Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szczeniaczek
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Przygotowanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika07



Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 353
Skąd: Tomaszów Mazowiecki

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 18:12    Temat postu: Szczeniaczek Odpowiedz z cytatem

Chciałabym się zapytać o przygodowanie szczeniaczka do wystawy.(Czyli co powinien umieć+ wygląd)[/list]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sro Mar 03, 2010 18:12    Temat postu:

Powrót do góry
Kara



Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 6982
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto malucha od małego przyzwyczajać z ringówką Wink Odsłaniać i dotykać szczeniakowi ząbki oraz przyzwyczajać do macania jajeczek Wink Później biegania z ringówką i stania jako takiego bo u szczeniaczków z tym różnie Wink
_________________

http://showfarm.cba.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Czekolada



Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 2659
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A właśnie. Jakie kosmetyki dla szczeniaczka mam przygotować, i co robić z futerkiem przed wystawą? Prosiłabym o podanie firmy... Przepraszam, że tak władowuję się w ten wątek, ale skoro już istnieje, to zadam to nurtujące mnie od dawna pytanie Smile
_________________
Iwona i Rica hodowla Od Braci Grimm

nasza galeryjka
http://aussie.phorum.pl/viewtopic.php?t=1382&start=0
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ito



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 27

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My poszliśmy na wystawę "z ulicy" tzn bez przygotowania,bez czesania, ringówke kupiłem na miejscu 10 min przed oceną psa, dobrzy ludzie pomogli założyć bo pierwszy raz to na oczy widziałem Smile

pies niestety nie potrafił chodzic przy nodze, zeby tak srednio pokazał

a zdobylismy 3 miejsce wśród szczeniaków wszystkich ras całej wystawy.

Teraz w Katowicach będziemy sie wystawiać w młodzieży i mam nadzieje sie jakoś przygotować
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zmz



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 8635
Skąd: Wwa/Jabłonna

PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja Su pierwszy raz się pokazywała mając 3 miesiące, od samego przybycia jej do mnie była uczona ładnego stania i biegania na ringówce, a w opisie z tej wystawy mamy zaznaczoną ładną prezentację Wink Ja ją wykąpałm zwykłym szamponem- taki dzieciakowy włos tak na prawdę wystarczy tylko wyczyścić a i to niekoniecznie, można po prostu przeczesać pudlówką przed wejściem na ring. Jak była starsza, w klasie szczeniąt, miała już trochę dorosłego włosa, to ją zaczęłam kąpać dr lucy zwiększającym objętość włosa, suszyłam z pianką objętościową (ludzką) czesząc w odpowiednich miejscach pod włos i przed samym wejściem na ring przeczesać odpowiednio i trochę zrobić łapy.
_________________

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Monika07



Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 353
Skąd: Tomaszów Mazowiecki

PostWysłany: Czw Kwi 01, 2010 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko tyle?? a co z psiakiem przed wystawą?? Myślałam nad odnalezieniem jakiś aussików to może sie pobawią... ale Mozart przy każdej zabawie jest brudny. Słyszałam też że będą jakieś testy na psychikę (wystrzały)
_________________



Monika, rodzinka i psia spółka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zmz



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 8635
Skąd: Wwa/Jabłonna

PostWysłany: Czw Kwi 01, 2010 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Testy psychiczne mają sens u psów dojrzałych psychicznie.
A co jeszcze chciałabyś zrobić z takim maleństwem przed wystawą? Jak chcesz, żeby się bawiły swobodnie, to masz na to czas po zejściu z ringu. Ew. możesz dzieciaka wyczyścić przed wejściem raz jeszcze.
_________________

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Tola



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 55
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Kwi 06, 2010 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem, gdzie zapytać. W sumie coś tam próbujemy ćwiczyć z ringówką, ale Zora teraz zęby wymienia ( wczoraj kła straciła pierwszego) i nie bardzo ma ochotę na smaki;/ Jak ją nauczyć "kłusa" kiedy ona z miejsca śmiga tak, że zatrzymać się jej nie da?

Kiedy wokół coś się dzieje bez smaków dodatkowo nie jestem w stanie odwrócić jej uwagi i skoncentrować na sobie Sad stanowi to problem przy nauce czegokolwiek "siad" czy "waruj" itp.

może macie jakieś pomysłySmile
_________________
Ania, Zora, Abra i Łoś
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Małgoś



Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 429
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Kwi 06, 2010 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zacznij może nie od biegu, tylko od szybkiego chodzenia - jak tylko zwierz będzie poruszał się kłusikiem w kierunku zgodnym z twoim kierunkiem ruchu, to nagródź. Pilnuj tylko tego kryterium na początek - nie patrz, czy jest przy nodze, wyprzedza cię, czy jest z tyłu. To nie jest istotne. Ma być po lewej stronie i załapać, że jest nagradzana za kłus. Jak będzie ok. przy twoim chodzeniu, to dopiero wtedy zacznij podbiegać powoli. Dużo chwal. Jak zacznie hopsać zatrzymaj się i zacznij od nowa.

Jak nie chce smaczków z okazji wymiany zębów to albo jest przeżarta, albo nie jest aussikiem Laughing A tak na serio, to może wymień smaki na coś miękkiego, np. na pasztet, mięsko mielone albo biały serek? Ja kupuje biały ser mielony w tubach (taki na sernik), robię w tubce dziurkę i wyciskam po troszku. Ubaw po pachy i wszyscy są potem w serze, ale psy go lubią. Pasztet w kawałkach jest "czystszy" w użytkowaniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Monika07



Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 353
Skąd: Tomaszów Mazowiecki

PostWysłany: Sro Kwi 07, 2010 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My najpierw przećwiczyliśmy chodzenie na lużnej smyczy ( kontakt wzrokowy i oddalasz się do tyłu[patrząc nań], jeśli pies idzie za tobą to go chwalisz) i teraz już jest ok.
_________________



Monika, rodzinka i psia spółka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ricoricul



Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 263
Skąd: Oleśnica

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja mam pytanie o sierść szczeniaczkową... Co zrobić żeby psiak wyglądał jakby był wyczesany? bo czesanie nie pomaga, po wyczesaniu dalej nie wygląda, włosy kręcą mu się we wszystkie możliwe strony. Może macie jakiś tajny sposób?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kara



Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 6982
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdzie mu się kręci ta sierść? jeśli na grzbiecie to proponuję spryskać go lekko wodą z szamponem z spryskiwacza i położyć na grzbiet ręcznik - przeważnie pomaga Wink
_________________

http://showfarm.cba.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ricoricul



Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 263
Skąd: Oleśnica

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kręci mu sie wszędzie, na całym grzbiecie. Ale jak on z tym ręcznikiem ma długo stać bo do minuty to potrafi ale dłużej to już chyba nie da rady Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kara



Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 6982
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba trochę nauczyć psiaka stania szczególnie przed wystawą Wink Najlepiej jak już teraz zaczniesz przyzwyczajać swojego psa do takich zabiegów Wink
_________________

http://showfarm.cba.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ricoricul



Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 263
Skąd: Oleśnica

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

będziemy ćwiczyć Wink. a masz jakiś sprawdzony szampon? czy to obojętnie jaki psi???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pon Sty 03, 2011 14:06    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Przygotowanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

owczarki australijskie - aussies - australian shepherds  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group