Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

wybor psiaka, aussie czy nie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Wybór psa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SelfSilver



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 2562
Skąd: Sanok

PostWysłany: Sro Lut 09, 2011 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

inka napisał:
powiedzcie z wlasnego doswiadczenia, co najlepiej kupic jako wyprawke, legowisko, obroza, smycz, miski, cos do zabawy, co poradzicie, skoro tu jestem to wykorzystam wasza wiedze :)moj foks szczeniakiem byl przeciez 13 lat temu...

http://aussie.phorum.pl/viewtopic.php?t=1016
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sro Lut 09, 2011 15:31    Temat postu:

Powrót do góry
Antonina13



Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 2
Skąd: BDG

PostWysłany: Czw Lut 10, 2011 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej mam na imię Karina i mam 16 lat
zastanawiamy się nad owczarkiem australijskim
chciałabym mieć owczaraka australijskiego ale nie wiem czy jest to odpowiedni pies dla mnie i mojej rodziny, mam 5 letnią siostrę
aussie bardzo mi się podobają są śliczne
ale nie tylko dla tego chciałbym takiego psa
jest inteligentny i aktywny, a ja lubię spędzać czas na dworze grając w piłkę, rower itp.

mieszkam na wsi, mam domek z bardzo dużym ogródkiem
od września wiadomo szkoła średnia
miałabym dla psa tyle czasu ile pozwalałaby mi na to nauka
pies nie byłby sam w domu w czasie kiedy ja w szkole a rodzice w pracy

i dlatego moje pytanie czy według osób, które mają aussie byłby to pies dla mnie?

pytam się bo nie chcę, żeby pies się u nas nudził
wiem potrzebują

sorki, że tak chaotycznie
pozdrawiam Karina
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zmz



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 8635
Skąd: Wwa/Jabłonna

PostWysłany: Czw Lut 10, 2011 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wzięłam Sru w sierpniu przed rozpoczęciem nauki w LO, tym takim 'joł na górze'. Dałyśmy radę, właściwie bez większego problemu. Grunt żeby być przekonanym, że chcesz aktywnego psa, który będzie Cię zmuszał do pracy z nim. A prawda taka, że praca z psami tego typu to potworna przyjemność Wink A mała siostrzyczka to nie problem, jeśli nauczycie ją, jak traktować pieska.
Jesteś z Bydgoszczy? Jeśli tak, to macie tam klub agility. Warto się w to pobawić, super opcja na rozładowanie energii i wzmocnienie więzi.
_________________

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Nikita



Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 2387
Skąd: Wrocław/Nysa

PostWysłany: Pią Lut 11, 2011 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętaj także że cechy: pięknośc i aktywność to nie wszystkie cechy rasy Smile Musisz sprawdzić czy ta rasa odpowiada Ci ich charakterem sposobem bytu.

Są to psy stróżujące z reguły, może chcieć pilnować ogródka, są także skłonne do szczekliwości, mogą więc bardzo dobitnie informować o nowych przybyszach Smile To też jest kwestia wychowania psa i pozwalania mu.

Są bardzo cwane, raz im coś pozwolisz i możesz mieć problem Smile

Ich inteligencja musi być nad czymś skupiona, samo swobodne bieganie z reguły nie starcza, lubią mieć jakąś pracę, nad czymś myśleć. W końcu to pastuchy Smile Są szczęśliwe gdy mogą popracować.

Brać też pod uwagę należy ewentualne choroby, specyficzne dla rasy. Należy więc przemyśleć hodowlę i samo krycie! Czy rodzice przyszłego malca nam odpowiadają charakterem zdrowiem budową itd.

Trzeba się po prostu zagłębić dobrze w temat, poczytać o ich wadach i zaletach, rozważyć to Smile

Życzę powodzenia i pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Antonina13



Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 2
Skąd: BDG

PostWysłany: Sob Lut 12, 2011 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję za odpowiedz jestem wam bardzo wdzięczna
mieszkam 20km od Bdg no i moi rodzice pracują w Bdg także

a do szkoły jakiej mam zamiar iść to technikum weterynaryjne

zależy mi na psie do kochania oraz pracy typu agility i frisbee bo bardzo mi się to podoba, niż na psie z którym miałabym jeździć na wystawy bo to mnie kompletnie nie bawi zresztą moją rodzinę też nie

do stróżowania też
pies spędzałby ciepłe dni na dworze pod moją nieobecność

a z siostrą nie bd problemu ponieważ wychowuje się z psem zresztą ja też nasza rodzina jest taka, że kocha zwierzęta no i nie możemy bez nich żyć
no i do rozruszania psa dziadkówVery Happy bo jamnior jest tal leniwy, że szok

pozdrawiam Karina
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
inka



Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 145
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie Lut 20, 2011 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poczytalam troche doglebniej forum, dowiadujac sie wielu ciekawych rzeczy o ktorych nie mialam pojecia, ale mam sprawe ktora mam nadzieje ze mi troche nakreslicie...
wiem, ze wychowanie szczeniaka, uczenie go komend, zaczynanie sportow to dla kazdego indywidualna sprawa, ale czy jest jakas chocby teoretyczna granica czasowa co kiedy mozna zaczac juz robic. kiedy zaczac aportowania, kiedy biegania za frisbee, kiedy agility, niestety jestem w tym zielona. uzywacie klikera, dysku czy gwizdka? system nagradzania w postaci przekaski czy zabawki?
chetnie poczytalabym jakies konkretne artykuly o pozytywnym wychowaniu, poki co same ogolne informacje znajduje, a gdzie konkrety?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasz



Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 790
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lut 21, 2011 00:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konkretnie najbardziej jak się da, wszystko już zostało napisane. Wychowanie szczeniaka zaczynasz od razu, nowy dom - nowe zasady, nowe miejsce do spania etc więc siłą rzeczy już jakieś elementy wychowania są, komendy podstawowe - dla jednych to będzie przywołanie dla innych dodatkowo siad,waruj itd. Możesz robić ze szczeniakiem wszystko co go nie obciąża fizycznie w stopniu który mógłby mu zaszkodzić. Frisbee i agi nie zaczyna się za wcześnie, bo niektóre chwyty, skoki mogły by zaszkodzić min. stawom. rollery z frisbee możesz zacząć teoretycznie od razu przy nauce aportowania np, ale pokazując frisbee za wcześnie ryzykujesz, że psiak się nim znudzi. Zawsze są dwie strony, parę za i parę przeciw.

tak - ja np używam klikera przy wyłapywaniu czy kształtowaniu nowych zachowań, potem ćwiczymy bez. Nagradzanie to indywidualna sprawa, musisz zobaczyć na co psiak reaguje najlepiej i to będzie największą nagrodą, jedne są wiecznie nie nażarte, inne gardzą smakami i wolą zabawkę jeszcze inne mizianie.

Ciężko napisać coś bardziej konkretnie bo każdy psiak to inna żywa istota ze swoim charakterem i specyfikacją. Jeśli oczekujesz, że ktoś napisze np. "powinnaś zacząć z psiakiem frisbee w wieku 6 miesięcy" to możesz się nie doczekać takiej odp bo jeśli np okazało by się, że potem miałby problemy ze stawami to zbyt wczesny początek ewolucji mógłby być tego przyczyną a nikt kontuzjowanego psiaka nie chce mieć na sumieniu. Jedni zaczynają w wieku 8 miesięcy kto inny w wieku 12 nie ma przepisowego wieku po którym nagle możesz zacząć latającego psa szkolić.

jednym z największych plusów przynajmniej dla mnie w pozytywnym szkoleniu jest to, że ta metoda jest strasznie elastyczna i każdy może wykorzystując podstawowe przesłania i zasady dostosować tryb szkolenie do swojego indywidualnego przypadku.

Na forum są filmiki użytkowników często bardzo doświadczonych z ćwiczeń ze szczeniakami, w galeriach często opisy postępów konkretnych psiaków i ich właścicieli i reakcje innych na takowe. Jest tu wszystko czego nam potrzeba żeby wyznaczyć sobie bezpieczną indywidualną granice co z danym szczylem możemy już robić a czego jeszcze nie. Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
inka



Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 145
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Mar 25, 2011 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mysle ze mozna zakonczyc ten temat. To definitywnie aussie! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pią Mar 25, 2011 22:03    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Wybór psa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

owczarki australijskie - aussies - australian shepherds  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group