Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dogoterapia kurs.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Inne dyscypliny oraz ogólny kalendarz imprez
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bibi



Dołączył: 01 Kwi 2014
Posty: 40
Skąd: Wschodni Koniec Świata

PostWysłany: Wto Maj 26, 2015 21:28    Temat postu: Dogoterapia kurs. Odpowiedz z cytatem

Namnożyło się kursów jak grzybów po deszczu. Myślę o zrobieniu takiego z Szakim. Oczywiście można iść gdziekolwiek i dostać "papier" płacąc jak najmniej, ale wolałabym przy okazji choć trochę skorzystać. I stąd pytanie czy ktoś miał z takimi szkoleniami do czynienia i może polecić/odradzić? Bardzo będę wdzięczna za wszelkie informacje.

Jeśli nie tu powinnam pytać proszę o przeniesienie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Wto Maj 26, 2015 21:28    Temat postu:

Powrót do góry
agam



Dołączył: 11 Lis 2012
Posty: 87
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Maj 27, 2015 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja polecam kursy Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom, do poczytania tutaj: http://zwierzetaludziom.pl/index.php/kursy

Po pierwsze, bo sama je ukończyłam i wiem, jakie są i że są dobre, nauczyły bardzo dużo o dogoterapii osobę po studiach językoznawczych.
Po drugie, znam kadrę i wiem, że znają się na swojej robocie. I że kadra jest dość spora, więc jest miejsce na specjalistów z rożnych dziedzin. I z Norwegii na kursach zaawansowanych.
Poza tym kurs podstawowy składa się w 25% z praktyki, a zaawansowane w 50% - więc nie tylko się wkuwa, ale i uczy przez działanie.
Na kursie podstawowym jest mowa o wyborze i wychowaniu psa, a na zaawansowanych szkolenie psów (i to intensywne), więc praktyka sięga naprawdę daleko.
polecam stronę, tam jest program szczegółowy, można zobaczyć, o czym piszę.

Wada jest jedna: czas. na kurs podstawowy trzeba znaleźć cztery dni, na zaawansowane po 10 Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bibi



Dołączył: 01 Kwi 2014
Posty: 40
Skąd: Wschodni Koniec Świata

PostWysłany: Sro Maj 27, 2015 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki! Czasu to ja poza sezonem miewam nawet za dużo. Miejsce też najlepsze, bo przyjazd do W-wy to żaden problem. Pozostaje kasę odkładać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 113
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Czw Maj 28, 2015 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agam, a mogłabyś napisać coś więcej na temat testów predyspozycji psów przeprowadzanych na początku? Na czym one polegają?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Celina



Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 8
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Cze 01, 2015 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robiłam ostatnio kurs w Stowarzyszeniu ZL i na kursie podstawowym nie trzeba mieć psa. Dopiero II stopień, obejmuje już szkolenie z psem.
Test predyspozycji przechodziliśmy niedawno z Kazanem. Była to ocena psychiki psa, na ile jest zrównoważony, jak radzi sobie w sytuacjach nowych i stresogennych. Jak reaguje na obcych, dzieci , dziwne pojazdy, nagłe hałasy. Oceniana jest też wrażliwość psa, czy jest w stanie wytrzymać obciążenia związane z dogoterapią. A jeszcze chciałam dodać, że kursy w SZL nie wydają mi się zbyt drogie, arzeczywiście sporo się nauczyłam.
_________________
Celina
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PoolseHeks



Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 1967
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Cze 03, 2015 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto też obejrzeć kurs http://dogoterapia.net/ - ma międzynarodową akredytację ISAAT i doświadczoną kadrę.
Uczciwie dodam, że swój ogonek chwalę, bo współprowadzę na nim zajęcia praktyczne z psami Wink
_________________
Esme - Ashqueen SMART WITCH / Nieoficjalnie jak gdyby trochę Trusio też Wink
Szanta Dalmatynka Blondynka ['] / Aster Cane da Pastore di Oropa. Prawie. [']
www.altopsy.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bibi



Dołączył: 01 Kwi 2014
Posty: 40
Skąd: Wschodni Koniec Świata

PostWysłany: Sro Cze 03, 2015 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PoolseHeks napisał:
Warto też obejrzeć kurs http://dogoterapia.net/ - ma międzynarodową akredytację ISAAT i doświadczoną kadrę.
Uczciwie dodam, że swój ogonek chwalę, bo współprowadzę na nim zajęcia praktyczne z psami Wink


Jak to jest z tym kursem zaawansowanym. Rozumiem, że wymagane jest wykształcenie pedagogika, fizjoterapia czy pokrewne, ale weterynaria? Czy w takim razie moja zootechnika wystarczy?
Na razie tylko pytam, czysto teoretycznie. Przed jesienią nic nie zaplanuję konkretnie, ale informacje zbieram.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agam



Dołączył: 11 Lis 2012
Posty: 87
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Cze 04, 2015 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina napisał:
agam, a mogłabyś napisać coś więcej na temat testów predyspozycji psów przeprowadzanych na początku? Na czym one polegają?


Jest jak napisała Celina właściwie. Na stronie też powinno coś o nich być. Generalnie tak, sprawdzają reakcję psa na różne trudne sytuacje, które mogą się przydarzyć na zajęciach oraz to, jak radzi sobie ze stresem. I, choć to raczej dodatkowo, czy ma szanse lubić tę pracę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PoolseHeks



Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 1967
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Cze 08, 2015 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bibi napisał:

Jak to jest z tym kursem zaawansowanym. Rozumiem, że wymagane jest wykształcenie pedagogika, fizjoterapia czy pokrewne, ale weterynaria? Czy w takim razie moja zootechnika wystarczy?
Na razie tylko pytam, czysto teoretycznie. Przed jesienią nic nie zaplanuję konkretnie, ale informacje zbieram.


Bibi, proponuję skontaktować się bezpośrednio z Agnieszką Potocką, która te kursy organizuje, ona najlepiej odpowie na to pytanie agnieszka.potocka@dogoterapia.net
_________________
Esme - Ashqueen SMART WITCH / Nieoficjalnie jak gdyby trochę Trusio też Wink
Szanta Dalmatynka Blondynka ['] / Aster Cane da Pastore di Oropa. Prawie. [']
www.altopsy.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pon Cze 08, 2015 10:34    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Inne dyscypliny oraz ogólny kalendarz imprez Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

owczarki australijskie - aussies - australian shepherds  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group