Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

kontrowersyjne opisy i oceny z wystaw...;)
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> ZKwP
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aganiok



Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 3837
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Micki napisał:
Jaga ocena doskonała. Sędzia stomatolog, głównie to było powodem obniżania oceny oraz budowa a głównie głowa i uszy. Bardzo cierpliwy, przymykał oczy na zachowania piesków skupiając się na ich dokładnym oglądaniu. To co zauważyłem swoich negatywnych uwag nie wpisywał do kart tylko je omawiał. Pozdrawiam.


Faktycznie zeby sprawdzal, bardzo dokladnie, jedak nie to bylo powodem obnizonych ocen. Zarowno Lorek jak i Exe dostali b.db poniewaz mieli krzywo postawione uczy. Ta kwesta zostala omowiona przez sedziego i wpisana naturalnie do kartoteki.
_________________
Hodowla Exenata www.exenata.pl
Rehabilitacja i Fizjoterapia www.vetmobility.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Pon Sty 26, 2009 11:40    Temat postu:

Powrót do góry
zmz



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 8635
Skąd: Wwa/Jabłonna

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obnizenie oceny za krzywo zalamane uszy? To jakis zart jest...
_________________

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Aganiok



Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 3837
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zmz napisał:
Obnizenie oceny za krzywo zalamane uszy? To jakis zart jest...


A dokladnie tak bylo. Sedzia jeszcze mnie przepraszal, za ocene, ale uwazal uszy tak byc nie moga. Janina z GP tez wyszla zdruzgotana ze Lorek ma b.db - i byla dokladnie ta sama argumentacja- uszy.
O tyle mi przykro, ze akurat ucho- to rzecz trzymana i noszona roznie w zaleznosci tez od okolicznosci - a nie stala, tak jak linia zadu czy katy, czy proporcje, ale moze to faktycznie jest wazne. Nie mnie to oceniac.
_________________
Hodowla Exenata www.exenata.pl
Rehabilitacja i Fizjoterapia www.vetmobility.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Musiałek



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 2841
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naprawde jestem w szoku Shocked

poniewaz on sędziował mnie w Litomericach gdzie była duża stawka i bym powiedziała ze jego sędziowanie było bardzo dobre i argumentacja tez bardzo dobra - tam też dał ocenę bdb z którą jak najbardziej sie zgodziłam.

i tam nikomu za uszy oceny nie obnizył !!

może miał "kiepski" dzień Smile) to był juz drugi dzień sędziowania i może późno poszedł spać Twisted Evil

ale w sumie my za wystawy nie płacimy za czyjś stan tylko opis - no jeśli dał tylko za uszy - to naprawde musiał być mocny Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Aganiok



Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 3837
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musiałek napisał:
ale w sumie my za wystawy nie płacimy za czyjś stan tylko opis - no jeśli dał tylko za uszy - to naprawde musiał być mocny Twisted Evil


Mocny opis?
_________________
Hodowla Exenata www.exenata.pl
Rehabilitacja i Fizjoterapia www.vetmobility.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Musiałek



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 2841
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie opis tylko sędzia - w sensie ze musi sie strasznie mocno czuc w rasie skoro tylko za uszy daje bdb !! Twisted Evil

opisów nie znam wiec nie moge sie o nich wypowiadac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Aganiok



Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 3837
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musiałek napisał:
nie opis tylko sędzia - w sensie ze musi sie strasznie mocno czuc w rasie skoro tylko za uszy daje bdb !! Twisted Evil

opisów nie znam wiec nie moge sie o nich wypowiadac.


Nie wiem, czy sie mocno czul, czy nie, byl napewno bardzo mily i zaangazowany w ocenianie. I chetnie ocene komentowal glosno, czasem nawet do publicznosci.
Nie wiem jak wyglada opis Lorka, niemniej w opisie Exe slowa krytyki sa nastepujace: "kazde ucho jest inaczej noszone". Ja rospektuje jak najbardziej ocene sedziego. Nie wiem, moze sie mu jeszcze w psach inne rzeczy nie podobaly- bynajmniej o tym sie nie wypowiadal.
Moze uszy sa dosc istotna sprawa - w porzadku przeciez Smile
_________________
Hodowla Exenata www.exenata.pl
Rehabilitacja i Fizjoterapia www.vetmobility.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Janka



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 1142

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naprawdę tak było dokładny opis Lorka "2 letni pies,zgryz nożycowy,kompletny,dobra głowa,brązowe oczy, każde uch różni się od siebie-jedno dobrze noszone,drugie nie, spokojny charakter" i to wszystko co wy na to.
_________________
**Hodowla Gorzowska Panorama**
http://www.aussies.i15.eu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Musiałek



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 2841
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie wiem co na to inni ale ja bym za to oceny nie obnizyła ! dla mnie najwazniejsza jest budowa i ruch

ale nie jestem sędzią - Ula a ty bys też tak do tego podeszła ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Janka



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 1142

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te uszy na tej wystawie mnie prześladowały bo szeltik też za uszy oberwał chociaż ocena doskonała a wystawiana przeze mnie buldożka ang. wygrała klasę lecz nie dostała CWC bo uszy nie całkiem układają się w różyczkę-ale złoto ma.
_________________
**Hodowla Gorzowska Panorama**
http://www.aussies.i15.eu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Amulinka



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 12738
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg wzorca zarówno ucho załamane do przodu, jak i w różyczkę jest w pełni prawidłowe. I nie ma we wzorcu nic o tym, że oba mają być noszone tak samo.
_________________
Ula, Lava & Suvi
Ami [*] Choco [*] Asti [*]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
myriad



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 5089
Skąd: Zalesie k. W-wy

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bzdura. Ten opis Lorka to jest cos co mozna nominowac do najwiekszych glupot w opisach sedziowskich (NB moze taki watek zalozyc? - z wyjasnieniami dlaczego to glupota).

Uszy w/g wzorca moga byc zarowno zalamane do przodu (w V-ke), jak i na boki (w rozyczke) O ILE sa zalamane w prawidlowym miejscu (czyli nie nisko jak u basseta i nie tak wysoko jak u sheltie, chociaz opcja basset powinna byc penalizowana bardziej niz opcja sheltie). Jesli Panstwo sobie zycza wygrzebie odpowiedni artykul o uszach z Aussie Times i zeskanuje. Nigdzie we wzrocu nie jest napisane, ze oba uszy maja zalamywac sie dokladnie tak samo (a juz na pewno nie "kazde ucho" - bledy gramatyczne sedziow to kolejny temat...) Oczywiscie, brak symetrii moze jakostam delikatnie urazic prywatne poczucie estetyki sedziego, ale na pewno nie na tyle, zeby za to obnizyc ocene samca do bardzo dobrej (co jest rownoznaczne z powiedzeniem "tego psa nie powinno sie rozmnawac").

Moze, moze ewentualnie gdyby w klasie bylo kilka psow dokladnie identycznych, to wtedy kwestia niesymetrycznych uszu moglaby przewazyc.

NB podejrzewam, ze ponad polowa uszu zalamujacych sie w V-ke jest po prostu wynikiem klejenia uszu u szczeniakow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zmz



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 8635
Skąd: Wwa/Jabłonna

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bijou sliczna! Jakie kolorki smakowite! Very Happy
To obnizenie oceny to dla mnie totalna pomylka. Tak jak napisala Justyna rozumiem, ze sedziemu moze sie nie podobac i moze takiego psa umiescic za psem porownywalnie zbudowanym, ale z 'takimi samymi' uszami. Ewentualnie przelknelabym brak cwc. Ale obnizenie?! Shocked


Z innej beczki, ja sie od zawsze rozplywam nad opisem mojej wowczas trzynastotygodniowej suczy "(...)nadal mało rozwinięta głowa", oraz na tej samej wystawie "lekko zbyt jasne oczy", jakoby moje zwierze mialo, ja nie wiem, moze cytrynowo-zolte czy ze o co chodzi? Wzorca sie chyba nie znalo Laughing
_________________

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Agnieszka ZQ



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 144

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aganiok napisał:

O tyle mi przykro, ze akurat ucho- to rzecz trzymana i noszona roznie w zaleznosci tez od okolicznosci - a nie stala, tak jak linia zadu czy katy, czy proporcje, ale moze to faktycznie jest wazne. Nie mnie to oceniac.


absurderm jest, że w przypadku rasy pracującej zdarzają się takie kwiatki. ja rozumiem, że aussie pracuje inaczej niż bc, ale śmiem powatpiewać, jakoby symetria uszu była niezbędnym elementem instynktu pasterskiego Laughing Laughing Laughing
oczywiście logiczne jest, że w bardzo wyrównanej stawce uszy mogą być decydujące jednak w przypadku o którym piszecie to jakieś nieporozumienie Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rauni



Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 274
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie już nic nie zdziwi odkąd Vigo na światówce dostał opis " wystarczająco długa głowa (???)prawidłowy grzbiet gdy stoi, ale w ruchu lędzwie zbyt wysklepione"

Wzorzec:

GŁOWA:
Trójkątnego kształtu.
Mózgoczaszka:
(...) Mniej więcej tak samo szeroka, jak długa, z przodu płynnie przechodzi w kufę.
Kufa: Linia górna prosta, kufa nieco krótsza od mózgoczaszki

"Lędźwie: Krótkie, lekko wysklepione, choć optycznie wydają się bardziej, bo sierść na zadzie i udach jest najobfitsza."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Pon Sty 26, 2009 20:48    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> ZKwP Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

owczarki australijskie - aussies - australian shepherds  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group