Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dżorki i Bax za TM(*)
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Galeria nieozikowa.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hibigia



Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 20
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2014 17:49    Temat postu: Dżorki i Bax za TM(*) Odpowiedz z cytatem

Bax ur.19.02.2005, 50 kg w typie ON, najstarszy z całej sfory Smile
najstarsze zdjęcie jakie mam hehe, jakość beznadziejna ale jest Smile




Nemo, w typie yt, był z nami tylko 3 miesiące i to jedyne zdjęcie jakie mam

Gucci ur.29.04.2007r., yt, najmniejszy, najwredniejszy i najgłośniejszy, próbowaliśmy nawet tropienia na obozie w 2010r. i ku zaskoczeniu całkiem dobrze mu szło Laughing kastrat Very Happy
młodszy







Adin, ur.29.06.2010r., yt, ch.pl,najcichszy z całej 3, chyba największy york jakiego widziałam Razz od początku szkolony przy użyciu klikera, myślę, że ma potencjał do psich sportów, więc na wiosne planuje zapisać nas na jakieś szkolenie posłuszeństwa i być może kurs agility Smile
malutki




świeżo opitolony Smile




towarzysko Pola, DON mojego brata Smile



Ostatnio zmieniony przez hibigia dnia Wto Gru 08, 2015 12:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama






Wysłany: Sro Wrz 10, 2014 17:49    Temat postu:

Powrót do góry
Martula



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 1109
Skąd: Świdnica

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2014 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajna galeria:) Niezłe stado:) Będę zaglądać z nadzieją na ciekawe opowieści:)
_________________
Marta, Ory i MaliBu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hibigia



Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 20
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2014 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

planuje zebrać się w końcu i nakręcić jakiś filmik co by pokazać że nawet wystawowy york potrafii, wszelkie sugestie byłyby mile widziane Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
martusmartus



Dołączył: 09 Wrz 2013
Posty: 53
Skąd: Gorzów Wielkopolski

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2014 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Luźne pytanko: Nie szkoda byłoby golić wystawowego Yorka Smile?
Bo chyba im dłuższy włos tym lepiej?
Nie siedzę w temacie yorków dlatego pytam z czystej ciekawości.
_________________
Marta P.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hibigia



Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 20
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2014 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szkoda było bo jednak troche czasu musiałam poświęcać na pielęgnacje, ale już tyle wystaw zaliczyliśmy że zdecydowałam się go obciąć Smile planuje wystawić jeszcze kiedyś w klasie weteranów jeśli nie zdecyduje się na kastracje, bo wydaje mi się że Adin dobrze się czuł w ringu.Najczęściej doceniali go właśnie za temperament i ruch Smile

a przed obcięciem kudłacz tak wyglądał Twisted Evil



a jeśli chodzi o włosy, to na szczęście coraz więcej jest sędziów, którzy bardziej skupiają się na budowie i temperamencie psa, a mocno owłosione z pięknym włosem często schodzą z bdb czy db Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
hibigia



Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 20
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Pon Sty 05, 2015 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bax przed świętami nam się rozchorował dlatego zaliczyliśmy kilka wizyt u weta. Dowiedzieliśmy się że ma arytmie serca i prawdopodobnie niewydolność trzustki, chociaż jak na 10 letniego psa niby trzyma się dobrze. Jak skończą nam się tabletki jedziemy na badanie krwi żeby amylaze trzustkową zbadać i coś tam jeszcze. Przy okazji wizyty Gucci zaliczył szczepienia

okołoświąteczne dżorki Very Happy



Dzia drzący morde Laughing






koniec Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
hibigia



Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 20
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Sro Mar 11, 2015 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bax ma zewnątrzwydzielniczą niewydolność trzustki, jest po gastroskopii, kolejnych rtg, usg, kroplówkach i pobieraniach krwi, dodatkowo pobierali wycinki do badan histopatologicznych. Wygląda strasznie, waży tyle co mocniejszy samiec ozika bo jedyne 28 kg a ważył 40. W poniedziałek poznamy wyniki do końca, póki co wiemy że trzustka ma postać dziwnego twora podobnego do kostki mydła, żółć się cofa, żołądek podrażniony, gromadzą się też gazy. Sama narkoza była jako takim ryzykiem ale na szczęście się wybudził.
Dowiedziałam się że witamina B12 jest bardzo pomocna przy EPI, pomaga psom przytyć więc czekają nas kolejne badania i być może zastrzyki, chociaż wet daje małe szanse bo zmiany są zbyt duże.
nieszczęśliwy Bax w drodze do kliniki

Zołza-suczka, którą znaleźliśmy na ulicy ale szybko znalazła nowy domek




A Adin miał wczoraj kastracje, ale rana jakaś dziwna jest i dosyć spora się wydaje.
tu z Guccim przed ciachaniem

a tak straszy w domu, chociaż ten kołnierz coś za mały mi się wydaje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Martula



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 1109
Skąd: Świdnica

PostWysłany: Czw Mar 12, 2015 08:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To bardzo smutne co piszesz o Baxie. Bardzo mam nadzieję, że jednak powoli chłopak wyjdzie na prostą... Mój Oryk też niedawno miał gastro, usg i badania krwi ale na szczęście nic strasznego nie wyszło. Leki pomagają.
Adinek też niech szybko wraca do formy.
Pozdrawiamy ciepło
_________________
Marta, Ory i MaliBu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PoolseHeks



Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 1967
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 12, 2015 09:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

martusmartus napisał:
Luźne pytanko: Nie szkoda byłoby golić wystawowego Yorka Smile?
Bo chyba im dłuższy włos tym lepiej?
Nie siedzę w temacie yorków dlatego pytam z czystej ciekawości.


Ja zapytam odwrotnie - nie szkoda męczyć się z kudłami u (potencjalnie) sportowego yorka? Wink
Dawaj znać co ze szkoleniem i poszukaj w necie yorka Torka, celebrytę polskiego obedience, który jest żywym dowodem na to, że yorka da się wyszkolić i to więcej niż przyzwoicie.

A Starszemu Panu życzę szybkiej poprawy.
_________________
Esme - Ashqueen SMART WITCH / Nieoficjalnie jak gdyby trochę Trusio też Wink
Szanta Dalmatynka Blondynka ['] / Aster Cane da Pastore di Oropa. Prawie. [']
www.altopsy.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hibigia



Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 20
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Czw Mar 12, 2015 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj kupiłam kreon 10000 ale mieli tylko 20 kapsułek wiec na parę dni tylko starczy.Nad Baxem dużo ludzi postawiło już krzyżyk, ale póki widzę że on ma siłę do walki i próbuje wskakiwac do samochodu to będziemy próbować. Dobrze że Oryk zdrowy jest, taka choroba jak każda inna zresztą jest straszna dla psa jak i dla właścicieli. Możliwe też ze zmienimy karmę bo ważne żeby miała mało tłuszczu i jak najmniej włókien.
Adek w sumie to czuje się świetnie, jedynie ta blizna jest brzydka ale nie leci z niej ropa, na szyi od kolnierza otarcia się porobiły bo wiadomo delikatna skóra.

Torka oglądam na yt, czytałam też tutaj na forum galerie i podziwiamy krewniaka, może kiedyś chociaż do któregoś stopnia dojdziemy. A kudłów już nie ma, mam maszynkę i sama gole, jak na wystawy jeździł to nosił Ale w konch go uwolnilam chociaż brakuje mi wystawiania troche hehe. U Adka plusem było to że się nie koltunił, bo Gutek to chodząca wełna hehe.
Dziękujemy za życzenia, też liczę że będzie dobrze, w końcu Bax to mój i taty pierwszy pies i od niego się wszystko zaczęło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bibi



Dołączył: 01 Kwi 2014
Posty: 40
Skąd: Wschodni Koniec Świata

PostWysłany: Czw Mar 12, 2015 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdrowiej Baksiku szybko!

A ten kołnierz naprawdę potrzebny? U mnie żaden pies ani kot po kastracji nic nie nosił, ba, nawet dziewczyny po sterylce od razu "gołe" chodziły. A mam na koncie już pięciu "ciachniętych" chłopaków (3 psy, dwa koty) i cztery dziewczyny (2 + 2). Nigdy nie było powikłań.
Na początku roku kastrowany był Szaki. W piątek zabieg, w niedzielę już poszedł na spacer za koniem, w poniedziałek nie miał szwów (sam usunął).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hibigia



Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 20
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Pią Mar 13, 2015 07:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kołnierz to tak po doświadczeniu z Guccim, który rozbabrał sobie ranę mimo ubranka Smile Nasz kot(*) po kastracji też nie potrzebował kołnierza i rana bardzo ładnie się goiła. Może moje psy są inne albo lubią wetów odwiedzać, bo Adek nawet w kołnierzu próbuje tam grzebać -.- ale zaraz weekend więc będe w domu to polata sobie w samym ubranku Smile

Bax niby czuje się dobrze, wgl wcześniej wet powiedział że ma powiększone serce i arytmie, a w Gorzowie się okazało że jest ok i teraz sama już nie wiem Hrm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
hibigia



Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 20
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Czw Mar 19, 2015 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam dobre wieści Very Happy rokowania Baxa są dobre, nie ma nowotworu ani zapalenia trzustki, jedynie trzustka nie produkuje enzymów ale tu wystarczy rc gastro i kreon 10000. Jedynie co to anemie ma, dlatego musimy sprawdzić witamine B12 i kwas foliowy jeszcze, przy 1 zastrzyku tygodniowo przez 2 miesiące powinien przytyć, chociaż ja już widzę poprawe Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Martula



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 1109
Skąd: Świdnica

PostWysłany: Czw Mar 19, 2015 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

super, niech dobry trend trwa i niech chłopak ciała nabiera! Pozdrawiamy!
_________________
Marta, Ory i MaliBu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lemmy



Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 1175
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Mar 20, 2015 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

super sprawa!Smile))
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Pią Mar 20, 2015 19:00    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Galeria nieozikowa. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

owczarki australijskie - aussies - australian shepherds  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group