Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Inochód
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Przygotowanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zairka

PostWysłany: Wto Cze 07, 2011 00:14    Temat postu: Inochód Odpowiedz z cytatem

Jak zapewne wiecie jeszcze raczkuje w temacie wystaw Embarassed
Czy dobrze myślę że inochód u psa obniża punktacje? O ile kompletnie nie dyskwalifikuje psa? Czy da sie jakos psa tego oduczyć? Chociaż na ringu żey poruszał sie stępem i kłusem a nie wolnym i szybkim inochodem? Cass ma niestety tendencje do tego chodu Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Wto Cze 07, 2011 00:14    Temat postu:

Powrót do góry
Donata
Gość

PostWysłany: Wto Cze 07, 2011 05:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, inochód u psa może nie obniża oceny, ale jeżeli pies jest sam w klasie może dostać ocenę doskonałą bez tytułu, a w przypadku gdy jest klika psów na pewno nie stanie na pierwszej lokacie.
Oczywiście, że psa można nauczyć biegać klusem i tu może być pomocne jeżdżenie rowerem z pem. Trzeba znaleźć rytm, w którym pies biegnie kłusem i wtedy trzeba psa pochwalić. Tak samo przy nauce z ringówką, trzeba bardzo szybko biegnąć z psem, aż przejdzie z inochodu do kłusu i wtedy psa pochwalić.
Powrót do góry
olfactus

PostWysłany: Wto Cze 07, 2011 05:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrym sposobem, żeby pies nie szedł na ringówce inochodem jest szybkie ruszanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Donata
Gość

PostWysłany: Wto Cze 07, 2011 07:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

olfactus napisał:
Dobrym sposobem, żeby pies nie szedł na ringówce inochodem jest szybkie ruszanie.

Czyli szybki start, szybkie rozpoczęcie biegu. Tak zgadzam się z tym.
Powrót do góry
Iga

PostWysłany: Wto Cze 07, 2011 07:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile pies nie jest zbyt ambitny i nie zaczyna wtedy od razu biec Cool
zmz

PostWysłany: Wto Cze 07, 2011 07:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można go pprstu nauczyć komendy na kłus, wtedy ambicje nie mają nic do gadania Cool

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Amulinka

PostWysłany: Wto Cze 07, 2011 09:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Choco naturalnie chodzi inochodem a przy szybkim ruszaniu od razu wpada w galop (kłaniają się krótkie kości i słabe kątowania), dlatego jak ją wystawiałam musiałam ruszać wolnej a potem stopniowo przyspieszać, no i dużo ćwiczyłyśmy - za kłus był klik/smakołyk. W ten sposób nauczyłam ją też wyciągania kłusa (normalnie nawet dobrze zbudowany pies nie wyciąga kłusa na maksa swych możliwości, bo to fizjologicznie nieekonomiczne, lecz wchodzi przy większej prędkości w galop, ale na potrzeby wystawy można to wyćwiczyć).
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
axsa

PostWysłany: Wto Cze 07, 2011 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Amulinka napisał:
(kłaniają się krótkie kości i słabe kątowania),.
a ja byłam przez hodowcę przekonywana że budowa psa nie ma nic do tego. Tylko psu tak jest wygodniej i dlatego chodzi inochodem Wink
Amulinka

PostWysłany: Wto Cze 07, 2011 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja akurat odniosłam się zależności szybkiego wchodzenia w galop od takiej budowy. Mało wydajny ruch -> pies przy mniejszej prędkości przechodzi w galop. To akurat bardzo prosta i ewidentna zależność. Dlatego u niej ciężko było trafić w tempo odpowiednie do kłusa (inochód wolny - inochód "biegowy" - kłus - galop).

Co do samego inochodu, to też pewnie jakoś ma związek z budową, ale nie wypowiadałabym się w jaki (no tak na chłopski rozum, nie sądzę by pies tak chodził, bo "po prostu" ma take preferencje).
Na pewno inochodem chadzają też psy dobrze kątowane i długołape. Dla niektórych jest to ruch b. wygodny i naturalny (jak moja Choco) i takie, dla których jest to wybitnie niewygodne (jak mój Ami, który wpadał w inochód hamowany smyczą przy wolnym tempie spacerowym, po czym natychmiast po 2-3 krokach zmieniał nogę i znowu truchtał - sam z siebie nie inochodził nigdy).
zmz

PostWysłany: Wto Cze 07, 2011 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dużo molosów ma inochód na wystawach pożądany właśnie, więc podejrzewam, że musi to być powiązane z budową. Su nie lubi i nie inochodzi.

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Donata
Gość

PostWysłany: Wto Cze 07, 2011 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zmz napisał:
Dużo molosów ma inochód na wystawach pożądany właśnie, więc podejrzewam, że musi to być powiązane z budową. Su nie lubi i nie inochodzi.

Ja bardzo proszę, żeby ktoś poszukał i zacytował od czego zależy, że pies chodzi inochodem, a nie gdybać, że może to czy tamto na podstawie obserwacji własnych psów. Ja szukałam i znalazłam, że jest oszczędny ruch dla psa i nic więcej. Że nie jest to wada, tylko niepożądany ruch na wystawach dla wielu ras, bo po prostu pies biegnący kłusem lepiej się prezentuje.
Powrót do góry
Amulinka

PostWysłany: Wto Cze 07, 2011 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żakla, fila ma pożądany, chyba żadna inna rasa nie. (Ewentualnie dopuszczalny). Często podaje się też, że bobtail, ale ja dobrze pamiętam z wykładów o rasach jeszcze w starej sekcji pastuchów, że bobtaila też powinno się oceniać w kłusie. Wzorzec tylko nadmienia, że przy wolniejszym tempie niektóre mają tendencję do inochodu.

Donato, ale przecież nikt tu nie mówi z jaką budową powiązany jest inochód. Wydaje mi się, że tego nikt na pewno nie wie.
Natomiast to, że jakoś z budową jest powiązany to wydaje mi się oczywiste, bo dlaczego jednemu psu by pasowało a drugiemu nie - nie wierzę, że taka cecha miałaby np. podłoże psychiczne...
(ale na pewno nie jest to taka prosta zależność, bo chadzają inochodem psy bardzo różnie zbudowane).
asher

PostWysłany: Sro Cze 08, 2011 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trusiek inochodzi bardzo często. Sabinka też inochodziła. Bugajski zaczął dopiero na starość, wcześniej preferował kłus (inochodził, kiedy był mocno zmęczony). Również słyszałam, że jest to najbardziej ekonomiczny krok - co potwierdzałby Bugajski. A z kolei Sabinka i Truś mogą świadczyć, że być może ma to związek z budową.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
olfactus

PostWysłany: Sro Cze 08, 2011 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Amulinka napisał:
nie wierzę, że taka cecha miałaby np. podłoże psychiczne...

A takie teorie też są. Że inochodem chodzą psy bardziej nerwowe i zestresowane. Ale muszę przyznać, że jakoś mało to jest dla mnie realne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Amulinka

PostWysłany: Sro Cze 08, 2011 13:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

olfactus napisał:
Amulinka napisał:
nie wierzę, że taka cecha miałaby np. podłoże psychiczne...

A takie teorie też są. Że inochodem chodzą psy bardziej nerwowe i zestresowane. Ale muszę przyznać, że jakoś mało to jest dla mnie realne.

To akurat wg jest mnie równie prawdodpobne jak czarne podniebienie jako oznaka agresji...
Reklama

Wysłany: Sro Cze 08, 2011 13:09    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Przygotowanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: