Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zakopane 01.08.2010
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Wystawy 2010
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agneta



Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 1027
Skąd: Bychawa/Lublin

PostWysłany: Czw Sie 05, 2010 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no na pewno - prestiż to prestiż Wink
jak sobie wyhoduję psa i uznam, że jest wart prestiżu to może się pokuszę Wink

póki co zadowalam się małymi wystawami - w końcu to ma być wypad relaksacyjny Wink a na brak konkurencję nie narzekam (przynajmniej w staffikach) Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Czw Sie 05, 2010 15:32    Temat postu:

Powrót do góry
KaRottka



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 1838
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 05, 2010 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a'propos wypudrowanych biedaków.... mam nadzieję, że nie narażę się na Wasze gromy Wink ale....

coraz częściej zastanawiam się czy nie powinien być wprowadzony ZAKAZ używania kosmetyków upiększających... to, co widzi się przy coraz większej ilości ras po prostu mnie przeraża...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Musiałek



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 2841
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 05, 2010 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale zakaz jest od tego roku Smile) tylko jak widac nie zawsze przestrzegany Wink

na łotwie chodzi policja tajna na wystawie i kara wynosi 3000 tys i tam jest to przestrzegane Smile)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KaRottka



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 1838
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 05, 2010 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wiesz, że poza faktem takiej właśnie mojej opinii.... napisałam to nawet nieco prowokacyjnie Wink
bo właśnie coś obiło mi się uszy...ale nie wiedziałam... czy zakaz JUŻ jest...czy ma być dopiero wprowadzany.... do tej pory bardziej szczegółowo interesowałam się raczej wystawami z punktu widzenia rasy, która co najwyżej jest wykąpana w szamponie podkreślającym kolor...nooo niektórzy zaszaleją i dadzą odżywkę Wink


a powiedz mi, jak dokładnie brzmi ten zakaz? dotyczy wszystkich ras? i jakich dokładnie rodzajów środków?

P.S.
ja bym chciała zobaczyć pudle przygotowywane BEZ tych wszystkich lakierów etc. Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Amulinka



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 12738
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 05, 2010 17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Regulamin_wystaw_psow_rasowych_ZKwP.pdf Postanowienia ogolne, pkt. 11.:
"11. Zabronione jest traktowanie szaty, skóry i nosa jakimikolwiek środkami, które zmieniają ich strukturę
lub kolor. Zabronione jest także przygotowywanie psów na terenie wystawy z zastosowaniem jakichkolwiek
środków. Dopuszczalne jest stosowanie grzebienia i szczotki. Nie wolno także pozostawiać psa
przywiązanego na stoliku trymerskim dłużej niż wymaga jego przygotowanie."
Przyznam, że już wydaje mi się to lekkim przegięciem w drugą stronę, np. samą wodą czasem nie da się psa wyczyścić, jeśli się na wystawie zabrudzi. Ale generalnie zgadzam się z ideą Wink

A swoją drogą (oftopujemy troszku...), to dowiedziałam się, że w Finlandii w oficjalnych wystawach i zawodach sportowych nie mogą brać udział psy będące pod wpływem jakichkolwiek leków, nawet jeśli pies bierze lek np. na padaczkę czy antybiotyk. Jest to uznawane za doping i przeprowadzane są badania moczu na obecność różnych środków (jak rozumiem przesiewowe). U nas chyba też by się to przydało, bo słyszy się o psach wystawianych na środkach uspokajających... Rolling Eyes
_________________
Ula, Lava & Suvi
Ami [*] Choco [*] Asti [*]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Musiałek



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 2841
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 05, 2010 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj tak, ja nawet widziałam raz na wystawie ;/

głównie aby ukryc agresje ;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KaRottka



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 1838
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 05, 2010 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie no.... ale kto niby zabrania wodą? nie zmienia to przecież NATURALNEGO koloru (chyba, że mówimy o zmianie z błotnistego Laughing Wink), a struktury też....
ze stosowania wody chyba można się wytłumaczyć? bo ona akurat nijak, moim zdaniem, ma się do regulaminu Wink

tak czy inaczej, mam nadzieję, że zacznie to być przestrzegane... kiedy widzę psy z założenia myśliwskie, pasące etc., ufryzowane tak, że człowiek oczy przecieram ze zdumienia, to zastanawiam się czy niektórym nie przydałby się psychiatra....i gdzie podziała się idea hodowania konkretnych ras, przeznaczonych do określonych czynności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Musiałek



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 2841
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 05, 2010 17:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alez ta idea hodowlana jest - na pewno Wink) - nie mniej jednak - praca pracą a wystawa wystawą

ja jak latam po domu - to na luzie w dresach bez makijazu - ale jak lece na spotkanie czy impreze firmowa to oko podmaluje, włos uczesze Wink i uwazam ze pies na wystawie powinien byc czysty i dobrze przygotowany - jak by nie bylo "pokaz pieknosci"

ale oczywiscie nie mozna popadac w przesade a w niektorych rasach niestety tak jest ;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Amulinka



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 12738
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 05, 2010 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KaRottka napisał:
nie no.... ale kto niby zabrania wodą? nie zmienia to przecież NATURALNEGO koloru (chyba, że mówimy o zmianie z błotnistego Laughing Wink), a struktury też....
ze stosowania wody chyba można się wytłumaczyć? bo ona akurat nijak, moim zdaniem, ma się do regulaminu Wink


Ależ mi właśnie o to chodziło, że JEDYNIE woda jest dopuszczalna:
"Przyznam, że już wydaje mi się to lekkim przegięciem w drugą stronę, np. samą wodą czasem nie da się psa wyczyścić, jeśli się na wystawie zabrudzi." a czasem przydałoby się też coś innego, np. ja stosowałam na ubłocone łapki talk zmieszany z mąką ziemniaczaną, która to prosta mieszanka świetnie wyciąga wilgoć i przywraca NATURALNĄ biel.
_________________
Ula, Lava & Suvi
Ami [*] Choco [*] Asti [*]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
KaRottka



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 1838
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 05, 2010 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ależ to jest oczywiste Smile zgadzam się z Tobą, żebyśmy się dobrze zrozumiały Wink
niedawno, po jednej z "dużych" wystaw, na forum rottwielerowym była wymiana zdań nt. przygotowania psa... niektórzy myślą, że skoro to taki heros i pies pracujący, któremu lakiery etc nie są potrzebne Wink to w ogóle nie wymaga specjalnego przygotowania szaty... i widywałam np. rottki zakurzone, u których trudno było dostrzec głębię czerni ich włosiąt. w takiej sytuacji oczywiście, że aż żal ściska, bo wystarczyłoby go przejechać ręcznikiem po grzbiecie Wink pracuś pracusiem, ale rottweiler ze wspaniałym połyskiem szaty TO JEST TO

żebyśmy się dobrze zrozumiały, nie uważam też, że daną rasę można hodować tylko, jeśli chce się ją używać zgodnie z przeznaczeniem Wink grunt, to szczęśliwy pies, co nie oznacza, że np. każdy przedstawiciel rasy pierwotnie hodowanej do polowania, konieeeecznie musi biegać na polowania

nie wiem czy dobrze oddam intencje, ale chodzi mi raczej o podejście pt.: "psie... powinieneś wyglądać tak, że gdybym zgodnie z Twoim przeznaczeniem np. wpuściła cię teraz na polowaniu w krzaki, to nie zaplączesz się swym przydługaśnym, postawionym na sztorc futrem" Wink


P.S. Ulu, w międzyczasie wskoczył twój post.... dziękuje Ci za wyjaśnienie.. .słowa skleiły mi się w inny szyk i opacznie Cię zrozumiałam Smile


Ostatnio zmieniony przez KaRottka dnia Czw Sie 05, 2010 17:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Musiałek



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 2841
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 05, 2010 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile) dobrze to ujelas Wink)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Czw Sie 05, 2010 17:48    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Wystawy 2010 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

owczarki australijskie - aussies - australian shepherds  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group