Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

uwaga kleszcze
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 31, 32, 33  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Zdrowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Martula



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 1109
Skąd: Świdnica

PostWysłany: Pon Kwi 20, 2015 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje kłaki też na razie nic nie łapią- odpukać. Są tylko na kroplach (vectra 3D) i na razie spokój. Choć podobno obecnie kleszcze odpuściły zmasowany atak...oby to nie była cisza przed burzą...
_________________
Marta, Ory i MaliBu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pon Kwi 20, 2015 18:50    Temat postu:

Powrót do góry
Celina



Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 8
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Kwi 28, 2015 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnośnie tiklesów : Prezentowane badania są z '91. Kupię i postaram się w jakiś kontrolowany sposób sprawdzić skuteczność.
Ostatnio Kazan ze spaceru w Kampinosie przyniósł kilkanaście kleszczy - na szczęście żaden nie wbity dzięki, jak sądzę, zastosowaniu foresto. Jeżeli po następnym spacerze w to samo miejsce nie będzie miał kleszczy na sobie - będzie duże prawdopodobieństwo, że ticles zadziałał.
A jeżeli chodzi o działanie ultradźwięków na węch: "Narządem węchu, odgrywającym dużą rolę podczas czyhania na żywiciela, jest te narząd Hallera, położony na stopach odnóży przednich. Jest to zagłębienie na dnie którego znajdują się cienkościenne wyrostki (sensillae), zaopatrzone we włókna komórek nerwowych." Narząd słuchu ma podobną budowę : błona, wyrostki, zakończenia nerwowe Wink
_________________
Celina
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PoolseHeks



Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 1967
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Kwi 28, 2015 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby było w jednym miejscu, przeklejam, co znalazł Hubert. Ciekawe są slajdy 20-21.
https://www.ksre.ksu.edu/.../2001.../contents/SCJ%20talk.pdf
_________________
Esme - Ashqueen SMART WITCH / Nieoficjalnie jak gdyby trochę Trusio też Wink
Szanta Dalmatynka Blondynka ['] / Aster Cane da Pastore di Oropa. Prawie. [']
www.altopsy.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magda



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 2754
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Cze 08, 2015 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaaplikowaliśmy bravecto. I się cieszę, bo w jurze krakowsko-częstochowskiej, jak się okazało, kleszczów mrowie. Nałapał sporo, ale bardzo szybko umierały, prawie wszystko, co wyciągałam było totalnie martwe i płaskie.
Spostrzeżenie mam też takie, że podobnie jak na kropelkach próbują nas producenci nieźle kasować finansowo, ale tez podobnie można to obejść.
Kropelki kupowałam zawsze największe i sobie odciągałam strzykawką potrzebną dawkę i resztę zużywałam następnym razem, przez co robiło się naprawdę tanio. I z tabletką jest tak samo - 500mg kosztuje u mojego wet 87zł, 1000mg 95. Czyli łatwo policzyć, że można mieć dwie dawki na 20kg psa za 95 zamiast za 174 złote. Także warto. Jest też dawka 1400mg, ale nie wiem za ile. Pewnie koło 105. Więc można sobie dzielić duże i zachowywyać cześć na potem,albo przy kilku psach po prostu dać im jedną tabletkę na pół.
Tak, producent pisze, ze tabletek nie wolno dzielić, ale moim zdaniem piszą to, żeby się upewnić, ze skasują więcej kasy. Tabletki są "do rozgryzania", żadnej powłoki, więc nie widzę logicznego powodu dla którego dzielenie tabletki byłoby niewskazane. Jeśli ktoś ma pomysł czemu tak jest i że naprawdę to zło i nie wolno, to niech pisze. Dla mnie bulszit póki co.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lemmy



Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 1175
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Cze 08, 2015 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

magda napisał:
I z tabletką jest tak samo - 500mg kosztuje u mojego wet 87zł, 1000mg 95. Czyli łatwo policzyć, że można mieć dwie dawki na 20kg psa za 95 zamiast za 174 złote. Także warto. Jest też dawka 1400mg, ale nie wiem za ile. Pewnie koło 105.

a jakie jest dawkowanie tego cuda? ja bym potrzebowała na 30kg klocka;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martula



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 1109
Skąd: Świdnica

PostWysłany: Pon Cze 08, 2015 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja w tym roku testuję krople- najpierw Vectra3D- nic nie złapały ale Oryk miał koszmarne uczulenie- drapał się po tym do strupów. Teraz mamy Exspot i też nic nie złapały jak na razie- i swędzenie dużo mniejsze.

A czemu ja o tabletkach nie słyszałam???
_________________
Marta, Ory i MaliBu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AnYya



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 1239
Skąd: Wrocław/Kraków

PostWysłany: Sro Cze 10, 2015 07:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Magda wg mnie ten zapis jest w ulotce gdyż producent nie może zapewnić, że rozłożenie substancji czynnej w tabletce jest równomierne gdyż nie jest to klasyczna tabletka tylko masa smakowa wymieszana z substancją czynną. Tym samym producent chroni się przed oskarżeniami że Bravecto nie działa w razie dzielenia tabletek. Ale to tylko mój wymysł i nie wiem czy o to chodzi czy raczej o kwestie marketingowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ty$ka



Dołączył: 24 Cze 2013
Posty: 154
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Sro Cze 10, 2015 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My też myślimy o Bravecto, ale na razie kropelki podawane z większą czestotliwością dają radę Wink
_________________
Dobry humor nie załatwi wszystkiego, ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć Smile
MY
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magda



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 2754
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Cze 10, 2015 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marta, nie wiem jakim cudem nie słyszałaś o tabletkach! Internet huczy Wink
Aga, dawkowanie takie, ze tabletka 500 mg jest 10-20kg, 1000 20-40.
Ania, ale co - oni formują tabletkę i potem na nią "kroplą substancję czynną?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ty$ka



Dołączył: 24 Cze 2013
Posty: 154
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Pon Cze 15, 2015 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słyszeliście już o dwóch przypadkach śmierci psów po podaniu Bravecto?...

Osobiście podchodzę do tego z ostrożnością, troszkę dla mnie to jest na zasadzie "jeden pan powiedział pani..." Jestem ciekawa czy faktycznie sekcja wykazała zatrucie w wyniku podania tabletki, może przyczyna zgonu była inna, niemniej jednak udostępniam dla Waszej wiadomości, a sama jestem ostrożniejsza:


Cytat:
WARNING!!!!. Two of my friends dogs DIED within days of taking this drug.
Please share.
It destroys their liver.
It's new on the market.

Źródło: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1597612023841432&set=a.1385651531704150.1073741834.100007779486340&type=1
_________________
Dobry humor nie załatwi wszystkiego, ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć Smile
MY
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nenya



Dołączył: 05 Maj 2013
Posty: 432
Skąd: śląsk

PostWysłany: Sro Cze 17, 2015 08:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty$ka napisał:
Słyszeliście już o dwóch przypadkach śmierci psów po podaniu Bravecto?...

Osobiście podchodzę do tego z ostrożnością, troszkę dla mnie to jest na zasadzie "jeden pan powiedział pani..." Jestem ciekawa czy faktycznie sekcja wykazała zatrucie w wyniku podania tabletki, może przyczyna zgonu była inna, niemniej jednak udostępniam dla Waszej wiadomości, a sama jestem ostrożniejsza:


Cytat:
WARNING!!!!. Two of my friends dogs DIED within days of taking this drug.
Please share.
It destroys their liver.
It's new on the market.

Źródło: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1597612023841432&set=a.1385651531704150.1073741834.100007779486340&type=1


Pozwolę sobie przytoczyć stanowisko przedstawiciela farmaceutycznego:

"Wezwana do odpowiedzi, co do posta, z którym Państwo się zetknęli na FB odpisuję. Post został zamieszczony na amerykańskim Facebook’u i krąży w sieci od kilku dni. Firma MSD Animal Health jak do tej pory nie posiada informacji dotyczącej opisanych tam zdarzeń w bazie Działań Niepożądanych, co oznacza, że nikt nie zgłosił tego faktu do MSD AH. Osoba, która zamieściła ten wpis opisała siebie, jako „znajomy” właściciela zwierząt nie podając więcej szczegółów. W związku z tym firma podjęła aktywne działania zmierzające do identyfikacji osoby zamieszczającej wpis, właściciela zwierząt oraz lekarza weterynarii, który przepisał psom lek, aby zweryfikować zamieszczone informacje i zebrać fakty. Jak na razie nie otrzymaliśmy jakiejkolwiek odpowiedzi na podjęte próby kontaktu. MSD Animal Health, jako odpowiedzialna firma działająca w sektorze ochrony zdrowia zwierząt, każdy przypadek zgłoszonego działania niepożądanego traktuje poważnie oraz prowadzi dochodzenia mające na celu wyjaśnienie tematu.

Jesteśmy pewni profilu bezpieczeństwa Bravecto, co zostało potwierdzone w kompleksowych badaniach klinicznych, jak również intensywnych obserwacjach po wprowadzeniu produktu na rynek. Bravecto zostało podane milionom psów na całym świecie, a zgłoszenia działań niepożądanych utrzymają się na bardzo niskim poziomie i pozostają w ramach opisanych w ulotce przylekowej. Odpowiedzialne za rejestrację produktów Urzędy na całym świecie jednogłośnie twierdzą, że Bravecto jest bezpieczne w stosowaniu zgodnie ze wskazaniami dla tego produktu.

Jeśli uda nam się pozyskać dodatkowe informacje w tej sprawie, z pewnością podzielimy się nimi."
_________________
Na blogu - O Ruby, czyli jak w rok nie zabić psa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ty$ka



Dołączył: 24 Cze 2013
Posty: 154
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Sro Cze 17, 2015 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O super, dziękuję za cytat, bo nie natrafiłam na to. Moje przypuszczenia, jak widzę się sprawdzają Smile
_________________
Dobry humor nie załatwi wszystkiego, ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć Smile
MY
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martula



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 1109
Skąd: Świdnica

PostWysłany: Czw Lip 09, 2015 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dominika i Kentucky napisał:
Destiny, nie ma w tym chyba chemii Wink Tutaj podaje link bloga o domowym sposobie na kleszcze Smile ---> http://podopieczni.blogspot.com/2014/07/naturalny-sposob-na-kleszcza.html Ja już mam wykupione składniki i jutro zrobię oraz spróbuję na Kentucky'm i zobaczę czy faktycznie działa ^^ Razz
Mam zamiar spróbować, bo ostatnio po kroplach Ory drapie się paskudnie, aż ma zmainy na skórze.
_________________
Marta, Ory i MaliBu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Destiny



Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 4367
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 09, 2015 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiara dostała tabletkę i jak na razie działa idealnie a u nas kleszczy dużo.
Co więcej w żaden sposób Desti nie reaguje na chemię w kontakcie z Kiarą tak więc rzeczywiście substancja trzyma się krwinek Smile dla mnie to było bardzo istotne ponieważ Des reaguje na kontakt atakiem neurologicznym,najprawdopodobniej jest to u niej związane z wątrobą co potwierdzimy jeszcze badaniem na jesieni.
_________________
Agnieszka,Desti,Kiara,Teddy & Rafiki oraz Castiel [']
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
magda



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 2754
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lip 17, 2015 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My miesiąc po tabletce i nadal działa. Znalazłam na psie ostatnio 4 kleszcze i wszystkie były bardzo, bardzo martwe Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pią Lip 17, 2015 22:45    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 31, 32, 33  Następny
Strona 32 z 33
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

owczarki australijskie - aussies - australian shepherds  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group