Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Na Psa Urok - strzyżenie i pielęgnacja psów Wrocław
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Żywienie i Pielęgnacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Amulinka



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 12738
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Maj 14, 2014 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do poparzenia to może dojść, jak się by psa ogoliło całkowicie na łyso - a nikt tak chyba aussika nie goli...
_________________
Ula, Lava & Suvi
Ami [*] Choco [*] Asti [*]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Sro Maj 14, 2014 21:15    Temat postu:

Powrót do góry
suche



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 2065
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Maj 14, 2014 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iga napisał:
Po to te psy mają długie włosy, ponieważ są im potrzebne - choćby do ochrony przed słońcem. Mitem jest, że taki pies lepiej sobie radzi w wyższych temperaturach. Jest pozbawiony warstwy, która izoluje go przed nadmiarem ciepła i w rezultacie łatwiej o udar


Zarówno aussiki jak i większość ras nie powstała w wyniku ewolucji tylko sztucznej selekcji, więc to czy jest im taka sierść potrzebna czy nie to bardzo dyskusyjna kwestia. Obserwując podejście Amerykanów choćby do cięcia ogonów, widać jak wielkie znaczenie ma dla nich tradycja i przyzwyczajenie do określonego wyglądu, a praktyczne podejście jednak schodzi na dalszy plan.

A trymerem nie da sie skutecznie wyciągnąć podszerstka - moja Sasza linieje wg cieczek i bywało nie raz, że na lato miała obfitą sierść. Trymowałam, a i tak tego podszerstka było mnóstwo, przegrzewała się oczywiście mocno i na pewno nie nadawałby się do żadnej, intensywniejszej pracy.

Ja życzę powodzenia w interesie, psom się krzywda nie dzieje, a świata nie da się zbawić, można ew uświadomić i tyle.
Welcome in real life Smile
Znam mnóstwo strzyżonych westów, którym totalnie nic nie jest, sierść jest ok. Znam strzyżone briardy itp i na żadnego nie spadła plaga jak to wieścili hodowcy i miłośnicy majacy cierpliwość do dbania o sierść zgodnie z wymogami wzorca.
_________________
Pozdrawiam,
Basia, Kacperkowaty, Ashka i Reba
"Form Follows function"
Ashqueen-Australian Shepherds for sport and work
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Amulinka



Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 12738
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Maj 14, 2014 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hakowym da się wyciągnąć, ale jest to wielka praca - wymaga ogromnej cierpliwości i od psa i od człowieka... Też to raz z Choco przechodziłyśmy w salonie (przed strzyżeniem) - potem już nie chciałam tak męczyć staruszki...
_________________
Ula, Lava & Suvi
Ami [*] Choco [*] Asti [*]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mary



Dołączył: 13 Wrz 2013
Posty: 151
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw Maj 15, 2014 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okropna ta nowa fryzura Hrm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Iga



Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 2251
Skąd: Zawiercie

PostWysłany: Czw Maj 15, 2014 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Amulinka napisał:
Hakowym da się wyciągnąć, ale jest to wielka praca - wymaga ogromnej cierpliwości i od psa i od człowieka... Też to raz z Choco przechodziłyśmy w salonie (przed strzyżeniem) - potem już nie chciałam tak męczyć staruszki...


Widać to od psa zależy, bo Flesz był wniebowzięty jak go się tym zgrzebłem czesało i czesało Smile I bez dwóch zdań widziałam po nim, że czuł się tak bardzo dobrze i wyglądał przyzwoicie - taki łysiuteńki i atletyczny Smile
_________________
Iga, Flesz, Janis & Trecz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
olfactus



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 1573

PostWysłany: Pon Maj 19, 2014 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iga napisał:

Życzę powodzenia na rynku i mam nadzieję, że jednak nie będą Panie działały tylko w myśl zasady "nasz klient, nasz Pan", a brały pod uwagę dobro zwierząt Wink


Pracowałam jako groomer 8 lat i jeszcze teraz parę razy do roku strzygę psy sąsiadów. I naprawdę czasem ogolenie psa na łyso to nie jest wymysł właścicieli tylko działanie dla dobra psa. Wielokrotnie przyprowadzano mi bardzo zaniedbane psy (nawet z ropnymi odparzeniami pod kołtunami) przy których mówiłam, że mogę je tylko ogolić na łyso - albo idą do innego fryzjera. Uważam, że często bardziej humanitarne jest "zjechanie" psa maszynką z ostrzem 3 mm niż np 8 godzinne rozczesywanie i strzyżenie. I to jeszcze w sytuacji kiedy psa w domu nikt szczotką nie dotknie. Właśnie ostrzygłam na krótko yorka sąsiadów - jest to pies właściwie żyjący luzem na wsi, chodzi gdzie chce, biega po polach, wchodzi na cudze podwórka. Odłapuję go raz, dwa razy w roku i ścinam maszynką na krótko - innej możliwości nie ma bo przy sierści yorka pies jest samobieżnym kołtunem. I nigdy nie spotkałam się z tym, że ostrzyżony na krótko pies miał poparzenia słoneczne czy przegrzał się z z powodu zbyt krótkiego futra.

Ja coraz częściej myślę o ostrzyżeniu Merlina. Ma masę podszerstka i w upały wyraźnie się męczy. Trymera stosować nie będę - czesanie trymerem hakowym wyraźnie go boli a w czesanych miejscach powstają wybroczyny.
_________________
altopsy.com
ALTO
szkolenie psów, hotel dla zwierząt, porady behawioralne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama






Wysłany: Pon Maj 19, 2014 20:50    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Żywienie i Pielęgnacja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

owczarki australijskie - aussies - australian shepherds  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group