Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

odnosnie odrobaczania
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Zdrowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Prissie

PostWysłany: Nie Sty 10, 2010 17:33    Temat postu: odnosnie odrobaczania Odpowiedz z cytatem

prissie byla odrobaczana raz jak miala kilka tygodn(znaleziono larwy w kale)i.ciekawa jestem czy odrobaczacie psy profilaktycznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Reklama

Wysłany: Nie Sty 10, 2010 17:33    Temat postu:

Powrót do góry
Tośka

PostWysłany: Nie Sty 10, 2010 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odrobaczam profilaktycznie co kilka miesięcy. Obydwa kundle korzystają z uroków wsi zażywając obornik, kupy zwierzątek i różnego rodzaju cuda. A ja wolę mieć spokojne sumienie, że żyjątka, które w tych atrakcjach mieszkały, nie zasiedlają stadnie brzuszków moich pieseczków Wink
Destiny

PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 01:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez pierwsze pół roku,co miesiąc zawoziłam kał do badania.Na szczęście nie było robali,a ja wolę stosować jaknajmniej chemii.Teraz będe sprawdzać w zależności od potrzeb(albo co pół roku).
ptaszyna

PostWysłany: Czw Lut 17, 2011 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomaszerowaliśmy dzisiaj wszyscy się odrobaczyć ale nasza pani doktor nas wyhamowała.
Padła propozycja żeby zrobić zbiorczą próbkę od wszystkich psów w jednym pojemniczku i taki mix przebadać a dopiero później podjąć decyzje o podaniu ( lub nie) jakiegoś środka.
Ekonomicznie ma to bez wątpienia uzasadnienie, zdrowotnie też jeśli się okaże że psy są czyste.
Czy ktoś z Was robił już takie kogle - mogle z psich...... i czy to prawda że jak jeden psiak ma pasożyty to reszta pewnie też ?

PostWysłany: Czw Lut 17, 2011 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Woziłam tak badać odchody moich kotów(czwórka) jak pierwszy szczeniak zawitał w domu.Badanie jest sensowne bo jeśli choć jedno zwierze ma pasożyty to niestety jest wielce prawdopodobne,że reszta też.
U nas jak pisałam taki system badania qupek się sprawdza.Psów nie truję chemią a i kasy w kieszeni więcej Wink
altura

PostWysłany: Czw Lut 17, 2011 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko badanie kalu bywa bardzo niemiarodajne, czasem mozna badac i 20 razy i nie znajdziecie nic a robale sa. Poczytajcie o skutecznosci badan kalu m.in. u ludzi Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Destiny

PostWysłany: Czw Lut 17, 2011 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak,to prawda,ale też jedna tabletka nie działa na wszystkie pasożyty.No i mamy jeszcze robale,których niestety nie da się zlikwidować jednorazowym odrobaczeniem.
A zbierając odchody od kilku zwierząt w tym samym domu powinniśmy trafić u któregoś na robala(jeśli oczywiście takowe w nim akurat są)bo raczej mało prawdopodobne będzie,że u obu lub większej ilości naszych sierściuchów robale zaczęły cykl rozwojowy w tym samym momencie.
Zawsze też jeśli coś nas niepokoi możemy po kilkunastu dniach powtórzyć badanie.
KaRottka

PostWysłany: Czw Lut 17, 2011 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

altura napisał:
Tylko badanie kalu bywa bardzo niemiarodajne, czasem mozna badac i 20 razy i nie znajdziecie nic a robale sa. Poczytajcie o skutecznosci badan kalu m.in. u ludzi Sad

ano właśnie też mnie to nurtuje... bardzo nam tłukli na parazytach do głowy, że badanie kału ok, można robić, ale zakładając, że to tradycyjne metody, ich skuteczność jest mocno dyskusyjna...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nadia86

PostWysłany: Czw Lut 17, 2011 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tam moja sucz odrobaczam regularnie...spi z nami w lozku wiec wole miec jakas tam pewnosc ze spi tylko ona bez jakis dodatkowych oblencow....penosci do konca nie ma ale wieksza niz gdybym tego nie robila;) a chemia chemia mysle ze jedna tabletka raz na jakis czas organizmu jej nie zrujnuje a co najwyzej pomoze jesliby takowe robale byly
viewioor

PostWysłany: Pon Mar 28, 2011 00:00    Temat postu: Aniprazol Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś stosuje Aniprazol?
Podobno to jeden z leków o największym spektrum działania. Całe życie stosowaliśmy Drontal, może jednak warto to zmienić?

EDIT: Doczytałam jeszcze w wątku http://aussie.phorum.pl/viewtopic.php?t=2093, że lek Profender, w którego skład wchodzą: ernodepsyd i prazikwantel może być niebezpieczny dla psów z mutacją MDR.
Skoro prazikwantel jest również w wielu innych środkach odrobaczających, to raczej psy mogą być nadwrażliwe na ernodepsyd?

Czym w takim razie odrobaczać psy - aby odrobaczenie było jednocześnie bezpieczne i skuteczne?
Powrót do góry
altura

PostWysłany: Pon Mar 28, 2011 07:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My uzywamy Aniprazolu, dziala.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Amulinka

PostWysłany: Pon Mar 28, 2011 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście wolę nie stosować leków z grupy ryzyka (nawet jeśli podają, że dotyczy to dopiero znacznie przekroczonych dawek) u psów z mutacją.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
viewioor

PostWysłany: Pon Mar 28, 2011 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Amulinka napisał:
Ja osobiście wolę nie stosować leków z grupy ryzyka (nawet jeśli podają, że dotyczy to dopiero znacznie przekroczonych dawek) u psów z mutacją.

a czy aniprazol należy do leków z grupy ryzyka?

Które środki odrobaczające stosowane dla psów są niebezpieczne, ewentualnie który składnik?
Powrót do góry
Amulinka

PostWysłany: Pon Mar 28, 2011 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli w ulotce piszą, że trzeba uważać u psów z mutacją MDR1, to należy. Sprawdzałam kilka środków o szerszym działaniu i niestety żaden się dla Lavy nie nadawał.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
cokaina

PostWysłany: Pon Mar 28, 2011 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KaRottka napisał:
ano właśnie też mnie to nurtuje... bardzo nam tłukli na parazytach do głowy, że badanie kału ok, można robić, ale zakładając, że to tradycyjne metody, ich skuteczność jest mocno dyskusyjna...

Kamila a nie tłukli nam też, żeby nie odrobaczać zwierząt w ciemno?!
Bo mi bardziej coś takiego świta, że padło z ust Kotomskiego.

viewioor napisał:
Czy ktoś stosuje Aniprazol?
Podobno to jeden z leków o największym spektrum działania. Całe życie stosowaliśmy Drontal, może jednak warto to zmienić?

Ja stosuje Aniprazol.
Teoretyczni nie powinno się odrobaczać zwierząt zawsze tym samym środkiem, bo wiekszośc ma różne spektrum działania i dobrze jest je zmieniać.
Aniprazol można podawać przy MDR.
Reklama

Wysłany: Pon Mar 28, 2011 16:20    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Skocz do: