Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Matiz, forumowy tymczasowicz w typie ozika znalazł dom!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Psy w potrzebie!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
olfactus

PostWysłany: Wto Mar 04, 2014 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sobotę Matiz pojechał z nami na szkolenie. Okazało się, że do przepracowania mamy nietypowe i śliskie powierzchnie. Miał okazję pracować z dwoma młodymi wolontariuszami fundacji (starszy w pierwszej klasie gimnazjum) i widać było, że pod koniec czuł się bardziej komfortowo niż na początku. I do tego wygląda jak brat bliźniak Esme!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama

Wysłany: Wto Mar 04, 2014 21:40    Temat postu:

Powrót do góry
zmz

PostWysłany: Sro Mar 05, 2014 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znajdźmy mu super domek!

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
olfactus

PostWysłany: Czw Mar 06, 2014 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy jest na forum ktoś kto powrzuca ogłoszenia Matiza do netu?
Powrót do góry
PoolseHeks

PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 08:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest Matiz z naszym młodym wolontariuszem

No i kurczę blade, nikt nie może pomóc w ogłaszaniu?! Nie chodzi tylko o jednego klika na fejsbuniu, trzeba powrzucać posty na serwisy ogłoszeniowe.
Ludziska, MOBILIZACJA!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zmz

PostWysłany: Sro Mar 12, 2014 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Matiz ma swoje wydarzenie na FB https://www.facebook.com/events/294254067394106/?notif_t=plan_user_joined

Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
magda

PostWysłany: Sro Mar 12, 2014 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, napiszcie o nim coś wiecej - łatwiej ogłaszać psa, o którym się coś wie. No i filmiki! Może ktoś miałby czas podjechać, albo się gdzieś z Wami spotkać i ciś pokręcić? Żakla, filmowcu! Zamiast rudych dupek, byś się może wysiliła Matizowo? Smile

PostWysłany: Sro Mar 12, 2014 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się mogę wysilić, chociaż mój sprzęt ogranicza się do telefonu. Ale na pewno nie będę jechać do dziewczyn, bo zwyczajnie mnie na to nie stać- to ode mnie w sumie 160km... Ja napisałam ile wiem, przeszło to przez cenzurę Razz więcej nie napiszę no bo pieseł nie jest u mnie więc nie mam bieżącego obrazu.

Żwirosław (')
Powrót do góry
magda

PostWysłany: Sro Mar 12, 2014 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No może by się udało go na klka godzin przechwycić, jak dziewczyny będą jechały na zajęcia do Wawy? Lepiej, gdyby to one mogły z nim pracować, kiedy ktoś nagrywa, ale lepszy rydz niż nic. Tak czy inaczej, gdyby ta opcja było ok, to potrzebne jeszcze minimum jedne ręce - bo edne na kamerę/telefon, drugie na psa. Kto się zgłasza?
Dziewczyny, dajcie znać, czy taki plan jest ok dla Was.

PostWysłany: Sro Mar 12, 2014 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w sobotę mniej więcej od 11 do 14 zapewne będę na muranowie, więc jeśli zajęcia wciąż są na karmelickiej to nie ma problemu, mogę wpaść i coś ukręcić.

Żwirosław (')
Powrót do góry
AniaRe

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 07:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Magda, jakich infrormacji o Matizie jeszcze potrzeba?
Wg nas wszystko, co istotne zostało napisane: życzliwy stosunek do ludzi, pewne problemy z relacjach z dziecmi, dobre relacje z psami (choc ostatnio z Vitkiem się zaczęli nieco "mierzyć" ), bezproblemowy do kotów i innej "żywiny" ,grzeczny w domu, czysty, nauczony klatki, nie bawi się zabawkami, nie ciągnie na smyczy, coraz bardziej zwraca uwaga na człowieka, żywieniowo bezproblemowy. Na razie problemem są nowe nawierzchnie, np. wejście do szkoły i sali gimnastycznej było dla niego ciężkie bardzo. Ale się ogarnął. W tej sali pracował z kilkunastoletnimi wolontariuszami-bez problemu, ale to było głownie oswajanie z okolicznościami, żadne wyczyny szkoleniowe. Temat nowych pomieszczeń/powierzchni będzie musiał byc przepracowany. na razie nie jest wyjaśniony sygnalizowany problem z obawą przed mężczyznami- my na stanie nie mamy, a w sali gimnastycznej był zbyt zestresowany, aby wiarygodnie obserwować problem z facetami.
Nie mamy siły i talentu na długie beletrystyczne opisy, które tak podziwiam (i nie ja jedna) u Joanny Asterkowo-Esmowej, u nas jest do pracy znacznie wiecej psów, niż Matiz, z każdym trzeba pracować i o każdym te 2 słowa napisać.
Jeśli jakieś konkretne pytania się pojawiają, staramy sie temat wyjaśnić. Tak więc doprecyzuj, jakich informacji Ci potrzeba.

A co do zaopiekowania się Matizem w czasie naszych zajęć: prosze bardzo, jest wolny od 11 do 15. Wcześniej na zajęciach pracuje z wolontariuszami, bo pracujemy m.in. nad jego stosunkiem do dzieci.

ALTO-szkolenia psów, terapia behawioralna, hotel dla zwierząt
http://www.altopsy.com/
Powrót do góry
asher

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ania, Magdzie chyba nie chodzi o "długie beletrystyczne opisy", tylko właśnie o taki opis, jaki stworzyłaś Smile

Warto jeszcze doprecyzować, jaki on tak naprawdę jest, bo na fejsie został ogłoszony jako w sumie bezproblemowy pies, a z drugiej strony jest np. o "przepracowywaniu problemów".
Jakich konkretnie? Tylko nowe nawierzchnie, dzieci i brak znajomości komend?
- Co konkretnie oznacza "coraz bardziej zwraca uwaga na człowieka". Czy to niezwracanie uwagi na człowieka to wynik stresu i zamykania się w sobie, czy może raczej tego, że interesuje go wszystko dookoła i trzeba go nauczyć skupiania się w rozproszeniach?
- Jak zachowuje się w mieście?
- I ogólnie w nowych sytuacjach?
- Czy to wejście do szkoły było problemem ze względu na nawierzchnię, czy może ma problem z wchodzeniem do nowych budynków?
- Czy ma motywację na żarcie? Na socjal?
- Życzliwy stosunek do ludzi także do nieznajomych? Czy w kontaktach z obcymi raczej ma na początku cofkę i potrzebuje czasu, żeby się oswoić?
- Pieszczoch z niego, czy raczej odludek?
- Czy puszczacie go luzem? Jak z odwołaniem?
- Z psami się bawi, jest pewny siebie, czy raczej stara się unikać interakcji i pokazuje uległość?
- Polecacie do bloku, czy raczej dom z ogrodem?

No takie podstawy, opisanie nie tylko zalet ale i wad, żeby potencjalny właściciel wiedział, z czym mu się przyjdzie mierzyć.

A jak Asterkowa weźmie w sobotę kartę, to ja służę kamerą. Żakla, co Ty na to, robimy dziewczynom najazd? Smile
Powrót do góry
olfactus

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

On nie jest czarno-biały w swoich zachowaniach i nie da się tego tak dokładnie sprecyzować.
Jak się zachowuje w stosunku do psów zależy od psa i wielu innych czynników.
Jak się zachowuje w stosunku do ludzi zależy od ludzia i innych czynników
itp
Jest normalnym psem w okresie przystosowania do nowego środowiska po zmianie miejsca zamieszkania i prezentuje cały wachlarz zachowań poza skrajnymi - nie jest lękowy, nie jest agresywny i z drugiej strony nie wskakuje ani psom ani ludziom na głowę.
Po wyjściu ze schroniska zachowania psa stabilizują się przez około 3 miesiące.
A na pytanie odnośnie bloku i ogrodu obawiam się, że nigdy nie będę potrafiła odpowiedzieć bo dla mnie to kwestia właściciela a nie miejsca zamieszkania.
Powrót do góry
AniaRe

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asher napisał:
Ania, Magdzie chyba nie chodzi o "długie beletrystyczne opisy", tylko właśnie o taki opis, jaki stworzyłaś Smile

Ja nic nie stworzyłam. To już tu wszystko bylo napisane, wystaczyło przeczytac kilka postow.

ALTO-szkolenia psów, terapia behawioralna, hotel dla zwierząt
http://www.altopsy.com/
Powrót do góry
magda

PostWysłany: Pią Mar 14, 2014 06:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi bardziej chodzi o to, co Hania sama napisała - "on nie jest czarno-biały w swoich zachowaniach". Pewnie żaden pies nie jest i dlatego opisy, a także filmiki, są dla osób, które nie mają możlwości psa zobaczyć i "dotknąć", ważne.
Bo dla mnie to, że szczerzy się z klatki na dziecko, czy to, że pod koniec szkolenia z nastolatkami na sali gimnastycznej, czuł sie bardziej komfortowo, niż na początku, czy to, że nie bawi się zabawkami, bez szerszego opisu (czy znowu filmiku), to są ciągle niewiele mówiące informacje.
Tak, na przeciętne ogłoszenie psa do adopcji to jest pewnie dużo, ale uważam, zę fajnie by było, gdybyśmy my, jako to nieformalne ozi reskju windowali poziom daleko wzwyż.
Jeśli Wy nie macie czasu, to może ktoś go może przechycić od czasu do czasu (nie wiem, jak Wy, ja nie uważam, żeby zmiany mejsca dla psa o przeciętnie niezłej psychice były torturą) i coś napisać.

I ja tę prośbę o rozszerzenie charakterystyki umieściłam, bo chciałabym go mocniej reklamować, ale uważam, że wtedy biorę na siebie pewną odpowiedzialność i żeby móc ją wziąć, potrzebuję trochę więcej szczegółów.

PostWysłany: Pią Mar 14, 2014 09:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

magda napisał:
Pewnie żaden pies nie jest i dlatego opisy, a także filmiki, są dla osób, które nie mają możliwości psa zobaczyć i "dotknąć", ważne.

Do tej pory nigdy nie spotkałam się z takim podejściem więc nigdy nie nagrywamy filmików z psami do adopcji. Przyjechać, zobaczyć, porozmawiać - tak. Filmikami nigdy nikt nie był zainteresowany.

Cytat:
Bo dla mnie to, że szczerzy się z klatki na dziecko, czy to, że pod koniec szkolenia z nastolatkami na sali gimnastycznej, czuł sie bardziej komfortowo, niż na początku, czy to, że nie bawi się zabawkami, bez szerszego opisu (czy znowu filmiku), to są ciągle niewiele mówiące informacje.

Ja to rozumiem. Ale nie pojmuję co mogłaby zmienić to, że wrzuciłybyśmy filmik z tego jak szczeka w klatce na forum? Szkolenia z wolontaruiuszami nie nagram bo żeby je udostępnić musiałabym mieć zgodę ich rodziców.

Cytat:
Jeśli Wy nie macie czasu, to może ktoś go może przechycić od czasu do czasu (nie wiem, jak Wy, ja nie uważam, żeby zmiany mejsca dla psa o przeciętnie niezłej psychice były torturą) i coś napisać.

Gdybyśmy uważały, że jest torturą to nie jeździłby z nami na szkolenia Wink. To nie jest tylko kwestia czasu. Ja siebie nie mam jak nagrać jak z nim idę na spacer czy ćwiczę. Do tego uważam, że na razie nie za bardzo jest co nagrywać jak ćwiczymy podstawy w stylu skupienia, reakcja na imię czy sygnał neutralny. I jeszcze uważam, że filmik jest tak małym wycinkiem rzeczywistości że nic ogólnie nie mówi o psie. Gdyby Matiz umiał już masę rzeczy to można by nagrać filmik z jego umiejętnościami - ale na taki filmik umie za mało. A filmik np ze spaceru może stworzyć nieprawdziwy obraz bo na następnym spacerze będzie się zachowywał zupełnie inaczej. Oczywiście mogę nagrać filmik pod tytułem "Matiz nie bawi się zabawkami" ale czy to naprawdę coś wniesie w kwestii szukania mu domu?

Cytat:
I ja tę prośbę o rozszerzenie charakterystyki umieściłam, bo chciałabym go mocniej reklamować, ale uważam, że wtedy biorę na siebie pewną odpowiedzialność i żeby móc ją wziąć, potrzebuję trochę więcej szczegółów.

Ale jak już napisałam pewnych rzeczy nie da się uszczegółowić bo jego zachowanie się zmienia. W pewnych granicach ale się zmienia i musimy poczekać, żeby się ustabilizowało. Np czasem jest tak, że szaleje z psem po podwórku i się z nim bawi. Wypuszczony za godzinę z tym samym psem "się mierzy". A na kolejnym bieganiu w ogóle nie zwraca na niego uwagi. Z ludźmi jest podobnie - jedną osobę wita entuzjastycznie, inna jest obojętna. Ja nie jestem w stanie z pełną odpowiedzialnością napisać w tej chwili że on zachowuje się tak czy tak bo na razie jest to kalejdoskop. Jeżeli ktoś uważa, że jest w stanie to zrobić i określić jaki jest Matiz - proszę bardzo jest do dyspozycji czy u nas czy w soboty w Warszawie.

Ja nie muszę nikomu przekazywać odpowiedzialności za prześwietlenie przyszłego domu i właściciela Matiza (choć zdaję sobie sprawę, że nie jestem nieomylna). Nie wymagam, żeby w ogłoszeniach był kontakt do kogo innego. Ale liczyłam na pomoc we wrzucaniu ogłoszenia które zrobiła Żakla na portale ogłoszeniowe.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Pią Mar 14, 2014 09:15    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Psy w potrzebie! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 6 z 8
Skocz do: