Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nie kontrolowane drżenia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Różności
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sigrid

PostWysłany: Wto Gru 14, 2010 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dziś pytałam o to dr Degórską i ona powiedziała, że wg niej jest to spowodowane emocjami/ dużym temperamentem i wcale nie musi być objawem jakiejś nieprawidłowości. I że formą epilepsji na pewno to nie jest.
Ja się oczywiście nie wypowiadam, piszę tylko to, co usłyszałam od lekarza.

Wysłany: Wto Gru 14, 2010 19:45    Temat postu:

Powrót do góry
Aganiok

PostWysłany: Wto Gru 14, 2010 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie mam pojęcia z kąt takie drżenia, pytałam kiedyś neurologa o to i też padła teza, że to emocje.Moja refleksja- drżeń nie wykazują suczki (ja nie wiem takiej), za to znam sporo samców (różnych ras) które to wykazują (nie wiem czy to jakaś prawidłowość...)
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
stereo

PostWysłany: Wto Gru 14, 2010 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Java ma Cool
Nie jakieś bardzo silne, ale ma.
U niej nie chodzi o same emocje, bo wtedy by miała na początku treningu raczej, a ma na koniec. Najbardziej ma na koniec sesji frisbee, kiedy po prostu stoi przede mną i czeka na następny rzut.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asher

PostWysłany: Wto Gru 14, 2010 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale mięśnie mogą drżeć właśnie wtedy, gdy już schodzi "napięcie". Więc może w tej teorii o emocjach coś jest?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nikita

PostWysłany: Sro Gru 15, 2010 06:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zmęczone mięśnie też mogą drżeć, choć nie wiem na ile się męczą u psów które dużo pracują Smile

PostWysłany: Sro Gru 15, 2010 09:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U Deksa też czasami widzę takie lekkie drżenia tylnych łap kiedy czeka napięty przygotowany do biegu aż w końcu rzucę tą piłeczkę.
Nie dzieje się to często więc nie przywiązywałam do tego większej wagi.

PostWysłany: Sro Gru 15, 2010 10:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kea takie ma, drży jej wyraźnie cała lewa tylna noga. W sytacjach dużych emocji, które pies musi kontrolować (np. obok biega bokserka Kreska, którą chciałoby się zgnoić, ale mamusia patrzy Rolling Eyes )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
stereo

PostWysłany: Sro Gru 15, 2010 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asher napisał:
Ale mięśnie mogą drżeć właśnie wtedy, gdy już schodzi "napięcie". Więc może w tej teorii o emocjach coś jest?

U Javy wyraźnie są emocje + zmęczenie. Ale u psów na wystawach zmęczenia nie ma przecież, czyli nie ma jednego schematu.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dzynks

PostWysłany: Sro Gru 15, 2010 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aganiok napisał:
Moja refleksja- drżeń nie wykazują suczki (ja nie wiem takiej), za to znam sporo samców (różnych ras) które to wykazują (nie wiem czy to jakaś prawidłowość...)

Jinxowa ma takie drzenia. Wystepuja one po przemeczeniu. Niekoniecznie tylko po treningu, ale rowniez po szalenczych zabawach. W czasie treningu np agility nie wystepuje, nawet jak jest poekscytowana. Musi sie zmeczyc nieco i dopiero wtedy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Amulinka

PostWysłany: Sro Gru 15, 2010 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I Asti też miewa. Też dotyczą tylko jednej tylnej nogi na raz (aczkolwiek nigdy nie zwracałam uwagi czy jest to zawsze ta sama czy różne) i zdarza się to naprawdę sporadycznie i przez krótką chwilę. Dlatego nigdy się tym nie przejmowałam. Jak sobie teraz analizuję, to zawsze było bieganiu, kiedy np. nagle się zatrzyma. Nigdy kiedy po prostu sobie stoi, choćby była w emocjach. A więc musi dojść element pracy mięśnia wcześniej, aczkolwiek wydaje mi się, że emocje też w tym są.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Iga

PostWysłany: Sro Gru 15, 2010 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie może być tak że pies po prosu w niewłaściwym miejscu "stanie sobie na nogę"? Nie mówię tu o psach, których drżenie jest nieprzerywane, ale o takich sporadycznych drżeniach. Ja np. mam tak że po dużym wysiłku fizycznym jak ułożę w pewien sposób nogę np. siedząc to po prostu mi drży. Jak zmienię jej pozycję, przestaje.
Amulinka

PostWysłany: Sro Gru 15, 2010 17:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Być może coś w tym jest, bo Asti wystarczy lekko przesunąć nogę i drżenie ustaje.
Katz

PostWysłany: Sro Gru 15, 2010 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iga, to o czym piszesz, uciskanie nerwu, powoduje drżenia i po zmianie ustawienia nogi ustaje. Sprawdzałam Logana pod tym kątem i próbowałam czy to sama przestawić mu łapę, czy skłonić go do zrobienia kroku. Ale łapa często dalej drży.
Myślałam nad tym dość dużo, osobiście wykluczam (przynajmniej u swojego psa) emocje i przemęczenie, bo drżenie u nas pojawia się nawet w sytuacji wyjścia na siku niedaleko domu, kiedy Lot jest na smyczy, niczym się nie zmęczył i nie towarzyszą mu żadne specjalnie ekscytujące bodźce. Wykluczam też słabo zmielizowane = słabo izolowane neurony, ponieważ impulsy ulegałyby osłabieniu - wtedy intensyfikacja drgań nie byłaby możliwa - oraz niedobór magnezu - skoro problem występuje u większej liczby aussie, mało prawdopodobne jest, aby wszystkie cierpiały na niedobór magnezu związany z karmieniem. Inną sytuacją byłoby, gdyby genetycznie aussiki miały obniżone przyswajanie magnezu, ale wtedy chyba towarzyszyłyby też inne skutki niedoboru magnezu, ogólne osłabienie, wypadanie sierści, podatność na stres, itd. Postanowiłam to skonsultować z moją panią doktor z fizjologii. Także odrzuciła magnez i słabe zmielizowanie komórek (chociaż niedobór magnezu był pierwszą rzeczą, o jaką mnie spytała, ale w trakcie rozmowy został odrzucony Wink). Jej zdaniem to jest coś z układem pozapiramidowym (mimowolnoruchowym, jakieś zaburzenia) albo zaburzona gospodarka jonowa - nadmiar wapnia w mięśniach może powodować takie skurcze/drgania włókien mięśniowych. Ja za to mam teorię o czymś na wzór odruchu czkawkowego, jeden neuron pod wpływem jakiegoś bodźca pobudza drugi i następne w okolicy i w innych ośrodkach, aż reakcja w końcu ustąpi samoistnie - tak jak czkawka (ale mam tu na myśli tylko neurony zaangażowane w pracę mięśni w danym obszarze, gdzie występuje drżenie, oczywiście nie układ oddechowy Wink)
Wg mnie temat jest bardzo ciekawy i dostarczył mi dużo rozrywki Wink przy wymyślaniu/obalaniu różnych teorii, szkoda, że nikt wcześniej nie przeprowadził badań. Oczywiście przedstawiłam to co sama uważam, nie trzeba się ze mną zgadzać. Każdy pies też jest inny i w różnym stopniu nasilone są u niego drżenia, ja akurat obserwuję je niezależnie od emocji i zmęczenia - nie twierdzę, że drżenia nie mogą się pojawić w takich sytuacjach, ale moim zdaniem nie jest to czynnik warunkujący wystąpienie reakcji (przynajmniej w naszym przypadku).
Mozo

PostWysłany: Czw Gru 16, 2010 08:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U Zojki też pojawia się takie drżenie- niezależne od wysiłku bo tak jak Katz napisała nawet przy normalnym wyjściu na siku, Dreżenie obserwuje tylko w pozycji siedzącej w przednich łapach i po zmianie pozycji ustaje. Nie wspomne że u ludzi tęż takie sytuacje mają miejsce bo sama jestem tego przykładem, po zmianie pozycji przechodzi.
murky

PostWysłany: Czw Lut 17, 2011 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U braciszka Skida też łapka potrafi się trząść - głównie po wyczerpującym biegu albo gdy jest mocno podekscytowany, chociaż w sytuacjach stresowych (tak jak np. ostatnio podczas zmiany opatrunku na łapie) też to czasami występuje. I z tego co pamiętam to zawsze drży tylna prawa. Ale przynajmniej na razie się tym nie przejmujemy (':-
Reklama

Wysłany: Czw Lut 17, 2011 14:04    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Różności Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6
Skocz do: