Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zraniona opuszka (poduszka?)
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Zdrowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Renata



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 2295
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lis 23, 2008 14:47    Temat postu: Zraniona opuszka (poduszka?) Odpowiedz z cytatem

Poproszę o radę doświadczonych "psiarzy", bo nie chcę psa bez potrzeby ciągnąć do lekarza:
Rudik zranił sobie opuszkę (taką dość wysoko na łapie), około 1 cm, trochę krwawi, ale nie za bardzo. Wygląda raczej na mocne otarcie, nić rozcięcie. Nie kuleje, nie liże tego nawet. Nie wiem, czy jest szansa, że samo sie zrośnie? Czy lekarz musi jakieś tajemne "praktyki" odprawić? Mój pies w ciągu ostatnich 2 miesięcy, w związku z babeszjozą, kontrolą po babeszjozie i niestrawnością (!!!) był u lekarza tyle razy, że już siły nie mam...
_________________
Renata, Rudi & Wiewiór [']
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Nie Lis 23, 2008 14:47    Temat postu:

Powrót do góry
Donata
Gość





PostWysłany: Nie Lis 23, 2008 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli tylko trochę krwawi i Rudik tego nie liże to na pewno samo się zrośnie i zagoi. Jednak musisz pilnować, by po każdym spacerze przemyć wodą i polać wodą utlenioną bądź rivanolem.

Możesz też przed spacerem obandażować, by zabezpieczyć przed zanieczyszczeniem.

Potem bandaż trzeba zdjęć, bo rana najlepiej się goi, gdy ma dostęp do powietrza.
Powrót do góry
Renata



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 2295
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lis 23, 2008 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, dzięki. "Obiekt" jest pod moją stałą obserwacją, nie liże Very Happy
_________________
Renata, Rudi & Wiewiór [']
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Musiałek



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 2841
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lis 23, 2008 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teraz nie jest tak żle bo jest snieg ale w brudne dni mozesz zakladac buta na spcaer aby kamyky sie nie dostawaly w rane Very Happy bo beda przeszkadzac w chodzeniu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Donata
Gość





PostWysłany: Nie Lis 23, 2008 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musiałek tu chodzi o ten opuszek, który nie bierze udziału w chodzeniu.

"... Rudik zranił sobie opuszkę (taką dość wysoko na łapie), ..."
Powrót do góry
Musiałek



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 2841
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lis 23, 2008 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy no to nie trzeba buta Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wolka



Dołączył: 23 Maj 2009
Posty: 911
Skąd: wyspa wolin(Wolin)

PostWysłany: Pią Sty 01, 2010 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to my mamy mały problem.
Toffi mi gdzieś łapę włożył i ściął sobie opuszek na palcu dość mocno.Nie mam za bardzo pojęcia co z tym dalej robić.Na dodatek z tego powodu że kuśtykał na drugiej łapce zrobił mu się krwiak pod powierzchnią opuszka drugiej łapy.Masakra jakaś.Dziś to ja żadnego weta nie znajdę ale nie wiem czy mam go tam ciągać czy się zagoi.Opuszek nie krwawi ,ale widać ze sprawia mu to ból.Dostał tabletki przeciwzapalne,przemyłam mu łapę i spryskałam neomycyną. Teraz biedak śpi i nie zamierza się nawet ruszać.
Help my Sad
Jak długo opuszki się goją ????
_________________


"Aby właściwie nacieszyć się psem, nie wystarczy po prostu nauczyć go być prawie człowiekiem. Chodzi o to, by otworzyć się na możliwość stania się po części psem" - Edward Hoagland
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Toller



Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 164
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Sty 01, 2010 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolka napisał:
No to my mamy mały problem.
Toffi mi gdzieś łapę włożył i ściął sobie opuszek na palcu dość mocno.Nie mam za bardzo pojęcia co z tym dalej robić.Na dodatek z tego powodu że kuśtykał na drugiej łapce zrobił mu się krwiak pod powierzchnią opuszka drugiej łapy.Masakra jakaś.Dziś to ja żadnego weta nie znajdę ale nie wiem czy mam go tam ciągać czy się zagoi.Opuszek nie krwawi ,ale widać ze sprawia mu to ból.Dostał tabletki przeciwzapalne,przemyłam mu łapę i spryskałam neomycyną. Teraz biedak śpi i nie zamierza się nawet ruszać.
Help my Sad
Jak długo opuszki się goją ????


Też mieliśmy tak swego czasu. Goiło się kilka tygodni, smarowaliśmy to maścią z antybiotykiem, przemywaliśmy Rivanolem, na spacery łapka była w skarpetce ludzkiej Wink odpowiednio obandażowanej- w domu luzem, żeby schło i goiło się dobrze.
_________________
Portal Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Hodowla Dancing with Fire FCI
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Liselle



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 44
Skąd: Otwock

PostWysłany: Sro Mar 24, 2010 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

radziłabym jechać mimo wszystko do wyra ale jaknie dotyka tej łapy i nie leje mu się krew strumieniami moze samo się zagoim
_________________
[url= http://vpx.pl/foto,animation266.html][/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
magda



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 2754
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Mar 24, 2010 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W lewym górnym rogu każdego postu jest data jego dodania. Czasem warto zwrócić na to uwagę Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sigrid



Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 1369
Skąd: Warszawa/Koszalin

PostWysłany: Wto Cze 08, 2010 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to Jive dołączył do psów z rozwalonymi opuszkami Confused zdarł sobie opuszki na 3 łapach, nie mam pojęcia jak to zrobił, ale utyka i widać, że mu to przeszkadza. Czy polewanie rivanolem faktycznie daje jakieś efekty czy po prostu lapy przemyć, polać wodą utlenioną i poczekać aż się zagoi?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Aganiok



Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 3837
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Cze 08, 2010 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Caaały Jive Cool
Ula mniemam, ze rany nie są głębokie, tylko powierzchowne, także przemywaj rivanolem kilka rasy dziennie (ale to tylko troszkę odkazi) a na noc dawaj mu tą maść co Ci dałam, tylko aby tego gad nie zlizywał Smile
Jak będę w domu dam Ci nazwe takiego sprayu fajnego, co super łapy impregnuje i goi zadrapania, dałabym Ci go- jakbyś mieszkała we Wro Smile
(także warto Ci się przeprowadzić Wink
_________________
Hodowla Exenata www.exenata.pl
Rehabilitacja i Fizjoterapia www.vetmobility.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sigrid



Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 1369
Skąd: Warszawa/Koszalin

PostWysłany: Wto Cze 08, 2010 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gad Cool dobrze powiedziane. na przednich łapach faktycznie jest tylko zdarta skóra, na jednej tylnej jest rozcięcie i to go najbardziej boli. Tamtą łapę wymyłam, odkaziłam wodą utlenioną i założyłam opatrunek bo bardzo lizał. Później mu zdejmę, jak się już trochę uspokoi. A maścią będę smarować, kołnierz pamiątkowy "podysplastyczny" wciąż mamy, więc w razie czego Jivik sobie w nim pochodzi.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Czekolada



Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 2659
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Kwi 09, 2011 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rica rozwaliła sobie dzisiaj łapę - tak akurat żeby było na jutro na wystawę.
Rana wielkości ok. 1cm srednio głęboka, na początku bardzo krwawiło, teraz, 2 godziny po zdarzeniu, całkowicie wyschło i nie krwawi. Na początku chodziła normalnie, nie używając tej łapy tylko w galopie, teraz nie używa jej wcale. Mimo to cieszy się, je i łazi tyle ile zazwyczaj. Jechać jutro na wystawę, powiedzieć sędzinie i spróbować, czy dać sobie siana? Chyba wybiorę to pierwsze, bo i tak nie mam nic do stracenia w tej sytuacji...
_________________
Iwona i Rica hodowla Od Braci Grimm

nasza galeryjka
http://aussie.phorum.pl/viewtopic.php?t=1382&start=0
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Vanillia



Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 502
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Kwi 09, 2011 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nika też niedawno rozcięła sobie opuszek. Być może teraz nie krwawi, Nice też szybko przestało, ale jak zaczęła biegać na dworze na nowo zaczęło krwawić. Rica tego nie liże ?
Wiesz, ja bym na Twoim miejscu pojechała, jak wejdziesz masz sukę legalnie, uda się masz ocenę, opis sędziego - nie - to spędzisz czas w miłej atmosferze. Wink
Ja radziłabym założyć jakiś opatrunek na noc, za jakieś dwie/trzy godzinki jeszcze raz odkazić i oszczędzać łapkę. To tyle z mojej strony, nie jestem ani żadnym znawcą, ani nic, napisałam pewnie to już zrobiłaś. Very Happy I no trzymam kciuki, żeby jutro Rica pięknie się zaprezentowała na wystawie i żeby się łapka szybko zagoiła. Wink
_________________
Pozdrawiamy.
Laura & Nika
Nasz blog
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Sob Kwi 09, 2011 17:31    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

owczarki australijskie - aussies - australian shepherds  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group