Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pomocy !
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Frisbee & Flyball
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BartekHKS



Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 17

PostWysłany: Nie Paź 28, 2012 18:23    Temat postu: Pomocy ! Odpowiedz z cytatem

Mam 6 miesięcznego owczarka i zaczynam z nim przygodę z frisbee.
2 tygodnie temu kupiłem dysk hero air 225
Pies jest na niego bardzo nakręcony i nie mam problemu z motywacją, za uwarzyłem, że dysk jest dla niego za szybki i trochę ciężki.
Przeglądałem i waham się między Hero atom 185 R-S a Jawz Pup. Niestety nigdzie nie mogę go kupić.
Szukam też osoby która pokazała mi jak opanować podstawowe rzuty.
Mieszkam na terenie Warszawy.
Z góry dziękuje za odpowiedzi.
_________________
Bartek Kacperski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama






Wysłany: Nie Paź 28, 2012 18:23    Temat postu:

Powrót do góry
suche



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 2065
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Paź 28, 2012 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że taki szczeniak może jeszcze nie byc fizycznie odpowiednio skoordynowany aby łapać dysk. Dysk który masz jest lekki, ale faktycznie dosć szybki. Mniejsze dyski są jednak chyba jeszcze trudniejsze do złapania , a na pewno są trudniejsze do rzucania.
Ja bym dała pieskowi jeszcze trochę czasu na dorośnięcie i będzie łapał te dyski, które masz obecnie.
_________________
Pozdrawiam,
Basia, Kacperkowaty, Ashka i Reba
"Form Follows function"
Ashqueen-Australian Shepherds for sport and work
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
agu



Dołączył: 10 Cze 2011
Posty: 3338
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie Paź 28, 2012 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam się z poprzedniczką. poza tym skoro sam nie umiesz rzucać jak chcesz rzucać psu? skoordynowanie siebie i psa plus dobre rzucanie to naprawdę nie jest prosta sprawa Wink daj młodemu czas na dorośnięcie, sobie na naukę rzutów(akurat idzie zima więc bedzie na to duuużo czasu). to jest kwestia jego bezpiecznego lądowania i prawidłowej techniki dopasowanej do psa czego efektem będzie Wasz długoletnia współpraca. generalnie nie ma się co spieszyć. a skoro jesteś z Wawy na bank znajdziesz sporo osób które pokażą Ci jak właściwie zabrać się do rzeczy tak żebyś popełnił jak najmniej błędów. powodzenia!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zmz



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 8635
Skąd: Wwa/Jabłonna

PostWysłany: Nie Paź 28, 2012 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Otototo właśnie. Z takim młodym psem skup się na podstawach, czyli ładnym chętnym aporcie, niekoneicznie na dyskach. Jesli na dyskach- to rollery i wyjęcia z ręki, niskie floatery. Ale żeby w ogóle zacząć rzucanie z psem, to sam najpierw musisz nauczyć się rzucać. Dopóki nie będziesz rzucał równo, stabilnie i przewidywalnie, lepiej z psem ćwiczyc aport np.na piłce. Ja mogę się od czasu do czasu spotkać na rzucanie, proponuję bez psów Wink
_________________

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
BartekHKS



Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 17

PostWysłany: Pon Paź 29, 2012 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje
za tydzień idziemy z nim na szkolenie na AWF
Macie racje zapomniałem że to jeszcze szczeniak i nie ma jeszcze odpowiednich stawów. Przez zimę kupie jeszcze trzy dyski bo mam tylko jeden.
A czy znacie jakąś szkołę frisbee w Wawie, albo miejsce gdzie się spotykacie by porzucać. Chętnie bym popatrzył.
A zmz kiedy twój zaczął chwytać dysk?
_________________
Bartek Kacperski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
BartekHKS



Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 17

PostWysłany: Pon Paź 29, 2012 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A właśnie zostać przy hero air czy może proponujecie jakieś inne
_________________
Bartek Kacperski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agu



Dołączył: 10 Cze 2011
Posty: 3338
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon Paź 29, 2012 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja myślę że im więcej dysków wypróbujesz tym lepiej Razz
ja się uczyłam i na hero i na fastbackach, oba wg mnie trochę podobne i dość łatwo się na nich uczy.
nie ma szkółek frisbee jako takich, są osoby prywatne które czasem prowadzą zajęcia, ale akurat zmz należy do tych które mogą Cię dużo nauczyć bo sama startuje z sukcesami (więc jak proponuje to korzystaj;)). z reguły jest tak że ludzie się zbieraja w ileś osób i uczą od siebie nawzajem. są też seminaria organizowane przez różne osoby, ale to trzeba szukać w necie. na naszym forum jest wątek o frisbee- warto przeczytać a także na podstawy zerknąć na latajacepsy.pl.
ps. do nauki im więcej masz dysków tym lepiej, jeśli chodzi o ilość. zwłaszcza jeśli rzucasz sam, a często gęsto tak jest. latanie po jakimś tam obszarze za kilkoma dyskami jest męczące.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
BartekHKS



Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 17

PostWysłany: Pon Paź 29, 2012 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki
Obejrzałem filmy na latajacepsy.pl
ZMZ kiedy możemy się spotkać ? Surprised
_________________
Bartek Kacperski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zmz



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 8635
Skąd: Wwa/Jabłonna

PostWysłany: Pon Paź 29, 2012 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W DogCampusie są (były?) regularne zajęcia z dogfrisbee z Karoliną, mają plac w Powsinie.
Bartek, ja preferuję w tygodniu popołudniami, zależy, jak masz ustawiony czas wolny. Weekendy czasami też. Nie w tym tygodniu raczej, ale w przyszłym na luzie. Np. w Skaryszaku?
_________________

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
magda



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 2754
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 29, 2012 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bartek, dobry wybór szkoły dla psiaka! Very Happy
Ja na rzucanie między ludziami też jestem w razie czego chętna. Mam kilkanaście dysków hero xtra, to byś sobie zobaczył, czy Ci się dobrze rzuca.

Jak się umówicie i będzie mi pasowało, to się pojawię. Dla mnie najwygodniej na polach.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PoolseHeks



Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 1967
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 29, 2012 17:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A dacie znać jak się będziecie umawiać? Ja jestem kompletnie zielona, a bym się chętnie czegoś nauczyła Smile Hmmm, tego, no przyszłościowo, powiedzmy. Bo na razie udział Pana Hrabiego zakładam na poziomie pokazywania mi ogonem w którą stronę mam biegać za dyskiem, który sobie sama rzucę Very Happy
_________________
Esme - Ashqueen SMART WITCH / Nieoficjalnie jak gdyby trochę Trusio też Wink
Szanta Dalmatynka Blondynka ['] / Aster Cane da Pastore di Oropa. Prawie. [']
www.altopsy.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
BartekHKS



Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 17

PostWysłany: Wto Paź 30, 2012 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to mamy już parę osób.
zmz napisz kiedy będziesz mieć czas to się spotkamy.
_________________
Bartek Kacperski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Amulinka



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 12738
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Paź 30, 2012 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Bartek, my się chyba znamy z lasku... Witaj na forum! Zachęcam do założenia galerii Wink
_________________
Ula, Lava & Suvi
Ami [*] Choco [*] Asti [*]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
BartekHKS



Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 17

PostWysłany: Sro Paź 31, 2012 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak ja od Kaspra
_________________
Bartek Kacperski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Aleksandra



Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 2749
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Paź 31, 2012 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też chętnie do ćwiczenia Smile szczególnie, że Dexter jest mocno zabawkowy i Magda powiedziałam, że w dwa tygodnie regularnego ćwiczenia byłaby gotowa startować z Dexterem w zawodach... Very Happy

co do DogCampusa to niestety ale trudno nazwać szkołą frisbee regularną... ja jeździłam tam jesienią zeszłego roku, odbyło się kila treningów z dużymi przerwami, a na wiosnę poinformowano nas, że niestety muszą zrezygnować :(ciężko było przy takiej ilości zawodów na które Karola jeździ o regularne trenowanie jako szkoły

wydaje mi się, że spotykanie się regularnia z osobami zapalonymi na tą aktywność byłoby najlepszym rozwiązaniem Smile więc jak rzucicie termin to ja też chętnie i też najchętniej w ciągu tygodnia, chociaż jakby co to ten weekend mam wolny Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sro Paź 31, 2012 16:17    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Frisbee & Flyball Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

owczarki australijskie - aussies - australian shepherds  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group