Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

wystawy- sędziowie
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Przygotowanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Czekolada

PostWysłany: Pon Lis 08, 2010 21:58    Temat postu: wystawy- sędziowie Odpowiedz z cytatem

Dyskusja rozpoczęta tutaj

No ja nie bardzo lubię zagranicznych sędziów... także nie wiem czy pojadę, ostatnio jak byłam w Katowicach i był zagraniczny sędzia to był opis"Dobra głowa, Dobre ramię, dobry ruch" i dobre coś tam, a ja wolę bardziej szczegółowe opisy wskazujące na wady jak i zalety, co przy braku władania językiem polskim zdaję się mało możliwe... nie wiem, może z tym sędzią byłoby inaczej Razz

nasza galeryjka
http://aussie.phorum.pl/viewtopic.php?t=1382&start=0
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Pon Lis 08, 2010 21:58    Temat postu:

Powrót do góry
Kara

PostWysłany: Pon Lis 08, 2010 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czekolada napisał:
No ja nie bardzo lubię zagranicznych sędziów... także nie wiem czy pojadę, ostatnio jak byłam w Katowicach i był zagraniczny sędzia to był opis"Dobra głowa, Dobre ramię, dobry ruch" i dobre coś tam, a ja wolę bardziej szczegółowe opisy wskazujące na wady jak i zalety, co przy braku władania językiem polskim zdaję się mało możliwe... nie wiem, może z tym sędzią byłoby inaczej Razz

Nie wiem na ilu wystawach byłaś ale często zagraniczni sędziowie są lepsi od polskich Wink Ta Pani z Australii może być ciekawa, na razie szukam info czy sędziowała już aussie.

http://showfarm.cba.pl/
Powrót do góry
Aganiok

PostWysłany: Pon Lis 08, 2010 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czekolada napisał:

Kraj pochodzenia sędziego nie ma tu nic do rzeczy jeśli chodzi o opisy. Każdy sędzia ma tłumacza.

Wielokrotnie (nie tylko jeśli chodzi o naszą rasę) słyszałam opinie, że sędziowie zagraniczni są dużo lepsi i bardziej miarodajni (oczywiście Ci co sędziują rasę i się na niej znają, a nie tacy od yorków Wink
zmz

PostWysłany: Pon Lis 08, 2010 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano ano, zwłaszcza z tych krajów gdzie aussików spotyka się więcej różnych sędziowie mają szerszy ogląd rasy. Dlatego ja sobie chwalę skandynawskich, chociaż oni stosują całą skalę ocen (bo w ogóle tam dosk nie zdarzają się często, bdb i db dużo częściej, a i dost niesporadycznie się zdarzają). I mimo że pan Wilberg był jedynym sędzim który dał Su bdb, to jego opis jest bardzo trafny i w porównaniu do opisów pozostałych aussików się różnił, bo wielu sędziów ma schemat w którym ew. co nieco zmienia (np. od pani Bukład Suri i Slash miały identyczne opisy w Radomiu 08 Wink ).
Ale moim zdaniem wszędzie trafiają się sędziowie w rasie fajni, którzy dają szczegółowe opisy i wiedzą CO opisują, i tacy, którzy nie mają o rasie większego pojęcia i ogólnie nie są zbyt wylewni w opisie Wink Z polskich sędziów bardzo sobie chwalę też p.Dominiak. No ogólnie tylko tych dwoje wymieniło jakiekolwiek wady w opisie (pominę klubówkę 2007 gdzie su ma zbyt jasne oko diablo ).

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Czekolada

PostWysłany: Wto Lis 09, 2010 00:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ciekawe co mówicie! W takim razie spojrzę na to zupełnie pod innym kątem i pojeżdżę na wystawy z zagranicznymi sędziami również, zobaczę jak to wygląda i dopiero wtedy się będę odzywać Very Happy Jak na razie na swoje szczęście wyłączając tego nieszczęsnego sędziego zagranicznego miałam b.fajne opisy, bo ukazywały wady ( z którymi się zgadzam ) i zalety, z którymi w większości również się zgadzam... Laughing
Mam nadzieję, że jeszcze więcej osób podzieli się swoimi wrażeniami, bo to naprawdę ciekawy temat i wart wymiany spostrzeżeń - o, widzicie jak mnie uzmysłowiliście! Smile

nasza galeryjka
http://aussie.phorum.pl/viewtopic.php?t=1382&start=0
Powrót do góry
Kara

PostWysłany: Wto Lis 09, 2010 08:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja teraz w Poznaniu miałam długi i dość rzetelny opis od brytyjskiego sędziego Wink Niektórzy sobie uproszczają i nie tłumaczą opisów.

Powrót do góry
Małgoś

PostWysłany: Wto Lis 09, 2010 08:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się często spotykam z nietłumaczonymi opisami - na klubówce retrieverów w Wawie np żaden sędzia nie pozwolił na tłumaczenie opisu, kazali pisać po angielsku, bo "chcieli wiedzieć pod czym sie podpisują". I słusznie, bo tłumaczenia są często naprawdę absurdalne, jak słyszę co dyktuje sędzia i co mam w opisie to różnice są zaskakujące.
Anglik z Poznania to allrounder, a nie specjalista od pastuchów. Ale jedno mu muszę przyznać -znalazł wadę mojej suczy, którą ma, a żaden sędzia przed nim tego nie wyłapał Laughing Co prawda dziwczę nie było w jego typie, ale nie każdy musi lubic ten typ Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kara

PostWysłany: Wto Lis 09, 2010 08:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również wolę mieć nietłumaczone opisy, szczególnie jeśli jest to angielski.

Opis tłumaczony z Łodzi jest wręcz zabawny bo tłumaczka nie bardzo chyba znała kynologiczne pojęcia i tłumaczyła to na swój sposób Laughing

Powrót do góry
Cloudy

PostWysłany: Wto Lis 09, 2010 08:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki znajomości angielskiego obsługi ringu w Pozen zostałam UCHWYTEM, KLAMKĄ, itp Razz ("handle")
Very Happy Laughing
Szkoda, że sędziowie nie mogą sami pisać opisów, zawsze mam wrażenie, że dużo "smaczków" zostaje pominiętych.
Kara

PostWysłany: Wto Lis 09, 2010 08:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cloudy napisał:
Dzięki znajomości angielskiego obsługi ringu w Pozen zostałam UCHWYTEM, KLAMKĄ, itp Razz ("handle")
Very Happy Laughing
Szkoda, że sędziowie nie mogą sami pisać opisów, zawsze mam wrażenie, że dużo "smaczków" zostaje pominiętych.

W moim opisie to samo Laughing Laughing

Powrót do góry
Janka

PostWysłany: Wto Lis 09, 2010 09:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również mogę powiedzieć że anglik zauważył wady i psa mojego ocenił tak jak wielu z Was.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Iga

PostWysłany: Wto Lis 09, 2010 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cloudy napisał:

Oplułam monitor Laughing Laughing Cały opis musi być bardzo ciekawy Very Happy
Agnieszka ZQ

PostWysłany: Wto Gru 14, 2010 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kara napisał:
Cloudy napisał:
Very Happy Laughing

W moim opisie to samo Laughing Laughing

bc oceniał drugiego dnia i na szczęście opis były po angielsku Smile
Powrót do góry
zairka

PostWysłany: Sro Lip 20, 2011 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co powiecie o s. Andrzej Zamoyski? ma oceniac na miedzynarodowej we Wrocławiu
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zmz

PostWysłany: Sro Lip 20, 2011 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po cacibówce w kielcach w ub.roku ludzie mieli mieszane odczucia- brak cwc u mojej sui zargumentował stromym kątowaniem tyłu (które ma naprawdę doskonałe, swoją drogą lepsze niż przednie, które opisał jako dobre). Nie dotknął suki ani razu, łącznie ze sprawdzaniem zgryzu i zębami (którego nie zrobił no;)). Bardzo dużo się u niego biega, lubi elegancką prezentację. Odniosłam wrażenie, że preferuje 'pokaźne' i efektowne psy niekoniecznie stawiając na pierwszym miejscu budowę.

Opis Su "Proporcjonalna, o dobrej głowie, dobry front, prawidłowe kątowania przodu, tył nieco stromy, dobra akcja."
(suka ma trochę za wąski front, tył kątowany świetnie przód trochę gorzej). No, w skrócie połowa jego opisu kłóci się z pozostałymi sędziami, którzy królika opisywali. http://www.aussies.republika.pl/wystawy.htm

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Reklama

Wysłany: Sro Lip 20, 2011 19:34    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Przygotowanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: