Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ASCA/AKC a FCI
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> ZKwP
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
joasia i junka



Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 2240
Skąd: Mrozy k/Warszawy

PostWysłany: Sro Cze 25, 2008 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli jak sprowadze psa z zagranicy i ta hodowla jest zarejstrowana w ASCA to mogę wystawiać psa u nas?? No bo np. Myriad ma sprowadzoną Ide i może ją wystawiać u nas, tak?!

Nie śmiac sie bo ja sie dopiero uczę Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Sro Cze 25, 2008 11:02    Temat postu:

Powrót do góry
Amulinka



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 12738
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Cze 25, 2008 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Joasia, czytaj ze zrozumieniem... dwa razy pisałam, że większość psów w USA ma podwójną rejestrację. Ida też.
_________________
Ula, Lava & Suvi
Ami [*] Choco [*] Asti [*]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dzynks



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 3018
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Cze 25, 2008 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaiden tez choc jest z Holandii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Aganiok



Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 3837
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Cze 25, 2008 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli pies jest w Eiropie zarejestrowany w ASCA to mozna go wystawiac w Europie gdzies po ta bandera?
_________________
Hodowla Exenata www.exenata.pl
Rehabilitacja i Fizjoterapia www.vetmobility.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dzynks



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 3018
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Cze 25, 2008 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiscie. Sa organizowane wystawy/zawody np. w Niemczech, Holandii czy w Belgii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
joasia i junka



Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 2240
Skąd: Mrozy k/Warszawy

PostWysłany: Sro Cze 25, 2008 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha czyli już wszystko rozumiem Smile Dzięki Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
AnYya



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 1239
Skąd: Wrocław/Kraków

PostWysłany: Nie Lis 06, 2011 10:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanko a mianowicie ile mniej więcej na dzień dzisiejszy mamy psów z podwójną rejestracją? Wiem, że ich stopniowo przybywa i ciekawa jestem czy istnieje jakiś cień szansy na zorganizowanie w przeciągu najbliższych dajmy na to 10 lat w Polsce jakichkolwiek zawodów ASCA? Jak to w ogóle wygląda? Niektóre europejskie państwa mają już "swoje" zawody, u nas myślę, że na razie jest chyba za mało psów z rejestracją ASCA i nie było by wystarczającego zainteresowania, co Wy o tym myślicie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nikita



Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 2387
Skąd: Wrocław/Nysa

PostWysłany: Nie Lis 06, 2011 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie się wydaje że pierw to by trzeba było w ogóle zorganizować w PL zwiazek ASCA i go rozwinąć.

Wtedy może więcej osób zdecydowałoby się na kupienie psa z ASCA (niekoniecznie podwójny rodowód Smile )

W końcu wiele fajnych psiaków można byłoby sprowadzić a w świetle naszych zasad są one kundelkami Razz I nie mówię tu akurat tylko o naszej rasie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
myriad



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 5089
Skąd: Zalesie k. W-wy

PostWysłany: Nie Lis 06, 2011 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anyya, wszystko tak naprawdę rozbija się o pieniądze Sad

Żeby startować w zawodach ASCA psy nie muszą mieć pełnych papierów ASCA, wystarczy im tzw. tracking number, który kosztuje 20$, czyli 60 złotych.

Koszty sprowadzenia sędziego + koszty akredytacji zawodów przez ASCA sprawiają, że jeden przebieg na owcach wyszedłby nam po około 30 euro (120 złotych).

Żeby to miało jakikolwiek sens takie zawody musiałyby być dwudniowe conajmniej. Albo po dwa przebiegi jednego dnia (bo inaczej nie opłacimy sędziego, bo byłaby zbyt mała ilość zgłoszeń). Czyli wtedy jest to kwestia MINIMUM 300 złotych za weekend (jednorazowe koszty numeru + koszty przebiegu).

Sugerowano mi, żeby spróbowac połączyć takie zawody z seminarium pasieniowym, wtedy seminarium zarobiłoby na zawody. Główny kłopot jest jednak taki, że prawdopodobnie te same osoby byłyby zainteresowane zawodami, co seminarium...

Ewentualnie można by łączyć z wystawą (ale tutaj już psy musiałyby mieć pełną rejestrację, a takich psów jest niewiele) albo z zawodami agility lub obedience. Tak robią w Niemczech na większych zawodach. Ale aussików gotowych do wystartowania w obedience nie przewiduję wiele (no, szczerze, z 5 może by się udało zebrać). Ewentualnie agility, które można by potraktować jako dobrą rozgrzewkę dla psów początkujących (bo to ASCowe agility jest łatwiejsze niż FCI), ale też a) kwestia tracking number (czyli dodatkowych 60 złotych) oraz b) znalezienie sędziego, który miałby uprawnienia do jednego i do drugiego jednocześnie (bo inaczej trzeba by kupować dwa bilety dwóm różnym osobom).

Więc tak to się ma...
Ale ja w ogóle jestem na tak i gdyby był wśród was odpowiednio duży oddźwięk (tak, wystartuję! marzę o tym! organizuj!), to naprawdę mogę się spiąć i zrobić to. Tylko jeśli chcę trafić w sezon letni 2012 to właśnie mija ostatni termin zgłoszenia imprezy do ASCA.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
AnYya



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 1239
Skąd: Wrocław/Kraków

PostWysłany: Nie Lis 06, 2011 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myślę, że zapotrzebowanie na takie zawody będzie, ale jeszcze nie teraz. Powoli pasienie u nas się rozwija no a niestety nie ma żadnego instruktora/sędziego, który znałby się stricte na aussikach. Opcja z seminarium bardzo fajna aczkolwiek koszty rzeczywiście potężne.

Myślę natomiast, że na wystawę już za kilka lat znalazłoby się dosyć chętnych by dostać prawdziwy, rzetelny opis od osoby, która naprawdę zna się na rasie. Agility też na pewno miało by powodzenie.

Na pewno psów ASCowych będzie przybywać, rośnie też liczba ludzi chcących rozwijać swoje psy, więc chyba nie jest to jakaś niemożliwa do zrealizowania idea na przyszłość.

I tak dla uściślenia- sędziów z uprawnieniami ASCA można znaleźć tylko i wyłącznie w USA?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zmz



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 8635
Skąd: Wwa/Jabłonna

PostWysłany: Nie Lis 06, 2011 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że może ktoś by się znalazł w Niemczech? Tam jest mnóstwo ascowców. Mi się pomysł bardzo podoba, nie na 2012 co prawda, ale może rok później? Tzn.u mnie problem jest taki, że nie mam psa w ASCA, ale to się jakoś tam załatwi... Wink
_________________

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Cloudy



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 1106
Skąd: Wwa

PostWysłany: Nie Lis 06, 2011 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry pomysł, będę miała motywację, żeby zrobić psu papiery ASCA!
_________________
Klaudia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Nikita



Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 2387
Skąd: Wrocław/Nysa

PostWysłany: Nie Lis 06, 2011 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja sucza na pewno będzie mieć papier z ASCA a co!

Gdyby dało radę w taki sposób to zrobić, byłoby rewelacyjnie!

A na 2013 to kto wie czy my byśmy też już nie poszalały Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
myriad



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 5089
Skąd: Zalesie k. W-wy

PostWysłany: Pon Lis 07, 2011 06:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to fajnie. Mi się ten 2013 wydawał bardziej realistyczny, a jeśli jeszcze będzie chęć i pomoc z waszej strony, to już super.

Założenie własnego klubu nie jest niezbędne, można się bez problemu podciągnąć pod któryś klub europejski. NB żeby założyć affiliate club trzeba mieć 10 chętnych, którzy
a) są członkami ASCA
b) zapłacą jednorazowo 200$ za założenie klubu
c) będą płacić coroczne składki w wysokości ok. 30 dolarów jako DODATEK do składek członkowskich ASCA.

Sędziowie w tej chwili rzeczywiście są tylko w Stanach, ale za to często mogą sędziować kilka rzeczy na raz (np. pasienie, wystawę i posłuszeństwo).

AnYya napisał:
Myślę natomiast, że na wystawę już za kilka lat znalazłoby się dosyć chętnych by dostać prawdziwy, rzetelny opis od osoby, która naprawdę zna się na rasie.


No yhm... śmiem wątpić, ale obym się myliła.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zmz



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 8635
Skąd: Wwa/Jabłonna

PostWysłany: Pon Lis 07, 2011 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myriad napisał:
No to fajnie. Mi się ten 2013 wydawał bardziej realistyczny, a jeśli jeszcze będzie chęć i pomoc z waszej strony, to już super.


Możesz możesz, przynajmniej z mojej strony.


Koszty założenia są rzeczywiście duże i jakoś tak obawiam się, że nawet tych 10 osób by się nie znalazło.

myriad napisał:
No yhm... śmiem wątpić, ale obym się myliła.

Laughing Ćwierć odpada na starcie za kolor, druga część za uszy, kolejna za przekątowany tył no i tak nam się chętni wykruszają, argumentując to wyborem tendencyjnego sędziego specjalnie ściągniętego dla tych 'szczurów pracujących' Cool I zostanie kilku z ładnymi psami i stado versów.


A teraz pytanie do Małgosi i Kamila- JAK TAM KACZKI? Laughing
_________________

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Reklama






Wysłany: Pon Lis 07, 2011 11:26    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> ZKwP Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

owczarki australijskie - aussies - australian shepherds  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group