Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

piłki rehabilitacyjne
Idź do strony 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Inne dyscypliny oraz ogólny kalendarz imprez
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tośka

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 19:57    Temat postu: piłki rehabilitacyjne Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie - czy ktoś z forumowiczów ćwiczy swojego psa na piłce rehabilitacyjnej?

Noszę się z zamiarem zakupu, ale wciąż waham się pomiędzy standardowymi piłkami (okrągłymi Wink ) a eggballami czy "fistaszkami" z CleanRuna. Wszelkie uwagi i wskazówki mile widziane Smile
Reklama

Wysłany: Sro Gru 01, 2010 19:57    Temat postu:

Powrót do góry
Elka

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ćwiczę. Co najmniej raz w tygodniu. Efekt? Mój wet zawsze ma oczy w kształcie pięciozłotówek jak robi przeglądy u moich psów (przed i po sezonowe) bo poza moimi psami nie "macał" nigdy tak umięśnionych sów. A Happy, która miała po operacjach bardzo duże zaniki generalnie ma mięśnie jak przeciętniy aktywny pies.
Mam zwykłe ale dla Speeda są za małe i nie wszystko jest mu dobrze robić. Planuję kupić fasolkę ale też raczej z ludzkich bo taniej jednak.
Uwagi? Spostrzeżenia? Ćwiczenia na piłce są dla psów bardzo męczące i nie robię nigdy długich sesji (w sumie w 20 minut mam 2 wejścia każdego psa na piłkę) a i tak po nich psy śpią jak po 2 godzinnym spacerze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tośka

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie o te mięśnie najbardziej mi chodzi, zwłaszcza klaty, bo tą Loca ma jak bocian pięty Wink

Polski (ludzki) odpowiednik CleanRunowskiej fasolki nie jest tak drogi (http://allegro.pl/pilka-rehabilitacyjna-fasolka-i1308079779.html), natomiast jego główną wadą jest to, że nie załączają do niego dvd z ćwiczeniami dla psów Wink

Okrągła piłka kusi mnie o tyle, że przydać się może do bardziej frisbowych ćwiczeń, gdzie można psa trenować w świadomości swojego ciała na małej, ruchomej powierzchni (takiej jak ludzkie plecki).
Tylko że taką okrągła kupiłabym raczej ogromną (95 cm).

Jakie ćwiczenia wykonujesz ze swoimi psami? Masz może filmiki?
Donata
Gość

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na czym polegają te ćwiczenia, proszę o szerszy opis lub linki z tymi informacjami.
Powrót do góry
Tośka

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filmik reklamowy CleanRuna http://www.youtube.com/watch?v=TgBcd11zGO0

EDIT: W "propozycjach" wyskakuje tona filmików z psami ćwiczącymi na piłkach.
Elka

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taka, która mnie interesuje kosztuje prawie 200zł...
Ćwiczenia robię takie jak na rehabilitacji. Nie skupiam się na jednej partii ciała. U Happy jedynie bardziej zwracam uwagę na tył.
jak potrzebujesz skupić się na przudzie to polecam zamiast piłki poduszkę sensoryczną czyli beret rehabilitacyjny.
Powrót do góry
Tośka

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, wielkość 70cm z ABS (i tą bym kupiła) kosztuje 188 zł + wysyłka, czyli 200 zł.

Ech, nie wiem jakie ćwiczenia robi się na rehabilitacji Wink I nie wiem jak bardziej zwracać uwagę na tył. Mogłabyś dać przykłady konkretnych ćwiczeń?
Elka

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty potrzebujesz przód czy tył?
Powrót do góry
dzynks

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elu, please! Tez mnie ten temat interesuje.
Straszliwie sie boje, ze Jinx pojda miesnie... Odkad zobaczylam psa kolezanki na wozku, ktory jeszcze 2 lata temu biegal na agility to mam absolutnaa schize.
Powrót do góry
Tośka

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przód potrzebuję, bo go generalnie nie ma. A tył potrzebuję, bo zauważyłam, że suka zaczęła mi się opierniczać w skakaniu do frisbee.
Elka

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaczynasz w ogóle z oswajaniem psa z piłką. Ja zawsze przytszymuję piłkę, żeby psu nie uciekła spod łap i żeby nie wylądował na pysku na ziemi.
Generalnie wszystkie podtsawowe (te co ja robie) ćwiczenia są na tym filmiku co wstawiłaś.
Wszystkie ćwiczenia zaczynam przerabiać od pozycji leżącej bo jest nałatwiejsza dla psa, potem siad i na końcu w stój.
Zaczynam od utrzymywania równowagi. A to są czynności którymi utrudniam psom życie
-sprzężynowanie piłką (jak uciskasz piłkę od góry)
-balansowanie na boki
-balansowanie przód-tył
-zmiana pozycji na piłce
-obroty na piłce
- zginanie kręgosłupa na piłce (pies siedzi/lezy/stoi a ja smakołykiem wymuszam zgięcie kręgosłupa w bok)
- jak piłka jest mała to można ćwiczyć sam przód albo sam tył opieracjąc na piłce te łapy, które chcesz ćwiczyć, wtedy możesz zachęcić psa do utrzymywania piłki pod sobą manewrując piłką taż, żeby to nie było dla niego łatwe.
ale tak jak pisałam, jak chcesz ćwiczyć konkretnie przód albo konkretnie tył to beret będzie o niebo lepszy.
Również na ćwiczenia umięśnienia przodu dobre są ćwiczenia w których pies ma na przodzie większość ciężalu ciała (czyly np dupcia na pudełku a przudem chodzimy wokół tego pudełka). Na mięśnie przywodziciele i odwodziciele przednich kończyn dobrze działa slalom, niekoniecznie taki agilitowy Smile
Powrót do góry
Elka

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.actimed.pl/Pilki_fasolki_Physioroll_c361.html

Tu jakaś wyjątkowo tania. Zastanawiam się czy nie zamówić od razu...
http://www.supermed.pl/pilka-rehabilitacyjna-fasolka-45x90cm-p-50.html
Powrót do góry
Paula

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 21:01    Temat postu: Re: piłki rehabilitacyjne Odpowiedz z cytatem

Tośka napisał:
Mam pytanie - czy ktoś z forumowiczów ćwiczy swojego psa na piłce rehabilitacyjnej?

Noszę się z zamiarem zakupu, ale wciąż waham się pomiędzy standardowymi piłkami (okrągłymi Wink ) a eggballami czy "fistaszkami" z CleanRuna. Wszelkie uwagi i wskazówki mile widziane Smile

Nie wiesz czy wiesz, ale Marysia nasza szaleje z Uniakiem na takiej piłeczce Wink

Mi tez sie marzy, ale kasa - odwieczny problem Wink

Jako alternatywe polecam stanie na stopach Laughing 5 minut cwiczenia i pies jest MEGA zmeczony Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tośka

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajne te piłki, a cena tej jednej jest faktycznie bardzo korzystna. Pytanie czy mają ABS? Uparłam się, ale wolałabym żeby mi piłka nie huknęła przebita pazurem, tylko się kulturalnie powietrza pozbyła.

Paula - wiesz Wink I ona mi zaszczepiła wątpliwość, bo początkowo wzięłabym to, co wszyscy frisbowcy, czyli okrągła piłkę.
Elka

PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam zwykłe piłki i jeszcze żyją.

Tu też nie barzo droga
http://www.activmedica.pl/Pilki_fasolki_hantle_i_inne_przybory_do_cwiczen-k156-0--default.html
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Sro Gru 01, 2010 21:15    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Inne dyscypliny oraz ogólny kalendarz imprez Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Następny
Strona 1 z 15
Skocz do: