Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nasze psy - ocena
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Wybór psa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asher



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 4204
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Paź 04, 2011 03:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zapodam, jak tylko będę miała aktualne zdjęcia Smile Najlepiej chyba mieć zdjęcia psa stojącego z obu boków i z przodu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Wto Paź 04, 2011 03:16    Temat postu:

Powrót do góry
zmz



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 8635
Skąd: Wwa/Jabłonna

PostWysłany: Wto Paź 04, 2011 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczy jeden profil, przód by się nadał i ruch jakiś. Ja swojej suki wrzucać nie będę bo znam jej każdziutką wadę i zaletę anatomiczną Laughing
_________________

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Destiny



Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 4367
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Paź 07, 2011 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja ponawiam Castiela(LINTANORIE Lapis Lazuli)
w wieku 19 miesięcy-wzrost 57cm i waga 27,30kg
portrecik


mam tylko pozycje naturalne




oraz jedyne w ruchu

_________________
Agnieszka,Desti,Kiara,Teddy & Rafiki oraz Castiel [']


Ostatnio zmieniony przez Destiny dnia Sob Paź 08, 2011 10:44, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
zmz



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 8635
Skąd: Wwa/Jabłonna

PostWysłany: Pią Paź 07, 2011 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wolałabym jednak nieco wyraźniej zaznaczony stop (mimo że wysokość jest ok), i wolę szersze mózgoczaszki. Kufa mu się bardzo ładnie rozwinęła i w ogóle ta głowa jest teraz cała w wyrazie mocna i samcza, głownie właśnie stopu wyraźnie zaznaczonego mi brakuje.
Kątowania ma słabe, nie wiem skąd się to u niego wzięło, ale tył ma bardzo stromy, przód też mógłby mieć głębszy. Pztm linie ma ładne, mocną i długą szyję, porządną kość, mimo że jest duuuży to nie sprawia wrażenia ociężałego, proporcjonalny, świetnie wykolorowany.
_________________

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Kara



Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 6982
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Paź 08, 2011 07:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Również brakuje mi u niego dobrze zaznaczonego stopu. Kątowania ma dość strome tyłu ale jak wiadomo przy dobrym ułożeniu da mu się je pogłębić na ringu Laughing Linia górna i dolna b. ładna. Zgadzam się w 100% z Żaklą , że mimo swoich rozmiarów Cas nie wygląda jak chodzący berneńczyk a bardzo ładnie zwinie.
_________________

http://showfarm.cba.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gabrielka



Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1403
Skąd: Opolszczyzna

PostWysłany: Sob Paź 08, 2011 08:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kara napisał:
mimo swoich rozmiarów Cas nie wygląda jak chodzący berneńczyk a bardzo ładnie zwinnie.

Dokładnie Smile A tak z ciekawości to ile ma wzrostu?
Może by dołączać informację o orientacyjnym wzroście i wadze przedstawianych psów? Smile
_________________
Gabrysia&Tosia&Pepsi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
zmz



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 8635
Skąd: Wwa/Jabłonna

PostWysłany: Sob Paź 08, 2011 10:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kara napisał:
Kątowania ma dość strome tyłu ale jak wiadomo przy dobrym ułożeniu da mu się je pogłębić na ringu Laughing


No ale to jest akurat rzecz, która zawsze wyjdzie w ruchu, co doskonale widać na załączonym obrazku Wink
_________________

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Destiny



Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 4367
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Paź 08, 2011 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gabrielka napisał:
Kara napisał:
mimo swoich rozmiarów Cas nie wygląda jak chodzący berneńczyk a bardzo ładnie zwinnie.

Dokładnie Smile A tak z ciekawości to ile ma wzrostu?
Może by dołączać informację o orientacyjnym wzroście i wadze przedstawianych psów? Smile


Cas ma 57cm i waży 27,30kg(miesiąc temu) no i na fotach jest w trakcie linienia,więc prawie łysy Cool
póżniej napiszę jakie ma wady Wink

To tutaj dodam kilka usterek Cassowych Wink
Słabe kątowania przodu i tyłu to najgorsza wada u łaciatego,a co za tym idzie ruch nie jest ładny.
Główka...stop mógłby mieć to "zagłębienie"(nie wiem jak to nazwać).Bardziej rozbudowane policzki(teraz są słabe)i mózgoczaszka.Ciekawa jestem na ile z wiekiem jeszcze czaszka mu się rozbuduje?Uszy chyba jednak ciut za nisko osadzone?
W tej chwili jeszcze słabe przedpiersie,ale pracujemy nad tym Wink
Zalety:jakość włosa(mocny,twardy i wypigmentowany),dobra górna i dolna linia,długa szyja,migdałowe w kroju oczka,mocna kufa i ładnie nosi ogon Cool
Castiel jest średnio mocnej kości i może dlatego nie sprawia ociężałego wrażenia.
Ogólnie mimo,że mrówkojadkowy,podoba mi się jego wyraz.
_________________
Agnieszka,Desti,Kiara,Teddy & Rafiki oraz Castiel [']


Ostatnio zmieniony przez Destiny dnia Nie Paź 09, 2011 21:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
zairka



Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 154
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Paź 08, 2011 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez sie chetnie dowiem jakie zdanie macie na temat Kesza Smile
ruch



stój (moja zmora, nie umiem go dobrze ustawic)



i przod

_________________
Mówiłam juz że kocham mojego Psa?Razz
Cassidy Gorzowska Panorama
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zmz



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 8635
Skąd: Wwa/Jabłonna

PostWysłany: Sob Paź 08, 2011 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi po pierwsze brakuje u niego jakiejś takiej, hmm, zwartości, 'zebrania'.No nie ma takiej sylweki 'always ready' którą ja bardzo lubię u aussików właśnie.
Ma duży przekrok tyłu co świadczy zdaje się o braku balansu między kątowaniami przodu i tyłu. Mógłby mieć trochę dłuższą szyję i całą głowę większą, bo w proporcjach wydaje mi się nieco za mała. Sama głowa jest miła w wyrazie, ale trochę za bardzo limfatyczna (wzorzec mówi o suchej kufie etc.). Linie ma średnie, z tego co kojarzę chyba jest też wąski cały. Jest krótki i ładnie wybarwiony.
_________________

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
zairka



Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 154
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Paź 08, 2011 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Żaklina:)
Ja mogłabym pogadać o postawie zootechnicznej ale u koni, w psach jeszcze raczkuje dlatego taki wątrk tez posłuzy mi jako pomoc edukacyjna:)
Niemiałam pojecia ze przekrok jest wadą ( u koni bardzo porządane, wiec pewnie dlatego mój błąd).

Co do jego długości tez uważam że jest krótki, więc troche mi szczeka opadla jak sędzia na wystawie powiedział że jest optycznie troche za długi przez ogon... a wygrały z nim w CACIBie psy NBT dużo dłuższe od niego:)
_________________
Mówiłam juz że kocham mojego Psa?Razz
Cassidy Gorzowska Panorama
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zmz



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 8635
Skąd: Wwa/Jabłonna

PostWysłany: Sob Paź 08, 2011 23:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat aussik powinien być nieco dłuższy niż wyższy. Znaczy ogólnie Kasz jest zupełnie zupełnie nie w moim typie i ja pewnie bym mu dała bdb, no nawet pomijając jakieś wady wzorcowo-anatomicznie to nie ma w nim tej właśnie zwartości, tego 'czegoś', chociaż ryj ma niesamowicie szczęśliwy i chwała mu za to Laughing
Przekrok u owczarka jest fe, mnóstwo razy był ten temat wśród aussikowców światowych poruszany i ciągle i ciągle ludzie się skarżą, że często sędziom taki właśnie ruch się podoba- aussik powinien stawiać te łapki mniej więcej w tym samym miejscu.
_________________

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
myriad



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 5089
Skąd: Zalesie k. W-wy

PostWysłany: Nie Paź 09, 2011 06:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cassidy zdecydowanie nie jest za dlugi, czesto tak jest, ze dlugi ogon u psa daje zludzenie dlugosci. Poza tym aussik powinien byc nieco dluzszy niz wyzszy. Co do reszty uwag, zgadzam sie w pelni z zaklina, ale dodam, ze Cas ma bardzo slodka usmiechnietego pycholka Smile

O ruchu bylo wiele, chocby w watku "psy ktore nam sie podobaja" kilka stron wczesniej. Zaklina ma racje piszac, ze przekraczanie jest niepozadane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Iga



Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 2251
Skąd: Zawiercie

PostWysłany: Nie Paź 09, 2011 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja chciałam tylko tak nadmienić, że Kasz wygląda dużo lepiej w rzeczywistości. Rzadko się spotyka niefotogeniczne psy, ale Kasz chyba do nich należyWink Laughing Na prawdę, na żywo w porównaniu z tym co na zdjęciach prezentuje się fantastycznie!
_________________
Iga, Flesz, Janis & Trecz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kara



Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 6982
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Paź 09, 2011 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja Cassidiego widziałam za czasów jak był małym szczeniaczkiem, później w młodzieży i jako dorosłego psa.
Dla mnie on ma trochę za małą tą główkę, zbyt taki limfatyczny z wyrazu jest, taki mało zwarty i wydaje mi się wąski w korpusie. Szyja mogłaby być nieco dłuższa, na zdjęciach wygląda na słabo kątowanego ale w rzeczywistości widziałam,że ma nieco lepsze kątowania jak się ustawi sam z siebie.
_________________

http://showfarm.cba.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Nie Paź 09, 2011 13:02    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Wybór psa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Następny
Strona 2 z 13
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

owczarki australijskie - aussies - australian shepherds  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group