Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

szapon a wypadanie sierści :)
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Żywienie i Pielęgnacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aleksandra



Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 2749
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 09:58    Temat postu: szapon a wypadanie sierści :) Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie,

czy znacie może jakiś szampon, po którym nie zacznie wypadać sierść?

jeszcze przy jednej Bricie to było łatwe do zniesienie, ale przy dwóch... oba są obecnie w miarę łyse, a to co się dzieje po wczorajszej kompieli jest tragedią Sad

szampon wylądował w koszu i chcę zakupić nowy, który nie zrobi takiej masakry z sierści...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pon Mar 05, 2012 09:58    Temat postu:

Powrót do góry
PoolseHeks



Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 1967
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koleżanka grumerka poleciła mi dla Hrabiego szampon (i odżywkę) 1 All System. Jest drogi ale sierść po nim wyglądała super. I nie wyłaziła specjalnie, ale my z tym w ogóle wielkiego problemu nie mamy.
_________________
Esme - Ashqueen SMART WITCH / Nieoficjalnie jak gdyby trochę Trusio też Wink
Szanta Dalmatynka Blondynka ['] / Aster Cane da Pastore di Oropa. Prawie. [']
www.altopsy.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
altura



Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 1159
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy kapieli zawsze wypada wlos Smile
Tzn o ile zwierze jest w okresie linienia. U psow nieliniejacych pod wplywem masowania i splukiwania tez cos tam wypadnie
_________________
Pozdrawiam
Katarzyna & psy
------------------------------------------------
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Aleksandra



Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 2749
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie sądzę, aby to był zbieg okoliczności i dzisiaj po wczorajszej kąpieli oba moje psy postanowiły zmienić ubranko Wink szczególnie, że u Dextera leci sierść okrywowa, bo puchu ma on niewiele z natury Sad jeszcze żeby to było odłożone w czasie, ale mieszkanie wygląda jak w trakcie linienia psów Sad

jeśli mam takiego pecha, ze akurat kąpielą dałam znać, że czas najwyższy poczuć wiosnę, no to ok

ale jesli mogę coś na przyszłość zrobić to chętnie posłucham Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
altura



Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 1159
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz co zwykle kapiel bardzo przyspiesza wypadanie Ja w piatek wykapalam lekko liniejaca suke i spadlo wszystko Wink Zawsze tak mialam jezeli pies zaczynal liniec, to po kapieli byly lyse
_________________
Pozdrawiam
Katarzyna & psy
------------------------------------------------
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Banderia



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 453
Skąd: Kielce

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam wrażenie, że wypadanie sierści po kąpieli powoduje sama ciepła woda, a potem intensywne otrzepywanie przez psa mokrych włosów.
Od wielu lat praktykuję kąpanie liniejących psów w celu szybkiego pozbawienia ich sierści do wypadnięcia. Mniej sprzątania w domu. Stosowałam w tym celu różne przeróżne szampony, efekt jest zawsze ten sam.
_________________
Miłośc psa masz gratis, na jego posłuszeństwo musisz sobie zasłużyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asher



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 4204
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiadacie, że jakikolwiek szampon zapewni efekty łysości? Aleksandra, na wszelki wypadek napisz czego używasz, bo jeśli to kwestia szamponu, to jestem w stanie nawet grzebać w twoich śmieciach Laughing Marzę o tym, żeby się Trusiek nie ofutrzył zanadto Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aleksandra



Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 2749
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe Asia Very Happy kiedy moje burki są łyse... znaczy niedługo będą dosłwonie jak tak dalej pójdzie wymiana sierści na niewiadomo co... Very Happy a szampon dr Seidla selenowy, tylko najpierw były bagna na PM Wink

może faktycznie było tak, że jak wróciłam to generalnie były zimne, bo taplanie się w błocie i wodzie przy 4-5 stopniach a później kąpiel mogła być na tyle duzym szokiem termicznym, że sierść postanowiła się eksmitować Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asher



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 4204
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aleksandra napisał:
hehe Asia Very Happy kiedy moje burki są łyse... znaczy niedługo będą dosłwonie jak tak dalej pójdzie wymiana sierści na niewiadomo co...
W porównaniu z trusiem, to twoje są ofutrzone. A Trusiński właśnie zmienia futro i ja bym go chętnie tym szamponem myła, żeby mu nie przyszło do głowy mieć więcej kłaka niż teraz Wink
Łyse jest piękne! Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Destiny



Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 4367
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 15, 2012 08:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To muszę Cię Asiu zmartwić,bo ja łaciatych parę razy nim potraktowałam(to lekko leczniczy szampon-co by świństw nie złapali) i nie mogę powiedzieć żeby mieli mniej futra Cool

Ola,u mnie czasem klienci skarżą się na dr.seidla,może twoim też nie podpasował?albo to ta temperatura?daj im tranu to szybciej przestaną Smile
_________________
Agnieszka,Desti,Kiara,Teddy & Rafiki oraz Castiel [']
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Lemmy



Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 1175
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Mar 08, 2013 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odswiezam temat:)) W jakich szamponach kapiecie swoje psy?
Szukam szamponu dla mojego puchatona- wiekszosc znanych mi australijczykow przy Lemurze jest po prostu elegancko wygladzona jak cekol na scianie. Lemur nie dosc, ze ma mega wiele futra to jest ono takie delikatne, miejscami przypomina wlos PONa- ( analiza porownawcza z suczka kolezanek). Od tygodnia Lemur sie sypie jak szalony i chetnie bym go wyprala w czyms co mu gubienie wlosa przyspieszylo;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martula



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 1109
Skąd: Świdnica

PostWysłany: Pią Maj 10, 2013 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bio Groom
1 All Systems
Ale jeszcze nie mogę stwierdzić, który bardziej nam pasuje. Z obydwu jestem bardzo zadowolona.
_________________
Marta, Ory i MaliBu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agu



Dołączył: 10 Cze 2011
Posty: 3338
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Maj 14, 2013 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

słuchajcie a co z suchymi szamponami? myją faktycznie czy to ściema? i jak się to ma do wypadania włosa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asher



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 4204
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Maj 14, 2013 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie używałam takich z górnej półki. Te z półki średniej, to raczej rozwiązanie mocno awaryjne Wink Miałam jakiś no name w pudrze, jakiś spray o zapachu cytrusowym i teraz 8in1 dla szczeniaków, ten ostatni straszliwie śmierdzi jakąś chemią i spirytem Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lemmy



Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 1175
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Paź 14, 2013 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wlaśnie skończyliśmy butle litrową szmaponu, którą ieliśmy od samego poczatku i czas kupić coś nowego. Czytam opisy BioGroom i tegod rugiego- ale nie wiem, na który się zdecydować. Gdyby tam było łopatologicznie- dla psa dlugowłosego, przeciwkołtunieniu to by człowiek wiedział jak ugryżć temat.
Możecie się pdozielić sugestiami? jak widać na załączonym obrazku, Lemur jest puchatonem o mega gestej, puchatej sierści w kolorze blue- co wybrać, co wybrać- szczególnie zależy mi na tym, zeby zapobiegał kołtunieniu, bo chcemy zamówić wielką butlę do podziału z koleżanką PONką ( a wiadomo, PONy mają mega tendencje do kołtunienia). Droga redakcjo- pomóż!Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Pon Paź 14, 2013 16:29    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Żywienie i Pielęgnacja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

owczarki australijskie - aussies - australian shepherds  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group