzwiek czy dziwny zapach.
Istnieje tez pewne prawdopodobienstwo, ze jesli to faktycznie zapalenie cewki, pies przestraszyl sie pod twoja nieobecnosc, kiedy go zabolalo, albo wrecz nie mogl sie zalatwic, a (jesli jest mocno z toba zwiazany) twoja nieobecnosc to uczucie wzmocnila. W takim przypadku nie musiala to byc wcale twoja nieobecnosc sama w sobie (z toba rowniez nie chce wychodzic, z tego co piszesz), a towarzyszaca temu niestabilnosc emocjonalna, rozdraznienie, tesknota, ogolny dyskomfort etc.
Wplyw na to moze miec nawet fakt, ze w chwili newralgicznej pies byl na zewnatrz z osoba, z ktora dotad na spacery nie wychodzil.
Czy pies jest z natury odwazny, czy raczej lekliwy?
Czy miewa leki separacyjne?
Czy na spacerach nie sygnalizuje niepokoju kiedys, gdzies?
Ja bym to mimo wszystko skonsultowala z behawiorysta, jesli nie minie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sob Cze 14, 2014 15:09    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Wychowanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

owczarki australijskie - aussies - australian shepherds  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group