Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cieczka
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Zdrowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ania&Psy



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 1769
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tośka napisał:
Sucz mi się dzisiaj dziwacznie zachowuje - łazi cały dzień z kąta w kąt, kręci się non stop po domu, poleguje tu i ówdzie, wywala się kołami do góry, przychodzi na kolana, jęczy, chce głaskania, odbija jej się.

Cieczka czy pędzić do weta?

I właśnie przez to nie wypalił nam spacer. Twisted Evil Wink
Mam nadzieję, że to cieczka (którą chciałaś przyspieszyć), a nie coś poważniejszego. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Pią Maj 30, 2008 18:31    Temat postu:

Powrót do góry
Tośka



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 2430
Skąd: Poznań | Piła

PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie cieczka Sad
Młoda musiała zjeść coś niekoniecznie świeżego i jej zaszkodziło.
_________________
Nie zezwalam na kopiowanie i umieszczanie moich zdjęć na blogach, stronach www, facebook itp. bez wcześniejszego uzgodnienia tego ze mną na PRV.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zmz



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 8635
Skąd: Wwa/Jabłonna

PostWysłany: Nie Sie 03, 2008 09:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Toska, niech te nasze suki sie zamienia!
Suri chyba wlasnie dostala drugiej cieczki, w momencie kiedy spodziewalismy sie jej dopiero wrzesien/pazdziernik! Neutral
Strasznie mnie to zdolowalo, bo okres plodny przypada idealnie na oboz, ktory mamy juz z gory do dolu oplacony. A ona w trakcie cieczki nie ma na nic ochoty, kurczaki... Sad
_________________

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Tośka



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 2430
Skąd: Poznań | Piła

PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wcale mnie nie cieszy brak Locowej cieczki. Strasznie balam sie, ze dostanie jej w trakcie mojego wyjazdu (czyli jakos tak teraz), czyli bedac w psim hotelu, ale poki co dalej nic!

Wyjscia sa dwa - albo miala tak bezobjawowa cieczke, ze ja ja przegapilam, albo jej jeszcze najzwyczajniej w swiecie nie miala. Pierwsza opcja wydaje mi sie malo prawdopodobna, a druga wprawia mnie w lekki niepokoj. Po powrocie, jesli jeszcze do tego czasu sucz mi nie zacieknie, umowie sie do weta - cpeca cieczkowego, jakiego w Poznaniu wyhaczylam.
_________________
Nie zezwalam na kopiowanie i umieszczanie moich zdjęć na blogach, stronach www, facebook itp. bez wcześniejszego uzgodnienia tego ze mną na PRV.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Olaa94



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 70

PostWysłany: Nie Sty 18, 2009 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tak tylko czytam i czytam i coraz bardziej sie boje cieczki u mojej suczki... Poniewaz jest ona czesto wypuszczana no dwor na wybieg... Naprawde bardzo boje sie tego okresu bo w mojej okolicy szweda sie wiele niechcianych ,,kandydatow,, na ojca dzieci Blues Wink. No ale zawsze moge liczyc na doswiadczenie moje mamy i babci w ,,tych,, psich sprawach Laughing.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asher



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 4204
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 18, 2009 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oluu, wyjście jest bardzo proste - podczas cieczki NIE wypuszczajcie suczki samej na wybieg. Gdzie tu problem i czego się bać? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Renata



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 2295
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 09:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olu,
jeśli będziecie ją wypuszczać, to będziesz miała potomstwo na 100% i niestety doświadczenie mamy i babci tu nie pomoże Very Happy ! Zresztą, nie możecie skazać suni na paniczne uciekanie przed stadem :kawalerów:.
_________________
Renata, Rudi & Wiewiór [']


Ostatnio zmieniony przez Renata dnia Pon Sty 19, 2009 14:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agata



Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 24
Skąd: Zborowskie

PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olaa94 napisał:
Ja tak tylko czytam i czytam i coraz bardziej sie boje cieczki u mojej suczki... Poniewaz jest ona czesto wypuszczana no dwor na wybieg... Naprawde bardzo boje sie tego okresu bo w mojej okolicy szweda sie wiele niechcianych ,,kandydatow,, na ojca dzieci Blues Wink. No ale zawsze moge liczyc na doswiadczenie moje mamy i babci w ,,tych,, psich sprawach Laughing.


Yyy, doświadczenie w sprawie odchowania małych mixów aussie? Shocked

Mieszkam na wsi (=mnóstwo psów luzem bez właściciela), mam duży ogródek i też wypuszczam swoją suczkę (BC) na wybieg. Ale przez ostatni niecały miesiąc tego nie robiłam, skoro miała cieczkę. Chyba można przez te 3 tygodnie cieczki trochę więcej czasu poświęcić na spacery na smyczy i zrezygnować z wypuszczania bez nadzoru? Rolling Eyes
_________________
Pozdrawiam, Agata & Nex
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Olaa94



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 70

PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie sie z wami zgadzam Wink Na pewno ogrznicze wypuszczanie pieska Wink
_________________
BLUES nieco spokojniesza, co nie zmienia faktu że nadal ma `ADHD`Very Happy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
myriad



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 5089
Skąd: Zalesie k. W-wy

PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli nie chcesz uzywac Blues do hodowli, to moze w ogole przemysl czy nie warto byloby jej wysterylizowac? Wiele forumowiczow (ja tez - jedna) ma wysterylizowane suczki i bardzo to sobie chwalimy - nie trzeba sie przejmowac cieczkami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Olaa94



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 70

PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myriad a czy sterylizowanie zmienia zachowanie u suki ?
_________________
BLUES nieco spokojniesza, co nie zmienia faktu że nadal ma `ADHD`Very Happy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kara



Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 6982
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olaa94 napisał:
myriad a czy sterylizowanie zmienia zachowanie u suki ?

Niewiele Wink
_________________

http://showfarm.cba.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
myriad



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 5089
Skąd: Zalesie k. W-wy

PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olu, jest tak, jak pisze Kara. Suka po sterylizacji nie zrobi Ci sie otyla i nieruchliwa. Zreszta duzo suk sportowych (takich ktore startuja w zawodach na wysokim poziomie) jest wysterylizowanych, zeby cieczki nie przeszkadzaly im w treningu i startach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Amulinka



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 12738
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem u większości suk charakter się nie zmienia w żaden sposób. Jedyna rzecz to faktycznie nieco większe tendencje do tycia, ale nie z racji mniejszej aktywności, tylko innej przemiany materii. Ale temu łatwo zaradzić - po prostu dawać mniej lub mniej kaloryczny pokarm.
Moja Choco jest wysterylizowana już od 8 lat i nadal w wieku 10 lat jest bardzo aktywną, pełną życią suczką Smile
_________________
Ula, Lava & Suvi
Ami [*] Choco [*] Asti [*]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
stereo



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 2565
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie. Straszne opowieści o tym, że suki stają się otyłe, biorą się stąd, że suka wysterylizowana zużywa trochę mniej energii (odpadają hormony itp), więc trzeba dostosować jej dietę do nowych potrzeb, czego ludzie bardzo często nie robią i dają tyle samo jedzenia (bądź więcej nawet Wink) i suki rzeczywiście tyją. A nieruchliwość i ogólna powolność jest zazwyczaj efektem otyłości i ogólnie podejścia właściciela.
U Negry zachowanie się nie zmieniło. A jeśli nawet, to na lepsze Cool Laughing.
_________________
Pozdrawiamy
Karolina, Negra i Java
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama






Wysłany: Pon Sty 19, 2009 23:01    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 3 z 7
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

owczarki australijskie - aussies - australian shepherds  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group