Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Wybór psa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Janka



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 1142

PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 06:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przestańcie dziewczyny dajcie trochę młodzieży pomarzyć bo to forum staje się nudne. Przecież nic w tym złego jaki się komu aussik podoba czy marzy. To tak jak z facetami podoba się taki a na ślubnym kobiercu staje się z zupełnie innym i nikt nie może pojąć czemu akurat ten. Trzeba dać się wypowiadać wszystkim którzy chcą a nie od razu zniechęcać do zabierania głosu na forum.
_________________
**Hodowla Gorzowska Panorama**
http://www.aussies.i15.eu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Czw Sie 09, 2012 06:56    Temat postu:

Powrót do góry
ricoricul



Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 263
Skąd: Oleśnica

PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 07:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co w przypadku Was wszystkich, którzy wzięliście psa z charakterem, predyspozycjami itp a okazało się, że i tak, nie spełnił oczekiwań? i np, nie jest mistrzem pasienia, agility czy czegoś tam innego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ricoricul



Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 263
Skąd: Oleśnica

PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 07:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a tak swoją drogą to P.Janina ma rację, przez takie wypowiedzi forum staje się nie do czytania, zamiast początkujący właściciel znaleźć tu pomoc i wsparcie dostaje na "dzień dobry" po łbie tylko za to że kupił psa, który mu się podobał albo za to że nie z lubianej na forum hodowli, albo że woli showy od workingów.
Jeżeli na prawdę macie taką wielką wiedzę o jakiej piszecie to napiszcie coś konkretnego a nie tylko o niej opowiadajcie, wszyscy wtedy skorzystają...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kara



Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 6982
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 07:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Ricoricul i z Gorzowską Panoramą... myślę,że każdy właściciel w większym czy mniejszym stopniu też patrzył na maść swojego psa.
_________________

http://showfarm.cba.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Michał i Karolina



Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 1631
Skąd: Gdańsk/ Bytom

PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 07:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też miałam swój "ideał" psiaka ale taki się jeszcze nie urodził i się pewnie nigdy nie urodzi. My po pierwsze patrzeliśmy na rodziców, hodowlę (ale wazelina Very Happy) i później na psiaka. Mieliśmy wybór i wybraliśmy takiego psa jakiego chcieliśmy.

nie ujmujcie dziewczynie miłości, zaangażowania czy pracy jaką wkłada w psa, pewnie w tym w ogóle nie odbiega od was, bardziej doświadczonych hodowców czy właścicieli.
_________________
Karolina, Michał i Nutella
www.niuchacz.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krysia&Astor



Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 59
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 07:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja wybierając psiaka kierowałam sie jego charakterem opisanym we wzorcu rasy (nie miałam do tej pory kontaktu z australijczykami) chociaz nie powiem maść też miała znaczenie, preferowałam blu merla a wyszedł w ostateczności red merle , a zreszta wybierjąc Astora miał byc to pies do kochania, a jeżeli bedzie wykazywał jakieś dodatkowe walory no to dobrze, ale nic na siłę Laughing
po szkoleniu dla szczeniąt gdzie przeszedł swoja socjalizację nabrał pewności siebie i zamiłowania do aportowania. Astor ma 8 miesięcy Wink i sadzę ze jeszcze może wiele pokazać Shocked
wybierając psa każdy ma jakieś swoje preferencje i oczekiwania, ale czy bedziecie mniej kochać psiaka gdy okaże się typowym kanapowcem a nie australijczykiem z krwi i kości Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zmz



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 8635
Skąd: Wwa/Jabłonna

PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 09:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janino, ale tu nikt nie neguje tego, że komuś się coś może podobać i 'chcieć mieć'. To było odniesienie do pierszych postów na forum tej użytkowniczki, gdzie mówiła o tym, jak wybierała psa. Brała pod uwagę kilka zupełnie różnych miotów, a jej jedynym kryterium był pies blue merle z niebieskimi oczami. No ale mniejsza o to, bo ten temat to nie miejsce na tę dyskusję, bo on rzeczywiście dotyczy tylko i wyłącznie kolorków i innych uroczości.
A, ricoricul, moja suka nie spełniła. Jej pierwszym niespełnieniem był fakt, że odpadła mi z planów hodowlanych, kiedy jej matka ciężko zachorowała kilka miesięcy po urodzeniu szczeniaków.
I kolejne gadanie o naszym uwielbieniu da workingów jest irytujące, chociażby ze względu na fakt, że w Polsce żyją aż 3 użytki, więc darujcie sobie, błagam...Rolling Eyes
_________________

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
SelfSilver



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 2562
Skąd: Sanok

PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 09:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja, jako początkujący właściciel przeczytałam trochę literatury zanim nabyłam szczenię, wyłuskałam stopień aktywności i ich różnorodność. Internet jest relatywny i zbyt edytowalny, aby pochopnie sugerować się, dajmy na to, postami i komentarzami. Ale ja jestem z innej planety i wszystko analizuję kilkakrotnie.
I zdania nie zmienię, pies nie jest samochodem, w którym dobiera się karoserię pod kolor torebki, natomiast zestawianie opcji "wygląd był jednym z priorytetów" z "wygląd był jedynym priorytetem" jest odrobinę nierozważne i wiedzie ku nieporozumieniom.
ricoricul napisał:
Jeżeli na prawdę macie taką wielką wiedzę o jakiej piszecie to napiszcie coś konkretnego a nie tylko o niej opowiadajcie, wszyscy wtedy skorzystają...

Ależ pojawiają się konkretne i tematyczne wątki. Najwyraźniej nikt ich nie czytuje.

Aussie Alex, w miejsce ubijania piany w wątku sprzed 4 lat, napisz proszę cokolwiek o swoim psiaku w jego galerii. To będzie najwartościowszą alternatywą.
_________________


Ostatnio zmieniony przez SelfSilver dnia Czw Sie 09, 2012 19:29, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
suche



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 2065
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mi się wydaje, że należy zejść na ziemię i pogodzić się z tym, że większość ludzi wybierając psa rasowego kieruje się tylko i wyłącznie wyglądem Wink Nieliczne czytają opis rasy przed jej wyborem i to jest już dobry objaw.
Dlatego niezmiennie jestem zdania, że im rasa mniej atrakcyjna dla przeciętnego kowalskiego, tym lepiej dla niej.
Najlepszy przykład - owczarki belgijskie - ofutrzone atrakcyjne odmiany nie dorastają użytkowo do pięt łysym, kundelkowatym maliniakom (oczywiście są pewne wyjątki, jak zawsze).
Ciągle też jestem zdania, że ozikom wiodło by sie o wiele lepiej gdyby nie "atrakcyjne" ubarwienie merle i niebieskie oczka Cool

Oczywiście ma to też pewne korzyści, bo część ludzi kupująych oziki dla ich wyglądu wkręca się potem na poważnie w rasę, pracuje z psami, a i przypadkowy wybrany pod katem wygladu zwierzak bywa bardzo fajny. Obawiam się jednak, że jest to bardzo znikomy odstek ludzi.
_________________
Pozdrawiam,
Basia, Kacperkowaty, Ashka i Reba
"Form Follows function"
Ashqueen-Australian Shepherds for sport and work


Ostatnio zmieniony przez suche dnia Czw Sie 09, 2012 10:06, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
SelfSilver



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 2562
Skąd: Sanok

PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

suche napisał:
Dlatego niezmiennie jestem zdania, że im rasa mniej atrakcyjna dla przeciętnego kowalskiego, tym lepiej dla niej.

Bi-la Kaifa.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nadia86



Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 1427
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żakla...ej no ranisz mnie;) w Polsce jak liczylam jest 5 użytków Wink :]
_________________
Pozdrawiam Ania, Phoebe i Mala
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
olfactus



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 1573

PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze się może okazać, że wasze dane się nie pokrywają i wyjdzie 8 użytków Wink
_________________
altopsy.com
ALTO
szkolenie psów, hotel dla zwierząt, porady behawioralne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zmz



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 8635
Skąd: Wwa/Jabłonna

PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aj no, przepraszam, zapomniałam o Twoim knypku Aniu Wink ale piąty? Kajtek, Bej, Flame, Mala i? Laughing
Haniu, nigdy nic nie wiadomo, co tam się po Polskich kątach kryje, ale obstawiam, że gdyby ktoś se jakiegoś CP albo SlashV ściągł, to dałby znać Cool
_________________

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Nadia86



Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 1427
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i Maroe Wink))
_________________
Pozdrawiam Ania, Phoebe i Mala
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zmz



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 8635
Skąd: Wwa/Jabłonna

PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No Marudna to tak raczej versikowa na mój gust Wink Ale to raczej mało istotne. W każdym razie ja z niektórymi liniami mam problem, żeby je 'sklasyfikować', np. mistretty czy fairoaksy, bo to są po prostu, no... mistretty i fairoaksy, i to wystarczy za cały komentarz Laughing
_________________

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Reklama






Wysłany: Czw Sie 09, 2012 13:55    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Wybór psa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

owczarki australijskie - aussies - australian shepherds  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group