Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

do poczytania
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Wychowanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ata



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 633
Skąd: Austria

PostWysłany: Czw Maj 17, 2007 15:57    Temat postu: do poczytania Odpowiedz z cytatem

Idea polecicie jakas literature? o psim wychowaniu, sporcie? co kto uwaza za dobre...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Reklama






Wysłany: Czw Maj 17, 2007 15:57    Temat postu:

Powrót do góry
zmz



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 8635
Skąd: Wwa/Jabłonna

PostWysłany: Czw Maj 17, 2007 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się podobała książka Dodmana 'Pies, który kochał zbyt mocno'. Miłym poradnikiem ogólnym, takim typowo 'rodzinnym' jest 'co myśli mój pies' Gwen Bailey Wink
_________________

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
myriad



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 5089
Skąd: Zalesie k. W-wy

PostWysłany: Czw Maj 17, 2007 17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie kazdy uwaza co innego za dobre. Ja lubie Jean Donaldson "The Culture Clash" - ale nie ma polskiego tlumaczenia, niemieckie na pewno jest.

Po polsku z obcojezycznych autorow moze Pamela Dennison i "Pozytywne szkolenie psow," Karen Pryor "Najpierw Wytresuj Kurczaka" (idiotyczne tlumaczenie tytulu angielskiego), teraz wlasnie wyszla nowa ksiazka Karen Pryor "Kliker - skuteczne szkolenie psa." Moze Ci sie tez spodobac Turid Rugaas "Sygnaly Uspokajace - jak psy unikaja konfliktow" chociaz nie jest to ksiazka stricte szkoleniowa.

Z polskojezycznych autorow polecane sa czesto ksiazki Zofii Mrzewinskiej, ktora sama pisuje np. na dogomanie.

No i oczywiscie polecam cala mase materialow, sprawozdan i tlumaczen zgromadzonych w FAQ listy Kliker: www.dogs.gd.pl/kliker i ksiazke Barbary Waldoch: "Pozytywne Szkolenie Psów"
http://members.westnet.com.au/b-m
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ata



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 633
Skąd: Austria

PostWysłany: Czw Maj 17, 2007 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki, z tego co wymienilyscie znam tylko Turid. I mam jeszcze pytanie: czy ksiazki o metodzie klikerowej bardzo sie od siebie roznia? tzn czy mozna jakos zle opisac ta metode?
_________________
ata & Kings Pelz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
stereo



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 2565
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Maj 17, 2007 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma jeszcze Pameli po polsku Smile A szkoda. Też polecam. Może znajdziesz po niemiecku.
_________________
Pozdrawiamy
Karolina, Negra i Java
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
myriad



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 5089
Skąd: Zalesie k. W-wy

PostWysłany: Czw Maj 17, 2007 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamela po polsku: http://www.lideria.pl/sklep/opis?nr=117632

Ale Pamela mi sie chyba w ogole pomylila. Bo te Pamele to chyba ostatnio poprawiala Ula i stad ja kojarze, ale jest jeszcze taka ksiazka wydana w Polsce ze 2 lata temu o bardzo niewinnym tytule, ktora jest swietna ksiazka o szkoleniu klikerowym. Jesli ktos wie o co mi chodzi, to prosze dac glos.

W odpowiedzi na pytanie Aty - mozna napisac o szkoleniu klikerowym nudno albo po lebkach i takich ksiazek bym nie polecala. Ja juz dawno wyroslam z fazy przekonywania wszystkich do wyzszosci metody klikerowej, z czym komu dobrze, niech tak szkoli, ale faktem jest, ze wiele ksiazek o klikerze to po prostu swietne ksiazki o mechanizmach uczenia sie, przydatne nawet jesli nie zamierzasz z samego klikera korzystac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dzynks



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 3018
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Maj 17, 2007 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nasz wierny przyjaciel pies - Pat Miller?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
stereo



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 2565
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Maj 17, 2007 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli już jest. Super! Ja ostatnio szukałam i nie znalazłam Smile
_________________
Pozdrawiamy
Karolina, Negra i Java
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
myriad



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 5089
Skąd: Zalesie k. W-wy

PostWysłany: Czw Maj 17, 2007 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, tak! Nasz wierny przyjaciel pies! Co za kretynski tytul! Swietna ksiazka! Dzieki, Wando.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ata



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 633
Skąd: Austria

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, dzieki, zamawiam wiec: Nasz wierny przyjaciel pies
Pat Miller
Pozytywne szkolenie psów dla żółtodziobów
Pamela Denninson
Chyba o to mi chodzilo. My klikamy "prywatnie" ale w szkole nie sa za ta metoda.
_________________
ata & Kings Pelz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Ata



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 633
Skąd: Austria

PostWysłany: Nie Maj 27, 2007 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wyszla ksiazka o ziolach dla psow, czy ktos z Was zagladal do niej?
_________________
ata & Kings Pelz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Ata



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 633
Skąd: Austria

PostWysłany: Sro Cze 13, 2007 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pat Miller
Pamela Denninson

moim zdaniem takie ksiazki powinny byc wliczone w cene szczeniaka i sprzedawane w jednym pakiecie;) (no i z szelkami oczywiscie;))

dzieki Myriad.
_________________
ata & Kings Pelz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Ata



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 633
Skąd: Austria

PostWysłany: Pią Cze 29, 2007 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znow bede Was meczyc: Hans Chifflard , Herbert Sehner ???? Bo nam sie zainteresowania zmieniaja...
_________________
ata & Kings Pelz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
myriad



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 5089
Skąd: Zalesie k. W-wy

PostWysłany: Pią Cze 29, 2007 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ci dwaj panowie sa wylacznie germanskofoniczni Wink wiec nic Ci o nich nie powiem. Jeden jest od owczarkow niemieckich, drugi od borderow, wiec jesli juz koniecznie chcesz sie edukowac, to ten od owczarkow niemieckich lepszy dla Twoich celow, bo lepiej sie uczyc o pasieniu od ludzi nieborderowych.

W ogole NIE ma dobrych ksiazek o pasieniu, dobrych filmow rowniez nie. Jest troche takiej klasyki (ktora ja znam po angielsku), ktora kazdy niby znac powinien, ale naprawde nic z niej nie wynika. Rzeczy wylacznie o aussikach jest jak na lekarstwo i sa rowniez fatalne, nie warto inwestowac.

Niestety najlepiej zainwestowac w lekcje u kogos kto sie zna. Najlepiej u aussikowca, ale jesli sie absolutnie nie da, to u kogos od innych "loose eyed breeds" (czyli nie od borderow i nie od kelpie), kto ma doswiadczenie z wieloma rasami.

Jesienia ma wyjsc ksiazka o pasieniu Boba Vesta, ktory jest autorytetem aussikowym pasieniowym. Widzialam szkice tej ksiazki na seminarium Boba (duzo rysunkow) i wygladala fajnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Amulinka



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 12738
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Cze 29, 2007 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja właśnie dziś zakupiłam nowy numer czasopisma konkurencji, znaczy się Przyjaciela Psa (a co, trzeba wiedzieć, co w trawie piszczy Twisted Evil ) i jest tam artykuł o pasieniu - no i nie powstrzymam się przed krytyką. Jest tam mowa o tym, że są dwa rodzaje zawódów - angielskie i farmerskie, ale ani słowa na temat różnych stylów pracy różnych ras - a to moim zdaniem jest jedna z absolutnie podstawowych rzeczy, kiedy już chcemy pisać ogólnie o pasieniu. Nie chodzi o to, żeby szczegółowo je opisywać, ale choćby zasygnalizować, że border collie (i kelpie) pasą w zupełnie innym stylu niż reszta ras pasterskich i czym się te dwa style różnią - a można to napisać dosłownie w jednym zdaniu...
No i jeszcze czepnę się, że na jednym zdjęciu jest pies pilnujący stada - z lektury artykułu można wynieść wrażenie, że to jedna z ras zaganiających, bo tylko o zaganianiu jest artykuł...
_________________
Ula, Lava & Suvi
Ami [*] Choco [*] Asti [*]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Pią Cze 29, 2007 21:13    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Wychowanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

owczarki australijskie - aussies - australian shepherds  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group