Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ASCA/AKC a FCI
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> ZKwP
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
myriad

PostWysłany: Wto Lis 08, 2011 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ola napisał:
czy w trialach ASCA mogą brać udział tylko oziki?

Nie, ASCA ma liste ras psow, ktore moga brac udzial i jest ona dosc szeroka (np. rottweilery i teriery tybetanskie tam sa). Potrzebny tylko ten numerek, ktory trzeba sobie u nich jednorazowo wyrobic (20$).

Cytat:
co do samych zawodów to mimo warsztatów wychodzą drogo, bo niestety koszta transportu wchodzą również w zawody (sama przez to obecnie przechodzę w wyliczeniach)
nie bardzo można wszystkie koszta wsadzać w warsztaty bo...nie będzie chętnych na nie Wink

Ano wlasnie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Wto Lis 08, 2011 14:24    Temat postu:

Powrót do góry
Banderia

PostWysłany: Sro Lis 09, 2011 07:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponawiam pytanie:
Banderia napisał:
Czy jeśli pies ma tytuł AKC/ASCA CH to znaczy, że musi być zarejestrowany w ASCA?

myriad

PostWysłany: Sro Lis 09, 2011 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Banderia napisał:
Ponawiam pytanie:
Banderia napisał:
Czy jeśli pies ma tytuł AKC/ASCA CH to znaczy, że musi być zarejestrowany w ASCA?

No jesli ma tytul ASCA Ch to zdecydowanie musi byc zarejestrowany w ASCA.
Jesli ma tytul AKCCh to jest zarejestrowany w AKC. Czyli ma podwojna rejestracje.

Rejestracja ASCA nie jest rownoznaczna z rejestracja w AKC, to dwie niezalezne organizacje.
Powrót do góry
Banderia

PostWysłany: Sro Lis 09, 2011 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za wyjaśnienie:)
Pomyślałam, że skoro w trialach ASCA mogą brac udział psy nie w pełni zarejestrowane, to może o tytuł championa ASCA też mogą się ubiegac.
Cloudy

PostWysłany: Czw Lis 10, 2011 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już pewnie pytałam, ale pokręciło mi się i nie jestem pewna niuansów, a na forum nie znalazłam odp.:

Czy nasz kochany ZK urywa główki za rejestrację w ASCA psa będącego jednocześnie (wcześniej) zarejestrowanym w FCI (ZK)? (znalazłam na forum tylko szczegóły próby rejestracji w odwrotnym kierunku).

Czy można (Teoria a praktyka?) być jednocześnie członkiem ASCA i ZKWP?

"Członkami Związku mogą być osoby... (....) ... i nie należą do żadnej innej polskiej organizacji kynologicznej".

Zakładając, że tak, to jak jak ZK podchodzi do kwestii rozmnażania takich psów (w ASCA??), championatów ASCA?
Aganiok

PostWysłany: Czw Lis 10, 2011 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cloudy napisał:
Czy nasz kochany ZK urywa główki za rejestrację w ASCA psa będącego jednocześnie (wcześniej) zarejestrowanym w FCI (ZK)?

W teorii głowa mogłaby polecieć.

Cloudy napisał:
Czy można (Teoria a praktyka?) być jednocześnie członkiem ASCA i ZKWP?

Jak się w praktyce okazuje - można. Justyna jest od sześciu lat zarejestrowana w ASCA, ja jestem od dwóch. Bo tak naprawdę zkwp nie jest nawet w stanie zweryfikować, czy ktoś zapisuje się do innych organizacji kynologicznych.
Cloudy

PostWysłany: Czw Lis 10, 2011 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aganiok napisał:

W teorii głowa mogłaby polecieć.

Aganiok napisał:

Jak się w praktyce okazuje - można. Justyna jest od sześciu lat zarejestrowana w ASCA, ja jestem od dwóch. Bo tak naprawdę zkwp nie jest nawet w stanie zweryfikować, czy ktoś zapisuje się do innych organizacji kynologicznych.

Dzięki, Natalia! Dobrze wiedzieć, że komuś już się udało! Smile

Na drugą część pytania spróbuję sobie sama odpowiedzieć, hihi.
Co z kryciem, np. suki z rej. ZK + ASCA psem z rejestracją wyłącznie ASCA? Ewentualny miot byłby wtedy rejestrowany tylko w ASCA?

Za krycie suki z ASCA reproduktorem z rej. ZK(FCI) (+ ASCA) można zostać pociągniętym do odpowiedzialności... (?)

2. Właściciel reproduktora ma obowiązek:
b) udostępniać psa do krycia wyłącznie suk hodowlanych, zarejestrowanych w ZKwP lub innej organizacji należącej bądź uznawanej przez FCI.

Tak samo właściciel suki z miotem rej. w ASCA (?)

5. Hodowcom zabrania się:
c) rozmnażania suk i używania reproduktorów do hodowli poza ewidencją Związku

I tu niestety jest to weryfikowalne...

A jak to wygląda z championatem ASCA?
Aganiok

PostWysłany: Czw Lis 10, 2011 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cloudy napisał:
Co z kryciem, np. suki z rej. ZK + ASCA psem z rejestracją wyłącznie ASCA? Ewentualny miot byłby wtedy rejestrowany tylko w ASCA?

W takim przypadku rejestrujesz miot tylko w ASCA. Zresztą bardzo dużo jest hodowli zarejestrowanych tylko a ASCA.

Cloudy napisał:
Za krycie suki z ASCA reproduktorem z rej. ZK(FCI) (+ ASCA) można zostać pociągniętym do odpowiedzialności... (?)

Jeśli pies ma papiery ASCA i suka też, oboje rodzice potwierdzone pochodzenie to wszystko w porządku.
W Europie sporo psów ma podwójną rejestrację, jeśli mają ASCA to nic w praktyce nie stoi na przeszkodzie aby mogli zostać ojcami miotów suk w tej samej organizacji.

Cloudy napisał:
c) rozmnażania suk i używania reproduktorów do hodowli poza ewidencją Związku[/i]

Tylko jak mi się w tym miesiącu urodzi miot po samcu w ASCA i jak znam życie przysłowiowy "pies z kulawą nogą" się tym nie zainteresuje. Bo przecież równie dobrze, mogłabym ją pokryć (nawet przypadkiem) labradorem sąsiadów i maluchy po prostu nie otrzymałyby metryk- bo oczywiście nie ma do tego podstawy i też nie ma z tego tytułu reperkusji dla hodowcy (a w sumie szkoda).

Cloudy napisał:
A jak to wygląda z championatem ASCA?

Na wystawach zbiera się punkty. Takie punkty dostaje wygrany reprezentant danej płci. Punkty dostaje się w zależności od ilości pokonanej konkurencji. Championem zostaje pies, który ma 15 punktów zdobytych - z czego przynajmniej trzy razy dostał punkty "duże" (major - więcej niż 3).
Cloudy

PostWysłany: Czw Lis 10, 2011 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aganiok napisał:
Tylko jak mi się w tym miesiącu urodzi miot po samcu w ASCA i jak znam życie przysłowiowy "pies z kulawą nogą" się tym nie zainteresuje. Bo przecież równie dobrze, mogłabym ją pokryć (nawet przypadkiem) labradorem sąsiadów i maluchy po prostu nie otrzymałyby metryk- bo oczywiście nie ma do tego podstawy i też nie ma z tego tytułu reperkusji dla hodowcy (a w sumie szkoda).

Ale w sumie ma podstawy do ukarania hodowcy w myśl tego zapisu, prawda? (nawet za labradora sąsiadów.. Wink Bo jest to "rozmnażanie poza ewidencją związku".
Np. konkurecja lub inny życzliwy zgłasza taki fakt do ZK.
Po pierwsze, czy ZK zainteresuje takie naruszenie, czy w praktyce podejmie jakieś kroki, żeby udowodnić fakt krycia/narodzin miotu?
Ok, wiem, że w życiu te przepisy są martwe.
Ale ktoś chcący bardzo utrudnić życie hodowcy, ma jednak teoretyczne/formalne podstawy do działania.
Aganiok

PostWysłany: Czw Lis 10, 2011 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cloudy napisał:
Aganiok napisał:

Ale w sumie ma podstawy do ukarania hodowcy w myśl tego zapisu, prawda? (nawet za labradora sąsiadów.. Wink Bo jest to "rozmnażanie poza ewidencją związku".
Np. konkurecja lub inny życzliwy zgłasza taki fakt do ZK.
Po pierwsze, czy ZK zainteresuje takie naruszenie, czy w praktyce podejmie jakieś kroki, żeby udowodnić fakt krycia/narodzin miotu?
Ok, wiem, że w życiu te przepisy są martwe.
Ale ktoś chcący bardzo utrudnić życie hodowcy, ma jednak teoretyczne/formalne podstawy do działania.

Ależ oczywiście, że to są podstawy! Tylko niestety własnie chodzi o to, że obowiązuje bezkarność. Jeśli ktoś "życzliwy" bardzo się uprze, to zgłosi ten fakt- ale czy w ogóle ktoś pofatyguje się to sprawdzić i czy uda się wyciągnąć konsekwencje. Bo i też nigdzie nie jest napisane jakie to konsekwencje, a jeśli nie ma uściślonego wymiaru kary, to ciężko cokolwiek egzekwować. Smutna prawda jest taka, ze na swoim przysłowiowym ogródku możemy robić co nam się żywnie podoba, tak jak i hodowcą może być każdy (np: w Niemczech już ta kwestia inaczej wygląda).
suche

PostWysłany: Czw Lis 10, 2011 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, a co trzeba zrobić aby zarejestrować miot w ASCA? Wystarczy być "service member" czy "full member"?
Rozumiem, że muszę też zarejestrować przydomek hodowlany i zrobić badania DNA w ichniejszym laboratorium?
Ashqueen-Australian Shepherds for sport and work
Powrót do góry
myriad

PostWysłany: Czw Lis 10, 2011 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

suche napisał:
Dziewczyny, a co trzeba zrobić aby zarejestrować miot w ASCA? Wystarczy być "service member" czy "full member"?
Rozumiem, że muszę też zarejestrować przydomek hodowlany i zrobić badania DNA w ichniejszym laboratorium?

Basiu, ja rejestruje mioty w ASCA. Nie musisz miec przydomka hodowlanego, chociaz moglabys oczywiscie. Ja uzywam swojego przydomku FCI i o ile nikt inny nie ma zarejestrowanego w ASCA tego przydomku nie ma z tym problemu. Nie musisz byc full member, wystarczy byc service member.

Oboje rodzice musza miec zrobione badania DNA przez laboratorium ASCA
Oczywiscie oboje rodzice musza miec rejestracje ASCA
Po narodzeniu szczeniakow wysylasz formularz "litter registration form" (dostepny na ich stronie, musisz miec oczywiscie podpis wlasciciela reproduktora, wyszczegolniasz ile sie urodzilo szczeniakow, w jakich kolorach i jakie plcie), placisz oplate i dostajesz indywidualna aplikacje rejestracyjna na kazdego szczeniaka. Te indywidualne aplikacje to takie jakby metryki, nastepnie kazdy wlasciciel szczeniaka moze go zarejestrowac na siebie (wydajesz z tymi aplikacjami).

Tak, oczywiscie, z teorii mozna za to dostac po glowie od ZKwP.
Jednak nie sadze, zeby kiedys mialo to miejsce. A gdyby mialo to jestem chetna na bycie testowa sprawa. Zwroccie uwage, ze kiedys niemieckie FCI (czyli VDH) zabranialo podwojnej rejestracji aussikow. Jednak kiedy zabrali sie za to prawnicy, zlozyli pozwy, nagle okazalo sie, ze VDH nie ma nic przeciwko podwojnej rejestracji Wink
Powrót do góry
Banderia

PostWysłany: Czw Lis 10, 2011 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kiedy szczeniakom robi się testy DNA? Robi je już nowy właściciel rejestrując na siebie psa?
suche

PostWysłany: Czw Lis 10, 2011 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam ten świstek do rejestracji Ashki, tylko zastanawiałam się jako kto się zarejestrować, obecnie bardziej opłaca mi się jako full member, przynajmniej na krótką metę.
Jak się robi te badania DNA w praktyce? Przesyła się im wymaz?
Super, że nie ma problemów z przydomkami i innych wymagań. Bardzo mi się to podoba.
Cierpię tylko, ze tyle fajnych psów ma rejestracje ASCA i FCI tego nie uznaje Sad
Ashqueen-Australian Shepherds for sport and work
Powrót do góry
Aganiok

PostWysłany: Czw Lis 10, 2011 16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

suche napisał:
Jak się robi te badania DNA w praktyce? Przesyła się im wymaz?

A bardzo prosto. Zamawiasz zestaw do badania. Taki kartonik jest w środku z kółeczkiem zaznaczonym. Ulewasz kroplę krwi na te wyznaczone miejsce, czekasz jak zaschnie i wysyłasz Smile
Reklama

Wysłany: Czw Lis 10, 2011 16:47    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> ZKwP Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6
Skocz do: