Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kastracja chemiczna - Suprelorin
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Zdrowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KaRottka

PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No przyznam, że moje rozważania nt. kastracji nie mają nic wspólnego z agresją do samców. U Kajtka o to naprawdę bardzo ciężko, a nawet jak już, to wyeliminować można to szybko i dobitnie Wink

natomiast wkurzające jest właśnie rozpraszanie się, zwłaszcza sukami i jego cudne koncertowanie (achhh jak cudnie śpiewał na Meetingu do suk wszelakich Rolling Eyes). każde jedne sucze siuśki, to powód do zapomnienia o świecie, ślinotoku, trzęsawki żuchwy (zastanawiam się, jakim cudem jeszcze sobie warg i języka nie przyciął Twisted Evil )
no i tak dumam, na ile kastracja mogłaby w tym pomóc Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Pon Maj 14, 2012 12:34    Temat postu:

Powrót do góry
Aganiok

PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie każdy samiec jest agresywny w stosunku do samców, mało tego tak jak Ula napisała dużą rolę odgrywają inne czynniki. Natomiast jeśli podczas pomiaru hormonów wyjdzie nam, że są wysoko ponad normy kastracja może (nie musi) zniwelować trochę ten problem i znam szereg przypadków, że tak też się stało.
Oczywiście powszechnie kastruje się, aby ułatwić sobie życie z psem i suką pod jednym dachem, albo gdy pies urządza wycieczki do suczek. Jest to dla mnie oczywiste.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KaRottka

PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie się jeszcze marzy, by Kajtek dzięki odcięciu mu głównego źródełka testosteronu, przestał się onanizować Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Powrót do góry
Destiny

PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KaRottka,padłam Shocked Laughing
olfactus

PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kapsel nie przestał Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
KaRottka

PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

olfactus napisał:
Kapsel nie przestał Sad

onanizować się? Cool

Destiny, ja nie żartuję. asher mi świadkiem Razz a przynajmniej z opowieści, bo już nie pamiętam, czy to widziała na własne oczy... ale filmik dokumentujący, że nie kłamię... aż wstyd kręcić Twisted Evil
Powrót do góry
Dorota_Krk

PostWysłany: Czw Maj 17, 2012 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ponieważ minęło już ciut czasu od podania Suprelorinu u Włóczki, to napiszę, jakie zmiany są u nas.

Jajeczka MOCNO się zmniejszyły/skurczyły. Diametralnie zmniejszyło się obsikiwanie każdego jednego krzaczka, trawki, że o ludziach i pomieszczeniach nie wspomnę. Melanie siuśków jeszcze jest, ale w minimalnej formie, bez wkręcania się, bez fiksacji i wydawania z paszczy dziwnych zalotnych dźwięków.

Tak więc ja jestem bardzo zadowolona i po spokoju psa stwierdzam, że on także Smile

Co dziwne... wraz ze spadkiem testosteronu u Włóczki, Pan Miętowy (wykastrowany 3 lata temu), przejął wiele dotychczasowych Włóczkowych czynności. Melanie stało się sensem spacerowym, zaprzestał jakże wygodnego sikania "raz z porządnie", "zakopywanie" siuśków z namaszczeniem nieziemskim wykonywane, tak więc każdego dnia spodziewam się, że utracone jajka...pojawią się cudem!
nameless

PostWysłany: Czw Maj 17, 2012 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy Suprelorin działa na psa tak samo, jak kastracja normalna. Czy może być to taka kastracja "próbna" coby nie ciąć psa na darmo, czy jest pewność, że jeżeli taka kastracja zadziałała lub nie to taki sam efekt będzie po normalnej?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
KaRottka

PostWysłany: Czw Maj 17, 2012 23:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ile czasu na jednym implancie?
Powrót do góry
olfactus

PostWysłany: Pią Maj 18, 2012 07:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KaRottka napisał:
olfactus napisał:
Kapsel nie przestał Sad

onanizować się? Cool

Tak Rolling Eyes
Powrót do góry
Mokka

PostWysłany: Pią Maj 18, 2012 09:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nameless napisał:
A czy Suprelorin działa na psa tak samo, jak kastracja normalna. Czy może być to taka kastracja "próbna" coby nie ciąć psa na darmo, czy jest pewność, że jeżeli taka kastracja zadziałała lub nie to taki sam efekt będzie po normalnej?

Ujęłabym to tak:

Większość osób, które stosowały Suprelorin, z którymi rozmawiałam na ten temat (jak również osoby wypowiadające się na forach) są w mniejszym lub większym stopniu rozczarowane efektami. Zmiany w zachowaniu owszem, są zauważalne, ale generalnie nie tego się spodziewali. Ludzie liczyli chyba na radykalne ustanie zachowań niepożądanych, a tego raczej nie było.

Znakomita większość osób, które wykastrowały swego psa (samca) operacyjnie, nie hormonalnie, jest zadowolona z efektów. Zmiany są dość radykalne, zanikają zachowania niepożądane, pojawiają się nowe, których dotychczas nie było (miziastość, koncentracja, lepsze porozumienie z przewodnikiem).

Z tych relacji wnioskowałabym, że kastracja chemiczna nie daje wyników identycznych z realną i trudno ją traktować, jako test, czy warto psa wycinać.
Powrót do góry
Cloudy

PostWysłany: Pią Maj 18, 2012 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, my też dołączyliśmy do Klubu Suprelorin Smile
W poniedziałek miną 4 tyg od iniekcji.
Jądra już zauważalnie zmniejszone, pies nie grymasi przy jedzeniu.
Sika raz, a nie milionpięćsetstodziewięćset.
Mniej się ekscytuje, dużo lepiej skupia, od tygodnia pracuje mi się z nim cudownie - wzrosła zauważalnie dla mnie koncentracja na przewodniku, zmalało zainteresowanie otoczeniem, rozproszeniami, pies pracuje dłużej i chętniej.

Podanie implantu połączyłam ze zmianami w treningu, codziennych spacerach, itp. - myślę, że łączny efekt tej rewolucji jak na razie jest świetny. Zdaję sobie jednak sprawę, że zmiana finalna to PROCES, a nie raz podany, cudowny lek na całe zło.

Na pewno zdecyduję się na kastrację tradycyjną, nie chcę zbyt długo w przyszłości kontynuować terapii chemicznej.

DZIĘKUJĘ DOROTA! Smile
KaRottka

PostWysłany: Pią Maj 18, 2012 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oooo, tak mi dobrze, tak mi mów Very Happy
Kajtkowi może mniej... Twisted Evil
A o tych zmianach w treningu i na spacerach możesz napisać coś więcej? Może być nawet na PW, żeby się off top za duży nie zrobił Wink
Powrót do góry
olfactus

PostWysłany: Pią Maj 18, 2012 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

E tam PW. Piszcie tutaj, bo nie wszyscy zdają sobie sprawę, że sama kastracja czy chemiczna czy operacyjna często nie jest lekiem na całe zło a tylko pomocą którą trzeba wykorzystać. Ale nie zwalnia od pracy z psem.
Powrót do góry
KaRottka

PostWysłany: Pią Maj 18, 2012 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tylko nie chciałam, żeby było, że za bardzo off-topujemy Smile
A co do reszty-ano niestety, ludzie by chcieli "PSTRYK" i już, wyłączyliśmy magiczny przycisk T (testosteron Wink) i od razu jest super Very Happy
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Pią Maj 18, 2012 10:41    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5
Skocz do: