Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowy wzorzec aussie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> ZKwP
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Musiałek

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 08:28    Temat postu: Nowy wzorzec aussie Odpowiedz z cytatem

zapraszam do poczytania nowej publikacji wzorca aussie którego współredaktorem i twórcą był pan Thomas Rolin - sedzia z Chorzowa

http://www.fci.be/uploaded_files/342gb2007_en.doc

ja jeszcze nie czytałam szczegółowo - ale sprawdziłam na szybko ogon i JEST DŁUGI we wzorcu Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 08:28    Temat postu:

Powrót do góry
zmz

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 09:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaw/Teeth : A full complement of strong white teeth should meet in a scissors bite or may meet in a level bite.
... Rolling Eyes

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Amulinka

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żakla, akurat ta część o zgryzie nie została ani na jotę zmieniona względem wzorca AKC. Który dopuszcza także cęgi, choć jednak na drugim miejscu za nożycami (jako dopuszczalne, czyli jednak w moim rozumieniu coś co nie jest preferowane).
To wzorzec ASCA wyraźnie mówi, że cęgi są wadą (choć nie dyskwalifkującą).

Ale nawet nie macie pojęcia jak się cieszę, że nastąpiła ta nowelizacja!!! Very Happy
Jak widzę znowelizowana na potrzeby europejskie jest część o ogonie, ale akurat nie to jest przyczyną mojej radości.
Najważniejsze, że została poprawiona część o wadach dyskwalifikujacych. Ba, brzmi ona nawet ciut ostrzej niż we wzrocu AKC, bo brak zapisu o tylozgryzie większym niż 3 mm. W poprzednim wzorcu FCI był błąd względem wzorca AKC, który mówi w akapicie o wadach dyskw.: "przodozgryz; tyłozgryz większy niż 3 mm", co zostało prawdopodobnie nieumyślnie zmienione na: "przodozgryz, lub tyłozgryz większy niż 3 mm", co było powszechnie rozumiane, że także przodozgryz musi być większy niż 3 mm żeby być dyskwalifkujący.
Jakiś czas temu napisałam do USASA (amerykańskiego klubu rasy, czyli twórcy wzorca AKC) i poinformowałam ich o tym. I oni podjęli odpowiednie kroki, przy czym napisali do mnie, że będzie to poprawione przez FCI, ale prawdopodobnie dopiero na pocz. przyszlego roku, bo tak powoli to działa. A tu taka miła niespodzianka, ze nastąpiło to szybciej Smile
Nic, teraz trzeba mieć nadzieję, że nasi sędziowie zapoznają się szybko ze znowelizowanym wzorcem Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zmz

PostWysłany: Wto Paź 02, 2007 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TAIL : Straight, naturally long or naturally short. When docked (in countries where this practice is not forbidden), or naturally short, not to exceed 10 cm.

Mam do tego pytanie, bo nie wiem, czy dobrze rozumiem. Ogon może być albo długi, albo, niezależnie od tego czy cięty czy naturalny, krótki, nie dłuższy niż 10cm. Czyli np. połówki są złe?

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Amulinka

PostWysłany: Wto Paź 02, 2007 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie ja też tego nie rozumiem i wydaje mi się, że jest to przeoczenie przy pisaniu tej części. Czyżby nie wiedzieli, że nbt występują we wszelkich możliwych długościach? A wg interpretacji wzorca amerykańskiego to właśnie połówkowy nbt jest mniejszym błędem niż ogon długi, bo mniej odbiega od wzorcowego ogona. Może trzeba zadać to pytanie komuś kompetentnemu do udzielenia odpowiedzi...
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Wto Paź 02, 2007 17:18    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> ZKwP Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: