Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

grooming
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Przygotowanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zmz

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2007 16:27    Temat postu: grooming Odpowiedz z cytatem

Korzystając ze strony http://www.sealevelaussies.com/groom/grooming.htm oraz zdjęć tam zamieszczonych i własnych doświadczeń w cięciu sheltie i niufków Laughing pozwoliłam sobie opisać przygotowanie aussikowej fryzury na wystawę Wink
1. Należy porządnie wyczesać psa, najlepiej przedtem lekko zwilżyć włos, żeby go nie uszkodzić. Czeszemy z włosem, krótszą sierść możemy przeczesać również pod włos.
2. Trzeba pozbyć się frędzli z uszu. Dokładnie wycinamy włosy ze środka ucha. Nożyczkami-degażówkami obcinamy na krótko włos po zewnętrznej stronie ucha. Zwykłymi nożyczkami przycinamy włos równo wzdłuż granicy ucha. Również frędzle 'przyuchowe' należy degażówkami przerzedzić. Niektórzy jeszcze delikatnie trymują ucho.

3. Ogon- to część dla krótkich ogonkówWink Sierść na ogonku należy degażówkami skrócić i wyrównać. Tak, żeby sprawiał jak najbardziej naturalne, okrąglutkie wrażenie Wink

4. Pazury. Pamiętamy, żeby skrócić psu pazurki. Zbyt długie przeszkadzają psu w poruszaniu się i nieestetycznie wyglądają. Jeżeli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności, to wybierzmy się z tym do weta. Trzeba zawsze uważać, żeby nie uszkodzić psu unerwionej części pazura.

5. Łapki. Przed wystawą wypada skrócić psu bambochy Wink Oziki należą do tych, którym włos na łapach rośnie trochę za bardzo robiąc nieestetyczne frędzle między palcami. Dlatego sierść od spodu łapy króciutko przycianmy (długa zbiera też dużo brudu, kamczyków etc., co może utrudniać psu poruszanie się) normalnymi nożyczkami.

Następnie też normalnymi przycianmy sierść równo na brzegach łapki, żeby nie 'rozplaskiwała' się na podłodze, tylko ładnie zaokrąglała od spodu łapkę Wink Potem musimy pozbyć się włosów najbardziej widocznych, czyl itych międzypalcowych frędzli. Bierzemy degażówki i przycinamy równo tą sterczącą sierść. Tylko nie za krótko, żeby nie wyłysieć łapki!

W tym momencie powiniśmy mieć już psa z ładną, okrągłą łapą. Następnie trzeba skrócić trochę piórko. Na przedniej łapie skracamy je do poduszki, dosyć krótko, tak, żeby łapa sprawiała wrażenie grubej, ale nie włochatej.

W tylnich łapach robimy podobnie, ale zostawiamy trochę dłuższy włos, żeby ładnie się układał i sprawiał wrażenie mięciutkiej i grubej łapy.

Zawsze pamiętajmy, żeby przed obcinaniem porządnie przeczesać pod włos i napuszyć tak, jakbyśmy to robili przed wejściem na ring.

Zawsze jeszcze przed tymi zabiegami można psa wykąpać. Wszystko zależy od jego koloru i tego, kiedy był kąpany ostatnio Wink

W razie błędów i niedociągnięć w tym opisie proszę o info Very Happy

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Reklama

Wysłany: Pon Kwi 16, 2007 16:27    Temat postu:

Powrót do góry

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2007 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oh zesz Żaklina szalejesz Wink
tu widac twoje zboczenie do okragłych ładnych łapek Twisted Evil

Nika (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zmz

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2007 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja wiem, wiem Laughing Nawet mamutom przycianm Cool

Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Ala

PostWysłany: Wto Kwi 17, 2007 07:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przysięta sierść na na łapkach i krótkie pazurki to faktycznie ładnie i estetycznie wygląda u psa. Ja mojemu kundlowi też przycinam Wink

Jantar [']
Majki (Maine Coon) [']
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Donata
Gość

PostWysłany: Wto Kwi 17, 2007 07:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wreszcie fajny temat.

Proszę o rozwinięcie dalej tego tematu, a mianowicie:
1. jakie należy stosować szampony do kąpieli,
2. jakie odżywki,
3. czym można napuszyć sierść.

I jeszcze jedno: Jaki rodzaj sierści mogą mieć aussie? I w zależności od tego jakie stosujemy preparaty.
Powrót do góry
zmz

PostWysłany: Wto Kwi 17, 2007 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się przyłączam do pytania. Jestem bardzo ciekawa, jakie szampony i odżywki są najlepsze dla aussikowej sierści? Zwłaszcza czekoladowej Laughing

Żwirosław (')
Powrót do góry
łosica

PostWysłany: Wto Kwi 17, 2007 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez Smile
Donata
Gość

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2007 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I wygląda na to, że doświadczeni wystawiacze nie podzielą się z nami swoimi tajnymi informacjami. Rolling Eyes
Powrót do góry
Musiałek

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2007 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Donata napisał:
I wygląda na to, że doświadczeni wystawiacze nie podzielą się z nami swoimi tajnymi informacjami. Rolling Eyes

ja nie wiem czy mogę sie zaliczać do doświadczonych, ale tak naprawde dobranie kosmetyków dla psa zależy od jego rodzaju włosa.

Ja próbowałam różnych jedna działały mniej inne bardziej ale ostatecznie wygląda to tak:

na tydzień przed stawiam psa na stole czeszę i strzygę to co uważam że jest do przystrzyżenia. i tak np. Blusowi uszu nie musze tak bardzo szykowac a już widze po sierści sheiny że jej uszy będę musiała przygotowywać. Strzygę też nogi tzn włosy na stopach tak jak na zdjęciach powyżej.

Jesli Blue jest naprawde bardzo brudny i do tego zalezy mi na wystawie jak np. na swiatówce to kapię psa na dzień przed wystawą w szamponie GOTTLIEB jajeczny wzbogacony olejkiem norkowym - wcieram w niego odżywkę Iv. San Bernard PEK Conditioner i suszę pod włos. Rano czeszę.

a przed sama wystawą zraszam włos samą wodą aby go na nowo pobudzić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Musiałek

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2007 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak np Blue jest w miare czysty i nie chce mi sie go prac bo przeciez co tydzien nie bede psa kompac mur to:

do białych cześci sierści uzywam białego talku w sprayu - niestety skonczył mi się. Teraz bede w Czechach to go kupie i podam jego nazwe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Donata
Gość

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 06:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z moich obserwacji wynika, że należysz do najbardziej doświadczonych ludzi w tym temacie.

Wielkie dzięki za wzystkie informacje i proszę innych o wypowiedzi.
Powrót do góry
łosica

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 06:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musiałku dziękujemy za informacje Very Happy A ja myślałam że przygotowanie konia jest "ciężkie"... Wink No nic.. ten pies będzie mi musiał wiele wybaczyć Wink
Ala

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 07:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A ja myślałam że przygotowanie konia jest "ciężkie"... No nic.. ten pies będzie mi musiał wiele wybaczyć

A ja myśle , że to kwestia wprawy Smile Wszystko co mniej znane wydaje sie trudniejsze Wink
Napewno przygotowanie konia nie jest łatwe Smile , wielkość zwierzęcia to już wyzwanie Laughing
Wiadomo , że do wystawy potrzeba więcej zabawy z psią sierścią. Strzyżenia, kosmetyki trzeba to wszystko poznać .
Ja jak musze podczas brzydkiej pogody kilka razy spłykiwać błoto z mojego collasa to nie jest łatwo.
Pocieszam się , ze z średnim wielkościowo aussikiem będzie prościej .
Pod pache psa i do wanny Razz

Jantar [']
Majki (Maine Coon) [']
Powrót do góry
Donata
Gość

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 08:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ala! A po co pod pachę psa, niech się nauczy sam wskakiwać. Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Ala

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 09:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Donata, masz racje przecież to ma być sportowiec Laughing

Jantar [']
Majki (Maine Coon) [']
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Pią Kwi 20, 2007 09:02    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Przygotowanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7
Skocz do: