Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

DOGadajcie się - dobre szkolenia w Warszawie
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Wychowanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
magda



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 2754
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Paź 27, 2010 14:17    Temat postu: DOGadajcie się - dobre szkolenia w Warszawie Odpowiedz z cytatem

Miło mi poinformować, że szkolenia które prowadziliśmy w Fundacji Pomocna Łapa od października zyskały odrębną działalność Very Happy

Nowa szkoła nazywa się DOGadajcie się



Zapraszam na naszą stronę internetową
http://dogadajciesie.pl/
i oczywiście na zajęcia Very Happy


Ostatnio zmieniony przez magda dnia Sob Sty 19, 2013 00:15, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sro Paź 27, 2010 14:17    Temat postu:

Powrót do góry
magda



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 2754
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Paź 27, 2010 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W najbliższym czasie ruszą nowe grupy kursu DOGadajcie się - weekendowa o godzinie 11.30 (od 6 listopada) i poniedzaiłkowo-wtorkowa o 18.45(od 8 listopada).
Spotkanie informacyjne dla obu kursów odbędzie się we wtorek 2 listopada o 19.00.

Szczegóły na stronie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ala



Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 5473
Skąd: Zakopane

PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 06:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podoba mi się nazwa szkoły Wink
_________________
Pozdrawiam
Ala & Shanti

Jantar [']
Majki (Maine Coon) [']
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Renata



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 2295
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Gru 20, 2010 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo mi się podobają rysunki psów na stronie, coś czuję że to ręka Magdy, bo do awatara bardzo podobne Very Happy
_________________
Renata, Rudi & Wiewiór [']
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magda



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 2754
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Gru 20, 2010 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, nie moja Embarassed Z resztą avatar też nie mojego autorstwa. Ale i jedno i drugie mi się podoba Very Happy
No a swoją drogą, to avatar chyba będzie trzeba zmienić Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magda



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 2754
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sty 08, 2011 09:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miło mi poinformować, że w najbliższym czasie rozpoczną się kolejne edycje kursów w naszej szkole:

Szczeniaczkowo
start: 19 stycznia, godz. 19:00
spotkanie organizacyjne: 13 stycznia, godz. 20:30
http://dogadajciesie.pl/oferta/szkolenia_grupowe/szczeniaczkowo.htm

Dogadajcie się... w weekendy
start: 5 lutego, godz. 11:30
spotkanie organizacyjne: 29 stycznia, godz. 11:30

Dogadajcie się... w tygodniu
start: 31 stycznia, godz. 18:45
spotkanie organizacyjne: 24 stycznia, godz. 18:45
http://dogadajciesie.pl/oferta/szkolenia_grupowe/dogadajcie_sie.htm

serdecznie zapraszamy ! Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magda



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 2754
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sty 13, 2011 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś mam dwie propozycje na miłe spędzenie kilku minut Very Happy

Propozycja pierwsza - filmik z końcowych zajęć zimowej edycji kursu OBY, na którym można zobaczyć nad czym pracowaliśmy i jak sobie ludzko-psie zespoły radziły Very Happy :

http://www.youtube.com/watch?v=ccFWqACdQiw


Propozycja druga - dla wszystkich, którym czkawka teorii dominacji doskwiera w życiu codziennym (więc zapewne głównie trenerom, ale myślę, że nie tylko), mianowicie tłumaczenie dvd "Fighting the Dominance In Dog Whispering Word" Jean Donaldson i Iana Dunbara, które przygotowała nasza trenerka Aga Kaniewska (no i trochę jej córka, która siedzi jeszcze w brzuchu Wink)

http://dogadajciesie.pl/o_szkole/z_zycia_szkoly/dvd1.htm

Miłego oglądania i czytania Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myriad



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 5089
Skąd: Zalesie k. W-wy

PostWysłany: Pią Sty 14, 2011 09:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Magdo za ten jakze pocieszajacy tekst Smile

A filmiki tez fajny, podobaja mi sie te wasze zajecia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Amulinka



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 12738
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 14, 2011 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filmik z dużym zainteresowaniem obejrzała ze mną... Lava Wink

Tekst bardzo ciekawy, aczkolwiek w paru punktach bym dyskutowała, zwłaszcza odnośnie hierarchii pomiędzy psami (np. u mnie jest zawsze b. wyraźna hierarchia liniowa zależna od wieku - akurat tak się u nas układa, aczkolwiek oczywiście różnie to bywa u różnych psów, czasem bardziej płynnie), ale również uważam, że głupotą jest tłumaczenie większości problemów dominacją.
_________________
Ula, Lava & Suvi
Ami [*] Choco [*] Asti [*]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
magda



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 2754
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 14, 2011 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myriad napisał:

A filmiki tez fajny, podobaja mi sie te wasze zajecia.


Dzięki, staramy się Laughing

Ulu, dla mnie w tym tekście ważne jest to, że on pomaga zwrócić uwagę na to, że naprawdę są ludzie, którzy chcą słuchać tego co się im mówi i z tego korzystać i że naprawdę warto właśnie im poświęcać swój czas i energię (ładując równocześnie akumulatory Very Happy), a niekoniecznie za wszelką cenę przekonywać kogoś, kto z góry jest na "moja racja jest mojsza..." Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asher



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 4204
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 14, 2011 23:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Film fajny bardzo Very Happy

Co do tekstu... mnie nigdy nie podobało się dzielenie na czarne i białe, dlatego w tekście też nie podoba mi się podział: trenerzy pozytywni - zbiór cnot wszelakich vs ci "tradycyjni" - sfrustrowani, chamscy furiaci, którzy tylko czyhają, żeby zmieszać z błotem właściciela, a psu przywalić z oe.

Zwłaszcza, że z określeniem "trener tradycyjny" jest trochę jak z tą definicją "TD", różni ludzie, mający różne podejście i różne metody, a jednak są wrzucani do jednego worka tylko dlatego, że... nie są ortodoksyjnie pozytywni Laughing
I na odwrót, trener, który stosuje w szkoleniu klasyczne korekty, tyle, że nazywa je inaczej, nadal jest uważany za pozytywny autorytet. Nie ważne więc co robi, ważne, że się mieni pozytywnym i że ludzie w jego pozytywność wierzą Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ala



Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 5473
Skąd: Zakopane

PostWysłany: Nie Sty 16, 2011 09:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za filmk i tekst .

Bardzo fajne zajęcia, pełne pozytywnej energii Very Happy
_________________
Pozdrawiam
Ala & Shanti

Jantar [']
Majki (Maine Coon) [']
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
A&J



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 444
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asher napisał:


Co do tekstu... mnie nigdy nie podobało się dzielenie na czarne i białe, dlatego w tekście też nie podoba mi się podział: trenerzy pozytywni - zbiór cnot wszelakich vs ci "tradycyjni" - sfrustrowani, chamscy furiaci, którzy tylko czyhają, żeby zmieszać z błotem właściciela, a psu przywalić z oe.


Asher, ja sie z Toba zgadzam (jesli chodzi o powyzsze). Ale tez rozumiem zniecierpliwienie tych, ktorzy cokolwiek o psach wiedza gdy wciaz stykaja sie z tym samym podejsciem pod tytulem 'teoria dominacji wyjasni nam wszystkie problemy'. Durnoty typu: 'kto pierwszy przejdzie przez drzwi' - w ktore wierzy wydaje mi sie coraz wiecej ludzi!
Pisze to na podstawie wlasnego doswiadczenia.

Kiedys, daaawno mialam okres 'apostolski'. Dawno tez juz mi przeszlo. Ale jednak czasem wraca... bo... sa programy w TV, ktore baaardzo podobaja sie znajomym mniej niz ja z psami obeznanym i ktorzy entuzjastycznie takie programy mi zachwalaja. Bo przeciez w TV pokazuja, ze problemy znikaja! Teoria dominacji gora! - ona ma dluuugi zywot. I psi zaklinacze niestety tez. Zniecierpliwiona takimi wlasnie opiniami znajomych napisalam nawet recenzje jednego odcinka, tak, zeby uswiadomic niektorym znajomym co mysle o zaklinaczach. Ale gdy kolejni ludzie (z pracy na przyklad) pytaja czy widzialam ten suuuper odcinkowy film o psim guru - juz mi sie nie chce reagowac, mowie tylko, ze mi sie ten film nie podoba....

I dlatego cenie bardzo inicjatywe Magdy i 'DOGadajcie sie'.
Im wiecej jest artykulow, pogadanek, wypowiedzi , ktore propaguja naprawde nowoczesne podejscie w oparciu na najnowszych badaniach tym lepiej.

Powodzenia, Magda!

pozdrawiam
Ania, Denar (krolik doswiadczalny jesli chodzi o metody szkolenia) i Rusty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magda



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 2754
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki dziewczyny, wiadomo - ciężko dzielić na czarne i białe, ale myślę że warto propagować pracę z psem u której podstaw jest dbanie o komfort obu stron. Ta praca nie zawsze jest łatwa, często trwa długo, ale pozwala zbudować wyjątkową relację i daje poczucie bezpieczeństwa, szczególnie psu, ale człowieka to też niesamowicie rozwija - mało gdzie można się tak uczyć cierpliwości i spokoju Very Happy

W tv łatwo pokazać cokolwiek się chce, ale wiadomo - to ma się przede wszystkim sprzedać i to oglądalność a nie dobro psów leży na sercu producentów.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asher



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 4204
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 19, 2011 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na szczęście nie mam kablówki, więc nie widziałam ani jednego odcinka tych programów, nie muszę się więc denerwować Wink
Zresztą, sposobów na wychowanie i na szkolenie psów jest wiele, nie ma więc jedynie słusznej drogi.

A TD? Ciężko jest ludzi przekonać, że to nie działa. Myślę, że lepiej im mówić:"Ok. dominuj sobie, tj. przechodź pierwszy przez drzwi, udawaj, że jesz z psiej miski, nie pozwalaj spać w łóżku, jeśli daje ci to komfort psychiczny. Ale oprócz tego IDŹ NA SZKOLENIE" Wink
Bo tak naprawdę, jeśli te wszystkie "dominacyjne sztuczki" nie są egzekwowane przemocą, nie robią psu krzywdy. Jeśli więc właściciel w to wierzy, to niechże sobie wierzy, a jeśli pójdzie na mądre szkolenie, to z czasem i tak w praktyce przekona się, że ta cała "dominacja" nie jest aż tak istotna, jak sądził.

Mnie np. stosunkowo często zaczepiają ludzie, kiedy pracuję z młodym i komentują, że "daję mu łapówki" Laughing Ja - zawsze z uśmiechem - odpowiadam, że te smaczki to nie łapówka, a... pensja Wink Dla jednego pracą jest ochrona posesji, a dla innego siad przy nodze, i za jedno, i za drugie należy się godziwa zapłata. O dziwo, zazwyczaj trafia to ludziom do przekonania Wink

A jak ktoś mi opowiada, że jego szczeniak "straszliwie dominował, wszystko niszczył, ciągle gryzł domowników" odpowiadam, ze mój też niszczy, też gryzie, nie przekonuję rozmówcy, że to nie dominacja, bo i tak nie przekonam, wole po prostu podpowiedzieć jak ja sobie z tym radzę (inna sprawa, że , zwłaszcza z niszczeniem, nie radze sobie tak znów dobrze Laughing ).
A swojej mamie, to wręcz podsuwam tę teorie dominacji, jako złoty środek, bo dzięki temu bardziej się pilnuje, żeby nie dać szczeniakowi wejść sobie na głowę. Jakaś magiczna ta teorie, serio, godziny tłumaczenia "nie pozwalaj mu tak robić, bo..." nie podziałają tak super, jak "gdy tak robi, to cię dominuje, nie pozwalaj na to" Shocked Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sro Sty 19, 2011 11:35    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Wychowanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

owczarki australijskie - aussies - australian shepherds  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group