Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nasze psy - ocena
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Wybór psa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cloudy



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 1106
Skąd: Wwa

PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja jeszcze dodam, że 30 kg przy jego wzroście to raczej zbyt wiele.
W trosce o stawy lepiej dbać, żeby waga nie przekroczyła jakichś 25-26 kg.
Fajnym przykładem był Kentucky, który teraz wygląda (i pewnie czuje się) dużo lepiej Smile
_________________
Klaudia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Czw Mar 05, 2015 10:15    Temat postu:

Powrót do góry
Aleksandra



Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 2749
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla mnie ta suka jest duża, która w wieku 9 miesięcy ma 53 cm Wink

30 kg to zdecydowanie za dużo, nawet biorąc pod uwagę grubość kości to o zgrozo... to, że pies teraz daje radę biegać nie oznacza, że przy jego wadze nie robią się mikro urazy, które dadzą o sobie znać za jakiś czas... Pamiętam, jak próbowałam przekonać Dominikę, że jej pies nie ma po prostu takiej natury i może schudnąć i dzisiaj Kentucky wygląda świetnie Smile
dla porównania Dexter ma 57-58 cm i waży 25 kg a ma prawie 4 lata

zdjęcie wydaje mi się robione nieco z góry, co może potęgować jest krótkie łapy, całkowicie zgadzam się z tym co Żaklina, front bym powiedziała, że może mieć lepszy niż tył, chociaż to takie wróżenie z fusów przy takim ustawieniu Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PiesMojąMiłością



Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 12

PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdjecie, jak juz pisalam jest robione amatorsko. Nie dosc, ze psiak dzien wczesniej byl kapany, to jeszcze podczas zabawy zrobilismy mu zdjecie. Niestety nie mam zbyt wiele innych, o czym tez wczesniej wspominalam. Mysle, ze gdyby ktos pomogl mi go ustawic do zdjecia wygladaloby to o niebo lepiej Smile Co do jego wagi... Sama sie z tym zgodze, choc w roznych zrodlach pisza/mowia inaczej, psy moga wazyc do 30kg. Nie trenujemy sportow wyczynowych, zeby byl szczegolnie zagrozony, ale dobrze, ze Pani o tym wspomniala, bo byc moze to sie kiedys komus przyda. Notos ma zycie zwyklego psa, moze i niektorzy sie oburza tym, ze marnuje jego potencjal, ale jest mi to obojetne. Moim zalozeniem bylo miec psa rodzinnego, domowego, do przytulania, glaskania itp. Nigdy sie nie nastawialam na jakies wystawy, sporty, medale itp. Zakochalam sie w tej rasie i pomimo, ze nie mamy na scianie medali i polek z pucharami, pies jest szczesliwy Smile ma swoj ogrod, czesto dlubie w ziemi, tarza sie w trawie, chodzimy na spacery, jezdzimy na wycieczki itp. Ogolnie rzecz ujmujac robi to, na co sam ma ochote. Oczywiscie w granicach zdrowego rozsadku Wink Potrafi dosc duzo efektownych sztuczek, jest grzeczny, slucha i wykonuje wszystkie polecenia... Po prostu pies idealny! Smile Wracajac do tematu jego wagi, czesciowo tez jest to wina domownikow, ktorzy "tak bardzo kochaja pieska" ze zawsze mu cos tam spadnie, bo "przeciez tak slodko na mnie patrzy" Very Happy Czas sie wziac i za nich, postaram sie ich oduczyc tego wstretnego nawyku a i sama zaczne wiecej sie ruszac z Notoskiem, obojgu nam to dobrze zrobi, zwlaszcza po zimie Very Happy Wiec, mozecie drogie Panie trzymac za nas kciuki i jak tylko nam sie uda, wrzucimy jakies zdjecie i pochwalimy sie efektami Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PiesMojąMiłością



Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 12

PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do suki, tez mi sie wydala jakas wysoka... Za wysoka, ale przeciez to zywe istoty a nie meble na wymiar. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
suche



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 2065
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PiesMojąMiłością napisał:
Co do jego wagi... Sama sie z tym zgodze, choc w roznych zrodlach pisza/mowia inaczej, psy moga wazyc do 30kg. Nie trenujemy sportow wyczynowych, zeby byl szczegolnie zagrozony, ale dobrze, ze Pani o tym wspomniala, bo byc moze to sie kiedys komus przyda. Notos ma zycie zwyklego psa, moze i niektorzy sie oburza tym, ze marnuje jego potencjal, ale jest mi to obojetne. Moim zalozeniem bylo miec psa rodzinnego, domowego, do przytulania, glaskania itp. Nigdy sie nie nastawialam na jakies wystawy, sporty, medale itp.


Większość kontuzji przytrafia się jednak na spacerach, szaleństwach z psami - ot normalnym życiu. W sporcie również, ale wtedy na ogół pies jest rozgrzany, a podłoże, przeszkody, obecność innych psów, ludzi, zwierząt jest kontrolowana i w związku z tym wiele z potencjalnych zagrożeń można ograniczyć.
Dlatego czy jest to pies sportowy czy nie, polecam zawalczyć o normalną wagę.
Twój pies jest nieduży, ale jak najbardziej mieści się w standardzie rasy (tzn dla mnie taki wzrost dla samca jest w sam raz). Co innego gdyby miał 58-60 cm i ważył 30 kg, wtedy nie musiałby mieć nadwagi. Przy 53 cm, 30 kg to jednak bardzo dużo, a na zdjęciach nie wygląda wcale na jakiegoś strasznie mocnego.

Co do zdjęć - pełna zgoda. Przede wszystkim zdjęcia sylwetki należałoby robić z wysokości psa - inaczej proporcje są przekłamane.
_________________
Pozdrawiam,
Basia, Kacperkowaty, Ashka i Reba
"Form Follows function"
Ashqueen-Australian Shepherds for sport and work
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PiesMojąMiłością



Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 12

PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakby nie bylo przy skakaniu, logicznie myslac, stawy sa bardziej obciazone niz przy zwyklym spacerze... Tak samo jak u ludzi, gdyby ktoras z Pan wazyla 100kg i kazano jej skakac chocby z niewielkiego murku, nawet po solidnej rozgrzewce, rowniez pojawilby sie bol badz inny uraz,jak wiadomo kazdy dodatkowy kilogram to dodatkowe obciazenie... Na szczescie nie ma tragedii, nieraz widzialam psy znacznie bardziej skrzywdzone, szczegolnie przez starsze panie... Najwazniejsze, to wg mnie, w pore wykryc problem i zrobic wszystko aby to naprawic. Smile Moze zamiast kolejny raz pisac, to samo, ktos moglby doradzic jak i czym karmic psiaka, zeby mu pomoc? Wiem, ze sa do tego specjalne dzialy itp, wiec zeby nie zasmiecac forum, moze jakis plan zywienia na pw? Bylabym bardzo wdzieczna!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bibi



Dołączył: 01 Kwi 2014
Posty: 40
Skąd: Wschodni Koniec Świata

PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, że się wtrącę, ale sama chyba już wiesz co zrobić. Sama o tym napisałaś ... Wychować rodzinę Wink A więcej ruchu przyda się zawsze i każdemu. Miałam problem z rodziną dokarmiającą psa. Wiele lat walczyłam i niewiele zdziałałam. Pomógł przypadek: mój Tata zobaczył przy wizycie w lecznicy okrutnie spasioną labradorkę. Skutkiem nadwagi był zawał i paraliż. Zapytał potem co się z tamtą sunią stało i dostał odpowiedź, że nie dożyła wieczora. Od tamtego czasu sam pilnował diety swojej "księżniczki". Może podsunąć rodzinie przykre skutki przekarmiania psa - niekoniecznie tak drastyczne?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aleksandra



Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 2749
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Mar 06, 2015 07:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest dział poświęcony żywieniu, u psów na serio nie trzeba wielkiej filozofii Smile na pewno generalnie odradzane są karmy na zbożach, bo są po prostu karmami pokroju fastfoodów

to jest owczarek, nawet jako pies tylko rodzinny, potrzebuje ruchu aby być w kondycji... jak rodzina kocha pieska to aby się nim długo cieszyć powinna o niego dbać i tyle.

Ja u siebie jestem jak cerber, suka ma dysplazję i cała rodzina wie, że jeśli coś da Bricie to odpowiednio mniejsza kolacja do miski ląduje...

Pies powinien mieć dobrze wyczuwalne żebra, nie mylić z możliwością grania na nich (co jest przesadą w drugim kierunku) i lekko wyczuwalne kości miednicy, obie wyczuwalny przy przyłożeniu ręki do skóry i bez nacisku przejechania dłonią, bo pod naciskiem to i pies z otyłością będzie miał wyczuwalne Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
suche



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 2065
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Mar 06, 2015 08:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PiesMojąMiłością napisał:
Jakby nie bylo przy skakaniu, logicznie myslac, stawy sa bardziej obciazone niz przy zwyklym spacerze... Tak samo jak u ludzi, gdyby ktoras z Pan wazyla 100kg i kazano jej skakac chocby z niewielkiego murku, nawet po solidnej rozgrzewce, rowniez pojawilby sie bol badz inny uraz,jak wiadomo kazdy dodatkowy kilogram to dodatkowe obciazenie...


Rozumiem, że Twój pies nie skacze na spacerze? Moje największe wygibasy, skoki, zawrotki, kółka itp mają właśnie na spacerach, szalejac z innymi psami, lub same napędzając swoje glupawki. Na ogól spacery chodzimy w tereny lesno -parkowo- polne, obfitujace w dołki, górki, pniaki, drzewka, ławki i inne przeszkody.
Kontuzja może zdarzyć się wszędzie, choć moja suka, tez z lekka nadwagą, trenująca dość intensywnie agility uszkodziła się właśnie na zwykłym spacerze...

Dla Mnie EOT, nie widzę sensu....
_________________
Pozdrawiam,
Basia, Kacperkowaty, Ashka i Reba
"Form Follows function"
Ashqueen-Australian Shepherds for sport and work
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dominika i Kentucky



Dołączył: 18 Paź 2012
Posty: 310
Skąd: Potępa / Tarnowskie Góry

PostWysłany: Czw Mar 12, 2015 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cloudy napisał:

Fajnym przykładem był Kentucky, który teraz wygląda (i pewnie czuje się) dużo lepiej Smile

Zdecydowanie lepiej się czuje Very Happy

Tak odnośnie dokarmianiem psa to też miałam ten sam problem. Kentucky ma około 55-56cm w kłębie i ważył 31 kg przez rok udało mi się go odchudzić do 24 kg Wink Rodzice i siostra uwielbiali go dokarmiać i nie słuchali mnie gdy mówiłam im, że nie mają mu podawać. Podczas jednego treningu frisbee gdzie byłam z moim tatą mój znajomy powiedział co może się stać gdy go nie odchudzę. Przedstawiłam rodzicom i siostrze co może się stać i bardzo mocno ich pilnowałam, żeby pies nie dostawał dodatkowego jedzenia. Udało się. Rodzice i siostra dalej go dokarmiają od czasu do czasu, ale na szczęście nie w takich ilościach co kiedyś no i tak dostaną ochrzan ode mnie Razz ale da się odchudzić psa i właściciel też chociaż z tego korzysta bo też zrzuci zbędne kilogramy Razz
_________________
http://aussie-dog-world.blogspot.com/ ---> blog Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kora1991



Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 500
Skąd: Poznań/Kostrzyn

PostWysłany: Pon Lut 01, 2016 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Postanowiłam odkurzyć ten wątek i wrzucić fotki mej suki. Na chwilę obecną skończone 3 lata, 46 cm w kłębie wg pomiarów sędziego i jakieś 13,5 kg.
Zacznę od wersji " na łyso"


teraz wersja "na mokro"


wersja " w swobodnym ruchu"


i wersja " na pieska wystawowego"


Czekam na opinie Smile
_________________
Nasza galeria: http://aussie.phorum.pl/viewtopic.php?t=3164
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Martula



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 1109
Skąd: Świdnica

PostWysłany: Pon Lut 01, 2016 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pies o czterech wcieleniach:)
_________________
Marta, Ory i MaliBu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zmz



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 8635
Skąd: Wwa/Jabłonna

PostWysłany: Wto Lut 02, 2016 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Volciałkę!
Zaczynamy }:>
Suka o bardzo ładnych liniach górnej i dolnej, doskonałe kątowania tyłu, całkiem dobre kątowania przodu. Dobre proporcje. Ładna szyja. Dobrze osadzony ogon. Ucho dobrze osadzone i w dobrym rozmiarze. Stop wystarczający, ale wolałabym zdecydowanie mniejsze oko i mocniejszą, mniej spiczastą kufę.
_________________

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Smokopik



Dołączył: 09 Maj 2011
Posty: 88

PostWysłany: Pon Lut 15, 2016 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja też odkurzę Very Happy Mam swją opinię na temat jego budowy i ruchu, ale chętnie posłucham forumowiczów Smile

DANCER



zwierzątko troszku ofutrzone z nieogarnietym futerkiem



łyse, ładnie ustawione i zaprezentowane przez Sonię <3


szołdog, umyty, napuszony, ino dupka siem przyklepała


w ruchu na wystawie


i w ruchu swobodnym na spacerku Smile

_________________

Klik i hop do rudego tematu ! ;>
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maksiu432



Dołączył: 21 Wrz 2016
Posty: 1

PostWysłany: Pon Lut 06, 2017 09:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wygląda przepięknie Smile
Zwyżki Katowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pon Lut 06, 2017 09:54    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Wybór psa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
Strona 13 z 13
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

owczarki australijskie - aussies - australian shepherds  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group