Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czesanie psa
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Żywienie i Pielęgnacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gosias

PostWysłany: Czw Sie 27, 2009 18:28    Temat postu: Czesanie psa Odpowiedz z cytatem

Pani w hodowli nam tłumaczyła, ale ze wzglądu na nasze przejęcie się odbiorem psa zapamiętałyśmy co drugie słowo. Mamy pytania związane z czesaniem naszego psiaka.
Nasz pies zmienia sierść z szczenięcej na dorosłą jak go czesać żeby nie wyczesać podszerstki?
Jakiej najlepiej szczotki albo grzebienia do tego używać?
I jak długo może trwać linienie?

Zosia, Gosia i Bis
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama

Wysłany: Czw Sie 27, 2009 18:28    Temat postu:

Powrót do góry
Kara

PostWysłany: Czw Sie 27, 2009 18:37    Temat postu: Re: Czesanie psa Odpowiedz z cytatem

gosias napisał:
Pani w hodowli nam tłumaczyła, ale ze wzglądu na nasze przejęcie się odbiorem psa zapamiętałyśmy co drugie słowo. Mamy pytania związane z czesaniem naszego psiaka.
Nasz pies zmienia sierść z szczenięcej na dorosłą jak go czesać żeby nie wyczesać podszerstki?
Jakiej najlepiej szczotki albo grzebienia do tego używać?
I jak długo może trwać linienie?

Dość późno zmienia tą sierść. U mnie Duke w wieku 6mies już nie miał nigdzie szczenięcego puchu Wink A co do linienia to mam wrażenie,że ono nigdy się nie kończy Laughing
Co do szczotek ja mam pudlówkę, fruminator i grzebienie dwa obrotowy i zwykły.

http://showfarm.cba.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
antuanete

PostWysłany: Czw Sie 27, 2009 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie Deksio ma ponad 5 m-cy i praktycznie juz całą sierść wymienił. Używam zwykłego zgrzebła i czesze go praktycznie codziennie

PostWysłany: Czw Sie 27, 2009 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli pies linieje, to myślę, że podszerstek jest jak najbardziej wskazane wyczesywać Wink I tak wyjdzie, a dzięki czesaniu szybciej no i nie będzie fruwał po całym domu Wink
Ja używam tylko pudlówek, do Choco także Coat King (czyli trymer hakowy) jest świetny, ale ona to fabryka wełny i specjalnie ją mocno przerzedzałyśmy na lato. Poza tym jest wysterylizowana, w związku z czym nigdy nie traci mocno szaty, trochę przez cały rok. Asti linieje koszmarnie dwa razy w roku, ale poza tym np. teraz prawie nie traci włosa. (Zacznie się jesienią... Rolling Eyes )
Grzebień z obrotowymi zębami moim zdaniem dla tego typu szaty w ogóle się nie nadaje (strasznie szarpie).
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zmz

PostWysłany: Czw Sie 27, 2009 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego nie chcecie mu wyczesać podszerstka? Im szybciej i bardziej na bieżąco będziecie dokładnie wyczesywać, tym lepiej i zdrowiej dla skóry psa. Ja mam furminator vivoga i bardzo sobie chwalę.

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
gosias

PostWysłany: Czw Sie 27, 2009 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli wyczesywać mu podszerstke OK.-ej Wink zobaczymy jak nam to wyjdzie Wink
W zasadzie ma już taka odpowiednią sierść tylko na karku i najbardziej na zadku(nie chodzi mi o jego piórka) mu się kosmacą.

Zosia, Gosia i Bis
Powrót do góry
Nadia86

PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 08:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najbardziej odpowiednia siersc?? kurcze na zdjeciach powiedzialabym ze ma wszedzie normalny wlos nie widze na nim szczeniecego puchu...chyba ze zmienia juz na zimowa....albo po prostu ma roznokolorowy braz w koncu tak tez bywa u brazowych pisiakow ale jak na moje oko ma cala siersc juz dawno wymieniona ze szczeniecej zreszta nie ma wyjscia skoro ma 10 mies:)
Kara

PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 08:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gosias napisał:

W zasadzie ma już taka odpowiednią sierść tylko na karku i najbardziej na zadku(nie chodzi mi o jego piórka) mu się kosmacą.

Te loczki to jego taka natura, nie wiele z tym zadziałasz Wink
Jeśli nie zamierzasz go wystawiać to warto go porządnie wyczesać, ja teraz z moim psem mam przerwę w wystawianiu i furminatorem go potraktowałam Laughing

http://showfarm.cba.pl/

Ostatnio zmieniony przez Kara dnia Pią Sie 28, 2009 08:25, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
antuanete

PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 08:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prostownicą go Very Happy

PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 08:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak tak prostownicą Wink Dziękujemy za porady. Właśnie też mi się nie chciało wierzyć jak pani w hodowli powiedziała, że zmienia sierść na dorosłą bo nasz poprzedni szczeniak zmieniał mając 6 miesięcy. Jak na razie będziemy mu to czesać bo na wystawę się nie wybieramy. Jak coś tylko w formie widowni.

Zosia, Gosia i Bis
Powrót do góry
Kirima

PostWysłany: Sob Mar 13, 2010 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedzcie dziewczyny, jaki rozmiar FURminatora jest taki optymalny? Mogę dopłacić 15 zł do L, ale sądzę, że od biedy M może być... Jak sądzicie?
Tzn. chodzi mi o to, żeby w razie czego posłużył jeszcze owsikowi... no a aktualnie to kotom. Wink

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja probowalam użyć furminatora tylko raz.myslalam ze Blu albo wyskoczy ze skory albo mnie pogryzie.nie jest w stanie go znieść. on nawet zwykle szczotkowanie traktuje jak torture.ma 7 miesiecy i juz raz zmienial siersc ,ale mam wrazenie ze zaczął kolejne linienie .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mora

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja używam sprężynowego zgrzebła do koni, nie szarpie, nie kaleczy, dobrze leży w dłoni, a w dodatku jest bardzo efektywne Very Happy
Powrót do góry
myriad

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kirima napisał:
Powiedzcie dziewczyny, jaki rozmiar FURminatora jest taki optymalny? Mogę dopłacić 15 zł do L, ale sądzę, że od biedy M może być... Jak sądzicie?
Tzn. chodzi mi o to, żeby w razie czego posłużył jeszcze owsikowi... no a aktualnie to kotom. Wink

Doplac do Large, mediumem sie zarobisz na smierc. Ja mam Large, mniejsze by bylo za male.
Powrót do góry
Kirima

PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ok, w sumie na razie jeszcze poczekam, wolę nie wywalić pieniędzy w błoto. Powiecie jak kto dokładnie działa? Na filmikach wygląda, jakby przecinało futro... Rolling Eyes I czy naprawdę warto kupić oryginalny? Jakby nie było, to nie są małe pieniądze i tak się zastanawiam...

Wysłany: Pon Mar 15, 2010 16:44    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Żywienie i Pielęgnacja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: