Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

grooming
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Przygotowanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Musiałek

PostWysłany: Pon Kwi 12, 2010 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wiesz, nie wyleci Smile

na szczescie aussie nie wymagaja zmiany struktury wlosa bo rzadka zdarzaja sie psy z miekkim wlosem i aussie sie nie farbuje Smile

zmoczenie psa woda (szczegolnie jak sie ubrudzi podczas spaceru na wystawe), suszenie oraz czesanie nie jest zabronione.

pudru uzywa sie dla wybielenia brudnych białych znaczen jak woda juz nie pomaga Smile choc wedle tego przepisu puder juz jest zabroniony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Pon Kwi 12, 2010 20:37    Temat postu:

Powrót do góry
Sigrid

PostWysłany: Pon Kwi 12, 2010 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok, czuje się potępiona za chęć wystawienia psa z czystymi łapkami, które jak wiadomo brudzą się niemiłosiernie podczas chodzenia i trochę głupio wygląda pies z szarymi kapciami Wink

PostWysłany: Pon Kwi 12, 2010 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sigrid Smile ale ty niczego złego nie robisz ?? że umyjesz psu brudne łapy przed wejsciem na ring aby sedzia po twoim psie nie musial sobie reki o chusteczke wycierac, uczeszesz go, albo podsuszysz jak zmoknie? że go upierzesz przed wystawą aby sedzia nie musiał nosem krecic bo pies śmierdzi ??

No co ty Smile)
Powrót do góry
Sigrid

PostWysłany: Pon Kwi 12, 2010 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe, no wiem, i bynajmniej nie zamierzam teraz wystawiać psa utytłanego jak prosię, bo ani to nie wygląda, ani nie jest przyjemne dla sędziego:)

PostWysłany: Pon Kwi 12, 2010 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jeszcze jedno pytanie: czy szampon zmieni psu kątowania ? krzywy grzbiet, brak przedpiersia albo płytka klatke piersiowa, krowia postawe?? juz nie wspomne o ruchu Smile

jesli tak to napewno zrobi furore na calym swiecie Smile

ale prawda tez jest taka ze jak bedzie sedzia ktory ocenia psa tylko zaGladajac mu czy nie ma przodozgryzu i oceni psa w postawie a podczas ruchu odwroci sie tyłem - TAK w takich przypadkach grooming może zdzialac cuda!!
Powrót do góry
Małgoś

PostWysłany: Pon Kwi 12, 2010 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ba, ja pamiętam Austriaka, który na jednej z wystaw nie pomacał mi psa. Opisywał psa w statyce w odległości paru metrów. I w ruchu tyż prawie nie zerknął. Jak aussik jest łysy, to jeszcze jestem to w stanie zrozumieć. Ale to był Francuz w pełnym włosie. Gdybym nawet zamiast Franka miała tam jakąś pokrakę, z futrem wyciachanym pod linijkę, to pewnie zeszłabym z taką samą oceną.
Handling i grooming są po to, żeby ukryć wady psa i pokazać zalety. Sędzia jest po to, żeby znaleźć i zalety i wady Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
shangri

PostWysłany: Pon Kwi 12, 2010 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ito napisał:

czyli połowa ludzi powinna wyleciec Smile

fakt Wink ale i tak wydaje mi sie ze tego co kto uzywa podczas wysatwy nikt nie bedzie sprawdzal, a szkoda bo czasem zal patrzec na niektore rasy, pamietam na jakiejs wystawie trawa miala az nalot bialy od pudru jak biegaly westie... albo jak babka psikala yooreczka zwyklym lakierem do wlosow ludzkim... brrrr
wydaje mi sie ze chodzi tutaj tez o ( neiwiem jak o jest ze wzorcem aussie) pigment na nosie- jak jest "ubytek" o zostaje on zrecznie ukryty pod specyfikami...

Tośka napisał:
Shangri - ciekawy podpunkt, fajnie że go "wyhaczyłaś" i pokazałaś nieuświadomionym (czyli takim jak ja Wink )
Od jak dawna ten wpis w regulaminie obowiązuje?

no tak mi zaswitalo ze cos gdzies czytalam o tym wiec poszperalam w regulaminie na stronce zkwp i znalazlam Wink a odkad obowiazuje ?, hmmm od niedawna ( od tego roku ? zeszlego? )ale dokladnie o nei mam pojecia

pozdrowienia
altura

PostWysłany: Wto Kwi 13, 2010 06:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ito napisał:
czemu pies pięknie wyczesany i pofarbowany jest lepszy w hodowli od niepoczesanego ale dobrego eksterierowo Smile

Moj znajomy kiedys uzyl stwierdzenia ktore bardzo mi sie spodobalo: bo to wystawa psow a nie przeglad hodowlany Wink I nie jest lepszy w hodowli, ale wyglada ladnie i profesjonalnie i milo popatrzec (nie pisze tu o farbowaniu, ale o wykapanym, uczesanym i pieknie przygotowanym psie).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
zmz

PostWysłany: Wto Kwi 13, 2010 07:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten przepis jest stanowczo martwy.
A i też niebardzo widzę problem z używaniem ludzkich kosmetyków, ja sama używam przy Sru ludzkich pianek czy lakieru, a to dlatego, że wystawiam ją rzadko, więc nie ma sensu kupować drogich kosmetyków dla psów, a problemów alergicznych żadnych nie ma.

I stanowczo uważam, że na wystawach psy powinny być wyprane, czyste, przycięte i ew. podmodelowane. Dobry pies zawsze będzie dobry, no chyba że trafi mu się beznadziejny handler i zepsuje wrażenie, natomiast słabszemu psu można przygotowaniem coś podciągnąć, ale dobry sędzia powinien i tak to wymacać. Natomiast przygotowanie i handling stanowczo pomagają przy 'robieniu wrażenia'.

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
shangri

PostWysłany: Wto Kwi 13, 2010 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zmz napisał:
Ten przepis jest stanowczo martwy.
A i też niebardzo widzę problem z używaniem ludzkich kosmetyków, ja sama używam przy Sru ludzkich pianek czy lakieru, a to dlatego, że wystawiam ją rzadko, więc nie ma sensu kupować drogich kosmetyków dla psów, a problemów alergicznych żadnych nie ma.

ale chyba nie psikasz nim po glowie psiej tak jak to pani robila temu yorkowi.. nawet oczy mu nie oslonila... i ten malutki pies krztusil sie w tych oparach... marzenie...

pozdrowienia
antuanete

PostWysłany: Sro Lis 24, 2010 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odkopuje nieco temat bo mam pytanie Very Happy
Znalazlam degażówki Trixie na allegro dosyć tanie i jak na moje umiejętności to by wystarczyły Cool
Czy lepsze będą degażówki dwustronne czy jednostronne ? Bo są 2 opcje do wyboru i nie wiem które mam wybrać Smile

PostWysłany: Sro Lis 24, 2010 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam dwu, jednostronnych nigdy nie używałam, więc nie wiem nawet w czym się efekt w sumie różni.

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Kara

PostWysłany: Sro Lis 24, 2010 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też mam dwustronne . Jednostronne robią ślady.

http://showfarm.cba.pl/
Powrót do góry
Musiałek

PostWysłany: Sro Lis 24, 2010 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale dwustronne wiecej wycinaja Smile dlatego ja uzywam jednostronnych
Powrót do góry
Amulinka

PostWysłany: Sro Lis 24, 2010 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam jednostronne i jak się umiejętnie tnie, to żadnych śladów nie ma Wink Ale dwustronnych nigdy nawet w ręku nie miałam, więc się nie wypowiem Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Sro Lis 24, 2010 18:05    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Przygotowanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7
Skocz do: