Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Giuseppe vel Peppe - znalazł dom :)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Psy w potrzebie!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
magda

PostWysłany: Czw Kwi 18, 2013 23:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, to zdjęcie kłamie, to jest całkiem konkretne 15kg psa.

Wysłany: Czw Kwi 18, 2013 23:20    Temat postu:

Powrót do góry
PoolseHeks

PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pora na Pepkowe wieści. No więc niestety domek, który był nim zainteresowany i wyglądał na idealny - z różnych życiowych przyczyn nie zdecydował się na adopcję.
Szukamy więc Peputkowi fajnej chatki.
Generalnie chłopak może już iść w świat, nauczył się już chodzić przez drzwi i po schodach, umie chodzić ładnie na smyczy, najchętniej na szelkach. Umie siadać i dawać łapkę. Warowanie idzie nam słabo, bo Peps uważa że taka pozycja jest głupia i bez sensu i zawsze wywala się natychmiast kołami do góry do głaskania Very Happy
Je wszystko, suchą karmę, puszeczki, surowe mięsko, kości, suszone mięso. Nic mu nie szkodzi, nie wybrzydza i nie grymasi.
Nieco obawia się obcych osób, choć robimy postępy. Staram się go socjalizować, był ze mną na zajęciach z kandydatami na dogoterapeutów, na szkoleniu tropieniowym, na działce, gdzie poznawał sporo ludzi.
Kocha być miziany, jest super przytulaśny.
W domu zachowuje się niemal bez zarzutu. Nic nie niszczy, nie hałasuje, zarówno zostawiany z Asterkiem jak i całkiem sam. Śpi na posłaniu, czasem gramoli się na kanapę. Rano przychodzi do mnie na poranne wymizianie do łóżka.
Wady też ma. W nowych miejscach czuje nieodpartą potrzebę oznaczenia terenu więc musi sobie siknąć. Na szczęście na ogół tylko raz.
Trochę traci mózg przy pieskach, zawiesza się i chce do każdego podejść. Jeśli się nie zagapię, to daje się odcmokać, a jeśli już podejdzie to wącha i podrywa suczki. Do samców jest niepewny. Dwa razy zdarzyło mu się wdać w burdę, przekotłował się z drugim psem bezkrwawo. No nie jest to idealne, ale myślę że mieści się w szeroko pojętej średniej dla tzw. zwykłych psów.
Jeśli chodzi o zdrowie - wyleczyliśmy rozpapraną ranę po kastracji, co wymagało antybiotyków. Został odrobaczony dwukrotnie, wykąpany i odpchlony, zakropliłam go na kleszcze ale nieskutecznie (wyciągnęłam trzy napite pokraki) więc dokupię mu obrożę. Został zachipowany i zaszczepiłam go na wirusówki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magda

PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O nie, szkoda, ze domek nieaktualny Sad To sweet focia do ogłoszenia potrzebna. Ja nawet mam jakieś śnieżne z dnia przyjazdu. Trzeba mnie kopnąć w d, to wrzucę...

PostWysłany: Czw Maj 09, 2013 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po majowym weekendzie Pepsztunek jest lekko zdemoralizowany przez pudelsa mojej mamusi. Włączyła mu się czupurność i szuka guza u różnych napotkanych samców. Gordonowi wyszarpał z dupska garść kłaków, a z gończakiem narobili strasznego rabanu. Więc chwilowo ma bana na spotkania z samcami, za to włączyłam do programu szkoleniowego supertajną superbroń. Pasztet podlaski MA MOC i przy jego pomocy udało nam się nie zamordować wczoraj Trusia, który był Dzielnym Pozorantem.
Powrót do góry
asher

PostWysłany: Czw Maj 09, 2013 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy
Mnie się za to wykluła nowa teoria naukowa dotycząca mechanizmu uczenia się. Otóż, czasem wzmocnienie najlepiej działa, kiedy występuje PRZED ćwiczeniem. Myślę, że gdyby nie wzmocnienie w postaci wina, jakie dostałam przed wyjściem na wspólny spacer z Pepszonem i pasztetem, to mordu na Truśku dokonałabym osobiście Cool
Powrót do góry
PoolseHeks

PostWysłany: Czw Maj 09, 2013 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asher napisał:
Very Happy
Mnie się za to wykluła nowa teoria naukowa dotycząca mechanizmu uczenia się. Otóż, czasem wzmocnienie najlepiej działa, kiedy występuje PRZED ćwiczeniem. Myślę, że gdyby nie wzmocnienie w postaci wina, jakie dostałam przed wyjściem na wspólny spacer z Pepszonem i pasztetem, to mordu na Truśku dokonałabym osobiście Cool

To było raczej rozmiękczenie niż wzmocnienie. A Ty na Truśka nie narzekaj Wink
Powrót do góry
asher

PostWysłany: Czw Maj 09, 2013 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na niego nie narzekam, ja się tylko na niego wkur...iam ;-P
A Pepe nie wyglądał na takiego, który ma mordercze zamiary wobec kogokolwiek Wink
Powrót do góry
olejna

PostWysłany: Czw Maj 09, 2013 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asher napisał:
Ja na niego nie narzekam, ja się tylko na niego wkur...iam ;-P

dżiżas - na Trusia? na biedaka? za co?

http://papajaflame.webs.com/
Powrót do góry
asher

PostWysłany: Czw Maj 09, 2013 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za niewinność Twisted Evil
A serio, wykańczał mnie i sporą okolicę kwiczeniem. Najpierw, bo mu się żreć chciało, a na stole leżały rozmaite przysmaki. Potem, bo mu się chciało przywitać z Asią, Astrem (których pożegnał zaledwie kilka minut wcześniej) i Pepsem (oraz jego pasztetem, jak mniemam) Rolling Eyes

Chciałabym, żeby w kwestii zachowywania spokoju był choć w połowie tak pojętny jak Peppe.
Choć może to zależy od nauczyciela, trusiowy do najspokojniejszych nie należy Wink
Powrót do góry
PoolseHeks

PostWysłany: Nie Maj 12, 2013 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to siup, zaczynamy akcję DOMEK. Proszę dołączać, udostępniać, reklamować, uwodzić, zachwalać i zachęcać.
https://www.facebook.com/events/133455886847167/
Powrót do góry
PoolseHeks

PostWysłany: Czw Maj 16, 2013 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rany, Pepinek ma jakiś przyciągacz kleszczorów. Tak jak Aster ma foresto i zakraplam go fipronilem - Aster kleszczy nie ma, a z Pepsona wyciągam co i rusz.
Słodki jakiś czy co?
Ciągle mam schizę, że zaraz mi się na babeszję rozłoży Sad
Powrót do góry
Renata

PostWysłany: Czw Maj 16, 2013 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musi być słodki i ciepły Smile
asher

PostWysłany: Czw Maj 16, 2013 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Większą powierzchnią przylega do zakleszczorowanego podłoża... Wink
A nie ma przesuszonej skóry? Te wszystkie naskórne substancje rozchodzą się chyba z łojem, więc jak gruczoły łojowe nie w formie, to się kropelki dobrze nie rozejdą.
Powrót do góry
PoolseHeks

PostWysłany: Pon Cze 17, 2013 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pora nieco odkurzyć peputowy wątek. Kawaler siedzi u mnie nadal. Zadomowił się i wylazły z niego różne brzydkie nawyki. Ewidentnie strupy i pogryzienia, z którymi do mnie trafił wynikają z jego zamiłowania do adrenalinowych rozrywek. Aktywnie szuka okazji żeby się z kimś pogryźć. Pracujemy nad tym, Pepson jeździ ze mną na zajęcia do psiej szkoły i uczy się pracy w obecności innych psów. W miarę możliwości korzystamy też z uprzejmości Truśka jako pozoranta. Peps robi postępy, koło małych piesków przechodzimy już bez większych awarii, a w obecności dużych już często daje radę się ogarnąć. Do pełnego grzeczniuchostwa jeszcze jednak sporo pracy.
Poza tym nadal jest super miły do ludzi, uwielbia mizianki, jest nieskazitelnie grzeczny w domu. Już przestał posikiwać w nowych miejscach. Bardzo elegancko chodzi na smyczy.
I nikt go nie chce. Mimo wydarzenia na FB, ogłoszeń na dużych portalach, pomocy zaprzyjaźnionych hodowli i psiarzy, rozpytywania wśród znajomych - zainteresowanie jest totalnie zerowe.
Ze względu na mój lipcowy wyjazd do Afryki byłam zmuszona szukać mu zastępczej opieki. Trafi na miesiąc w gościnne progi Dżindżyłka, gdzie ma obiecaną (oprócz towarzystwa stukniętej suki) ogrodzoną działkę do biegania i kolana całej rodziny do leżenia na.
Ale proszę wszystkich żeby wzmagali wysiłki itepe bo on już naprawdę powinien mieć swój własny domek. Taki fajny pies, no.
Powrót do góry
asher

PostWysłany: Pon Cze 17, 2013 17:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A miłośnicy corgasów o Pepucie wiedzą?
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Pon Cze 17, 2013 17:27    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Psy w potrzebie! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7
Skocz do: