Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

stosowanie skali ocen a exterier
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Wystawy 2010
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
suche

PostWysłany: Pon Wrz 13, 2010 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Amulinka napisał:

Generalnie to widać, że w Polsce coraz częściej sędziowie zaczynają używać innych ocen niż dosk. I dobrze!

A co jest w tym takiego dobrego? Że będzie jeszcze większa selekcja tylko i wyłącznie na wygląd?
Jak pies ma jakieś poważne wady ( np postawy) to rozumiem obniżanie oceny, ale gorzej gdy super pracujący pies o niezbyt dobrych kątach, delikatnej głowie, zrzucający futro na lato itp będzie miał problemy ze zdobyciem tytułu reproduktora Confused
Ashqueen-Australian Shepherds for sport and work
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 14:43    Temat postu:

Powrót do góry
Sigrid

PostWysłany: Pon Wrz 13, 2010 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A co jest w tym takiego dobrego? Że będzie jeszcze większa selekcja tylko i wyłącznie na wygląd?
Jak pies ma jakieś poważne wady ( np postawy) to rozumiem obniżanie oceny, ale gorzej gdy super pracujący pies o niezbyt dobrych kątach, delikatnej głowie, zrzucający futro na lato itp będzie miał problemy ze zdobyciem tytułu reproduktora Confused

ja najbardziej bym się ucieszyła, jakby sędziowie zapoznali się ze wzorcem, zwłaszcza z fragmentem o "średnim typie" i "umiarkowanej szacie", i by przestali dyskryminować psy na podstawie obfitości włosa. Byłam na 3 wystawach, na 2 sędziowie powiedzieli mi, że dostaje 2 lokate, bo bez włosa Wink już bym wolała usłyszeć, że drugi, bo ruch kiepski, albo charakter nie taki Rolling Eyes

PostWysłany: Pon Wrz 13, 2010 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też uważam, że to dobrze, że jest coraz więcej ocen bdb i db, a nie tylko doskonałe. Także zgadzam się z Ulą.

nasza galeryjka
http://aussie.phorum.pl/viewtopic.php?t=1382&start=0
Powrót do góry
Cloudy

PostWysłany: Pon Wrz 13, 2010 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Ocena „BARDZO DOBRA” (BDB) może zostać przyznana jedynie psu, który posiada typowe cechy rasy i ma zachowane proporcje oraz jest we właściwej kondycji. Nieliczne, drobne błędy mogą być tolerowane, o ile nie dotyczą budowy psa. Ta ocena może być przyznana jedynie psu wysokiej klasy."

Myślę, że nie ma co traktować ocen niższych niż doskonała jako dramatu. Ten opis jest przecież bardzo pozytywny.
Inna sprawa, że polscy sędziowie zdewaluowali ocenę doskonałą, używając jej zbyt pochopnie...
Nie uważam też, aby w naszym kraju nie udało się komukolwiek zrobić uprawnień reproduktorskich Twisted Evil Laughing
myriad

PostWysłany: Pon Wrz 13, 2010 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cloudy napisał:
Nie uważam też, aby w naszym kraju nie udało się komukolwiek zrobić uprawnień reproduktorskich Twisted Evil Laughing

No co TY?
Myslisz, ze pies ktorym ja pokrylam Ume dostalby uprawnienia reproduktora w Polsce?
A pies ktorym kryje Aganiok?

A zakladajac, ze Bailey mialby swietlany charakter i chcialabym go rozmnazac, to by zrobil? Nie chce go rozmnazac, bo jest swirem, ale eksterierowo jest to dosc poprawny pies w umiarkowanym typie. Jesli masz ochote i lubisz wystawiac, to zapraszam do podjecia wyzwania.
Powrót do góry
Sigrid

PostWysłany: Pon Wrz 13, 2010 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Myślę, że nie ma co traktować ocen niższych niż doskonała jako dramatu. Ten opis jest przecież bardzo pozytywny.

ale przeciez nikt nie mówi, że ocena bdb to dyskryminacja i powód do podcięcia sobie żył Wink ja miałam na myśli tylko tyle, że to fajnie, że nie wszystkie psy od lewej do prawej są doskonałe, ale też to, że te bdb są przyznawane praktycznie tylko psom z lżejszą budową i mniejszym ofutrzeniem, a niekoniecznie gorszym fizycznie i psychicznie, od tych, co dostają doskonałe.

PostWysłany: Pon Wrz 13, 2010 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

suche napisał:
Amulinka napisał:

Generalnie to widać, że w Polsce coraz częściej sędziowie zaczynają używać innych ocen niż dosk. I dobrze!

A to jest zupełnie inna kwestia.
Ponieważ odbiega to od tematu, założyłam osobny wątek: http://aussie.phorum.pl/viewtopic.php?t=1925

Cloudy napisał:

A jednak... Szczególnie w ONkach jest to praktycznie nie do zrobienia a i w BC znane są takie przypadki.

Ostatnio zmieniony przez Amulinka dnia Pon Wrz 13, 2010 15:19, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Sigrid

PostWysłany: Pon Wrz 13, 2010 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A zakladajac, ze Bailey mialby swietlany charakter i chcialabym go rozmnazac, to by zrobil?

ja myślę, że przy obecnej formie oceniania aussie na wystawach powinnaś się cieszyć i kupić szampana jakby dostał bdb... Wink

PostWysłany: Pon Wrz 13, 2010 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak samo jak wiele osob mowilo, ze duzo by dalo by zobaczyc mine sedziego oceniajacego Kaidena na ringu wystawowym Twisted Evil
Powrót do góry
Cloudy

PostWysłany: Pon Wrz 13, 2010 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myriad napisał:
Cloudy napisał:

No co TY?
Myslisz, ze pies ktorym ja pokrylam Ume dostalby uprawnienia reproduktora w Polsce?
A pies ktorym kryje Aganiok?

A zakladajac, ze Bailey mialby swietlany charakter i chcialabym go rozmnazac, to by zrobil? Nie chce go rozmnazac, bo jest swirem, ale eksterierowo jest to dosc poprawny pies w umiarkowanym typie. Jesli masz ochote i lubisz wystawiac, to zapraszam do podjecia wyzwania.

No to może mam złe doświadczenia z innej rasy, za dużo kwiatków widziałam Cool
Rozumiem, jeśli chodzi o BARDZO liczne rasy: yorki, ONy, itp.
Ale aussies są przecież mniej liczne niż dogi.
I choć może różnice w eksterierze są faktycznie bardziej spektakularne, to wierzcie, że dogi też mają swoje bieguny wyglądu.
Naprawdę, nie znam doga, który nie mógłby w PL zrobić uprawnień (jeśli ma jajka i wszystkie zęby)
Ba, robią championaty.
Jedna mała doskonała na mało popularnej międzynarodówce... Smile ?
Co do Baileya: lubię wystawiać, ale na razie umiem tylko dogi Wink (ale tu nie mówimy o handlingu w ogóle)

Ostatnio zmieniony przez Cloudy dnia Pon Wrz 13, 2010 18:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ulinka

PostWysłany: Pon Wrz 13, 2010 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratuluję wszystkim futerkom i tym z oceną doskonałą i tym z bdb.! W poruszonym temacie się nie wypowiadam, bo...... zupełnie się na tym nie znam Sad

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cloudy

PostWysłany: Pon Wrz 13, 2010 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ulu, mam Castiela tylko takiego, niestety przespałam prezentację w ruchu:

Jaki jest duży i mocny!

i jeszcze jedna Kendi

i Tiff:

(poprawiłam link Smile

Ostatnio zmieniony przez Cloudy dnia Pon Wrz 13, 2010 21:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Czekolada

PostWysłany: Pon Wrz 13, 2010 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oo, Kendi wygląda naprawdę pięknie! Smile

nasza galeryjka
http://aussie.phorum.pl/viewtopic.php?t=1382&start=0
Powrót do góry
asher

PostWysłany: Pon Wrz 13, 2010 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyna, ja myślę, że Baileyowi wyjeździłabyś te 3 doskonałe, a jakbyś natapirowała, nalakierowała to i wniosek na Ch.PL mógłby się trafić Wink

Z ONami to inna sprawa, są bardzo liczne, mają wyspecjalizowanych sędziów, a i środowisko jest, hmmm... dość specyficzne... Wink

Ludwika (AT) kojarzysz, prawda? Niedawno miał swój wystawowy debiut i bardzo ładnie mu poszło, choć do wypasionego "szołka" mu daleeeeko. Z tego co słyszałam od osoby z obsługi ringu, sedzinę ujął przede wszystkim fantastycznym ruchem Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
suche

PostWysłany: Pon Wrz 13, 2010 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No mi się z Ash nie udało dosk. dostać, więc chyba nie jest tak łatwo. A suka jest dosyć duża i mocna i na pewno poprawnie zbudowana, choć nie mam najmniejszych złudzeń, że Ch nigdy nie będzie Smile
Ashqueen-Australian Shepherds for sport and work
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 20:31    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Wystawy 2010 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Skocz do: