Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Working/versality w Polsce?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Wybór psa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
suche



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 2065
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 16, 2012 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Workingi częściej podchodzą z rezerwą do ludzi i psówm showy są bardziej wesołe i otwarte.



Cytat:
Ogólnie jedyne co bym mogła powiedzieć, że wiecej versów jest bardziej zamkniętych na świat i na ludzi. Wiecej znanych mi showów cieszy się do każdego człowieka i do każdego psa. Widziałam już jednak takie versy, widziałam też showy z rezerwą do ludzi.


Cytat:
Moje obserwacje też są odwrotne, większość showów, które znam, jest znacznie bardziej pobudliwych na co dzień, w życiu ogólnie, bardziej otwartych do świata ('cieszących się').


Oto jak to nieobiektywnie całe forum jedzie po showach i nieobiektywnie je oczerania Wink
Aga, Ty uważasz że versy/workingi są bardziej problemowe nadpobudliwe, agesywne itd, oki to jest Twoje zdanie i masz do niego prawo, ale nie rób atmosfery nagonki na showy u osób które mają zdanie odmienne.
Ja nie szukałam w oziku psa kochającego cały świat, tylko psa do sportu i takiego mam. Gdyby ktoś szukał miłego psa, bardzo otwartego, łatwego do socjalizacji powiedziałabym, że powinien raczej rozglądać się w linii show.
W wątku wypowiadają się głównie osoby które zajmują się sportem nie ma się więc co dziwić, że bardziej odpowiada im versowy/workingowy charakter choć też nie jest tak, że każda cecha jest uwielbiana i chwalona pod niebiosa.


Ula nie sądzę aby ktoś był zaintersowany tym psem spokrewnionym z Choco. Może gydby ktoś miał malutką leciuteńską suczke mógłby się o coś takiego pokusić, ale ja i tak bym się bała mocnych, futrzastych źle skaczących psów (ale to tylko pod kątem agi)
_________________
Pozdrawiam,
Basia, Kacperkowaty, Ashka i Reba
"Form Follows function"
Ashqueen-Australian Shepherds for sport and work
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Czw Sie 16, 2012 13:48    Temat postu:

Powrót do góry
Destiny



Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 4367
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 16, 2012 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

suche napisał:

Oto jak to nieobiektywnie całe forum jedzie po showach i nieobiektywnie je oczerania Wink
Aga, Ty uważasz że versy/workingi są bardziej problemowe nadpobudliwe, agesywne itd, oki to jest Twoje zdanie i masz do niego prawo, ale nie rób atmosfery nagonki na showy u osób które mają zdanie odmienne.



Nikt tu nie pisał za wiele o showach.Nie pisałam,że tu się je oczernia,tylko,że nikt nie chce pisać o versach.Jest różnica.
W innych tematach były dyskusje o showach.

Nic nie pisałam o workingach!
Nie pisałam,że versy są takie jak wypisujesz.Tylko,że te które widziałam miały pewne problemy.

Basiu,proszę cię nie przypisuj mi czegoś czego nie robię!
_________________
Agnieszka,Desti,Kiara,Teddy & Rafiki oraz Castiel [']
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Aganiok



Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 3837
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sie 16, 2012 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat ciekawy, dyskusja ciekawa.
Niestety coraz więcej przepychanek. Przeczytałam całą rozmowę i poglądy. Nie widzę w poglądach Agnieszki cokolwiek niestosownego. Ma dwa psy z różnych linii, ma znajomych którzy też psy mają i wyrobiła sobie zdanie, którym się dzieli. A na pewno nie doszukiwałabym się tu "nagonki" na jakąkolwiek z linii...

Mamy prawo się nie zgodzić. Co też uczynię.
Moje doświadczenie jest podobne do Basi ogólnie rzeczy ujmując. I zgodzę się, ze zdaniem, że ciężko generalizować, aczkolwiek moja suka goniła rowery do momentu aż kategorycznie problem został ukrócony. Dwukrotnie miała dzieci - idea hodowlana była ta sama - ojcowie za to z różnych linii. Wiem jak wiedzie się wszystkim dzieciom, część z nich widuję regularnie. Z pierwszego miotu jedna suka miała start do roweru, z drugiego żaden z psów. W jakiś sposób charakterologicznie wszystkie są do siebie podobne, aczkolwiek w drugim miocie (mimo, iż ojciec był przyjacielski) są szczenięta z większą rezerwą do obcych niż bym sobie tego życzyła (to czy to cecha dobra, czy nie to sam właściciel ocenia), w jednym i w drugim miocie jest jakiś odsetek szczeniąt bardziej szczekliwych, szczególnie w oczekiwaniu na aport. Porównań mogę zrobić wiele, ale nie ma żadnego, które kategorycznie przesądziłoby, że taka i taka linia jest lepsza od tej, a tej. Swoje wnioski hodowlane zostawię zaś dla siebie (bo to jest informacja ważna dla mnie i innych hodowców).
Jeśli miałabym uogólnić swoje doświadczenie związane ze znanymi mi mniej lub bardziej aussies byłoby następujące. Psy z linii show są bardziej otwarte na otoczenie, chętniej je eksplorują, co związane jest z domniemaną pobudliwością. Versy zaś (i tu mam na myśli naprawdę różne linie, nawet te, w których przeważają psy "championy" w rodowodzie) są bardziej wyciszone i bardziej unikają kontaktu z rzeczami/ zjawiskami w otoczeniu. Jednak - jakby nie było jest to generalizacja, której pozwoliłam się poddać. Znam oczywiście też psy typowo z linii wystawowych, które warczą i bywają agresywne, jak i poznałam szereg psów czysto pracujących (choćby te, których właścicielką jest Susanne z hodowli Let's talk about ), które są bardzo sympatyczne i bez zbędnej rezerwy.

Z ciekawostek dodam, że właścicielka Mo w Austrii ma następujące zdanie na temat pobudliwości związanej z podziałem show / working. Uważa (z własnego doświadczenia), że psy czysto wystawowe są bardziej pobudliwe, może mieć to związek z przełącznikiem na tryb praca/spokój o którym pisała Ula.

Pomijam w swoim wywodzie budowę, która to już jest faktycznie z pewnym typem związana. Moje pierwsze dzieci są najzwyczajniej w świecie większe i cięższe niż drugie. Aczkolwiek każdorazowo (choć w dużej części) udało mi się zachować ważne dla mnie cechy. Jednak jeśli, ktoś szuka psa do konkretnego już sportu (jak wspomniane tu agility, czy frisbee) szuka psa którego anatomia pozwoli na jak najlepsze osiągi w danej dyscyplinie.
_________________
Hodowla Exenata www.exenata.pl
Rehabilitacja i Fizjoterapia www.vetmobility.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Pelikan2010



Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 15

PostWysłany: Pią Sie 17, 2012 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ Soko rodowodowy aussie za 300€? w Europie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zmz



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 8635
Skąd: Wwa/Jabłonna

PostWysłany: Pią Sie 17, 2012 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pelikan- obawiam się, że to niestety możliwe Wink Zresztą w Polsce w przeliczeniu za złotówki tez mozna kupić psa z papierem za takie pieniądze. W większości przypadków to są takie 'byle jakie' mioty, bez żadnego konkretnego przeznaczenia, bez osiągnięć, badań ani ciekawego papieru...
_________________

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Pelikan2010



Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 15

PostWysłany: Pią Sie 17, 2012 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wlasnie tego 300€ nie zrozumialam, w Niemczech bez papierow chca 500-600€, nie moge sobie tego wobrazic, samo szczepienie doroslego psa to ok. 70€, powiedzmy, ze wet da rabaty za kilka maluchow, a gdzie odrobaczanie, jedzenie, wet za suke w czasie ciazy, papiery w zwiazku itd? No chyba, ze ktos z milosci do rasy doklada do "intersu"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Soko



Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 21
Skąd: Toruń

PostWysłany: Pią Sie 17, 2012 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam pojęcia, tak patrzyłam, ale przecież wiadomo że na sprzedaż mogą być rasowe pieski bez rodowodu, rodowodowe nierasowe (bo przecież świstek z imionami rodziców można sobie ręcznie wypisać, no nie? Po co dopłacać), itd. itp. Podałam to tylko jako rozstaw cenowy.
_________________
Szkolenie psów (do maja 2013 darmowe) w Toruniu i okolicach
DARMOWE PORADY LIVE CODZIENNIE 20.00-21.00 NA SKYPE
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pelikan2010



Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 15

PostWysłany: Pią Sie 17, 2012 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.deine-tierwelt.de/kleinanzeigen/toy-australian-shepherd-welpe-ruede-ein-traumhund-a76570402/

Prosze takich ogloszen jest pelno, bzdura kompletna, bo niby z papierami to 900€ a bez 590€, zaden szanujacy sie hodowca nie oddaje psa bez papierow, jezeli pies rodowod ma tzn. jest z rodowodowych i do hodowlii DOPUSZCZONYCH rodzicow, bo sam rodowod nie straczy, zeby szczeniaki mialy tez rodowod. I ta roznica w cenie tez jest smieszna, bo ze wszystkich kosztow to wlasnie papiery sa najmniej kosztowne. Ja nikogo nie napadam, myslalam, ze moze jeszcze w jakiejs Bulgarii sa psy z rodowodem za 300€ ( Rolling Eyes )
[/u]
Z papierami FCI, badaniami itd to 1200 minimum, i przez sitko cie hodowca najpierw przepusci zanim ci psa sprzeda - powtarzam powazny hodowca
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pelikan2010



Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 15

PostWysłany: Pią Sie 17, 2012 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha zapomnialam, pewnie, ze swistki to sobie mozna napisac, lepiej wydrukowac takie bajeranckie, powiesic w ramce na glownej scianie w pokoju (najlepiej jeszcze powiekszyc, zeby dobrze widoczne na tej scianie byly) i bajerowac tym nieswiadomych znajomych, pod warunkiem, ze szczeniak jak wyrosnie to bedzie przynajmniej wygladal jak aussie Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Amulinka



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 12738
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sie 17, 2012 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Noo, ten ze zdjęcia powyżej to na pewno nie będzie wyglądał jak aussie, bo to toy, czyl de facto coś, co z prawdziwym aussie ma baardzo niewiele wspólnego... Rolling Eyes
Jak już dawać przykłady to może z rasy, o której mowa... Rolling Eyes
_________________
Ula, Lava & Suvi
Ami [*] Choco [*] Asti [*]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pelikan2010



Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 15

PostWysłany: Pią Sie 17, 2012 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ula to ma byc przyklad rasowego aussika z ogloszenia (Iza od Shivy), zaraz poszukam aussika bez rodowodu, no przynajmniej szczeniaka, ktory wyglada jak aussie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Amulinka



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 12738
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sie 17, 2012 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie to NIE JEST aussik.
_________________
Ula, Lava & Suvi
Ami [*] Choco [*] Asti [*]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pelikan2010



Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 15

PostWysłany: Pią Sie 17, 2012 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/traumhafte-australian-shepherd-welpen/74363754

przynajmniej szczerze napisane, ze tatus ma ASCA papiery, mama zadnych, tylko te same ASCA papiery w Niemczech to tez problem, bo brak FCI, tu sa dwa zwiazki, jeden ASCD (od ASCA) i CASD, ASCD juz papierow Shivy nie mialo prawa mi przepisac, CASD tak (zobacz na facebook), a do ASCA to bez ASCD moge sie "zapisac"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aganiok



Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 3837
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Sie 27, 2012 09:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale Iza tu nie ma co się bulwersować. Każdy ma prawo sprzedawać co chce, komu chce i za ile chce. Każda branża kieruje się takimi samymi prawami. Jedni kupują psa za 200 euro inni za 2000 euro. Mało tego Ci pierwsi nie są w stanie pojąć absurdalnego wydatku tych drugich, a Ci drudzy nie rozumieją braku ideologii i wiedzy tych pierwszych.

Tak samo jest ze związkami kynologicznymi. Są różne związki, wybierasz jaki chcesz, a czasem nawet nie masz wyboru. Niemniej oczywistym jest, że konkurujące ze sobą związki nie będą zawsze siebie honorować na wzajem- straciłoby to sens ich suwerenności.
_________________
Hodowla Exenata www.exenata.pl
Rehabilitacja i Fizjoterapia www.vetmobility.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zmz



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 8635
Skąd: Wwa/Jabłonna

PostWysłany: Pon Sie 27, 2012 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Och, gdybym żyła na zachodzie,k to chętnie bym FCI kopnęła w tyłek i robiła tylko w ASCA... Rolling Eyes
_________________

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Reklama






Wysłany: Pon Sie 27, 2012 10:11    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Wybór psa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

owczarki australijskie - aussies - australian shepherds  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group