Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

nieznaczne kulenie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Zdrowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Michał i Karolina



Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 1631
Skąd: Gdańsk/ Bytom

PostWysłany: Sob Lip 13, 2013 18:45    Temat postu: nieznaczne kulenie Odpowiedz z cytatem

Kochani, potrzebuję rady.

Zimą, po zabawie, Nutka zaczęła kuleć na jedną łapę. nasz weterynarz po obejrzeniu i stwierdzeniu pełnej ruchowości podał zastrzyk przeciwzapalny (Biovet) w sumie poprawa była natychmiastowa. Do tego dostaliśmy ArthroFos (stosowaliśmy 1 opakowanie, ok miesiąc przerwy bo nie było żadnych objawów kulenia; teraz jesteśmy w połowie op 60 tabletkowego).
Ale po często niefortunnym postawieniu łapy (kiedyś po prostu w biegu 'zeskoczyła, w sumie zrobiła susa, z górki i kulała) albo dłuższej zabawie z psami lekko kuleje. Nie jest to super widoczne, ruch jest po prostu nierównomierny.
Nie dzieje się tak po dyskach, pływaniu czy zwykłej zabawie. W sumie pojawia się to dość nieregularnie.

byłam w czwartek u dr Zaleskiego (poleconego przez znajomych psiarzy), który nie dopatrzył się nic niepokojącego w ruchu, także po prześwietleniu łokci nie wyszło nic nieprawidłowego (w sumie w prawej łapie wyszło lekkie 'rozmazanie' ale dr stwierdził, że nie jest to nic niepokojącego). wyszło, że łokcie są czyste a całe łapy w jak najlepszym porządku.

Rozmawiałam z hodowcą, w sumie Kasia podpowiedziała mi to co i dr Zaleski stwierdził, że to może być wina mięśni / ścięgien. chce jej kupić to: http://ekozwierzak.pl/Psy/Suplementy/Stawy-i-kosci/Lunderland-Diabelski-Pazur-BIO-100g.html , może pomoże. ewentualnie przy następnym kuleniu przy wizycie u weta weźmiemy Caprodyl, jak podpowiadała mi Kasia, ale wolałabym żeby nie było takiej potrzeby....
EDIT: dodam jeszcze, że jak pojawia się to kulenie (w sumie jak nie pojawia się to też przed/po większym wysiłku) robię jej rozciąganie i masuję łapy, barki, mięśnie.

teraz najważniejsze: nagrałam film,specjalnie lekko zwolniony. Mam nadzieję, że też zobaczycie momenty w których utyka (głównie od 0:38 ). Jak hopsa czy idzie normalnie tego nie ma, tylko jak wchodzi w trucht.
http://www.youtube.com/watch?v=fHuCYiQU_w4&feature=youtu.be

i na sam koniec takie moje pytanie (wiadomo, że przez internet diagnoz się nie stawia... ) czy ktoś wie co mogłoby to być? może jakiś był już taki przypadek? a może my jesteśmy przewrażliwieni?;/
mogę robić małej badania, kupić tabletki/preparaty ale chciałabym wiedzieć w która stronę iść.
z góry dziękuję bardzo za odpowiedzi.
_________________
Karolina, Michał i Nutella
www.niuchacz.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sob Lip 13, 2013 18:45    Temat postu:

Powrót do góry
Aleksandra



Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 2749
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lip 13, 2013 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bym bardziej niż czarci dała mączkę z małży nowozelandzkich, jest mniej obciążająca jak się trochę przedobrzy,

raczej też był jej dała sulement mix na stawy włąsnie z mączką i pazurem

co do diagnozy nie pomogę Sad na odległość będzie to bardzo ciężkie, jeśli masz możliwość to zdjęcie stawu wyslij dr Bissenikowi, bo rozmaw może być rozmazem a może być czymś czego nie potrafi zdiagnozować Twój doktor
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myriad



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 5089
Skąd: Zalesie k. W-wy

PostWysłany: Sob Lip 13, 2013 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urazy tkanki miękkiej mają to do siebie, że nie do końca wyleczone potrafią łatwo przejść w stan chroniczny. Jeśli te zdjęcia rtg są rzeczywiście czyste, to właśnie coś takiego bym podejrzewała. Najlepiej, żeby ci to zdiagnozował dobry specjalista od urazów tkanki miękkiej (u nas Bissenik, u was nie wiem). Generalnie jego procedura do każdego drobnego nawet urazu jest bardzo restrykcyjna, najpierw daje przeciwzapalne ale jednocześnie z mocnym ograniczeniem ruchu przez 2 tygodnie. Potem stopniowo włącza ruch, z ewentualną jednoczesną rehabilitacją (typu: laser, elektromagnes, pływanie).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Michał i Karolina



Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 1631
Skąd: Gdańsk/ Bytom

PostWysłany: Sob Lip 13, 2013 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki za odpowiedzi Wink

właśnie takie ograniczenie ruchu też mieliśmy, zaraz po całym zajściu, tylko zastanawiam się, czy te zastrzyki przeciwzapalne nie powinny być później kontynuowane.... wetem nie jestem więc i swojej lekarce zaufałam.
co do tych suplementów to średnio wierzę, że one pomogą wyleczyć problem, jedynie pomóc w załagodzeniu, ale spróbuję.
a powiedzcie mi jak to jest z dostaniem się do tego doktora? bo może przy okazji przejazdu/pobytu w Wawie pójdziemy do niego..
_________________
Karolina, Michał i Nutella
www.niuchacz.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aleksandra



Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 2749
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lip 13, 2013 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żeby mieć swobodę wyboru godziny lepiej co najmniej dwa tygodnie przed umówić termin
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mag



Dołączył: 04 Lut 2012
Posty: 1321

PostWysłany: Sob Lip 13, 2013 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak jak pisała wyżej Justyna, w przypadku urazu tkanki miękkiej to może się ciągnąć dość długo, zwłaszcza po bardzo dużym wysiłku lub złym postawieniu łapy. Mój syn gra wyczynowo w badmintona i w zeszłym roku doznał urazu w śródstopiu, ciągnęło się to dziadostwo ponad pół roku , odzywało się kilkakrotnie a specjalista po dokładnym zbadaniu kazał przyjść na usg i rtg jeżeli pojawi się to jeszcze raz ( na szczęście już więcej się nie pojawiło ) . Myślę ,że musisz na nią uważać i zwracać uwagę w jakich okolicznościach dochodzi najczęściej do mikrourazu i starać się to ograniczać a powinno przejść po jakimś czasie .
W grupie agility mam teriera, który w pewnym momencie zaczął kuleć na przednią łapę, przechodziło , wracało , po rtg wet stwierdził coś z łokciem, potem przeszło i na szczęście już jest ok. Być może młode psy w okresie rozwoju są podatne na takie urazy.
_________________
pozdrawiam Magda i Lego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sob Lip 13, 2013 20:27    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

owczarki australijskie - aussies - australian shepherds  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group