Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kości, kosteczki- jakie, w jakich ilościach?
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Żywienie i Pielęgnacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zmz

PostWysłany: Czw Sie 04, 2011 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasior252 napisał:
Hmmm nie wiem który normalny właściciel psa podaje mu kości drobiowe, które człowiek jest w stanie sam przegryźć na surowo Wink

Nigdy nie uważałam się za zupełnie normalną, ale daję psu surowe kuraki w całości. Przed wydawaniem tego typo opinii proponuję zagłębić się w temat- po obróbce termicznej kości niet, zupełnie surowe przy psie, który gryzie nie są żadnym zagrożeniem.

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Reklama

Wysłany: Czw Sie 04, 2011 10:10    Temat postu:

Powrót do góry
asher

PostWysłany: Czw Sie 04, 2011 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasior252 napisał:
Hmmm nie wiem który normalny właściciel psa podaje mu kości drobiowe, które człowiek jest w stanie sam przegryźć na surowo Wink
Wszyscy ci, którzy karmią barfem. I bardzo to sobie chwalą. I, bynajmniej, nie są nienormalni Wink

Przy twardszych kościach jak najbardziej jest opcja, że stanie w przełyku. Trusiek zjada długie kości cielęce prawie w całości. Wołowym też obgryza dużo więcej, niż same główki Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gramy

PostWysłany: Sob Sie 06, 2011 00:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój pies dostaje tylko drób (skrzydełka, nóżki, szyje) i, uwaga uwaga, jakoś żyje! rozmawiałam z wetem i podobno te kurczaki z supermarketów mają na tyle słabe te kości że przy dobrze gryzącym psie nie są w stanie nic złego zrobić, bo są za miękkie po prostu i bardzo szybko się trawią

po wołowych surowych kościach mamy rewelacje "kupowe"- w sensie dużo, biało i ciężko się pozbyć Wink

Kiedyś mu stanęła kość w żuchwie- w poprzek pyska, na szczęście się szybko pozbyłam tego, ale ONek którego widziałam w gabinecie miał podobny acz poważniejszy problem tego typu. Jedynym wyjściem jest pilnowanie.
Tasior252

PostWysłany: Sob Sie 06, 2011 09:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Źle się wyraziłam, bo mając na myśli drób chodziło mi przede wszystkim o kości długie z kurczaka. Tych nie daję nigdy, a tłumaczenie "pies, który dobrze gryzie" do mnie akurat nie trafia, może dlatego, że moje owczary zawsze wszystko żarły łapczywie i najczęściej bez gryzienia Very Happy Skrzydełka czy szyjki to i u mnie się podawało psom Wink

co do rewelacji po wołowych- u nas się na szczęście dosyć szybko skończyły, psica chyba się przyzwyczaiła Smile
Lemmy

PostWysłany: Czw Lut 02, 2012 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odkopuje temat. Mam takie pytanie- czy zarcie kosci moze miec jakis negatywny wsplyw na zeby psa? Lemmy dostaje kosci cielece i wolowe (preparowane- ale biale a nie wedzone/brazowe) i swietnie sobei z nimi radzi- lepiej jednak obrabia wg mnie male kostki zielece, lopatki, giczki niz np gicz wolowa- chociaz i z ta daje sobie rade. Boje sie troche tylko jak przednimi zebami tak jakby zeskrobywal sobie chrzastke z glowki kosci ( oczywiscie nie robi tego caly czas, tylko wtedy kiedy nie moze bokiem szczeki objac glowki kosci) -czy to jest bezpieczne dla jego przednich zebow? Czy ja moze jestem przewrazliwiona wizualizujac sobie go jako bezzebnego dziada borowego na skutek podkarmiania koscmi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mysza000

PostWysłany: Pią Sty 16, 2015 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja suczka od małego je każdy rodzaj kości jakie jej daje i bardzo je uwielbia. Czasami daję gotowane, czasami surowe. Surowe najlepsze są na ścieranie się zębów, głownie kłów i czyszczenie. Polecam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kat

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2016 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie daję swoim psom kości i każdy z weterynarzy, z którym rozmawiałam mi je odradzał. Jest sporo przypadków "zaczopowania" przewodu pokarmowego spowodowanych właśnie podawaniem psom kości, które kończą się operacją w celu ratowania psu życia. Do tego dochodzą przypadki uszkodzenia ścian przewodu pokarmowego przez fragmenty kości, zaleganie "gruzu kostnego" w żołądku prowadzące do podrażnienia jego ściany i rozwoju zapalenia, czy choćby ukruszenia/złamania zęba na twardszej kości. Wiadomo, niektóre psy całe życie jedzą kości i nic im nie jest, ale nigdy nie wiadomo, kiedy będą miały pecha i coś pójdzie nie tak. Są też takie, którym zaszkodziła już pierwsza kość, którą dostały. Ja wolę zapobiegać, niż potem wyrzucać sobie, że mojemu psu coś się stało przeze mnie Wink

A i jeszcze a propos gotowanych kości - takich nie podawajcie psu NIGDY. Pod wpływem gotowania część minerałów zawartych w kości jest wypłukiwana i zmieniają się jej właściwości fizyczne. Taka kośc może rozpadać się na ostre fragmenty i uszkadzać ranić dziąsła, język i dalsze odcinki przewodu pokarmowego. Unikać powinno się też kości drobiowych w każdej postaci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Wto Wrz 13, 2016 18:50    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Żywienie i Pielęgnacja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Skocz do: