Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

akc/asca/fci/vdh
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> ZKwP
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tricolor

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to teraz rozumiem - nie wiedzialam, ze ASCA nie nalezy do AKC.

Ale w Niemczech jest jeszcze inna mozliwosc dostania papierow FCI dla psow spoza. W wieku bodajze 18 miesiecy mozna przedstawic swojego psa komisji hodowlanej VDH i jesli pies fenotypowo odpowiada standardowi FCI, to zostaje zarejestrowany w VDH. I nie ma znaczenia, jakie papiery mial dotychczas. To tez jest wyjscie.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Wto Sty 29, 2008 15:25    Temat postu:

Powrót do góry
Amulinka

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, wiem o tym.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
myriad

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie jest to wyjscie, bo wtedy trzeba sie wyrzec rejestracji w ASCA. Tricolor, rozumiem, ze postrzegasz hodowcow, ktorzy rejestruja mioty w ASCA wylacznie jako tych, ktorzy staraja sie ominac formalnosci zwiazane z rejestracja w VDH, bo kreca, bo nie chca wypelnic wymogow zdrowotnych, bo nie sa w stanie wypelnic wymogow zwiazanych z wystawami, tymczasem bynajmniej tak nie jest - przynajmniej nie w wielu, wielu przypadkach. Czesto sa to hodowcy, ktorym bardzo zalezy na dobru rasy, tylko postrzegaja je zupelnie inaczej, jako dazenie do zachowania cech uzytkowych i roznorodonosci genetycznej. I jeszcze raz i az do znudzenia - AKC (a wiec i FCI) jest zbudowane na psach z ASCA, ktore bylo wczesniejsze.

Niemniej, i mysle za warto to w tym miejscy podkreslic, na pewno nie jest tak w kwestii tego reproduktora, ktory ani kropli krwi uzytkowej w sobie nie ma i nigdy zadnej suki uzytkowej nie pokryl (i nie pokryje).

Co nie zmienia faktu, ze ja osobiscie absolutnie sie nie przyczepie do takiego chwytu - nie jest to machlojka tylko wykorzystanie pewnej luki w przepisach. Co wiecej, sadze, ze jesli ta luka sie zamknie, to aussiki w niektorych krajach w Europie moze czekac kiepska przyszlosc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
joasia i junka

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm ja tak czytam i mam pytanie do was. Czy jezeli jak sprowadzam psa z USA i ma rodowód z ASCA to można normalnie bez zadnych problemów wystawiac w Polsce czyli w FCI?? Czy trzeba jeszcze specjalnie wyrabiać jakieś papiery?? Czy FCI nie uznaje rodowodow z ASCA.
Myriad powiedzialas, że trzeba się wyrzec rejstracji w ASCA czyli jak to bo nie rozumiem. Mam psa z ASCA i żeby go zarejstrować w FCI musze wyrejstrować z ASCA?? Glupie czy mi się tylko tak wydaje?!?

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 17:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zeby wystawiac burka w fci musi bzc zyarejestrowany w akc, asca nie wystarcza, niestety. Tak samo jest z kryciami+ zeby zarejestrowac miot w fci, ojciec musi byc zarejestrowany w akc, w asca moze, ale w niczym nam to nie pomoze. Jesli cos pomieszalam, to plz o poprawe.

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Amulinka

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic nie pomieszałaś Żakla.

A mi się przypomniał jeszcze jeden, banalny wręcz, powód, dla którego hodowca może chcieć użyć repa na papierach AKC bez uprawnień VDH - jeśl sprowadzony pies ma obcięty ogon nie wolno go w Niemczech wystawiać - i jak ma zrobić te uprawienia nawet gdyby chciał? (Nie wiem czy liczą się oceny z wystaw za granicą? Czy w ogóle można go zarejestrować w VDH?) A nie każdy chce wybierać w USA 2-dniowego szczeniaka i nie zawsze jest to możliwe - nie każdy hodowca amer. zgodzi się zostawić ogon. Poza tym uniemożliwia to sprowadzenie dorosłego, utytułowanego psa z USA. Nic dziwnego, że w takiej sytuacji, aby móc użyc psa, trzeba go trzymać na rejestracji amerykańskiej...
joasia i junka

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jezeli szczenie się urodzi w USA to dostaje od razu rodowód z AKC??
Myriad a jak to jest z twoja Ida bo ona jest sprowadzana ona ma rodowod z AKC czy FCI??

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AKC i FCI sie akceptuja, wiec jesli sprowadzasz psa z papierami akc to bez zadnego problemu wyrabiasz mu papiery w fci, normalny rodowod. Pies w stanach moze byc zarejestrowany albo tylko w asca, albo tylko w akc, albo w jednym i drugim. Ida ma chyba rejestracje i w asca i w akc, wiec na podstawie rodowodu z akc mozna jej wyrobic rodowod fci.

Ulu, rzeczywiscie bardzo trafny argument!

Żaklina, Surikon, Soczek oraz Dżemor
Żwirosław (')
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
joasia i junka

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aha dzięki wielkie teraz rozumiem. A VDH to co to??

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

VDH to taka niemiecka organizacja kynologiczna, odpowiednik polskiego zwiazku kynologicznego.

Cytat:
wiec na podstawie rodowodu z akc mozna jej wyrobic rodowod fci.

A scislej, postawic pieczatke na rodowodzie AKC. Wink
Powrót do góry
myriad

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, zgadza sie, pieczatka przystawiona. W Stanach pies moze byc zarejestrowany i w 5 organizacjach rownolegle, zadna nie ma wymogu wylacznosci.
Powrót do góry
stereo

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Amulinka napisał:
jeśl sprowadzony pies ma obcięty ogon nie wolno go w Niemczech wystawiać - i jak ma zrobić te uprawienia nawet gdyby chciał?

Są specjalne przeglądy dla psów kopiowanych Very Happy. Wiem, bo pytałam u źródeł Wink Tzn ja pytałam o sukę, ale pewnie z psami jest tak samo.
Jeśli chcecie więcej szczegółów, to przekopię skrzynkę i postaram się coś więcej napisać Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Donata
Gość

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, czekamy na dalsze informacje ...
Powrót do góry
stereo

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytałam (uczciwego Wink) hodowcę o kopiowaną sukę z Kanady, która miała już szczeniaki zarejestrowane w VDH, więc uprawnienia niemieckie ma.
W odpowiedzi dostałam, że dwa razy do roku organizowany jest przegląd hodowlany* dla kopiowanych psów, na którym dopuszcza się je do hodowli. Z tego, co zrozumiałam, psy dostają tam oceny jak na wystawach, ale tego nie jestem pewna Embarassed Ta suka była wystawiana na takim przeglądzie (liczba pojedyncza Smile) i uzyskała dopuszczenie do hodowli. Smile

* tłumaczenie własne Wink Ale o to mniej więcej chodzi.
Po niemiecku to jest"Ankörung", ale nie wiem, czy to się tak nazywa w rzeczywistości, czy to jest wersja, żebym zrozumiała Wink

Tyle wiem. Jeśli macie jakieś wątpliwości, to mogę zapytać. Nie ma problemu. Tylko sformułujcie konkretne pytania.
To na pewno jest w jakimś regulaminie VDH, ale ja się nie podejmuje tłumaczeń oficjalnych tekstów Laughing
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tricolor

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina swietnie to opisala Smile
Takie przeglady hodowlane ("Körung") organizowane sa w kazdej rasie kilka razy w roku. Komisja zlozona z 3 osob - przewodniczacy klubu rasy, kierownik komisji hodowlanej lub jego regionalny przedstawiciel i sedzia-specjalista od rasy. By moc wziac udzial w takim "Körung-u" pies/suka musi miec osiagniety minimalny wiek, przeprowadzone odpowiednie dla rasy badania z dobrym wynikiem oraz musi miec zaliczone odpowiednia ilosc wystaw z wymaganym wynikiem.
Pies/suka sa oceniane nie tylko fenotypowo, ale rowniez charakterologicznie i jesli wszystko gra, to dostaje hodowlanke.

Jesli chodzi o psy kopiowane z importu, to nie maialam pojecia, jak to jest rozwiazywane, ale to, co pisze Karolina jest bardzo logiczne Smile

Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Wto Sty 29, 2008 22:12    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> ZKwP Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Skocz do: