Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ringówki
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Przygotowanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kara

PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 18:20    Temat postu: Ringówki Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie jakie ringówki sa najwygodniejsze dla psa i człowieka w trzymaniu? gdzie włos się nie wkręca w ringówke, jest wytrzymała i mało rzucająca się w oczy? Rolling Eyes
Czyli jakie macie ringówki i jak się spisują Wink no i oczywiście co polecacie

http://showfarm.cba.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Wto Sty 15, 2008 18:20    Temat postu:

Powrót do góry
Amulinka

PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie większość z tych co sprzedają są jest za długa - na ringówkę wystarczy spokojnie metr sznurka. I jeszcze te metalowe kółeczka zaciągane się rozciągają i pies wyłazi.
Ja mam przerobioną własnym sumptem.
Nieźle się też wystawia na łańcuszkach cienkich. Ale zależy co kto lubi. Ja lubię, żeby tuż za uszami dało się zaciągnąć i nie luzowało się, żeby nie opadało na szyję i nie psuło linii szyi ani też żeby pies nie wylazł.
Wkręcaniem sierści nie ma się co martwić ani niszczeniem, bo na ringówce pokazujesz psa przez moment.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kara

PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mogłabyś mi pokazać twoją przerobioną?
właśnie myślałam nad łańcuszkową ale nie wiem jak wygląda ona w trzymaniu, bo chyba za sam łańcuszek nie trzymam?
Ja miałam taką zwykłą lecz zawieruszyła mi się, no i była kiepska bo pies z niej wychodził Confused

Powrót do góry
zmz

PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łańcuszek typu żmijka etc. na psa jest dobra, ale cała łancuszkowa na pewno nie jest wygodna dla wystawiającego! Ja tez nie lubię skórzanych, bo są za sztywne. Mam sznurkową zwykłą, chcę kupić taką z płaskim pod szyją.

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Amulinka

PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja to nic specjalnego. Przerobiona jest z cienkiej smyczki ringowej, której Asti urwała karabińczyk. Zrobiłam po prostu pętlę szubieniczkę zaciąganą tak, że się trzyma. Niestety jak Asti pociągnie, to się poddusza, bo tam nie ma ograniczenia zacisku. Więc nie jest idealna.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kara

PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zmz napisał:
Łańcuszek typu żmijka etc. na psa jest dobra, ale cała łancuszkowa na pewno nie jest wygodna dla wystawiającego! Ja tez nie lubię skórzanych, bo są za sztywne. Mam sznurkową zwykłą, chcę kupić taką z płaskim pod szyją.

Ja się boje że właśnie przy żmijce to sierść podczas biegu u psa z długim włosem po prostu wkręci się nią mocno Rolling Eyes
Ale z płaskim ala charcia ringówka? bo mi się wydaje,że takie nie pasują do długowłosych psów z kryzą bo ją zakrywają Rolling Eyes

Powrót do góry
zmz

PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie do końca charcia, tylko z tym płaskim znacznei mneijszym, yorkowa powiedziałabym Laughing Też myślałam, że to nie do takiej sierści, ale mnie Kasia didikowa uświadomiła i stwierdzam, że dla Su będzie wygodniejsza.
Baby snake (cieńka wersja snake) są śliczne, ale to już dla psów idealnie prowadzących się na ringu, ogólnie wydaje mi się że te łańcuszki wystawowe 'nie mają prawa' wkręcać się w sierść, wydaje mi się że Sheina chodzi na łańcuszku. Ogólnie ja też chciałam zainwestować w łańcuszek, jak jeszcze miałam brać coś bardziej wystawowego, teraz po prostu nie ma to sensu, bo Su nawet żmijeczka nie pomoże Wink
tutaj trochę- http://www.bocian.bazarek.pl/category.php/kid,8955/?SESSID=c2affe9f466584b318fc41d5f9022fed

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Kara

PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie mam pojecia jaką kupić Rolling Eyes

Powrót do góry
Małgoś

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dużo zależy od psa. Francuz biega na zaciskowej, cienkiej prawie jak nitka dentystyczna ringówce. Ta ringówka nie rozdziela kryzy, niknie w niej wogóle. Świetnie się trzyma w ręce. Dla mnie bomba. Wady: pies się na niej wystawia tylko ze mną. Z każdym innym dusi się na niej natychmiast. No ale że zazwyczaj ja go wystawiam, to nie jest to specjalny problem Smile No i wolałabym jednak taką ringówkę ze skórki (chociaż zazwyczaj nie lubię skórzanych bo są sztywne, to taka cienka nie powinna być sztywna), w tą się rzadko, bo rzadko, ale potrafią włosy wplątać.
Kea natomiast ma zwykłą niezaciskową ringówkę. Ona nie wystawi się na zaciskowej, tzn. wystawi się z wytrzeszczem w oczach, to po co mi to. Wady zwykłej ringówki (no chyba, że byłaby bardzo cienka) - za bardzo ją widać.

Zwykłe łańcuszki wyrywają sierść, nie polecam. Na łańcuszkach-żmijkach (albo baby-snake, jeszcze lepsze) wystawia się mnóstwo aussików - tu warunek - albo pies perfect nauczony wystawiania, albo dobry handler. Lub doskonale zgrana para nawet początkująca. Jeśli nie będzie to zgrana para, to pies się będzie dusił.
Powrót do góry
Małgoś

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kara, a gdzie będziecie? To może ja przywiozę kilka ringówek i sobie poćwiczysz, na czym wam wygodnie. Tylko baby-snake nie mam, mam zwykłą żmijkę.
Powrót do góry
Kara

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będziemy na na Bydgoskiej wystawie, później Opole,Łódź,

Powrót do góry
Musiałek

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hejka

ja na początku wystawiałam na zwykłej ringówce natomiast od jakiegos czasu wszystkie moje psy - 3 aussie i cudze - sheltie wystawiam na cienkiej żmijce babysnake i krótkiej do tego ringówce, ponieważ nie umiem jak handlerzy chować ringówki w ręku Very Happy

wszytkie są futrzaki i żadnemu sie sierść nie wkręca i nie wyciera i żaden się nie dusi Very Happy

ja ewentualnie moge ci moje żmijki pokazać w Opolu.
Powrót do góry
Kara

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm no to jestem w kropce Rolling Eyes
Bo właśnie chcę coś na Bydgoską kupić bo starą pogryzł ( i nawet dobrze bo wyślizgiwał się ).

Powrót do góry
Musiałek

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może Gosia będzie w Bydgoszczy to ci podpowie Very Happy
Powrót do góry
Małgoś

PostWysłany: Sob Sty 19, 2008 09:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie będzie mnie w Bydgoszczy, będę w Rzeszowie (sobota i niedziela), Katowicach (wszystkie dni), Łodzi. Do Opola jeszcze nie wiem, czy jadę.

Iwona, no to przecież o łańcuszkach pisałam o psach bądź ludziach nie naumianych wystawiania bądź niezgranych, a nie o twoich smokach wystawowych Wink
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Sob Sty 19, 2008 09:40    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Przygotowanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6
Skocz do: