Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pozycja wystawowa

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Przygotowanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
altura

PostWysłany: Sro Lut 14, 2007 18:05    Temat postu: Pozycja wystawowa Odpowiedz z cytatem

To moze pierwszy temat tutaj Wink

Co robicie, ze Wasze psiaki stoja w takiej pieknej pozycji wystawowej. Jakie sa najlepsze metody nauki?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Reklama

Wysłany: Sro Lut 14, 2007 18:05    Temat postu:

Powrót do góry
stereo

PostWysłany: Sro Lut 14, 2007 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu masz klikerowo:
http://www.dogs.gd.pl/kliker/praktyka/wystawa.html

Ja Ci nie pomogę, bo mam kundla...
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zmz

PostWysłany: Sro Lut 14, 2007 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam kundla, który się wystawia (w końcu na kimś muszę ćwiczyć, nie? Laughing ). Uczyłam po prostu nagradzając psa najpierw za to, że spokojnie stoi. Jak już potrafił tak chwilę grzecznie postać, to go dotykałam (oczywiście nagradzając), naciskałam etc. Jak to spokojnie znosił, to zaczęłam łapać za nóżki. Potem nogi zaczęłam przestawiać w różne nietypowe dla psa pozycje. Jak to było wyrobione ok, to już tylko utrwalałam to, że szybko go ustawiam i on długo stoi. Obchodziłam go dookoła, obijałam piłeczkę, rzucałam smaczki. A on nadal stał Wink Jeszcze w chwili większego zacięcia klikałam mu przestawianie łap na komendę. I nawet już zaczął powoli przestawiać tylne, przednie nie sprawiały mu większego problemu. Ale mi się odechciało, bo w sumie to jemu to niepotrzebne Laughing Świadomości ogona to on chyba nie posiada zupełnie Very Happy Problem mam tylko z głową (jeżeli robię bez ringówki), bo on automatycznie opuszcza (ogon też Neutral ). Ale naprowadzałam i jest ok. Tylko muszę mu jednak ten ogon trzymać. Ale ja na nim ćwiczę i tak bieganie i postawę tylko w domku, więc spoko luz. Gdyby tylko takie i 'lepsze' psy się wystawiało to świat byłby piękny Laughing

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
stereo

PostWysłany: Czw Lut 15, 2007 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Negra wybitnie nie umie spokojnie stać. A już na pewno, jak widzi kliker i chrupka...
Musiałek

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2007 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem to Sheina uczyła się u handlerki u której była i teraz sama stoi a raczej wydaje mi się że ona robi to tak naturalnie - tylko musze ja uczyc że jak juz stanie to należy przynajmniej 30 sekund postac nieruchomo co nam średnio wychodzi.

Uczymy się na nagródkę. Teraz ma w Czechach debiut to zobaczymy co mi z tego wyszło.

Blue musiałam uczyć ale na nagródkę, zresztą widze że na nagródke sporo osób wystawia nawet dorosłe psy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Marcia_Swaka

PostWysłany: Sro Sie 12, 2009 09:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja czytałam książke szkolenie klikerowe i tam pisało jak nauczyć psa żeby stał sam w pozycji wystawowej jak chcecie mogę w skrócie napisać..;P
Marcia_Swaka

PostWysłany: Sro Sie 12, 2009 09:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...e tam i tak opisze....to się robi tak...
Najpierw rysujemy sobie linię taką granice.Później biegniemy z psem po okregu tak jak na wystawie i zatrzymujemy się przy lini tak aby przednie psie łapy były równo na tej lini,możemy nawet na poczatku je ustawiać nie zwracamy uwagi na nic innego tylko na przednie psie łapiska.Ustawiamy je tak jak powinny stać i k/s(klik klikerem i smakołyk).Później pies zacznie sam ustawiać przednie łapy tak jak powinien.Powodzenien w szkoleniu będzie to jeśli pies sam poprawi przednie łapy tak jak powinny stać.I tak samo robimy z tylnymi łapkami...;P
Psiara12

PostWysłany: Nie Kwi 18, 2010 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcia_Swaka napisał:
...e tam i tak opisze....to się robi tak...
Najpierw rysujemy sobie linię taką granice.Później biegniemy z psem po okregu tak jak na wystawie i zatrzymujemy się przy lini tak aby przednie psie łapy były równo na tej lini,możemy nawet na poczatku je ustawiać nie zwracamy uwagi na nic innego tylko na przednie psie łapiska.Ustawiamy je tak jak powinny stać i k/s(klik klikerem i smakołyk).Później pies zacznie sam ustawiać przednie łapy tak jak powinien.Powodzenien w szkoleniu będzie to jeśli pies sam poprawi przednie łapy tak jak powinny stać.I tak samo robimy z tylnymi łapkami...;P

Bardzo dobry sposób Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Kisses

PostWysłany: Nie Kwi 18, 2010 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co prawda nie aussika, ale swojego cairnowego skrzata uczyłam stopniowo, czyli najpierw ogólnie stanie, nie siadanie itp., potem doszło poprawianie łap, komenda głosowa 'stój'.

Teraz, moim zdaniem, bardzo fajnie stoi, nie siada, wytrzymuje sporo czasu pozycji Wink

PostWysłany: Wto Kwi 20, 2010 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ile lat już cwiczycie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Kisses

PostWysłany: Sro Kwi 21, 2010 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pies ma rok i 3 dni, ćwiczyć z nim zaczęłam w wieku kilku mies, kiedy to zdecydowałam się na to, ze od czasu do czasu się gdzieś pokażemy.

PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 08:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też nie aussika, ale gończe polskie z efektem zadowalającym Wink .
Z klikerem lub bez - zależnie od psa. Najpierw uczę psa stania, potem ładnego stania. Wykorzystuję w bardzo dużym stopniu naprowadzanie moim ciałem - i dlatego, że chcę, żeby pies ustawiał się sam i dlatego, że potem wykorzystuję to na wystawach dużo częściej niż przestawianie rękoma. Na koniec uczę psa, że mogę go dotknąć i przestawić np łapę.
Najtrudniejsze było zsynchronizowanie dwóch psów - ale tez się udało.
Powrót do góry
magda

PostWysłany: Pią Wrz 03, 2010 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie można teraz poczytać o kształtowaniu pozycji wystawowej? Czy ktoś z Was ma przypadkiem to co było na liście klikerowej?

Ktoś w ogóle bawił się w kształtowanie tego? Tylko takie prawdziwe, bez naprowadzania. Możecie opisać Wasze "przejścia"? Wink Trochę mi ciężko sobie wyobrazić, że rzeźbię przez tydzień czy dwa, żeby pies ustawiał dobrze przód i potem zaczynam pracować nad tyłem, a przód zostaje w idealnej pozycji Hrm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Flaiers

PostWysłany: Pią Wrz 03, 2010 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pracowałam nad tym z Jimem, samym kształtowaniem, efekty są bardzo fajne - sam ustawia równo łapki na komendę. Ale to jest też pies z natury dobrze się ustawiający, taki dumny, więc nie miałam problemów z przenoszeniem ciężaru czy wyciąganiem szyi i również bardzo szybko załapał o co chodzi. Dodatkowo ma świadome wszystkie cztery łapy i jest bardzo rozklikany, więc nauka zajęła nam ze trzy dni Smile.

blog | strona
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 18:49    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Przygotowanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: