Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Umaszczenia wystawowych Aussie inni niż tricolor

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Genetyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aussie Alex



Dołączył: 03 Sie 2012
Posty: 209
Skąd: Połczyn-Zdrój

PostWysłany: Pon Sie 06, 2012 13:21    Temat postu: Umaszczenia wystawowych Aussie inni niż tricolor Odpowiedz z cytatem

Wiem ,że to głupie pytanie... Confused Ale czy na wystwie aby zostać utytułowanym championem ,Aussie musi akurat być tricolorowy? Czytałam artykuł ,że takie umaszczenia są najbardziej preferowane przez wystawowców. Na przykład przeglądając stronę hodowli After All Aussies w USA widziałam tam wiele pięknych, wystawowych psów o umaszczeniu bicolor. Albo na przykład ,nigdy w internecie nie widziałam psa tej rasy o umaszczeniu z podpaleniami bez białych znaczeń. Widziałam wiele takich co ma tej bieli bardzo mało ,ale nigdy nie widziałam takiego ,który jej w ogóle nie ma. Natomiast psy o jednolitej barwie widziałam raczej tylko w liniach użytkowych. Powiedzmy gdyby Aussik miał właśnie jednolite umaszczenie i był piękny i wystawowy z proporcji ,miał by jakieś szanse? (Zdaję sobie sprawę ,że to olbrzymia rzadkość)

Jeśli macie jakieś linki do stron gdzie widać wystawowe Aussiki maści innej niż tri ,to bardzo o nie proszę Smile
_________________
Hania & Alex
Nasza galeria: http://aussie.phorum.pl/viewtopic.php?t=3116
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Reklama






Wysłany: Pon Sie 06, 2012 13:21    Temat postu:

Powrót do góry
zmz



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 8635
Skąd: Wwa/Jabłonna

PostWysłany: Pon Sie 06, 2012 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiedzią na Twoje pytanie jest wzorzec, który każe na równi traktować wszystkie umaszczenia. Ale niestety sędziowie ze wzorcem często nei mają zbyt wiele wspólnego, i preferują konkretne kolory. Na wystawach ogólnie mało pojawia się bikolorów, solidów jest w ogóle baaardzo mało, psów black/red&tan też niezbyt wiele, a większość z liniami wystawowymi nie ma nic wspólnego, co w połączeniu z faktem, ze Polska ejst jednym z niewielu idiotycznych krajów, w którym wystawy są niezbędne do hodowli, daje efekt taki, że psy z linii niewystawowych rzadko pojawiają się na wystawach na świecie całym, a jak muszą to przeważnie walczą tylko o hodowlankę i się tam więcej nie pokazują. W polskich rękach jest bardzo piękna wystawowo suka versatily black bi, która ma ChPl, i którą jeden z sędziów skomentował 'bardzo ładna suka, szkoda tylko, że kolor taki mało efektowny' Rolling Eyes Co może dać ogólny obraz sędziowania w Polsce Wink

Ach, i nie wiem skąd pomysł, że merlaki nie są pożądane na ringach. Z tego, co obserwuję, to najmniej preferowane są red tri, a bum jest na black tri i red merle, a blue merle jest zawsze dużo no bo jest.

A np. w ASCA klasy wystawowe poza wiekiem etc., dziela się również na kolory (czarny, czerwony, blue merle i red merle).
_________________

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
przeszlus



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 1075
Skąd: Jestem?

PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZMZ, jestem w szoku, to na serio z tym red tri ??? o.O
Ta piękna black bi to pewnie Ida, śliczna jest Smile

Co do tych stron to na serio nie musisz daleko szukać Wink Wink
Wejdz chociażby na stronę hodowli sausuerra, i zobacz stronkę chociażby Rocka Wink Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Czekolada



Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 2659
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poważnie, red tri raczej nie są lubiane na wystawach. Smile
_________________
Iwona i Rica hodowla Od Braci Grimm

nasza galeryjka
http://aussie.phorum.pl/viewtopic.php?t=1382&start=0
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Hallie



Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 223
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sie 10, 2012 08:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czekolada napisał:
Poważnie, red tri raczej nie są lubiane na wystawach. Smile


Kurka i teraz się tego dowiaduję Razz Razz Razz Razz Twisted Evil Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pią Sie 10, 2012 08:52    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Genetyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

owczarki australijskie - aussies - australian shepherds  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group