Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szaleńcze drapanie się. Pomocy!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Zdrowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asher

PostWysłany: Sro Maj 22, 2013 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świąd niewiele ma wspólnego z rasą psa, więc żadne "doświadczenie z australijczykami" tu nie pomoże. Taki objaw może mieć wiele przyczyn i nikt nie jest w stanie przez internet stwierdzić, co dolega Twojemu szczeniakowi.
Ulżyć psu może tylko wizyta u weterynarza, więc nic dziwnego, że to właśnie ludzie Ci doradzają, ze mną włącznie. To jedyna sensowna rada w takiej sytuacji. Wolisz fora, gdzie mnożą się posty z nic nie wnoszącymi domysłami, chcesz traktować radę, żeby nie czekać tygodnia, tylko iść z psem do lekarza jak najszybciej jak atak - wolna wola.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Sro Maj 22, 2013 22:34    Temat postu:

Powrót do góry
Renata

PostWysłany: Sro Maj 22, 2013 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Przygoda z forum" Very Happy . Kochana, jeśli piszesz że twój pies cierpi, i że masz zamiar iść do weta dopiero za tydzień, to nie dziw się reakcji... Przypuszczam, że sytuacja wcale nie jest taka zła, tylko chciałaś "zagadać"... no cóż, trochę nie wyszło. Życzę powodzenia w leczeniu psa ( u weterynarza).
Amulinka

PostWysłany: Sro Maj 22, 2013 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałam doświadczenie z taką alergią "tylko" z kundelkiem Wink

Ale chcesz konkretów aussikowych - proszę: najczęściej występujące w rasie choroby: http://www.ashgi.org/articles/fact_prevalance.htm
I bardziej szczegółowo: http://www.ashgi.org/articles/health_surveys_dirty_doz.htm
I jeszcze bardziej szczegółowe i najbardziej aktualne dane: http://www.ashgi.org/articles/health_survey_2010.htm
(Tab. 10. + komentarz poniżej) - oczywiście tak zebrane dane nie muszą oddawać faktycznej częstości w całej populacji, ale na pewno alergie nie należą do rzadkości.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Evangeline155

PostWysłany: Sro Maj 22, 2013 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie traktuje rad z weterynarzem jako atak, tylko sposob w jaki sa pisane. Z retza, nie musze miec tysiaca postow o tej samej tresci "idz do weterynarza, idz do weterynarza, idz do weterynarza" szlag xzlowieka trafia, jak mi cos jest, tez ide do lekarza, i nie potrzebuje pytac na forum, czy mam isc, czy nie. Po prostu ide i tyle.

Mam juz dosc tlumaczenia wszystkiego po tysiac razy, kazdemu z osobna. Dlatego prawdopodobnie to moj ostatni post tutaj, bo nie bawi mnie wyklucanie sie z kazdym. Mam tysiace ciekawszych zajec, niz pilnowanie jakiegos glupiego forum.
Powrót do góry
Evangeline155

PostWysłany: Sro Maj 22, 2013 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prosze, jeszcze tego brakowalo Very Happy Ktos wie lepiej odemnie, co chcialam zrobic. Gratuluje pomysu.
Nie, nie chcialam "zagadac", bo nie widze takiej potrzeby. Nie szukam internetowych przyjazni, po prostu pies ma "swedzacy" problem.
NIE PISALAM, ZE JEST UMIERAJACY!!
Ani, ze to trwa miesiacami. Niedawno sie zaczelo, a zaden moj wczesniejszy zwierzak nie mial takiego problemu.
Powrót do góry
Iga

PostWysłany: Sro Maj 22, 2013 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laska, to idź sobie stąd i bądź hejterem gdzie indziej.

Mój musk nie jest w stanie już tego przyswoić, wybaczcie. Zły dzień, to dzisiaj mogę. Dziękuję. Dobranoc.
http://www.youtube.com/watch?v=qy03EDdDsBw
Domijaska

PostWysłany: Czw Maj 23, 2013 08:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Evangeline155 napisał:
Swierzb objawia sie przeciez na skorze, a on zadnych zmian nie ma, jedynie to szalencze drapanie sie. Od karmy nic tez mu raczej nie jest, je ta sama od urodzenia, z reszta nie tylko on, ale i caly miot. Zadne psie dziecko nie jest na nia uczulone, wiec moj raczej tez nie od tego. Z reszta jest z porzadnej hodowli, i nigdy sie takie przypadki tam nie zdarzaly, jak u mnie. Podejrzewam, ze moze to byc rowniez przebialkowanie, ostatnio chcac dogodzic pieskowi, zaczelismy mu dawac mieso, a karma zawiera sama w sobie dosc duzo bialka. Przystopowalismy mieso, dostaje go tylko na szkoleniu, jako smakolyki, jednak i z tego zrezygnujemy. Nawet jesli to alergia, musze wiedziec na co, zeby w przyszlosci tego nie powtorzyc, co po co ma ciepiec. Mały zmienia tez siersc, z tej szczeniecej na dorosla. Mozliwe, ze od tego rowniez sie drapie.
Dziekuje bardzo za wszystkie rady, sprobuje jeszcze z tym wapnem, moze faktycznie sie uda. Do wterynarza i tak pojdziemy. To moj pierwszy aussie w domu, stad moja niewiedza. Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam. Ps. jak juz bede wiedziala o co dokladnie chodzi z drapaniem sie, napisze, byc moze komus bedzie w przyszlosci potrzebna taka informacja.

Świerzb zawsze zaczyna się od uszu i jest to najbardziej atakowane miejsce. Weterynarz szukając świerzba patrzy zwykle najpierw na uszy - jeśli są tam największe zmiany zazwyczaj stwierdza świerzba.
Podawanie mięsa nie wywołuje przebiałkowania u psa... Szczególnie, że jest młody i tego białka bardzo potrzebuje. Jest to główny budulec dla tak młodego organizmu, a mięso powinno być głównym składnikiem diety u każdego psa... Wg mnie to świerzb, a świerzb to bardzo uporczywa, przykra choroba. Widząc taki objaw powinnaś jechać jak najszybciej do obojętnie jakiego lekarza celem otrzymania leku, który pomoże psu i zakończy te męki.
Jeśli Cię to nie mobilizuje do jak najszybszego pójścia do weterynarza, informuję Cię, że również jesteś narażona na świerzba - tak jak cała Twoja rodzina. A dzięki odpowiedniej maści pies nie tylko będzie zdrowiał, ale i także przestanie zarażać.
Jeśli chodzi o czekanie z pójściem do weta - zobacz sobie jak wyglądają psy uratowane przez różne fundacje z zaawansowanym świerzbowcem. Chyba nie chcesz, żeby to tak się rozwinęło?

Zapomniałam dodać - że alergia jest często mylona ze świerzbem, a świerzb z alergią. Nawet przez weterynarzy.

Jeśli natomiast chodzi o alergie i ich wygląd - mój pies kiedyś miał uczulenie na glony (po kąpieli w jeziorze). Alergia zajęła cały brzuch w postaci czerwonych swędzących kropeczek - później strupków, a uszy natomiast były spuchnięte. Oczywiście różnie alergie mogą się objawiać i niekoniecznie musi to wygadać tak samo...
Można wykonać badanie krwi, które pozwoli stwierdzić czy pies ma objawy alergiczne ( z tego co pamiętam, podwyższona ilość przeciwciał całkowitych świadczy o wystąpieniu alergii)

Nie dziw się, że ludzie się wkurzają bo każdy się przejął losem Twojego psa i chciałby aby piesek został szybko i skutecznie leczony. Zachorowanie na świerzba i inne choroby zakaźne oraz alergie wcale nie jest mniej prawdopodobne u psów pochodzących z dobrej hodowli... Nie rozumiemy skąd pojawił się taki pomysł.
Zdaniem wszystkich, w dniu wczorajszym, kiedy stwierdziłaś szaleńcze drapanie się i zmiany na uszach, powinnaś była się udać niezwłocznie do weterynarza. Nikt nie rozumie zwlekania w tej sprawie. (stąd takie oburzenie o którym mówisz). Także nie bierz do siebie tego, bo to nie chodzi o dopiekanie Tobie - tylko po prostu idź do weta.
Powrót do góry
agu

PostWysłany: Czw Maj 23, 2013 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haha takiego cyrku dawno nie widziałam Very Happy dzięki dziewczyno ubaw po pachy! od razu wyszłaś z założenia że atak i w ogóle a przedstawiłaś sprawę w taki sposób że wywołał ww reakcje. czyżby ktoś Cię nastawił że forum jest be Wink hahaha
Powrót do góry
Domijaska

PostWysłany: Czw Maj 23, 2013 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eh... Widzę, że atmosfera dyskusji idzie w niezbyt przyjemnym kierunku. Ja natomiast abstrahując od tej sprzeczki bym chciała się skupić na kilku konkretnych podejrzeniach odnośnie tego drapania: Warto by dodać, że wapno jedynie osusza śluzówki, w przypadku alergii takiej jak katar może lekko łagodzić objawy. Mimo to czynnik alergizujący nadal pozostaje w organizmie i wyrządza w nim szkody. Na zmiany skórne nie pomoże na pewno. Jedyne wyjście to leki od alergii które dezaktywują alergeny lub wyeliminowanie czynnika alergizującego.
Kolejna rzecz - coś takiego jak intensywne drapanie przy zmianie sierści ze szczenięcej w dorosłą nie występuje. Nie jest to możliwe. Nie jest to na pewno przyczyną drapania.
Mięso też możesz dawać - nie ma możliwości "przebiałwania" psa mięsem... Co innego gdybyś dawała w dużych ilościach preparaty białkowe powodując "przebiałkowanie". Również nie jest to przyczyną drapania. Chyba, że jest to alergia na konkretny rodzaj mięsa - np drób. Nie wynika to jednak z "przebiałkowania" a z nietolerancji konkretnego białka.

bla bla bla.
Taki to ze mnie pseudoweterynarz.
Powrót do góry
SelfSilver

PostWysłany: Czw Maj 23, 2013 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm, mysle ze ten link pomze ci rozwiazac problem i zaoszczedzic nerwow zwiazanych z wyklocaniem, ktore tak ci dokuczylo -> http://www.tinyurl.pl/?uDG2rVyj
Evangeline155 napisał:
juz odechcialo mi sie przygody z forum.

Alez nikt nikogo tu sila nie trzyma Wink
Patrzac z innej strony - Komus mogloby sie odechciec przygody z nieznanym klotliwym uzytkownikiem Smile
Evangeline155 napisał:
Dlatego prawdopodobnie to moj ostatni post tutaj

W takim razie do widzenia Smile
Czy mam zamknac watek?

Ostatnio zmieniony przez SelfSilver dnia Czw Maj 23, 2013 19:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Domijaska

PostWysłany: Czw Maj 23, 2013 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to bym chciała się dowiedzieć co z tym psiakiem i zobaczyć jakieś zdjęcia. To może być dla nas pomocne - wraz z diagnozą
Powrót do góry
Aganiok

PostWysłany: Czw Maj 23, 2013 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Domijaska napisał:

Nie bywam ostatnio już długo regularnie na forum i nie jestem na bieżąco, stąd pytanie: jesteś faktycznie weterynarzem, czy pseudoweterynarzem jak o sobie powiedziałaś...?
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Domijaska

PostWysłany: Pią Maj 24, 2013 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aganiok napisał:
Domijaska napisał:

Nie bywam ostatnio już długo regularnie na forum i nie jestem na bieżąco, stąd pytanie: jesteś faktycznie weterynarzem, czy pseudoweterynarzem jak o sobie powiedziałaś...?

Tak jak pisałam - pseudoweterynarzem Smile
Ogólnie jestem inż biomechanikiem, ale weterynaria to moje hobby.
Powrót do góry
Evangeline155

PostWysłany: Sob Maj 25, 2013 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Iga"]Laska, to idź sobie stąd i bądź hejterem gdzie indziej.

Mój musk nie jest w stanie już tego przyswoić, wybaczcie. Zły dzień, to dzisiaj mogę. Dziękuję. Dobranoc.

ktos Ci kaze odpisywac na moje posty?
Powrót do góry
Evangeline155

PostWysłany: Sob Maj 25, 2013 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mialam juz tutaj nie pisac, jednak byc moze w przyszlosci komus sie to przyda.
Peskowi nic powaznego nie jest, jedynie ma zapalenie spojowek i oczy czerwone jak wampir. Dostal kropelki z antybiotykiem. Jesli chodzi o drapanie sie, to... Tylko pchly, i to kilka podlych pchelek, ktorych szukalam dobre dwie godziny. Gdyby ktos znow zarzucal mi, jaka jestem zla i niedobra, to mowie od razu, ze jest wykapany i zapudrowany, za kilka dni dostanie krople, zeby sie tego cholerstwa calkowicie pozbyc, i zabezpieczyc, przynajmniej na jakis czas. Podejrzewam, ze zalapal je na szkoleniu, lub na jakims spacerze. Uszy tez sa ok (tak przynajmniej stwierdzila Pani wtererynarz), po czym je wyczyscila.

ZADNYCH SWIERZBOW I NICZEGO TAKIEGO PIESECZEK NIE MA.

Pech chcial, ze zapalenie spojowek i to drapanie sie, zbieglo sie w czasie, i wygladalo to na powazna alergie.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Sob Maj 25, 2013 14:00    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Skocz do: