Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cieczka
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Zdrowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Olaa94



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 70

PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blues wlasnie przeszla swoja 1 cieczke Smile. I jak dla mnie to byla strasznie kochana bo sie ciagle chciala przytulac Wink. Jak dla mnie bomba Very Happy ! I tak sie zastanawiamy czy by ja 1 raz nie pokryc ... No bo z jednej strony cudownie byloby miec takie male wlochate kulki lecz z drugiej to wjaze sie z ogromna odpowjedzialnoscia... A tak z ciekawosci to bylabym wdzieczna za jakies informacje co do jakiegos australijczyka w poblizu Raciborza-Rybnika (woj. Śląskie Wink ) ktory mugl by pokryc moja małą Wink.
_________________
BLUES nieco spokojniesza, co nie zmienia faktu że nadal ma `ADHD`Very Happy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama






Wysłany: Nie Lut 15, 2009 19:28    Temat postu:

Powrót do góry
Musiałek



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 2841
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może za ostro pojechałam więc zmieniam


kupiłaś suczkę rodowodową więc było by miło abyś zrobiła jej przynajmniej hodowlankę a co najwazniejsze PRZEBADAŁA czy jest w pełni zdrowa aby miec te szczeniaczki a nie bo TOBIE!!! sie chce miec malutkie włochate kuleczki ?!

popatrz ile jest kundelków schroniskowych biednych zmarzniętych w zimie!!!


Ostatnio zmieniony przez Musiałek dnia Nie Lut 15, 2009 19:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Renata



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 2295
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olu, najpierw suczka musi dostać bodajże 3 oceny doskonałe lub bardzo dobre na wystawach, żebyś mogła ją rozmnażać i mieć rodowodowe szczenięta (szczegóły na stronach Związku Kynologicznego). Plus mieć przebadane oczy, biodra itp itd. Plus - warto mieć chętnych na szczeniaki... To nie jest taka prosta sprawa, jeśli chcesz to zrobić odpowiedzialnie.
_________________
Renata, Rudi & Wiewiór [']
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Olaa94



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 70

PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiscie ja sie z wami zgadzam i jestem tego wszystkiego w 99 % swiadoma Wink i narazie tylko sie orjetuje Wink To tylko takie moje male marzenia o wlochatych kulkach i o ile mi wjadomo kryje sie dopiero po 2 albo 3 cieczce ( o ile sie nie myle Wink ) i jeszcze mam szmat czasu zeby sie zastanawjac. Mysle tez nad sterylizacja wjec musze przemyslec kazdy aspekt przyszlosci mojej suczki zeby puzniej nie zalowac Wink
_________________
BLUES nieco spokojniesza, co nie zmienia faktu że nadal ma `ADHD`Very Happy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Amulinka



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 12738
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poza tym Olu sama piszesz, że Blues ma wadę oczka. Nie wiadomo na ile jest to genetyczne. A wzorzec amerykański nawet podkreśla prawidłowy kształ źrenic: http://www.aussies-in-poland.com/wzorzec_asca.htm

Nie odbierz tego jako atak na Blues, napewno jest cudowną, przekochaną suczką - kochaj ją, ciesz się jej towarzystwem! Ale nie każda suczka musi mieć szczeniaczki! Patrz na moją Choco - dla mnie jest wspaniałym ozikiem, ma przefantastyczny charakter do sportu, kocha ludzi, jest zdrowa! Ale nie chciałam jej rozmnażać ze względu na nieprawidłowy kolor. Choć kiedyś, gdy rasa była jeszcze u nas mało znana, nawet sędziowie nie wiedzieli, że to jest wada dyskwalifikująca i Choco miała zawsze oceny doskonałe. Ma idealne wyniki badań oczu i bioder. Ale naprawdę nie każdy pies musi mieć potomstwo.
Tym bardziej, że, jak sama piszesz, jest to ogromna odpowiedzialność.
W Czechach w zeszłym roku było co najmniej 27 miotów aussie (a w sumie to ponad dwa razy tyle co w Polsce, około 60! + nie wiadomo ile miotów bezpapierowych) i wiem, że tam ludzie na początku chętnie kupowali tę rasę, często bez zastanowienia. Szczeniaki szły jak świeże bułeczki. A teraz co? Rynek się nasycił, hodowcy siedzą z kilkumiesięcznymi szczeniakami, pojawiają się ogłoszenia o psach do oddania lub sprzedania.
_________________
Ula, Lava & Suvi
Ami [*] Choco [*] Asti [*]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Musiałek



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 2841
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to dobrze że jestes rozsądna więc na szczęście z pierwszego maila wyciągnęłam złe wnioski.

a pieska nie szukaj za płotem - poznaj swoją suczkę i pod katem jej wad i zalet podejmij decyzję Smile

powodzenia Very Happy planowania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Olaa94



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 70

PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak i sterylizacja i rozmnazanie to bardzo trudne decyzje... Ja bardziej sklaniam sie do sterylizacji chociasz i tak najchetniej zostawilabym ja tak jak jest lecz sterylizacja jest w mojej sytuacji najdogodniejszym rozwjazaniem... Ale jest mi troche szkoda mojej suczki... Sad Na dodatek to jest normalna operacja i troche sie jej boje... Jestem juz naprawde skolowana i rozdarta pomjedzy marezniami Wink i rozsadkiem Sad
_________________
BLUES nieco spokojniesza, co nie zmienia faktu że nadal ma `ADHD`Very Happy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kara



Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 6982
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sterylizacja jest bardzo łatwą operacją, przeważnie nie trwa dłużej niż 30 min Wink Najważniejsze by pies był w dobrej kondycji przed zabiegiem no i dobry fachowiec weterynarz Wink Ja jestem nawet za tym gdy suka skończy swój wiek rozrodczy by sterylizować bo jednak na zdrowie psom wychodzi sterylka np. jeśli chodzi o ropomacicze Wink
_________________

http://showfarm.cba.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zmz



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 8635
Skąd: Wwa/Jabłonna

PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy Blues nie została sprzedana jako PET przypadkiem? Przecież ma wadę, i to poważną, jaką jest chore oko... Rolling Eyes
Sterylizuj, nie ma co rozmnażać suczki z niepewnym zdrowiem. I tak mamy w Polsce sporo miotów, coraz trudniej sprzedać szczeniaki- wyobraź sobie, że masz 10 maluchów i chętnych na 3 diablo Ja zrezygnowałam z krycia swojej suki, bo nie jest idealna. Wolę w tym momencie kupić szczeniaka po innej suczce, 'doskonalszej' niż moja potwora Wink
_________________

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Iga



Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 2251
Skąd: Zawiercie

PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olaa94 napisał:
Blues wlasnie przeszla swoja 1 cieczke Smile. I jak dla mnie to byla strasznie kochana bo sie ciagle chciala przytulac Wink.


Jak będziesz ją dalej niańczyć podczas cieczki to gwarantuje ci, że ciąże urojone masz jak w BANKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wtedy problem rozwiążesz sama bo pozostanie Ci już tylko sterylizacja.
_________________
Iga, Flesz, Janis & Trecz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
miłosnik



Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 59

PostWysłany: Pią Cze 19, 2009 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wam dowiedziałem sie duzo o ciazach urojnych wielki dzieki za tę lekcję
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
suche



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 2065
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Kwi 27, 2010 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odkopuje temat, bo zaczynam się martwić o Ash.
Jak długo trwały dni płodne u Waszych aussic?

Spodziewałam się ok 4 dni płodnych tymczasem Ash dopuszcza samce już od 9 Confused ( czy okres płodny i dopuszczanie do siebie samców pokrywa się?? ) Co prawda Kacper interesuje się poważniej od ok 6, pierwsze dni kiedy Ash zaczęła się nadstawiać troszkę próbował, ale bez zaangażowania.

Czy suka dopuszcza samce aż do końca cieczki mimo, że okres płodny ma już za sobą? Czy pod koniec cieczki wydzielina znowu robi się bardziej krwista?

Czytałam trochę w necie o tym, ale wszędzie piszą nieco inaczej, dlatego jestem ciekawa jak to wygląda w praktyce i czy mam się zacząć martwić, gdyż szykowałam się, że to będzie końcówka cieczki a tymczasem trwa w najlepsze. Co prawda dziś już w pewnym momencie zaczęła odganiać Kacpra, kłapać na niego zębami, ale teraz znowu mu się nadstawia Evil or Very Mad
_________________
Pozdrawiam,
Basia, Kacperkowaty, Ashka i Reba
"Form Follows function"
Ashqueen-Australian Shepherds for sport and work
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zmz



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 8635
Skąd: Wwa/Jabłonna

PostWysłany: Wto Kwi 27, 2010 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nadstawia i dopuszcza to też dwie nieco inne sprawy. Sru jak tylko zaczynała ciec to się o stół tyłkiem odbijała diablo
Ale ogólnie wydaje mi się, że pierwsza cieczka może być 'niedoregulowana', bo ten układ hormonalny chyba dopiero się w pełni kształtuje.
_________________

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Mozo



Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 975
Skąd: Mikołów

PostWysłany: Sro Kwi 28, 2010 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zoja przy pierwszej cieczce już od drugiego tygodnia tyłek podstawiała pod bramę pełną wielbicieli, i to trwało z dobry tydzień.

Przy drugiej cieczce trwało to ze 3-4 dni ale i cieczka była krótsza.
_________________
_Monika, Zoja & Murka_
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
suche



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 2065
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 28, 2010 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mozo napisał:
Zoja przy pierwszej cieczce już od drugiego tygodnia tyłek podstawiała pod bramę pełną wielbicieli, i to trwało z dobry tydzień.


Czyli ta pierwsza cieczka w sumie podobnie przebiegała jak w przypadku Ash

Cytat:
Przy drugiej cieczce trwało to ze 3-4 dni ale i cieczka była krótsza.


To Zoja już drugą cieczkę miała?? Przecież to prawie rówieśnica Ash...

A tymczasem dziś już chyba końcówka. Kacper właściwie stracił zainteresowanie, skończyło się piszczenie itp. Very Happy Very Happy
_________________
Pozdrawiam,
Basia, Kacperkowaty, Ashka i Reba
"Form Follows function"
Ashqueen-Australian Shepherds for sport and work
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Sro Kwi 28, 2010 14:29    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 4 z 7
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

owczarki australijskie - aussies - australian shepherds  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group