Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Odrastanie sierści
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Żywienie i Pielęgnacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Evelienn



Dołączył: 06 Lut 2011
Posty: 10
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sro Mar 21, 2012 18:43    Temat postu: Odrastanie sierści Odpowiedz z cytatem

No wiec tak, chciałam trochę psu ulżyć i go ostrzygłam na krótko, nie wygląda to.. tak jak myślałam, że będzie wyglądać, jedyny plus to taki, że psu lżej i bardziej się rusza, chociaż wygląda okropnie. Więc mam takie pytanie, jak długo u ausików odrasta sierść ? I generalnie co mogę zrobić, żeby jakoś to przyspieszyć? W dużej mierze został mu podszerstek, a tej okrywowej sierści za bardzo już nie widać. Martwię się, żeby to nie odrastało Bóg wie ile czasu...

Tak, wiem, zrobiłam coś totalnie głupiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sro Mar 21, 2012 18:43    Temat postu:

Powrót do góry
magda



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 2754
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Mar 21, 2012 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawaj zdjęcia Laughing
Ja Juica w wakacje zgoliłam tak na 1-2cm. odrastał.... Długo Wink Zgolony na początku lipca przestał zwracać na siebie uwagę w okolicach listopada.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Evelienn



Dołączył: 06 Lut 2011
Posty: 10
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sro Mar 21, 2012 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A był w miare równo ścięty? Czy tak jak mój czyli - wygląda jakby wpadł pod kosiarkę. No i do jakiej długości mu sierść odrosła? Tak jak wcześniej czy tylko sie wyrównała ?

Chyba nie pokażę go, bo wstyd ;D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zmz



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 8635
Skąd: Wwa/Jabłonna

PostWysłany: Sro Mar 21, 2012 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyglądał jakby wpadł pod kombajn. Laughing
_________________

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
magda



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 2754
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Mar 21, 2012 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po tym, jak ja pokazałam Juica, to już nie musisz się wstydzić Wink

Zaraz kombajn - nożyczki zwykłe Wink
po fazie masakry wyrównaliśmy maszynką. Na razie moim zdaniem nie odrosła do pełnej długości. Widzę to przede wszystkim po braku loków na zadzie, które przed strzyżeniem były.

To wersja po poprawkach maszynką:


Laughing
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magda



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 2754
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Mar 21, 2012 19:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tej wcześniejszej nie wrzucę, bo choć na żywo była spoko, to zdjęcia jednak straszą, wystarczy w jednej kopii na forum Wink Jest u nas w galerii na 66str Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Olga_Musto



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 394
Skąd: Ustka

PostWysłany: Sro Mar 21, 2012 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja też dorzucę 3 grosze Wink
Azu w lipcu został ścięty na zero...i do tej pory w pełni nie odrósł. Kryza jest już długa, ale portki nie chcą odrastać.
_________________
Olga, Musto i Tinker
www.psiblog.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Evelienn



Dołączył: 06 Lut 2011
Posty: 10
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sro Mar 21, 2012 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ile odrastał na grzbiecie i bokach ? Wink Mojemu portaski szybko odrastają, często je przycinam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Olga_Musto



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 394
Skąd: Ustka

PostWysłany: Sro Mar 21, 2012 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jaki powinien być u niego efekt końcowy, ale wydaje mi się, że boki i grzbiet będą jeszcze dłuższe. Bo na razie, to tak trochę na "grzybka" ma fryzurę Wink
_________________
Olga, Musto i Tinker
www.psiblog.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Aleksandra



Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 2749
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Mar 21, 2012 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Britta 3 miesiące temu była sterylizowana, odrosło jej z niecały centymetr sierści na brzuchu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nameless



Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 293
Skąd: Lubin

PostWysłany: Sro Mar 21, 2012 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ja też się pochwale swoimi wyczynami i dorzucę, co mi na ten temat powiedziano. Laughing
No więc młody niedawno był chory i trzeba było smarować mu za uchem maścią, oczywiście sierść w tym miejscu...no możecie sobie wyobrazić, jak później wyglądała. Rolling Eyes
Sierść musiałam opitolić, ucho łyse. No i problem wystawa za trzy miesiące... Poszłam do fryzjerki i pytam, jak to długo odrasta i tu pada odpowiedź, że jeżeli ktoś nie potrafi obciąć sierści i zrobi to źle, to może ona nie odrosnąć w ogóle, jako przykład podała mi pekińczyka, którego właścicielka opitoliła dwa lata temu na zadku i mu do tej pory sierść nie odrosła. Więc ja trzymam kciuki za to żeby Was to jednak nie spotkało. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Destiny



Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 4367
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Mar 21, 2012 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nameless napisał:
Poszłam do fryzjerki i pytam, jak to długo odrasta i tu pada odpowiedź, że jeżeli ktoś nie potrafi obciąć sierści i zrobi to źle, to może ona nie odrosnąć w ogóle, jako przykład podała mi pekińczyka, którego właścicielka opitoliła dwa lata temu na zadku i mu do tej pory sierść nie odrosła.


trochę to dziwna opinia Confused
wydaje mi się mało prawdopodobne żeby zdrowy włos(skóra) nawet po złym przycięciu nie odrastał.

Evelienn,ja podaję moim burkom tran i oliwę/olej słonecznikowy i nie tylko szybko obrastają po linieniu,ale i pigmentują się ładnie Smile
_________________
Agnieszka,Desti,Kiara,Teddy & Rafiki oraz Castiel [']
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Aleksandra



Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 2749
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Mar 21, 2012 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

można też suszone algi podawać oprócz oleju z dorsza czy z łososia, chociaż u Britty jakoś nie widzę aby wpływało to na odrastanie, mimo że i oleje i algi dostaje... co nie zmienia faktu, że sierść jest rewelacyjna Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Amulinka



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 12738
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 22, 2012 00:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj ilustrowana dokumentacja odrastania sierści u Choco:
http://aussie.phorum.pl/viewtopic.php?t=143&postdays=0&postorder=asc&start=2355 Wink
_________________
Ula, Lava & Suvi
Ami [*] Choco [*] Asti [*]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Evelienn



Dołączył: 06 Lut 2011
Posty: 10
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Czw Mar 22, 2012 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm, mam nadzieję, ze ten przypadek z pekińczykiem to jakiś taki odmienny od normy, no w sumie po zdjęciach, które mi daliście to nie wygląda na to, żebym naruszyła coś w sierści. Dzięki bardzo, za te fotki z odrastaniem Wink
Znajoma zaoferowała się, ze mi go wyrówna więc może jakoś to będzie, ale na wszelki wypadek zaopatrzę się w coś na porost, bo nie chcę skończyć z łysolem Very Happy

A tak Choco wygląda teraz:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Czw Mar 22, 2012 16:35    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Żywienie i Pielęgnacja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

owczarki australijskie - aussies - australian shepherds  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group