Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

klasa użytkowa
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> ZKwP
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aleksandra



Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 2749
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 25, 2012 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asia większość psów w Polsce, które doświadczyło pasienia to showy... Wink

ja bym np.: była zainteresowana... klasa użytkowa to szansa dla psów, które nie ma ją szans na wystawach (szczególnie samce), chociaż nie problem jest zdobyć doskonałą na wystawie, gdzie prawie nie ma żadnego ozika Smile

jak się uda to super, ale póki co patrzę realistycznie związek jest organizacją mocno skostniałą i większą szansę widzę za jakiś czas, ale tak jak móię, jeżeli się uda to rewelacja...

ps. chociaż obawiam się, że pójdzie wtedy bardziej w kierunku "my" "oni" jak to u borderowców
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sro Kwi 25, 2012 19:38    Temat postu:

Powrót do góry
zmz



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 8635
Skąd: Wwa/Jabłonna

PostWysłany: Sro Kwi 25, 2012 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech i bedzie my-oni, ja chce miec szanse na zrobienie hodowlanki uzytkowi za te 2-3 lata wlasnie. W tym momencie jak taki nawet mocny i ofutrzony working staje w klasie obok przyzwoitego showa, to schodzi najwyzej z bdb.
Ale tez wydaje mi sie, ze jest to malo mozliwe do zrobienia teraz, kiedy w miare regularnie trenuje doslownie kilka psow, a jeszcze mniej mysli o zawodach i jeszcze mniej nie jest showkami do klasy uzytkowej Laughing Wiec pewnie jak bedzie wiecej psow pracujacych, wtedy beda podstawy do starania sie o powstanie takiej klasy.
Ale klasyfikacja FCI to inna sprawa, bo tutaj w gre wchodza aussiki w calej Europie, a tych uzytkowych jest duzo.
_________________

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
asher



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 4204
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 25, 2012 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aleksandra napisał:
Asia większość psów w Polsce, które doświadczyło pasienia to showy... Wink

Ola, no toż napisałam, że nie w tym rzecz, że szołki się do owiec nie nadają, a w tym, że nie są zainteresowane klasą użytkową, bo im na wystawach do niczego nie jest potrzebna Wink

Aleksandra napisał:
ja bym np.: była zainteresowana... klasa użytkowa to szansa dla psów, które nie ma ją szans na wystawach (szczególnie samce), chociaż nie problem jest zdobyć doskonałą na wystawie, gdzie prawie nie ma żadnego ozika Smile

Problem w tym, że jak się świadomie bierze psa spoza linii szoł, to nie po to, żeby tracić czas na jeżdżenie po Bóg wie ilu wystawach, żeby wyjeździć te trzy dosk.

Aleksandra napisał:
ps. chociaż obawiam się, że pójdzie wtedy bardziej w kierunku "my" "oni" jak to u borderowców
A widzisz inne wyjście? Sad

zmz napisał:
Ale klasyfikacja FCI to inna sprawa, bo tutaj w gre wchodza aussiki w calej Europie, a tych uzytkowych jest duzo.
No właśnie, patrząc na to jak działa ZKwP przyszło mi na myśl, że może na poziomie FCI byłoby to łatwiej osiągnąć?
Ale nie wiem, czy wtedy pies nie musi mieć prób pracy zaliczonych, żeby zostać interchampionem i już widzę, z jaką radością hodowle show witają taką zmianę...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zmz



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 8635
Skąd: Wwa/Jabłonna

PostWysłany: Sro Kwi 25, 2012 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asher napisał:

Ale nie wiem, czy wtedy pies nie musi mieć prób pracy zaliczonych, żeby zostać interchampionem i już widzę, z jaką radością hodowle show witają taką zmianę...

No cóż... Cool No tak serio to nie u nas pierwszych byłoby coś takiego, gdzieś tam w skandynawii bodajże do zrobienia Ch niezbędny jest test psychiczny z zaliczoną reakcją na strzał (albo sama reakcja, nie pamiętam dokładnie). Chociaż to by pewnie rzeczywiście nie przeszło. Czyli jedyna szansa to rejestrowanie workingów na znajomych zza granicy Laughing
_________________

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
olfactus



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 1573

PostWysłany: Sro Kwi 25, 2012 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asher napisał:

Ale nie wiem, czy wtedy pies nie musi mieć prób pracy zaliczonych, żeby zostać interchampionem i już widzę, z jaką radością hodowle show witają taką zmianę...


W tej chwili jest tak, że rasy, które podlegają próbom pracy mają dwa rodzaje interchampionatów - jeden z próbami pracy, drugi bez.
_________________
altopsy.com
ALTO
szkolenie psów, hotel dla zwierząt, porady behawioralne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Amulinka



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 12738
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 25, 2012 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asiu, wzorzec FCI bazuje na wzorcu z kraju pochodzenia rasy, czyli AKC (bo z tą organizacją ma podpisaną umowę o wzajemnym uznawaniu się, choć AKC nie jest członkiem FCI). No i oczywiście nie musi tu być patronatu, po prostu jest to kraj pochodzenia rasy (patronat jest wtedy jak np. rasa pochodzi z kraju, gdzie nie ma struktur kynologicznych).
Generalnie tylko AKC, a dokładnie to klub rasy - USASA - ma prawo zmieniać ten wzorzec (choć FCI ma wzorce budowane na innej strukturze, dlatego ten sam tekst musi być troszkę inaczej opracowany, a poza tym zdarzyło się im zmieniać pewne rzeczy względem oryginału Wink m.in. jedna rzecz była zmieniona najpierw chyba nieumyślnie, potem - po wytknięciu im błędu rodzącego nieporozumienia - zmienili to na jeszcze inny zapis, a teraz wrócili do oryginalnego zapisu Wink) Ale we wzorcach AKC nie ma w ogóle nic o próbach pracy, bo tam jest zupełnie inny system (no i nie ma tytułu IntCh), więc wydaje mi się, że akurat to mogłoby FCI w pełni legalnie wprowadzić.
_________________
Ula, Lava & Suvi
Ami [*] Choco [*] Asti [*]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
asher



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 4204
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 25, 2012 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurczę, skoro interczempionat nie będzie bruździł, ani AKC, to chyba do dzieła, co? Smile
Macie na pewno kontakty z klubami ras w innych krajach, trzeba ich zarazić entuzjazmem Smile

Jak frmalnie należy zgłosić FCI taką propozycję? I czy z FCI można się kontakotwać bezpośrednio, czy tylko przez ZK?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotka_z



Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 135
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Mar 20, 2013 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oświećcie mnie, proszę Smile Dlaczego właścieie nie ma klasy użytkowej dla Aussie i co trzeba zrobić, zeby taka klasa powstała?
_________________
Arte et Marte Wäka
Bashtee Wilcza Saga
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sro Mar 20, 2013 22:17    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> ZKwP Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

owczarki australijskie - aussies - australian shepherds  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group