Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

UMOWA
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Zagadnienia...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ptaszyna



Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 367
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 07:01    Temat postu: UMOWA Odpowiedz z cytatem

Choć nie koniecznie w w temacie ale jednak uważam że to dobra miejsce.
Wielu ludzi szukając szczeniaczka wchodzi tu na forum i szuka różnych informacji. Zanim jednak przejrzą zakładki z aktualnymi miotami może powinni zapoznać się z umową kupna.
Proponuję stworzyć taki dokument i umieścić gdzieś "na oczach". Do poczytania dla kupujących i ściągnięcia dla hodowców.
Na początek może ktoś wrzuci tą "związkową" bo mi się moja z worda nie chce dać wkleić Confused [/img]
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Wto Wrz 20, 2011 07:01    Temat postu:

Powrót do góry
ptaszyna



Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 367
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 07:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

UMOWA KUPNA-SPRZEDAŻY
Zawarta w dniu dzisiejszym w ........................ pomiędzy ............................................. zwanym SPRZEDAJĄCYM a p. ..................................................................
dow. osob ......................... zam. .................................... zwanym dalej NABYWCĄ została zawarta umowa następującej treści.

1. Przedmiotem transakcji jest pies/suka rasy owczarek australijski (typ amerykański) numer tatuażu/czip .................................
o imieniu............................ zwanym w dalszej części psem.
HODOWCA/SPRZEDAJĄCY oświadcza, że będący przedmiotem niniejszej umowy pies jest po kontroli miotu (protokół do wglądu), odrobaczeniu i szczepieniach (wg Książeczki Zdrowia Psa)wyposażony w metrykę lub rodowód i książeczkę zdrowia, jest zdrowy, w dobrej kondycji stanowi jego własność lub pochodzi z jego hodowli i jest wolny od wad prawnych oraz praw osób trzecich i że nie toczy się żadne postępowanie,
którego przedmiotem jest ten pies i że nie jest również przedmiotem zabezpieczenia.
2. strony ustaliły wartość psa na................. zł. słownie....................................................................płatne przy odbiorze lub w ratach w dniach/kwotach…………………………………………………………………………………………………….

3. HODOWCA/SPRZEDAJĄCY w dniu odbioru, przenosi na rzecz Nabywcy własność psa
określonego powyżej za kwotę określoną w punkcie 2 lub dopiero po zapłaceniu całej kwoty w terminie........................................................................................

4. HODOWCA/SPRZEDAJĄCY wydaje zdrowego psa spełniającego warunki opisane w punkcie 1 i kwituje odbiór całej należności (lub pierwszej raty) jednocześnie informując, że wady w uzębieniu lub inne niewidoczne w momencie wydania psa, a także brak uzyskania oceny bardzo dobrej na wystawie nie stanowią podstawy do zwrotu psa lub innych roszczeń z tego tytułu.

5. Nabywca oświadczenie HODOWCY/SPRZEDAJĄCEGO przyjmuje i potwierdza, że psa odbiera w dobrym stanie zdrowia i kondycji, zobowiązuje się do zarejestrowania psa we właściwym oddziale ZK w P, odpowiedniego żywienia psa, utrzymywania, pielęgnacji, i opieki weterynaryjnej w przyszłości, a także w przypadku chęci zbycia psa zobowiązuje się do bezpłatnego oddania go hodowcy.


6. Strony ustaliły, że wszelkie koszty transakcji, wynikające z realizacji ustaleń niniejszej umowy ponosi Nabywca.


7. W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego i Regulaminy Związku Kynologicznego w Polsce w szczególności dbanie o dobrostan zwierzęcia i absolutny zakaz rozmnażania poza Związkiem Kynologicznym pod rygorem odebrania zwierzęcia przez hodowcę bez zwrotu kosztów.

8. Ustalenia dodatkowe...............................................................................................

............................................................................................................................

Niniejszą umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach po jednym dla każdej ze stron.

Hodowca Nabywca
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kara



Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 6982
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 07:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w wprawdzie hodowcą nie jestem ale ta umowa jest bardzo uboga... Ja mam już kupione dwa psy -u Diuka była tylko umowa ile pieniędzy , w jakim czasie, a u Dory mam mega długą umowę a zwarte w niej są np.
dysplazja czyli pomoc hodowcy
badania genetyczne
złe warunki ,że hodowca odbierze psa
itp itp.
_________________

http://showfarm.cba.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ptaszyna



Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 367
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 07:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak - wiem. To propozycja żeby od czegoś zacząć.
Każdy ma inne doświadczenia a każdy hodowca inną umowę. Miałam pomysł żeby dojść do punktu wspólnego który będzie ogólnodostępny.......
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Musiałek



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 2841
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 09:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak naprawde wszystko zalezy od hodowcy co chce aby bylo w takich umowach

u mnie np. jest zakaz krycia cieczka po cieczce i zakaz posiadania wiecej niz 4 mioty pod kara pieniezna i natychmiastowym odbiorem suki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
olfactus



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 1573

PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie jest przede wszystkim to, że pies wraca do mnie jakby się coś zadziało.
_________________
altopsy.com
ALTO
szkolenie psów, hotel dla zwierząt, porady behawioralne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Musiałek



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 2841
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

olfactus napisał:
U mnie jest przede wszystkim to, że pies wraca do mnie jakby się coś zadziało.


no to raczej wydawalo mi sie oczywiste Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Aleksandra



Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 2749
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zakaż krycia suki bez papierów, oprócz tego adnotacja o możliwych cechach w budowie, które eliminują ją z dalszego rozrodu i osiągania zadowalających ocen z wystaw jak np.: krzywy zgryz czy dysplazja możliwość pierwokupu lub oddania części pieniędzy, bo wtedy suka jest jako pet a nie pełnowartościowa suka. A i jeszcze generalnie ifnormacja o pierwokupie, że gdybym się chciała Britty pozbyć to najpierw hodowca ją wykupuje, ewentualnie szuka razem ze mną nowego domu.

tak jak p. Iwona napisała wszystko zależy od potrzeb hodowcy Smile

chyba nie da się stworzyć jednego przykładowego dokumentu, szczególnie kiedy są dosyć znaczne różnice Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Muszelka



Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 360
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W mojej umowie jest że hodowca nie odpowiada za wszystkie wady i choroby genetyczne jakie się ujawnią po opuszczeniu przez szczeniaka hodowli xD.

To taka przestroga dla osób, które kupują szczeniaka, żeby czytały co podpisują na zimno, a nie z emocjami, tak jak ja to robiłam mając już szczeniaka na rękach.
_________________
Natalia i border collie Ori Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ptaszyna



Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 367
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy w wypadku gdy suczka z naszej hodowli jest rozmnażana niezgodnie z regulaminem hodowlanym (lub ustaleniami w umowie) lepiej psisko odebrać czy zmusić właściciela do wysterylizowania ?
Czy jak komuś sie psiaczek po prostu znudzi albo w wieku rok czy dwa nie rokuje championowo- wystawowo hodowca ma obowiązek psa odkupić (prawo pierwokupu) pod pretekstem np.alergii lub dalekiego wyjazdu. Zwrot kasy i kupimy sobie berna albo haszczaka ,pobawimy się trochę i może wymienimy na coś innego.
Jak widzicie takie sytuacje z punktu widzenia hodowcy i nabywcy. No i jak to ująć w umowie żeby dla obu stron było O.K.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kara



Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 6982
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym na pewno odebrała psa jeśli osoba chciałaby rozmnażać na lewo dla zarobku. widocznie nie ma kompletnego pojęcia o hodowli, albo po prostu hodowca nie uświadomił nabywcy jak to wygląda od strony ZK.
_________________

http://showfarm.cba.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Musiałek



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 2841
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja u siebie mam ze jesli nie rokuje wystawowo lub hodowlanie to zwracam czesc kasy i piesek zostaje do kochania lub wraca do mnie

lub jesli wlasciciele nie chca - nie wazne z jakich powodow - zawsze pies wraca do mnie nie zaleznie od wieku

rozmnazanie poza zwiazkiem - wszyscy wlasciciele sa szczegolowo informowani co to jest rozmnazanie i co to jest zwiazek wiec w takim wypadku natychmiast odbieram bo to napewno juz nie sa odpowiedni ludzie i zgodnie z umowa wyciagnełabym wszelkie konsekwencje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Aleksandra



Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 2749
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z punktu widzenia prawnego (to już się kiedyś pytałam prawnika przy okazji wykupu z pseudo) hodowca, po zapisie w umowie ma prawo odwołać się wrazie czego do sądu, w umowie, oprócz info o zabraniu psa, może również umieścić karę pieniężną

Wydaje mi się, że uniknięcie sytuacji, że komuś pies się znudzi, a podaje pretekst, że nie nadaje się wystawowo, czyli do rozrodu, można uniknąć. Wystarczy dodać w umowie, że w przypadku wystąpienia dysplazji, wadliwego zgryzu, czyli wymienić faktyczne wady, które można ujawnić. Taki zapis chroni kupującego, który chciałby rozmnozyć w przyszłości psa, a jednocześnie hodowcę.

w przypadku widzi mi się, że kupujący chce oddać psa, można wpisać chyba tak jak mnie, że albo pierwokup albo znalezienie wspólnie odpowiedniego domu.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Musiałek



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 2841
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli wspolnie ustalamy innych wlascicieli ja podpisuje umowe z nowa osoba
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Iga



Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 2251
Skąd: Zawiercie

PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

4. HODOWCA/SPRZEDAJĄCY wydaje zdrowego psa spełniającego warunki opisane w punkcie 1 i kwituje odbiór całej należności (lub pierwszej raty) jednocześnie informując, że wady w uzębieniu lub inne niewidoczne w momencie wydania psa, a także brak uzyskania oceny bardzo dobrej na wystawie nie stanowią podstawy do zwrotu psa lub innych roszczeń z tego tytułu.


Czyli co? Jeżeli po ząbkowaniu pies będzie miał np. przodozgryz, który dyskwalifikuje psa z dalszej hodowli (zakładając że był kupowany jako pełnowartościowy) to właściciel nie ma prawa żądać zwrotu (przynajmniej części) pieniędzy? Nie wiem czy tak faktycznie ma to brzmieć? Rozumiem że hodowca nie odpowiada za to "co z psa wyrośnie" i nie powinien w jakikolwiek sposób być odpowiedzialny za to, że pies dostaje oceny bardzo dobre, nie mniej jednak wydaje mi się nieuczciwe gdy pies jest kupiony do wystaw, a okazuje się że jednak do tych wystaw się nie nadaje.
W mojej umowie jest że w takim przypadku zwracam 40% ceny szczenięcia pod warunkiem że zwierzę zostanie wysterylizowane/wykastrowane (tak samo jest gdy sukę, czy psa wykluczy z rozrodu dysplazja, tudzież inna choroba genetyczna).
_________________
Iga, Flesz, Janis & Trecz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Wto Wrz 20, 2011 21:16    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Zagadnienia... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

owczarki australijskie - aussies - australian shepherds  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group